Finanse! prosze o pomoc...

Jedyny dzień w życiu, tak ważny dla kobiet. Jak zorganizować wesele? Jaką suknię kupić? Ślub kościelny czy cywilny? Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, a może podzielić się swoimi doświadczeniami? Zapraszamy do pisania tutaj.

Finanse! prosze o pomoc...

Postprzez monikaa » 11 wrz 2012, o 10:41

Hej Mój mężczyzna oświadczył mi sie zaledwie 2tyg temu, rodzicom powiedzieliśmy, że do ślubu jeszcze troche. Ku mojemu ździwieniu już słysze o ślubie, weselu, zaproszeniach, terminie. Zastanawiam sie ile pieniędzy pochłania wesele... W czym sale mamy darmową, ponieważ mój wybranek jest ochotniczym strażakiem wieć troszke pieniędzy odpada. Było by w przedziale od 50-80 osób. Ale trzeba wydać na sukienke, garnitur, wódke, jedzenie, limuzyne, zaproszenia, fotografa, kamerzystę, kwiaty, w kościele oczywiście dla księży;/ I sama nie wiem co jeszcze!!! Moja sukienka którą sobie wymarzyłam... troszke będzie kosztować hehe Ale może znajde coś jeszcze PROSZE WAS KOCHANE które już są po ślubie abyście mi napisały na ile osób miałyście ślub, jak to wyglądało, na co wydałyście pieniądze (bo może coś pominełam) i mniej więcej ile to wszystko pochłoneło pieniążków... BUŹIAKI !
monikaa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 23 sie 2012, o 15:05

Re: Finanse! prosze o pomoc...

Postprzez PaniLukvader » 11 wrz 2012, o 14:34

20-30 tysiecy smiało się zmiescisz w tym przedziale i juz za taka kase bedziesz miec super wesele....
sala-juz masz ale chyba kucharki musisz wynajac zeby Ci gotowaly czyli musisz sama myslec o wodce owocach ciescie i torcie bo reszta zajma sie kucharki
wystroj sali - zalezy czy chcesz bo jak sala jest sama w sobie ladna nie musisz jej przystrajac
-kamerzysta fotograf
-zespol na wesele
-zaproszenia winietki kartki na wodke
-suknia garnitur plus buty i wiele innych dodatkow jak fryzjer makijaz bizuteria
- prezent dla rodzicow na podziekowania
- jakis ladny samochod i jego przystroj mozesz wynajac auto w jakims starodawnym stylu lub limuzyne bryczke...ale tez mozesz ladnie ubrac swoj wlasny samochodzik



wogole jesli chodzi o zaproszenia winietki to jak chcesz napisz do mnie robie takie własnorecznie ( www.klaudia22285@wp.pl) sa ladne i tanie:P
PaniLukvader
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 11 maja 2012, o 13:29

Re: Finanse! prosze o pomoc...

Postprzez PaniLukvader » 11 wrz 2012, o 14:36

napisz do mnie na maila a powiem Ci jaki mam plan zeby zaoszczedzic na moim wlasnym weselu:)
pozdr:)
PaniLukvader
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 11 maja 2012, o 13:29

Re: Finanse! prosze o pomoc...

Postprzez monikaa » 11 wrz 2012, o 16:33

20-30 tysiecy smiało się zmiescisz w tym przedziale i juz za taka kase bedziesz miec super wesele....
co do jedzenia to na pewno wszystko sama zorganizuje z pomocą moich koleżanek ponieważ pracuje w tej branży i uwielbiam to wszystko robić. Więc co i jak będzie podane to juz mniej wiecej wiem, wystroj sali no trzeba by pomyśleć chyba, że sami ją stroją wiedząc ze bedzie ślub.. ale tego jeszcze nie wiem. kamerzysta i fotograf to akurat nie mam nikogo znajomego... zespol na wesele będe mieć taniej ponieważ mój wychowawca z czasów technikum z którym mam kontakt ma swoją kapele :) zaproszenia winietki kartki na wodke trzeba sie rozejrzeć. Suknia i garnitur i dodatki.. .pomyslimy:) prezent dla rodzicow na podziekowania??? hmm....... co to może być? co do samochodu jeszcze nie mam pojecia jakby to było ale wolałabym wypożyczyć jakąś limuzyne :):)
monikaa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 23 sie 2012, o 15:05

Re: Finanse! prosze o pomoc...

Postprzez Tinuviel » 14 wrz 2012, o 02:47

monikaa napisał(a):prezent dla rodzicow na podziekowania??? hmm....... co to może być?:):)


Mój brat, biorąc ślub 2 lata temu, kupił rodzicom ogromne kosze kwiatów w ramach podziękowań. I wystarczy ;-) U niego akurat było na 3 kosze, więc się trochę bardziej wykosztował :-D (mój brat ma innego ojca) I każdy z tych kwiatów był bardzo zadowolony :-)

"Chciałabym dojść w życiu do takiego punktu, żeby pomagać innym nie zdając sobie nawet z tego sprawy, a zwłaszcza nie myśląc, że to miły gest. To dopiero osiągnięcie. Czy to nie byłoby wspaniałe?"
Avatar użytkownika
Tinuviel
Extra Kobietka
 
Posty: 435
Dołączył(a): 21 lip 2012, o 19:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Finanse! prosze o pomoc...

