Filtr do wody

Nie wiesz jak urządzić mieszkanie? Jak uporać się z remontem? Jakie kwiaty kupić do ogrodu? Czyli tematy związane z naszym domowym zaciszem.

Filtr do wody

Postprzez milka89 » 21 wrz 2009, o 14:56

Chcę wyremontować od nowa łazienkę oraz kuchnie i w związku z tym zastaniwam sie nad zakupem filtra do wody. Myślę zarówno o filtrze do wody pitnej jak i o filtrze do łazienki. Mieszkam w bloku. Macie może jakieś doświadczenia z tego typu urzadzeniami, polecacie cos ?
milka89
 

Re: Filtr do wody

Postprzez mama1980 » 16 sie 2012, o 12:21

Wszystko zależy od tego ile masz miejsca i czy maja być montowane na rure czy na kran czy ew. wolnostojące. Moja koleżanka ma filtr odwróconej osmozy (potrzebuje całej szafki - ale podobno najlepszy) , ja mam filtr brity i też wystarcza.
mama1980
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 9 sie 2012, o 12:06

Re: Filtr do wody

Postprzez pomcia » 20 sie 2012, o 15:04

Masz ten co mocuje się do kranu?
pomcia
 

Re: Filtr do wody

Postprzez Laalaa » 21 sie 2012, o 01:41

tez o tym mysle :-) obym pamietala przy remoncie
ale sadzac po tym ze na codzien pije filtrowana wode z dzbanka to niezapomne :-))
Laalaa
 

Re: Filtr do wody

Postprzez malinka 61 » 26 paź 2013, o 15:21

Od lat mam zamontowany filtr Zepptera , jestem bardzo zadowolona , w czajniku nie mam kamienia , wymieniam raz w roku , wody w butelkach nie kupuję bo mam filtr z mineralizatorem ,też są inne firmy tym się zajmujące . :)

Przy po­dej­mo­waniu de­cyz­ji, nie zważaj na in­nych, kieruj się głosem ser­ca i włas­nym instynktem...

Obrazek
Avatar użytkownika
malinka 61
Kobietka Expert
 
Posty: 4233
Dołączył(a): 3 paź 2013, o 19:25

Re: Filtr do wody

Postprzez Jagoda31 » 28 paź 2013, o 19:34

A ja nie stosuję żadnych filtrów. Piję wodę prosto z kranu. Jest ona przebadana przez laboratoria w sanepidzie i wodociągach. Często jest lepszej jakości od tej z butelek...
Jagoda31
Miła Kobietka
 
Posty: 67
Dołączył(a): 16 paź 2013, o 08:27

Re: Filtr do wody

Postprzez Anina » 30 paź 2013, o 20:16

Z tymi filtrami to właściwie nie wiem jak jest , czy one w ogóle coś dają?
Anina
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 30 paź 2013, o 20:01

Re: Filtr do wody

Postprzez malinka 61 » 31 paź 2013, o 10:32

Jeżeli woda w kranach jest dobra , bez kamienia , to może niezbędny wydatek na filtr , ale w moim przypadku filtr jest nieodzowny , woda jest twarda ,w czajniku osadzał się kamień , woda kremowa , a teraz czajnik czyściutki , wodę pijemy nawet bez przegotowania , badałam twardość wody i jest dobra :kiss2

Przy po­dej­mo­waniu de­cyz­ji, nie zważaj na in­nych, kieruj się głosem ser­ca i włas­nym instynktem...

Obrazek
Avatar użytkownika
malinka 61
Kobietka Expert
 
Posty: 4233
Dołączył(a): 3 paź 2013, o 19:25

Re: Filtr do wody

Postprzez miolko » 3 lis 2013, o 14:50

Jak dla mnie jest ogromna różnica między wodą nieprzefiltrowaną. Od jakiegoś czasu piję tylko wodę przepuszczoną przez filtr.

Ostatnio edytowano 3 lis 2013, o 15:16 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: proszę nie śmiecić forum
miolko
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 8 kwi 2013, o 17:16

Re: Filtr do wody

Postprzez AKrol » 29 lip 2018, o 13:04

Też używam wody filtrowanej. Mam centralny zmiękczacz wody IQ Soft (kupiłam go w dobrej cenie w sklepie Alaska Zdrowa Woda), bo wcześniej dość długo miałam dzbanki filtrujące, ale było to dla mnie dość kłopotliwe. Zresztą często nie chciało mi się po prostu filtrować wody do gotowania. A teraz odkręcam kran i od razu mam wodę przefiltrowaną:).
AKrol
Miła Kobietka
 
Posty: 73
Dołączył(a): 19 paź 2017, o 09:53
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]