Grzybica paznokci

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Grzybica paznokci

Postprzez Theila » 3 wrz 2014, o 16:09

Niedawno czytałam na jednej ze stron o tej chorobie, objawach, leczeniu i profilaktyce. Mam wrażenie, że bardzo mało o tym wiemy. Czy ktoś z was spotkał się z tym problemem i wie jak sobie z nim poradzić ? Jakie objawy są tej choroby i jak długo trwa leczenie ? Może warto by o tym wspomnieć, żeby ostrzec innych i pokazać, że problem istnieje.

Obrazek
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Grzybica paznokci

Postprzez eluna » 3 wrz 2014, o 21:40

No niestety mnie ten problem nawet dość osobiście dotknął :( Leczyłam się przez kilka miesięcy doustnym trioxalem. A dużo informacji na ten temat znalazłam na SPAM

Ostatnio edytowano 4 wrz 2014, o 08:57 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
eluna
 

Re: Grzybica paznokci

Postprzez Astra » 5 wrz 2014, o 00:45

Niedawno, wpadlam doslownie na reklame z preparatem firmy Scholl ktory ponoc rewelacyjnie
sobie radzi z grzybica paznokci.
Moze Ci ktorych dopadla ta dolegliwosc sie nim zainteresuja. :ok:
21550.jpg
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
Astra
Super Gaduła
 
Posty: 1827
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 01:28

Re: Grzybica paznokci

Postprzez Hadassa » 5 wrz 2014, o 08:27

Scholl z reguły ma dobre produkty

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Grzybica paznokci

Postprzez Specjalista Aspazji » 5 wrz 2014, o 13:29

Objęty przez grzybicę paznokieć stopniowo zmienia wygląd. Pojawiają się przebarwienia - najpierw białawe, później żółtawe i brązowe. Płytka łuszczy się i rozwarstwia, staje się coraz grubsza. Stopy brzydko pachną, bo pod paznokciami gromadzą się grzybicze złogi. Warto pójść do lekarza, gdy tylko zauważymy pierwsze zmiany, bo wtedy zwykle wystarczy smarowanie specjalnym lakierem lub naklejanie miniplastrów zawierających substancje grzybobójcze. Kiedy płytka jest poważnie zniszczona stosuje się leki doustne. Uzupełnieniem terapii lekami powinno być szlifowanie paznokcia co 2-4 tygodnie. Im więcej zagrzybionej płytki usuniemy, tym skuteczniejsze leczenie.
Avatar użytkownika
Specjalista Aspazji
Fajna Kobietka
 
Posty: 160
Dołączył(a): 23 lip 2014, o 23:46

Re: Grzybica paznokci

Postprzez taka jedna » 5 wrz 2014, o 15:21

U mnie też lekarz trioxal przepisał. Wcześniej stosowałam lakier leczniczy taki, ale bez specjalnego efektu. Ciekawa jestem, ile czasu zajmie, żeby paznokcie wyglądały jak przedtem, bo teraz to naprawdę nieciekawie jest.
taka jedna
 

Re: Grzybica paznokci

Postprzez Theila » 6 wrz 2014, o 17:07

No własnie dziewczyny czytalam, że nie ma możliwości wyleczyć, a jedynie zaleczyć takmi środkami punktowymi. Podobnież skuteczne są jedynie leki przepisane od lekarza, które tak jakby zwalczają grzybicę od środka. Czytałam też, ze grzybica paznocki u stóp jest najczęsciej następstwem grzybicy stóp. A grzybica paznokci u rąk jest następstwem bardzo często obgryzania paznokci, a dokładniej nagryzionych skórek.
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Grzybica paznokci

Postprzez Astra » 6 wrz 2014, o 19:54

A ja mysle, ze nawet te tzw ,,chalupnicze,, sposoby na walke z grzybica daja mozliwosc pozbycia sie tego
upierdliwego schorzenia.
Sporo osob pozbylo sie tej przypadlosci siegajac wlasnie po srodki z Scholla.
Jak ktos zmaga sie z grzybica paznokci to napewno siegnie po metody rozne .
Srodki farmakologiczne to naprawde ostatecznosc, bo one sa bardzo inwazyjne i niewatpliwie obarczone
skutkami ubocznymi. :pisze:
Avatar użytkownika
Astra
Super Gaduła
 
Posty: 1827
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 01:28

Re: Grzybica paznokci

Postprzez Theila » 8 wrz 2014, o 16:18

Ostatnio adres stronki o grzybicy pojawił się na wielu forach, bo zaczyna się chyba okres kiedy już zakładamy buty , skarpety i stopy są bardziej na taką chorobę narażone. Czytałam o tym, że leczenie takie miejscowe jest najmniej skuteczne, a jedynie zalecza. Podobno jedynie doustne środki, na receptę są w stanie wyleczyć do końca. Nie wiem czy dziewczyny pozwolą, ale jest o tym tutaj :

