Fajne polskie aktorki

Co warto obejrzeć, przeczytać oraz posłuchać? Co możecie polecić? Czyli rozmowy o lekko kulturalnym zabarwieniu.

Fajne polskie aktorki

Postprzez kusicielka » 30 gru 2013, o 17:13

Moim zdaniem jest ich trochę w polskim kinie, nie zawsze w pierwszoplanowych rolach. Ja np. lubię Kulig - super zagrala w Nieulotne, choć to była mała rola, przewija się dość często, ale drugoplanowo i dlatego cieżki mi tak z pamięci wymienić filmy.
Lubię też Maję Ostaszewską i Kumorek, które graly razem w przepisie. Fajna jest Socha, ale ma na koncie zbyt duzo płaskich ról, bardzo pozytywnie odbieram też Kasię Maciąg, specyficzna - i fajna jest Sonia Bohosiewicz oraz Roma Gąsiorowska.
Kogo dodacie? :)
Avatar użytkownika
kusicielka
Extra Kobietka
 
Posty: 306
Dołączył(a): 11 mar 2013, o 17:05

Re: Fajne polskie aktorki

Postprzez elzbieta45 » 31 gru 2013, o 08:50

teresa lipowska , beata tyszkiewicz
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Fajne polskie aktorki

Postprzez Malinowo » 1 sty 2014, o 16:05

Dla mnie Agnieszka Grochowska, to polska aktorka , ktora gra tylko w dobrych polskich i zagranicznych filmach( i za to ja cenie).To prawdziwa aktorka , a nie celebrytka:)Podziwiam tez wspomniana tu Kasie Maciag, gra w ciekawych produkcjach. Mnie zauroczyla rola w "Glebokiej wodzie".
Avatar użytkownika
Malinowo
Miła Kobietka
 
Posty: 39
Dołączył(a): 20 lip 2013, o 12:50

Re: Fajne polskie aktorki

Postprzez BadRomance » 3 sty 2014, o 17:48

Ja lubię Małgorzatę Sochę i Martę Żmudę Trzebiatowską :)
Ale jest sporo aktorek polskich, które chętnie oglądam w filmach. :)
BadRomance
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 29 lip 2013, o 19:46

Re: Fajne polskie aktorki

Postprzez LoveWhisper » 7 sty 2014, o 15:14

Ja tych młodszych aktorek to prawie nie kojarzę - jakoś w ogóle mało polskich filmów oglądam, może to dlatego. W sumie nie mam żadnej swojej ulubionej nawet, niektóre tylko z seriali/magazynów plotkarskich kojarzę (Żmuda-Trzebiatowska, czy Socha), innych o których piszecie wcale nie znam (Kulig i Maciąg). Nawet nie umiałabym na zdjęciu ich rozpoznać. :P
LoveWhisper
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 8 paź 2013, o 16:30

Re: Fajne polskie aktorki

Postprzez BadRomance » 10 sty 2014, o 20:53

Ja też się średnio orientuje w nazwiskach, ale jest sporo aktorek, którym naprawdę nieczego nie brakuje:) Właśnie mi się przypomniała Przybylska, piękna kobieta! Zawsze ją podziwiałam :)
Maciąg jest bardzo naturalna i zawsze gra fajne role :)
BadRomance
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 29 lip 2013, o 19:46

Re: Fajne polskie aktorki

Postprzez Adidasowa » 11 sty 2014, o 06:50

Przybylska jest świetna :) jest sporo aktorek, które lubię. Np. Cichopek, Koroniewska, Agnieszka Sienkiewicz i wiele wiele innych :P

`Co w niej jest, co w niej jest czego nie mam ja?
Blask i mrok - pogubiona w snach,
Blask i mrok - co więcej miałam dać?
Avatar użytkownika
Adidasowa
Kobietka Expert
 
Posty: 4637
Dołączył(a): 2 kwi 2013, o 18:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fajne polskie aktorki

Postprzez pollyanna » 11 sty 2014, o 15:36

Polskie aktorki są świetne owszem, ale jedynie te, które mają za sobą dawną, solidną, polską szkołę filmową. Z młodego pokolenia ciężko którąś wyróżnić chyba, że pod względem urody, bo z talentem bywa różnie. Dla mnie panna Żmuda czy Urbańska owszem, prezentują się świetnie na ekranie, ale grają tragicznie. Agnieszka Grochowska natomiast jak najbardziej na plusie. Zresztą, aktorki serialowe to nie aktorki ;)

