Fotograf - jak wybrać?

Jedyny dzień w życiu, tak ważny dla kobiet. Jak zorganizować wesele? Jaką suknię kupić? Ślub kościelny czy cywilny? Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, a może podzielić się swoimi doświadczeniami? Zapraszamy do pisania tutaj.

Fotograf - jak wybrać?

Postprzez photomk » 22 wrz 2010, o 17:15

Zastanawiam się czy zastanawiałyście się jakimi kryteriami powinny młode pary keirować sie gdy wybierają fotografa?

Być może zdjęcia są najważniejsze. A może też kultura osobista i zdolności interpersonalne też mają duże znaczenie? A może tylko cena?

Więc jak to jest?
photomk
 

Re: Fotograf - jak wybrać?

Postprzez Luśka » 24 wrz 2010, o 11:12

jestem jak najbardziej w temacie bo właśnie szukaliśmy fotografa:) czym się kierowaliśmy-przede wszystkim fantazją fotografa, jak potrafił "ująć" nawet takie proste zdjęcia jak "przy windzie" czy nad jeziorem, czy potrafił wymyślić ciekawe ujęcia:) proste zdjęcia odchodzą do lamusa, a zdjęcia przy drzewie...sorki, bawią mnie- są już nie oryginalne:) przy okazji zobaczyłam Pana portfolio, bo raczej ten post miał służyć reklamie, prawda?:) więc oceniając Pana jako fotografa : fajne, ostre ujęcia ale brakuje mi tu fantazji...albo młodych albo fotografa...aaaa....jeszcze ważna jest cena :) bo nawet jak ktoś robi fajne fotki a krzyczy cenę 3 tysiące złotych..to zdecydowanie odpada:)
Luśka
 

Marek Podolczyński polecamy i dziekujemy

Postprzez ewaewka » 13 gru 2010, o 18:40

Chcielibyśmy podziękować i polecić Wszystkim forumowiczom naszego fotografa p. Marka Podolczyńskiego. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem profesjonalizmu i ogromnego wyczucia.
Sami fotografujemy amatorsko i tym bardziej doceniamy przekazane nam zdjęcia i zatrzymane na nich chwile. Nie ukrywam że piszę pod wpływem impulsu :-) otóż nasze fotki można zobaczyć w portfolio p. Marka (plener2) i jest nam bardzo, bardzo, bardzo miło :))))
Marku dzięki czuliśmy się jak prawdziwe gwiazdy a w szczególności ja! ;)

Czujemy się prawdziwymi szczęściarzami , pozwolimy sobie wymienić i polecić kilka os. bez których nasz ślub nie byłby tak piękny!

Fotograf - Marek Podolczyński - www.marekpodolczynski.digartfolio.pl
Make Up- Peneloppe Bachtar - przyleciała specjalnie dla nas z Londynu
zainteresowanym mogę podać namiar ( mój mail martinikka@o2.pl)
Sala Weselna www.restauracjavillafoksal.pl - dziękuję za wszystko, polecamy!
Kamera - Wojciech Klimala www.klimala.eu - za inne spojrzenie, dziękujemy!

dziękujemy,

:-)
ewaewka
 

Re: Fotograf - jak wybrać?

Postprzez ewaewka » 13 gru 2010, o 18:46

Luśka napisał(a):jeszcze ważna jest cena :) bo nawet jak ktoś robi fajne fotki a krzyczy cenę 3 tysiące złotych..to zdecydowanie odpada:)


Luśka my za swoja sesje zapłacilismy niespełna 3 tyś. nie żałujemy ani złotówki.
Moja przyjaciółka korzystała z usług fotografa z Warszawy za cene 1000zł poźniej był wielki smutek i poprawianie sesji u sprawdzonego droższego fotografa. Warto przewertować net, umówić się na spotkania, moze ktoś z twoich znajomych moze ci kogoś polecic?

powodzenia! :)
ewaewka
 

Re: Fotograf - jak wybrać?

Postprzez edka210 » 12 maja 2011, o 15:44

Witam,,,mam taki problem,ze mój brat się żeni i prezentem między innymi byłby fotograf,ponieważ nie chcą..ale ze względu finansowych itp..znalazłam 2óch,i nie wiem który..obydwaj panowie obsługują całą Polskę...jeden ma fajne zdjęcia ale jest dosyć drogi..ale drugi natomiast troszkę tańszy,,ale jego fotografie mówią same za siebie..i nie wiem czym się kierować..cena znaczna,,oto ten droższy

www.fotochwila.lap.pl

i ten tańszy

www.waszfotograf.iartist.pl

zna ktoś?? polecacie???
edka210
 

Re: Fotograf - jak wybrać?