SPAM

Ostatnio edytowano 8 wrz 2014, o 18:51 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Grzybica paznokci

Postprzez Theila » 22 wrz 2014, o 08:37

Szkoda, że nie pozwalacie wkleić adresu, bo z tej strony nie da się treści skopiować dlatego podałam w postaci linku, a całej strony nie przepiszę przecież z palca. No, ale może ktoś przeczyta i zauważy wtedy, że ma jednak poważniejszy problem niż tylko niedobór witamin. Zaskoczylo mnie to, że rozpisane jest iż jest to problem społeczny. Niestety pierwsze objawy, czyli matowe paznokcie chyba łatwo przegapić.
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Grzybica paznokci

Postprzez Romek » 22 wrz 2014, o 16:08

Domowe sposoby na grzybicę stóp

Ocet ma kwaśny odczyn, w związku z tym przywraca chorej skórze stóp właściwy, bakteriostatyczny odczyn pH.

Sposób użycia: sporządź roztwór octu z wodą w proporcjach 1:1. Mocz w nim całe stopy codziennie przez pół godziny, najlepiej na przemian w ciepłej wodzie. Zabieg powtarzaj 3 razy dziennie. Ważne! po wyjęciu stóp z miski należy szybko i dokładnie je osuszyć. Zabieg należy powtarzać do momentu, aż objawy grzybicy ustąpią. Dodatkowo w ciągu dnia możesz owijać stopy bandażem nasączonym octem, co przyspieszy proces leczenia.
SPAM

Ostatnio edytowano 22 wrz 2014, o 16:13 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Romek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 19 sie 2014, o 12:34

Re: Grzybica paznokci

Postprzez Melania Si » 22 wrz 2014, o 19:33

Czy tylko mnie denerwuje owe "SPAM" w każdej wiadomości, w której ktoś próbuje zobrazować jakiś problem konkretnym zdjęciem/artykułem ukrytym pod linkiem? Naprawdę wciąż nie pojmuje toku rozumowania moderatora... Widzę "SPAM" i teraz się zastanawiam, co było pod wiadomością Romka... może jakiś trafny artykuł na temat grzybicy, o której chciałabym sobie poczytać, a nie mogę! ... bo ktoś raczył go usunąć... ehh

Dum spiro, spero...
Avatar użytkownika
Melania Si
Miła Kobietka
 
Posty: 95
Dołączył(a): 16 wrz 2014, o 12:21

Re: Grzybica paznokci

Postprzez Astra » 25 wrz 2014, o 15:24

Romek napisał(a):Domowe sposoby na grzybicę stóp

Ocet ma kwaśny odczyn, w związku z tym przywraca chorej skórze stóp właściwy, bakteriostatyczny odczyn pH.

Sposób użycia: sporządź roztwór octu z wodą w proporcjach 1:1. Mocz w nim całe stopy codziennie przez pół godziny, najlepiej na przemian w ciepłej wodzie. Zabieg powtarzaj 3 razy dziennie. Ważne! po wyjęciu stóp z miski należy szybko i dokładnie je osuszyć. Zabieg należy powtarzać do momentu, aż objawy grzybicy ustąpią. Dodatkowo w ciągu dnia możesz owijać stopy bandażem nasączonym octem, co przyspieszy proces leczenia.
SPAM

Ale chyba powoduje takze nadmierne rozpulchnienie skory stop , czyli inaczej mowiac rozmiekczenie.
No, ale moze sie myle. :o
Avatar użytkownika
Astra
Super Gaduła
 
Posty: 1827
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 01:28

Re: Grzybica paznokci

Postprzez Zamrożona » 26 wrz 2014, o 08:01

Astra napisał(a):Niedawno, wpadlam doslownie na reklame z preparatem firmy Scholl ktory ponoc rewelacyjnie
sobie radzi z grzybica paznokci.
Moze Ci ktorych dopadla ta dolegliwosc sie nim zainteresuja. :ok:
21550.jpg


Potwierdzam!
Scholl wyleczył mi grzybicę , z którą męczyłam się kilka lat. Po wypróbowania rozmaitych maści, leków, sposobów domowych, gdy już nic nie pomogło, w akcie desperacji kupiłam w Rosmannie to cudo!
Po ok. 2 miesiącach delikatnego piłowania paznokcia i smarowania - wyleczony! Odrósł zdrowy! :D
Avatar użytkownika
Zamrożona
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 25 wrz 2014, o 18:01