Postprzez monikaa » 14 wrz 2012, o 14:21

No fajny pomysł :) dzięki :)
monikaa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 23 sie 2012, o 15:05

Re: Finanse! prosze o pomoc...

Postprzez brunecia » 16 wrz 2012, o 11:03

U nas na 50 osob idzie +/- 25 tys
brunecia
Extra Kobietka
 
Posty: 404
Dołączył(a): 16 wrz 2012, o 09:25

Re: Finanse! prosze o pomoc...

Postprzez babeczka » 17 wrz 2012, o 14:20

monikaa - choćbyś nie wiem jak starała się oszczędnie gospodarować funduszami,niestety wesele kosztuje i to sporo,nawet to najsktomniejsze.Przy potrawach pomogą Ci koleżanki, ale musisz wszystko kupić,aby te potrawy przygotować. Same filety z kurczaka jeśli będziesz chciała zrobić kotleny na obiad już będą trochę kosztowały. A gdzie reszta?.Najtańsza sukienka do 1000.zł, a buty? i dodatki.Nie chcę Ciebie straszyć,ale takie wesele skrobnie Was i to raczej nie mało.Ale trzymam kciuki,aby Wam starczyło na wszystko. :cooking :kiss2
Avatar użytkownika
babeczka
Extra Kobietka
 
Posty: 362
Dołączył(a): 5 lut 2012, o 12:47

Re: Finanse! prosze o pomoc...

Postprzez qiqolina » 19 wrz 2012, o 10:43

Są w necie różne kalkulatory weselne, na przeróżnych stronach, tam są podane wszystkie wydatki i w zależności od tego, na ile osób, gdzie, w jakim stylu wesele, można w przybliżeniu sobie obliczyć, ile będzie kosztowało wesele.

"Nie macie pojęcia, jak kiepskie mam o sobie zdanie i jak mało na nie zasługuję" W.S. Gilbert
Avatar użytkownika
qiqolina
Miła Kobietka
 
Posty: 45
Dołączył(a): 30 maja 2012, o 14:20

Re: Finanse! prosze o pomoc...

Postprzez brunecia » 23 wrz 2012, o 09:47

babeczka napisał(a):monikaa - choćbyś nie wiem jak starała się oszczędnie gospodarować funduszami,niestety wesele kosztuje i to sporo,nawet to najsktomniejsze.Przy potrawach pomogą Ci koleżanki, ale musisz wszystko kupić,aby te potrawy przygotować. Same filety z kurczaka jeśli będziesz chciała zrobić kotleny na obiad już będą trochę kosztowały. A gdzie reszta?.Najtańsza sukienka do 1000.zł, a buty? i dodatki.Nie chcę Ciebie straszyć,ale takie wesele skrobnie Was i to raczej nie mało.Ale trzymam kciuki,aby Wam starczyło na wszystko. :cooking :kiss2



Suknie można zdobyć też za 600-800zł i to bardzo ładną :) Co do samodzielnego przygotowywania wesela, to nie pisz się na to. Zajedziesz się...
brunecia
Extra Kobietka
 
Posty: 404
Dołączył(a): 16 wrz 2012, o 09:25

Re: Finanse! prosze o pomoc...

Postprzez ivett » 23 wrz 2012, o 14:48

wesele to za drogi biznes...lepiej jakieś skromne przyjecie i nie ma się tylu problemów ;o)

Europejski nakaz zapłaty jest bardzo przydatny.
Avatar użytkownika
ivett
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 23 wrz 2012, o 14:36

Re: Finanse! prosze o pomoc...

Postprzez monikaa » 24 wrz 2012, o 08:44

Chciałabym skromnie ale mój partner ma duża rodzine... I głupio zaprosić jedną ciocie od strony mamy a drugiej już nie...
monikaa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 23 sie 2012, o 15:05

Re: Finanse! prosze o pomoc...

Postprzez jalola » 24 wrz 2012, o 12:07

Nawet jeśli macie wesele w remizie to weź pod uwagę, że musicie zapłacić za dekorację sali, zapłacić kucharkom, kelnerką, kupić wszystkie produkty itp. Nie sądzę, żeby wesele w remizie było tańsze niż w sali weselnej, a roboty dużo więcej. Jak masz salę to idziesz na gotowe i tyle, a jak w remizie to trzeba wszystkiego dopilnować. Co do sukienki to proponuję coś takiego http://allegro.pl/suknie-slubne-salon-p ... 63453.html
Słyszałam zresztą takie opinie, że jak ktoś organizuje wesele w remizie, to chce to zrobić po taniości i wtedy goście weselni dają też marne prezenty. Nie wiem ile w tym prawdy, ale byłam na kilku takich weselach latem i bez klimy nie idzie wytrzymać... Proponowałabym małe przyjęcie w restauracji, w niektórych kościołach nie trzeba płacić za ślub i dj zamiast zespołu.
jalola
 

Re: Finanse! prosze o pomoc...