Postprzez nikozja83 » 24 maja 2011, o 12:07

"Dorobek" (portfolio) fotografa to oczywiście bardzo ważne - ale moim zdaniem ważne jest też jego zachowanie na samej uroczystości. Zdarzyło mi się być na weselu, na którym fotograf zachowywał się, jak najważniejsza osoba wieczoru Wydawał rozkazy, wszędzie go było pełno, miał chyba ze 100 kg przeróżnych obiektywów i innych bajerów. To było bardzo kłopotliwe! Z kolei na innym weselu fotograf był jak cień - praktycznie nieobecny, ale za to na zdjęciach uwiecznione zostało po prostu WSZYSTKO, pan okazał się być wspaniałym obserwatorem :).
nikozja83
 

Re: Fotograf - jak wybrać?

Postprzez ada » 25 mar 2012, o 14:47

Popieram przedmówczynie "fotograf powinien być jak cień" - i za bardzo nie powinno byc go widać

Polecam Salon kosmetyczny Poznań dla poznanianek i nie tylko.
ada
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 20 mar 2012, o 23:18

Re: Fotograf - jak wybrać?

Postprzez Dawid2003_pl » 27 mar 2012, o 12:37

Oj chyba powinnismy zwracac uwagę na wszystko. Oczywiście nie zapominając o tym ,że fotograf jest po to by zrobić zdjęcia. Mimo wszystko on bedzie obecny na naszym weselu więc miło by było żeby znał podstawowe zasady kultury:)
Dawid2003_pl
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 6 mar 2012, o 20:08

Re: Fotograf - jak wybrać?

Postprzez orchidays » 19 kwi 2012, o 18:24

W tym temacie jedyne co mogę napisać to, fakt, że warto zwrócić uwagę czym fotograf pracuje (jakim sprzetem) i czy ma kurs z kurii. Bo wiele osób próbujących robić zdjęcia ślubne neiwie jak zachowac się w kościele... a w skutkach bywa to okropne.



Zapraszam też na swoją stronę ze zdjęciami ślubnymi http://www.jaworska.info i nie tylko:) Dolny sląsk jest w zasiegu naszych migawek ;)
orchidays
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 19 kwi 2012, o 17:55

Re: Fotograf - jak wybrać?

Postprzez wiolkaMA » 5 cze 2012, o 17:27

My z Misiakiem kierowaliśmy się głównie opiniami i zadowoleniem par, które wcześniej z danych fotografów korzystali. Oczywiście nie bez znaczenia było też portfolio... Z nami jest o tyle inaczej, że my nie chcemy mieć zwykłej sesji ślubnej, ale bardziej interesuje nas taki typowy reportaż ślubny, a firm oferujących repoglamour, czyli połączenie fotografii reportażowej z ciekawym kadrem i obróbką graficzną podobną do fotografii mody, jest stosunkowo niewiele. Na szczęście udało nam się trafić na fajną parę profesjonalistów (małżeństwo) z fotoimpress i już mamy podpisaną umowę. Oni fotki robili też na ślubie mojej koleżanki, więc wiem, że są świetni i na pewno nie zawiodą :D Jakby ktoś był ciekaw co to jest repoglamour to tu możecie zobaczyć jak takie zdjęcia wyglądają: galeria

Obrazek
Avatar użytkownika
wiolkaMA
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 24
Dołączył(a): 1 cze 2012, o 15:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Fotograf - jak wybrać?

Postprzez Lumena » 19 cze 2012, o 15:38

Przede wszystkim: umiejętność fotografowania oraz komunikatywność :) I takiego właśnie fotografa ślubnego mogę Ci polecić. W lutym odbyło się moje wesele, zatrudniłam tę firmę: http://limuzyny.arem.pl/fotografia-lubna.html Wszystko odbyło się profesjonalnie, dokładnie tak, jak chcieliśmy. Sesję mieliśmy w górach, zdjęcia wyszyły bosko. Ogólnie cały film z uroczystości jest super zmontowany, ujęto najlepsze momenty. No i jakościowo jest bardzo dobry. Także złego słowa powiedzieć nie mogę. Każdemu polecam.
Lumena
 

Fotograf na ślub - Oława

Postprzez Lumena » 4 sie 2012, o 17:01

Polecicie kogoś? Ślub jest za rok, ale już się za to pomału zabieramy :)
Lumena
 

Re: Fotograf - jak wybrać?

