gotowa Na dziecko?

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

gotowa Na dziecko?

Postprzez KamilaS » 16 gru 2015, o 14:32

witajcie dziewczyny czy któraś z was miała sytuacje ze czuła się gotowa ze go czas na dziecko a partner stawiał opory ? Jak sobie z tym radzić napiszcie jeśli któraś miała podobną sytuację prosze :(
KamilaS
Fajna Kobietka
 
Posty: 117
Dołączył(a): 9 lut 2013, o 00:51

Re: gotowa Na dziecko?

Postprzez Hadassa » 16 gru 2015, o 18:31

To musi być Wasza wspólna decyzja, wiec jedyne co możesz robić to próbować z nim rozmawiać.
Poznać powody dla których nie chce miec teraz dzieci

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: gotowa Na dziecko?

Postprzez Pam_ela » 17 gru 2015, o 10:23

A my się staramy od kilku miesięcy i nic...

Avatar użytkownika
Pam_ela
Fajna Kobietka
 
Posty: 176
Dołączył(a): 8 sie 2014, o 15:14

Re: gotowa Na dziecko?

Postprzez Hadassa » 17 gru 2015, o 12:20

Pam_ela napisał(a):A my się staramy od kilku miesięcy i nic...

Staracie się pod okiem lekarza ? czy sami ?
Poza tym proponuję odpowiedni temat o staraniach ;)
a nie zaśmiecanie koleżance tematu ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: gotowa Na dziecko?

Postprzez KamilaS » 17 gru 2015, o 22:34

Próbuje ale on nerwowo reaguje na ten temat.ja regularnie Tobie badania a on nie chciał iść na badanie nasienia :(
KamilaS
Fajna Kobietka
 
Posty: 117
Dołączył(a): 9 lut 2013, o 00:51

Re: gotowa Na dziecko?

Postprzez kartka » 18 gru 2015, o 13:06

KamilaS napisał(a):Próbuje ale on nerwowo reaguje na ten temat.ja regularnie Tobie badania a on nie chciał iść na badanie nasienia :(


Nie możesz na niego naciskać i wymuszać czegokolwiek, a zwłaszcza tak poważnej decyzji. Jeśli nie jest gotowy na dziecko, to musisz to uszanować. To musi być Wasza WSPÓLNA i szczera decyzja. Daj sobie na wstrzymanie, bo takim wywieraniem presji niczego dobrego nie osiągniesz.
Avatar użytkownika
kartka
Extra Kobietka
 
Posty: 288
Dołączył(a): 2 cze 2015, o 18:07

Re: gotowa Na dziecko?

Postprzez Jamelia » 27 gru 2015, o 13:15

Tylko niech się określi czy teraz nie chce dzieci czy może nigdy nie zamierza ich mieć...

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: gotowa Na dziecko?

Postprzez Ilonka444 » 4 sty 2016, o 13:02

Najważniejsze to, aby to była Wasza wspólna decyzja. Postaw się w jego miejscu i przypomnij sobie czas gdy nie byłaś gotowa na dziecko. Czułaś strach i na pewno nie chciałabyś, aby Twój partner Cię namawiał i na siłę próbował wmówić, że wszystko będzie dobrze. Powinnaś go wspierać i nie wymuszać na nim żadnych decyzji i deklaracji. Jeśli będzie gotowy to na pewno da Ci o tym znać. Zrezygnuj z tematu dziecka na jakiś czas. Daj mu przerwę. Niech sam zostanie z tymi myślami. Jedyne co to daj mu poczucie, że może zwrócić się do Ciebie z tym tematem i zawsze porozmawiać na spokojnie.
Ilonka444
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 4 gru 2015, o 12:50

Re: gotowa Na dziecko?

Postprzez Anastazja099 » 22 sty 2016, o 10:50

Zgadzam się, że musi być to Wasza wspólna decyzja. Nie możesz też na niego cały czas naciskać, bo może to przynieść odwrotny skutek ;(
Avatar użytkownika
Anastazja099
Fajna Kobietka
 
Posty: 147
Dołączył(a): 9 wrz 2013, o 11:19

Re: gotowa Na dziecko?

Postprzez Anastazja099 » 16 lut 2016, o 14:35

Decyzja musi być wspólna, bo oboje będzieci rodzicami. U mnie wyszło tak jakoś naturalnie, ja chciałam, On chciał....
Avatar użytkownika
Anastazja099
Fajna Kobietka
 
Posty: 147
Dołączył(a): 9 wrz 2013, o 11:19

Re: gotowa Na dziecko?

Postprzez Mirka101 » 18 lut 2016, o 17:03

Na pewno nie naciskaj na partnera. Możesz, co jakiś czas wspomnieć o tym, że jesteś gotowa na dziecko, ale nie męcz go to. Jeśli będziesz ciągle o tym mówiła to partner jeszcze bardziej będzie sie zniechęcał do podjęcia tej decyzji. Myślę, że lepiej poczekać, aż sam partner oznajmi Ci, że jest gotowy. Ważne by nie czul strachu i nie bał się nowej sytuacji. Przecież chcesz mieć obok siebie kogoś pewnego, kogoś, w kim będziesz miała oparcie podczas ciąży. Pamiętaj, że czas tych 9 miesięcy będzie ciężki dla Ciebie i dla niego i na pewno będziesz chciała mieć w nim oparcie, a nie mężczyznę, który powie: a nie mówiłem, że nie jestem gotowy na to dziecko. Jeśli decyzja będzie wymuszona to może to popsuć relacje między Wami. Wszystko musi przyjść naturalnie.
Mirka101
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 4 gru 2015, o 09:59

Re: gotowa Na dziecko?

Postprzez KamilaS » 24 lip 2019, o 21:57

Dziękuję dziewczyny za wszystkie rady. Dziś wiem, że dobrze, że napisałam tu, bo dzięki temu wszystko samoistnie się rozwiązało. Ja nie naciskalam na narzyczonego. A w sierpniu bierzemy ślub i chcemy oboje dzidziusia. Dziękuję jeszcze raz :) teraz widzę że i on jest gotowy do tej ważnej roli.
KamilaS
Fajna Kobietka
 
Posty: 117
Dołączył(a): 9 lut 2013, o 00:51

Re: gotowa Na dziecko?

Postprzez milenka3 » 1 wrz 2019, o 22:59

Cieszę się, że wszystko się ułożyło! :) Do wszystkiego trzeba dojrzeć w swoim czasie :)
milenka3
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 1 wrz 2019, o 22:56

Re: gotowa Na dziecko?

Postprzez Margolcia99 » 20 wrz 2019, o 19:52

KamilaS napisał(a):witajcie dziewczyny czy któraś z was miała sytuacje ze czuła się gotowa ze go czas na dziecko a partner stawiał opory ? Jak sobie z tym radzić napiszcie jeśli któraś miała podobną sytuację prosze :(

Trzeba poczekać ,aż partner zmądrzeje.

Margolcia99
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 20 wrz 2019, o 19:50
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], zerknij-pl