Odette or Odile?
Avatar użytkownika
pollyanna
Miła Kobietka
 
Posty: 63
Dołączył(a): 9 sty 2014, o 23:05

Re: Fajne polskie aktorki

Postprzez BadRomance » 12 sty 2014, o 14:39

Dosyć krytyczne stwierdzenie :) Ale też powstaje niewiele polskich filmów, które naprawdę warto obejrzeć i gdzie aktorki mogą się wykazać. Tak mi się wydaje przynajmniej, chociaż też zależy od gatunku. Bo akurat w poważnej tematyce jesteśmy całkiem nieźli - ale tam z reguły mężczyźni grają główne role :) Tak jakoś mi się kojarzy przynajmniej.
BadRomance
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 29 lip 2013, o 19:46

Re: Fajne polskie aktorki

Postprzez Jamelia » 13 sty 2014, o 10:17

a ja lubię Danute Stenkę i Sonie Bohosiewicz (nie wiem czy dobrze nazwisko napisałam)

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Fajne polskie aktorki

Postprzez kusicielka » 14 sty 2014, o 13:04

Adidasowa napisał(a):Przybylska jest świetna :) jest sporo aktorek, które lubię. Np. Cichopek, Koroniewska, Agnieszka Sienkiewicz i wiele wiele innych :P

Cichopek - serio?...

Przybylska jest fajna, podobno niexle zagrała w Sępie, ale pamietam ją tez w takiej dosć głupawej komedii, gdzie przebierala się za faceta...
Stenka jest znakomita! Maciag była urocza w Randce w ciemno, miała tez epizaod w prawie agaty i Hotelu 52, a teraz ma zagrać role pierwszoplanową w filmie z Mozilem.
Avatar użytkownika
kusicielka
Extra Kobietka
 
Posty: 306
Dołączył(a): 11 mar 2013, o 17:05

Re: Fajne polskie aktorki

Postprzez pollyanna » 17 sty 2014, o 01:04

Maciąg lubię, kojarzę z "Wojna i miłość 1920". Tak, ma pojawić się w nowym filmie, "Facet (nie) potrzebny od zaraz", zagra główną rolę. Ciekawa jestem jej kreacji. Swoją drogą w tym samym filmie zadebiutuje pani Czartoryska i Joanna Kulig. Jestem zaskoczona, ale zobaczymy co z tego będzie. Tę pierwszą ostatnio widziałam na plakacie musicalu Zorro. A pani Kulig ma śpiewać. Może rośnie nam pokolenie młodych, zdolnych aktorek? Bo niestety, ale panie Koroniewska i Cichopek też nie są dla mnie wyznacznikiem jakiegokolwiek talentu aktorskiego... :/

Odette or Odile?
Avatar użytkownika
pollyanna
Miła Kobietka
 
Posty: 63
Dołączył(a): 9 sty 2014, o 23:05

Re: Fajne polskie aktorki

Postprzez BadRomance » 20 sty 2014, o 00:07

Jak to Joanna Kulig zadebiutuje? Przecież grała w "Nieulotnych". Zresztą zagrała bardzo dobrze. No i pamiętam ją z serialu "Szpilki na Giewoncie". Całkiem pozytywna postać.

Ale co do debiutu Mozila to jestem zaskoczona. Nie wiedziałam, że bawi się w aktorstwo. Czyżby człowiek talent? ]:-)
BadRomance
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 29 lip 2013, o 19:46

Re: Fajne polskie aktorki

Postprzez Alex » 20 sty 2014, o 18:03

Skoro wyławiał talenty, to czemu nie. :) Mozil to nie jest taki celebrytą - skończył akademie muzyczną w Danii i trochę robił w swoim życiu zanim się pojawił w tv.
Alex
Fajna Kobietka
 
Posty: 138
Dołączył(a): 12 mar 2013, o 17:21

Re: Fajne polskie aktorki

Postprzez LoveWhisper » 21 sty 2014, o 17:06

Muzycznie za Mozilem nie przepadam, więc mam nadzieję, że chociaż aktorsko mi przypadnie do gustu. ;) Chyba sobie zobaczę tego "Faceta (...)", skoro mówicie, że te aktorki takie dobre. :D
LoveWhisper
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 8 paź 2013, o 16:30

Re: Fajne polskie aktorki

Postprzez BadRomance » 28 sty 2014, o 00:16

Według mnie Mozil jest uroczy :) Nawet będzie teraz jurry w jakimś programie, obok Wojewódzkiego, Farny i kogoś tam jeszcze. W sumie nie oglądam tv raczej. Wolę kino. :)
BadRomance
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 29 lip 2013, o 19:46