Postprzez karolka1 » 8 sie 2012, o 19:40

Ja tu już w innym wątku pisałam że mieliśmy straszne przejścia z fotografem który chciał wyłudzić pieniądze przed wykonaniem zlecenia teraz już sami nie wiemy czy aby na aparat nie chciał <hahaha> straszył nas i groził dlatego szukaliśmy kogoś w pośpiechu ale dzięki znajomym sie udało.Dlatego patrzcie na profesjonalizm i kulturę osobistą ale tez sprawdzajcie opinie u innych ludzi to daje jakis pogląd na to co any fotograf sobą reprezentuję i czy umie te zdjęcia robić można sie poradzić innego fotografa oni w jednej branży wiedza o sobie wszystko.
A ja jeszcze raz powiem że mieliśmy dużo szczęścia trafiając na Małgosię

http://www.facebook.com/margografia
karolka1
Miła Kobietka
 
Posty: 40
Dołączył(a): 8 sie 2012, o 19:23

Re: Fotograf - jak wybrać?

Postprzez stokrotka1011 » 10 sie 2012, o 13:31

My wybraliśmy fotografa który jest już sprawdzony, moja siostra miała na swoim weselu ślubie. Fotograf powinien umieć ująć każdą najlepszą sytuację i być nie zauważalny.
A na sesję plenerową powinien dać swoje pomysły i powinny być nie powtarzalne. Np. u nas jest razem w cenie wideofilmowania i 3 tyś to przesada.

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
stokrotka1011
Miła Kobietka
 
Posty: 59
Dołączył(a): 3 sie 2012, o 12:35

Re: Fotograf - jak wybrać?

Postprzez Melula » 23 sie 2012, o 16:09

Jeśli będziecie szukały porządnego fachowca w stolicy, to polecam na hasło "fotografia ślubna warszawa" sprawdzić Marcela Zaborskiego - facet robi przepiękne zdjęcie i zarówno znajomi jak i nasza rodzina braliśmy jego - fotki pierwsza klasa.
A co do wyboru fotografa to my nie kierujemy się żadnymi ogłoszeniami czy billbordami - wyłącznie opinia znajomych. No ślub się raz w życiu ma.. :fallinlove
Melula
 

Re: Fotograf - jak wybrać?

Postprzez brunecia » 16 wrz 2012, o 11:27

Rodzice mają znajomego który pracuje w studio foto, zaprosilismy go na kawe, zabral ze soba albumy z wesel gdzie robil zdjecia i kilka filmow. spodobalo nam sie. przede wszystkim robi skrócony film ze slubu i wesela, ze jest 1,5h tresciwego filmu a nie 3h nudzenia.do tego robia teledyski z wybrana piosenka, a foto dzialaja juz od slubnego poranka, jezdza za mloda do fryzjera,kosmetyczki,fotografuja jak swiadkowa ubiera mloda albo jak swiadek wiaze krawat mlodemu :)
brunecia
Extra Kobietka
 
Posty: 404
Dołączył(a): 16 wrz 2012, o 09:25

Re: Fotograf - jak wybrać?

Postprzez karski1 » 15 sty 2013, o 23:07

Wybór fotografa to generalnie ciężka i trudna sprawa...
Co można zaliczyć do plusów podczas współpracy? Z pewnością fakt, że mogę za darmo zarejestrować termin, bez żadnych zaliczek, jakość zdjęć na wysokim poziomie oraz fachowość i terminowość.
Myślę, że to dobry wybór jeśli ktoś szuka właśnie kogoś sprawdzonego i z polecenia.

Ostatnio edytowano 15 lis 2013, o 12:29 przez 456, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Spam
karski1
Miła Kobietka
 
Posty: 34
Dołączył(a): 27 gru 2011, o 00:05

Re: Fotograf - jak wybrać?

Postprzez tomk1 » 19 sty 2013, o 17:48

Najlepiej w internecie poszukać skontaktować się i poprosić żeby wysłał portfolio

Piękne suknie ślubne z najlepszych salonów.
tomk1
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 19 sty 2013, o 17:23

Re: Fotograf - jak wybrać?

Postprzez frys1 » 24 sty 2013, o 02:53

Z tego co się orientuję to fotografów wybiera się raczej dzięki poczcie pantoflowej:P

Ciekawie zredagowaneZawiadomienia ślubne idealne dla młodych
frys1
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 24 sty 2013, o 02:43

Re: Fotograf - jak wybrać?

