HEMOROIDY???

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

HEMOROIDY???

Postprzez Promienna » 14 lis 2012, o 00:11

Witajcie, mam krępujący problem...wczoraj wieczorem zauwazylam przy odbycie taka niby ,,czarna zylke,, -nie boli, jednakze przy zalatwianiu sie, pojawia sie krew (na papierze toaletowym)...tzn. gdy w gre wchodzi stolec. Bardzo mnie to niepokoi, czy to hemoroid?? :?
Promienna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 12 lis 2012, o 22:07

Re: HEMOROIDY???

Postprzez elzbieta45 » 14 lis 2012, o 19:32

Tak to moga byc hemeroidy . W aptece mozna dostac masc , mozna tez robic nasiadowki . ale najlepiej pojsc do lekarza
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: HEMOROIDY???

Postprzez Adidasowa » 19 kwi 2013, o 14:37

Mam podobny problem, tylko u mnie krew się nie pojawia, nie boli, nie czuję go w ogóle. jest bo jest, powinnam coś zrobić?

`Co w niej jest, co w niej jest czego nie mam ja?
Blask i mrok - pogubiona w snach,
Blask i mrok - co więcej miałam dać?
Avatar użytkownika
Adidasowa
Kobietka Expert
 
Posty: 4637
Dołączył(a): 2 kwi 2013, o 18:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: HEMOROIDY???

Postprzez Something'sWrong » 20 kwi 2013, o 22:32

Pewnie, ze powinnas. Sama mam ten problem i bez wizyty u lekarza sie nie obylo. Nalezy jesc duzo blonnika, pic duzo wody, do tego czopki, masci i nasiadowki. Im szybciej skonsultujesz sie z lekarzem tym lepiej. W ostatecznosci moze byc konieczna operacja.
Avatar użytkownika
Something'sWrong
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 20 kwi 2013, o 19:02

Re: HEMOROIDY???

Postprzez Gabriell » 25 kwi 2013, o 10:44

A to da się skutecznie wyleczyć? Mam namyśli czy potem nie ma nawrotów nawet jak problem jest uleczony?
Gabriell
 

Re: HEMOROIDY???

Postprzez Catherine » 19 sty 2014, o 22:09

nie chce otwierać nowego tematu więc pisze tutaj .. otóż mam ten problem hemoroidy!
Mam je od dośc dawna , ale teraz mnie zaczynają boleć swędzieć , próbuje wszystkiego bo nie chce iśc do lekarza i pokazywać tyłek , wstydzę się tego... co zrobić ? są jakieś sposoby na uśmierzenie bólu mi swędzenia?

„Prawdziwa miłość oznacza,że zależy ci na szczęściu drugiego człowieka bardziej niż na własnym, bez względu na to, przed jak bolesnymi wyborami stajesz.”
Avatar użytkownika
Catherine
Extra Kobietka
 
Posty: 430
Dołączył(a): 23 kwi 2013, o 17:09

Re: HEMOROIDY???

Postprzez Hadassa » 20 sty 2014, o 09:53

Lekarz !! Poważnie...
mama stosuje rózne maści...
poza tym, chyba tez jakieś czopki dostała..

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: HEMOROIDY???

Postprzez Catherine » 21 sty 2014, o 16:23

to jest krępujące.. wtydzę się ale chyba będzie trzeba iść ale gdzie wszędzie chcą żeby płąić a ja kasy nie mam nie zarabiam..

„Prawdziwa miłość oznacza,że zależy ci na szczęściu drugiego człowieka bardziej niż na własnym, bez względu na to, przed jak bolesnymi wyborami stajesz.”
Avatar użytkownika
Catherine
Extra Kobietka
 
Posty: 430
Dołączył(a): 23 kwi 2013, o 17:09

Re: HEMOROIDY???

Postprzez Hadassa » 21 sty 2014, o 16:37

a nie masz możliwości iść na NFZ ?

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: HEMOROIDY???