Re: Fajne polskie aktorki

Postprzez malwinka » 31 sty 2014, o 12:25

Ja Maciąg znam tylko z z serialu "Teraz albo nigdy", ale fajnie że dostała główną rolę w filmie. I to w takim, który zapowiada się naprawdę dobrze, a nie w jakimś gniocie kolejnym. Mozli widać człowiek renesansu aktor , muzyk, ciekawe co jeszcze ? :roll:
malwinka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 21 paź 2013, o 15:04

Re: Fajne polskie aktorki

Postprzez pollyanna » 5 lut 2014, o 04:14

Kasia Maciąg grała jeszcze w "Korowodzie", mam zamiar obejrzeć. W sieci już jest zwiastun Faceta..., można podpatrzeć, jak wypadła. PS Może to wydawać się śmieszne, ale lubię na nią patrzeć. Ma bardzo miłą i przyjemną dla oka buzię. :)

Odette or Odile?
Avatar użytkownika
pollyanna
Miła Kobietka
 
Posty: 63
Dołączył(a): 9 sty 2014, o 23:05

Re: Fajne polskie aktorki

Postprzez Malinowo » 7 lut 2014, o 10:03

Widzialam plakaty tego filmu na miescie. I tak nawet sobie pomyslalam, ze to moze fajny pomysl na Walentynki:) myslicie, ze facet wytrzyma na tym?
Avatar użytkownika
Malinowo
Miła Kobietka
 
Posty: 39
Dołączył(a): 20 lip 2013, o 12:50

Re: Fajne polskie aktorki

Postprzez BadRomance » 9 lut 2014, o 00:03

Maciąg ma już trochę filmów na koncie, a przynajmniej filmweb tak mówi.

A czy "facet.." spodoba się panom? Wydaje mi się, że tak. Chociaż po samym zwiastunie ciężko powiedzieć. Warto zaryzykować, ewentualnie jak Ci się nie śpieszy to ja się wybieram pewnie jakoś blisko premiery więc mogę Ci napisać :)
BadRomance
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 29 lip 2013, o 19:46

Re: Fajne polskie aktorki

Postprzez Malinowo » 10 lut 2014, o 22:42

o to fajnie, chetnie skorzystam z informacji:) podpuscilam juz mojego R jak leciala zajawka tego filmu w tv i stwierdzil , ze film zapowiada sie ok:) Wiec idziemy:)
Avatar użytkownika
Malinowo
Miła Kobietka
 
Posty: 39
Dołączył(a): 20 lip 2013, o 12:50

Re: Fajne polskie aktorki

Postprzez pollyanna » 12 lut 2014, o 11:32

Malinowo, myślę, że film może spodobać się Twojemu R., bo w końcu po zwiastunie widać, że nie jest to typowa komedia romantyczna, ale też komedia o facetach :) Zapewne oboje będziecie się świetnie bawić!

Odette or Odile?
Avatar użytkownika
pollyanna
Miła Kobietka
 
Posty: 63
Dołączył(a): 9 sty 2014, o 23:05

Re: Fajne polskie aktorki

Postprzez BadRomance » 12 lut 2014, o 20:36

Komedia o facetach, to nie to samo co komedia dla facetów :D Rozróżniam ten film od takiego "Testosteron", chociaż mi osobiście też się wydaje, że może się spodobać płci męskiej. Bo faceci raczej nie przepadają co romansidłami, ale ten film nie zapowiada się na typową, przewidywalną polską produkcję. Jakiś charakterek tutaj wyczuwam :) Chociaż ja się wybieram na ten film z koleżanką. :P Bezpieczniej :woman:
BadRomance
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 29 lip 2013, o 19:46

Re: Fajne polskie aktorki

Postprzez kusicielka » 13 lut 2014, o 14:23

Bezpieczniej? Haha, może masz rację, choć na Walentynki też się nadaje. Jutro premiera, więc na pewno będą tłumy, dlatego my idziemy na kolację a kino może w niedzielę.
A jeszcze z polskich aktorek lubię np. Popławską, ale ona też rzadko się w filmach pojawia raczej, swietna była jako wredna Elka w przepisie na zycie...
Avatar użytkownika
kusicielka
Extra Kobietka
 
Posty: 306
Dołączył(a): 11 mar 2013, o 17:05

Re: Fajne polskie aktorki

Postprzez LoveWhisper » 15 lut 2014, o 12:55

Ja już widziałam "Facet (nie)potrzebny od zaraz" i Kulig dla mnie zagrała super. :) Strasznie mi się spodobała w tym filmie i jej bohaterka została moją ulubioną. :D Maciąg też bardzo dobrze wypadła. Świetny, lekki, ale niebanalny film o współczesnych związkach generalnie. :)
LoveWhisper
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 8 paź 2013, o 16:30
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]