Postprzez wiolabud » 24 wrz 2012, o 12:59

Może warto wybrać się kawałek za miasto i poszukac czegoś tańszego na wioskach. Często są całkiem ładne lokale o wiele taniej od dużego miasta.

Zastanawiałeś się kiedyś nad studia poznan
Avatar użytkownika
wiolabud
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 24 wrz 2012, o 12:57

Re: Finanse! prosze o pomoc...

Postprzez PaniLukvader » 25 wrz 2012, o 13:36

wesela na wiejskich salach sa najdrozsze z tego wzgledu ze jest tam cisza spokoj jest pieknie poprostu w miastach sa tansze zazwyczaj jet to sala z jakims parkingiem halas i wogole
a na wsiach sa pieknie odremontowane palacyki z przeslicznymi ogrodami......
PaniLukvader
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 11 maja 2012, o 13:29

Re: Finanse! prosze o pomoc...

Postprzez brunecia » 25 wrz 2012, o 19:44

PaniLukvader napisał(a):wesela na wiejskich salach sa najdrozsze z tego wzgledu ze jest tam cisza spokoj jest pieknie poprostu w miastach sa tansze zazwyczaj jet to sala z jakims parkingiem halas i wogole
a na wsiach sa pieknie odremontowane palacyki z przeslicznymi ogrodami......



niekoniecznie...wystarczy dobrze poszukać i pojeździć po kilku/kilkunastu restauracjach.

jalola-sliczne kiecki na all :)
brunecia
Extra Kobietka
 
Posty: 404
Dołączył(a): 16 wrz 2012, o 09:25

Re: Finanse! prosze o pomoc...

Postprzez babeczka » 23 paź 2012, o 09:33

No sama choćby nie wiem jak się starała, przyjęcia nie zrobi. Dobrze jeśli ma się liczną i chętną rodzinę, która pomoże przy przygotowaniach. Sukienka owszem za 800 też będzie, ale każda panna młoda chce wyglądać olśniewająco, a za 600 - 800 zł. nie będzie nic specjalnego. Chociaż im skromniejsza sukienka tym ładniejsza.Dobrze,jeśli planując ślub, zaczyna się składać pieniądze i to nie miesiąc wcześniej. A kalkulować należy samemu, nie opierać się na informacjach Internetowych. Niestety. :cooking
Avatar użytkownika
babeczka
Extra Kobietka
 
Posty: 362
Dołączył(a): 5 lut 2012, o 12:47

Re: Finanse! prosze o pomoc...

Postprzez elzbieta45 » 23 paź 2012, o 09:46

wesele , slub kazdy wie jak stoi finansowo naco stac i na co moze sobie pozwolic
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Finanse! prosze o pomoc...

Postprzez brunecia » 30 paź 2012, o 08:12

babeczka napisał(a):No sama choćby nie wiem jak się starała, przyjęcia nie zrobi. Dobrze jeśli ma się liczną i chętną rodzinę, która pomoże przy przygotowaniach. Sukienka owszem za 800 też będzie, ale każda panna młoda chce wyglądać olśniewająco, a za 600 - 800 zł. nie będzie nic specjalnego. Chociaż im skromniejsza sukienka tym ładniejsza.Dobrze,jeśli planując ślub, zaczyna się składać pieniądze i to nie miesiąc wcześniej. A kalkulować należy samemu, nie opierać się na informacjach Internetowych. Niestety. :cooking



Moja suknienka była szyta w salonie za 950zł. Jak się chce, to się znajdzie :)
brunecia
Extra Kobietka
 
Posty: 404
Dołączył(a): 16 wrz 2012, o 09:25

Re: Finanse! prosze o pomoc...

Postprzez Olanda » 2 gru 2012, o 09:34

Wesele kosztuje, ale z drugiej strony goście przynosza kase w kopertach, nie? Powinno się mniej więcej zwrócić

Olanda
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2 gru 2012, o 09:27

Re: Finanse! prosze o pomoc...

Postprzez Babeczkowa_ewa » 3 gru 2012, o 14:51

Nigdy nie należy liczyć na to, że w prezentach zwrócą się koszty wesela, jeśli ktoś organizuje je z taką myślą, to powinien w ogóle je sobie odpuścić :P

My mamy 80 osób na weselu i za cały ślub i wesele zapłacimy w sumie ok. 25-30 tys. zł, bez przesadnego przepychu, ale i bez nadmiernej oszczędności :)
Babeczkowa_ewa
Fajna Kobietka
 
Posty: 102
Dołączył(a): 21 lis 2012, o 14:16
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]