Postprzez rdect » 24 sty 2013, o 09:52

Jeśli szukamy jakiegoś fotografa to najlepiej poprosić o jego portfolio. Jeśli fotograf powie, że go nie ma to od razu z niego zrezygnujmy, ponieważ nie traktuje swojej pracy poważnie. Jak nam jacyś fotografowie dadzą portfolio to oglądamy je, a potem wybieramy tego, który naszym zdaniem miał najlepsze "CV" :)
rdect
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 24 sty 2013, o 09:45

Re: Fotograf - jak wybrać?

Postprzez Sadowskiy » 15 lut 2013, o 23:45

Pomogę tobie wybrać.

Fotograf slubny Sadowskiy.com (promocyjna cena,ladne prezenty)


Website - http://sadowskiy.com/


Promocyjna cena oraz indywidualne podejscie do kazdego klienta.
W prezencie FOTOBOOK 30x30 do waszego slubu, i 2 fotoksiazki 20x20 dla rodzicow.


tel. 888 05 12 17
Sadowskiy.foto@gmail.com

Zapraszam serdecznie.
Sadowskiy
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 15 lut 2013, o 23:42

Re: Fotograf - jak wybrać?

Postprzez vicky0019 » 16 lut 2013, o 11:36

Ja ze swojej strony mogę polecić Retrofokus. Świetny, bezstresowy kontakt - można się praktycznie zrozumieć z chłopakami bez słów :) No i są naprawdę kreatywni - mają tak wiele pomysłów, że nie mogłam się zdecydować hehe.

Ostatnio edytowano 19 lis 2013, o 18:50 przez 456, łącznie edytowano 1 raz
Powód: spam

vicky0019
Fajna Kobietka
 
Posty: 135
Dołączył(a): 12 paź 2012, o 16:41

Re: Fotograf - jak wybrać?

Postprzez paula » 16 lut 2013, o 14:10

ja będę kierować się raczej tym by fotograf był jak najbliżej miejsca wesela. Nie chcę w żadnym wypadku mieć sesji ślubnej w innym dniu niż dzień mojego ślubu.
Do tego w mojej miejscowości jest jeden naprawdę przegenialny fotograf który robi fantastyczne foty! co prawda nie jest tani, ale akurat na zdjęciach oszczędzać nie zamierzam. Bo to jest najwspanialsza pamiątka tego cudownego dnia :)
niby płyta z wesela też jest pamiątką, ale bądź co bądź - do zdjęć częściej będziemy wracać niż do oglądania płytki :)
paula
 

Re: Fotograf - jak wybrać?

Postprzez AnnaM12 » 17 lut 2013, o 00:09

"Dorobek" (portfolio) fotografa to oczywiście bardzo ważne - ale moim zdaniem ważne jest też jego zachowanie na samej uroczystości. Zdarzyło mi się być na weselu, na którym fotograf zachowywał się, jak najważniejsza osoba wieczoru Wydawał rozkazy, wszędzie go było pełno, miał chyba ze 100 kg przeróżnych obiektywów i innych bajerów. To było bardzo kłopotliwe! Z kolei na innym weselu fotograf był jak cień - praktycznie nieobecny, ale za to na zdjęciach uwiecznione zostało po prostu WSZYSTKO, pan okazał się być wspaniałym obserwatorem :).
AnnaM12
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 16 lut 2013, o 23:15

Re: Fotograf - jak wybrać?

Postprzez Madziula » 21 lut 2013, o 13:58

Pamiętam z wesela starszej siostry, że też było dużo problemów z fotografem i jego sprzętem. Trzeba było czekać wieczność, żeby się zdążył przygotować, a ludzie czekali. Do tego w planie było zrobienie fotki z każdą parą osobno, więc wyobraźcie sobie zamieszanie. tragedia

http://www.favore.pl/cat13111410_sluby-wesela.html
szukałam tutaj ostatnio fotografa i powiem szczerze, że myślę o zainwestowaniu większej sumki, ale dla pewności, że nie odstawi mi cyrku podczas wesela i zdjęcia będą piękne. jedno planuję już powiesić w dużym formacie w salonie, to chyba dobra forma ,,promocji związku" dla gości. Co myślicie?
Madziula
Miła Kobietka
 
Posty: 26
Dołączył(a): 19 lut 2013, o 17:27
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]