Re: Grzybica paznokci

Postprzez Hadassa » 26 wrz 2014, o 09:03

Scholl ogólnie ma dobre kosmetyki. Już miałam przyjemność kilku różnych stosować i zawsze byłam zadowolona

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Grzybica paznokci

Postprzez Theila » 27 wrz 2014, o 19:06

Takimi środkami doraźnymi leczą się niektórzy nawet latami zanim trafią do lekarza. Dopiero wtedy dla niektórych to ratunek. Nie zawsze leki takie się sprawdzają , więc warto obserwować i mieć nad tym kontrolę.
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Grzybica paznokci

Postprzez taka jedna » 29 wrz 2014, o 11:30

Zdecydowanie lepiej od razu iść do lekarza, żeby przepisał coś konkretnego. Warto poczytać o grzybicy na stronce SPAM, bo jest tam dużo informacji jak to leczyć i zapobiegać. A na pewno nie wolno lekceważyć, bo też można innych pozarażać.

Ostatnio edytowano 29 wrz 2014, o 11:36 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
taka jedna
 

Re: Grzybica paznokci

Postprzez zimowaMARTYNA » 29 wrz 2014, o 12:27

I na pewno nie maluj paznokci. Wiele osób chce to ukryć a to najgorszy błąd, bo pogarsza stan paznokcia.
Avatar użytkownika
zimowaMARTYNA
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 29 lis 2013, o 12:58

Re: Grzybica paznokci

Postprzez Magdalinka » 30 wrz 2014, o 00:26

Lakier specjalny.
Magdalinka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 16 cze 2014, o 10:28

Re: Grzybica paznokci

Postprzez Theila » 9 paź 2014, o 08:02

Najważniejsze, żeby się ktoś chce leczyć i żeby tego nie robić na własną rękę. Przy grzybicy czy problemach chorobowych nie ma mowe o wyleczeniu się lakierami, albo babcinymi sposobami. Trioxal jest opisywany jako doustny środem z możliwością stosowania pulsacyjnie i skuteczność wtedy wzrasta.
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Grzybica paznokci

Postprzez a_gatka » 9 paź 2014, o 08:51

Szczerze mówiąc nie miałam tego problemu nigdy. Ale wiem, jak może być kłopotliwy...
a_gatka
 

Re: Grzybica paznokci

Postprzez jagoda144 » 15 paź 2014, o 10:12

leczenie grzybicy jest długotrwałe, ważne żeby ja dobrze zdiagnozować i szybko zacząć działać. Wiem co mówię bo mi zajęło trochę czasu wyleczenie. Najpierw stosowałam lakiery ale akurat w moim przypadku się nie sprawdziły, później lekarz przepisał mi lek na receptę i uświadomił o procesie leczenia. Dostałam Trioxal i musiałam pamiętać kiedy go biorę a kiedy mam przerwę w dawkach. Człowiek strasznie się stresuje przy tej chorobie, szczególnie kobieta.
jagoda144
Miła Kobietka
 
Posty: 26
Dołączył(a): 15 paź 2014, o 10:04

Re: Grzybica paznokci

Postprzez Romek » 15 paź 2014, o 12:45

A czy lekarz zlecił ci wykonanie badań - tzw. posiew (pobranie próbek paznokcia do zbadania). Wtedy przekonasz się jaki rodzaj grzybów zasiedlił się w pazurkach i będzie łatwiej dobrać antybiotyk (np. dermofity, dorożdzaki itp). Czasami możesz brać antybiotyk i pół roku tylko \"twój\" grzybek może być na to zupełnie nieczuły. . Domowym sposobem można spróbować leczyć grzybice octem. Owijać na noc paznokcie. Najlepiej zacząć od octu winnego a potem zwiększyc jego stęzenie procentowe.
SPAM

Ostatnio edytowano 16 paź 2014, o 11:11 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Romek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 19 sie 2014, o 12:34

Re: Grzybica paznokci

Postprzez Theila » 22 paź 2014, o 09:48

Ważne jest to, że czasem paznokcie wcale nie wyglądają na chore, a już mają grzybicę. Dlatego wydaje mi się, że warto jednak do dermatologa pójść, bo przecież nie ma się czego bać. Jak dostanie się lek to też przy tym Trioxalu to leczenie doustne i nie wymaga jakiś specjalnych przygotowań czy zabiegów. Paznokcie z grzybicą na poczatku moga wygladac np tak:

Obrazek
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Grzybica paznokci

Postprzez Franciszka » 14 lis 2014, o 12:28

Też słyszałam, że scholl jest niezastąpiony :)
Franciszka
Miła Kobietka
 
Posty: 26
Dołączył(a): 10 wrz 2014, o 12:51
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]