Postprzez Catherine » 21 sty 2014, o 22:43

mam ale gdzie pójdę ,wiadomo jak na nfz badają trzeba kase dać zeby cos zrobili zeby pomogli mi z tym problemem

„Prawdziwa miłość oznacza,że zależy ci na szczęściu drugiego człowieka bardziej niż na własnym, bez względu na to, przed jak bolesnymi wyborami stajesz.”
Avatar użytkownika
Catherine
Extra Kobietka
 
Posty: 430
Dołączył(a): 23 kwi 2013, o 17:09

Re: HEMOROIDY???

Postprzez Carina » 22 sty 2014, o 10:07

Sprobuj masci i czopkow jednoczesnie.Pomaga na jakis czas.Ja mialam po porodzie i poskutkowalo.
Ale wazne by na samym poczatku zastosowac.
Jednak jak juz krwawia to tylko lekarz...nawet wpierw do ginekologa jak sie wstydzisz.On stwierdzi czy jest konieczna wizyta u proktologa.(=

"...przez noc droga do świtania -
przez wątpienie do poznania -
przez błądzenie do mądrości -
przez śmierc do nieśmiertelności..."
Avatar użytkownika
Carina
Kobietka Expert
 
Posty: 2942
Dołączył(a): 14 cze 2013, o 09:19

Re: HEMOROIDY???

Postprzez Hadassa » 22 sty 2014, o 10:14

Moja mama chodzi na nfz i nie narzeka

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: HEMOROIDY???

Postprzez mirka1025 » 28 lut 2014, o 15:32

Są lekarze, którzy w niektóre dni tygodnia przyjmują prywatnie, a w inne publicznie, bo mają podpisaną umowę z nfz. Poszukaj dobrego specjalisty i nawet za darmo będziesz pewna, że wizyta będzie przeprowadzona fachowo. Tylko musisz się liczyć z tym, że są kolejki...
Avatar użytkownika
mirka1025
Miła Kobietka
 
Posty: 67
Dołączył(a): 26 wrz 2013, o 16:18

hemoroidy można je wyleczyć na zawsze ??

Postprzez przyklejona » 20 mar 2015, o 15:36

Urodziłam syna i po porodzie pojawiły się hemoroidy, małe i też mało dokuczliwe. Karmię wiec nie chce nic łykać żadnych tabletek, zabieg tez nie wchodzi w grę, bo jeszcze nacięcie mi się nie zagoiło. Kpiłam do smarowania HEMOFIT babka w aptece mi poradziła bo jest naturalny. Używam widzę poprawę i jestem całkiem zadowolona. Gnębi mnie jedno czy jak przestane smarować to wrócą skoro raz się pokazały ?? :?
przyklejona
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 08:44

Re: HEMOROIDY???

Postprzez michalina90 » 7 wrz 2016, o 15:30

ja mam hemoroidy od porodu i nawracają gdy jestem osłabiona albo gdy przemarzłam radze sobie maściami z apteki albo tabletkami pomaga ulga jest duża

grywalizacja na http://sanitera.pl
michalina90
Fajna Kobietka
 
Posty: 113
Dołączył(a): 25 sty 2016, o 14:18

Re: HEMOROIDY???

Postprzez Marcinl » 15 wrz 2016, o 13:31

Lekarz rodzinny,skierowanie,maść plus tabletki. Jak najszybciej bo wiem ,że to uczucie jest później bardzo wrażliwe i krępujące.
Marcinl
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 15 wrz 2016, o 13:28
Lokalizacja: Polska, Poznań

Re: HEMOROIDY???

Postprzez gemek » 8 lis 2016, o 10:27

ja zawsze się boję lekarzy ;/ miałam problem z hemoroidami ale na szczęście udało się pozbyć "naturalnie" tzn bez żadnych operacji. Co do maści można kupić w aptece albo zrobić samemu np maść rumiankową (informacje znalazłam na zdrowyportal ] ) tylko teraz nie jest sezon na rumianek :P więc jak nie dasz rady znaleźć do kupienia to pozostaje apteka ja stosowałam jakieś 3 razy dziennie i pomogło. Pamiętaj że czym szybciej zaczniesz tym lepiej - bo jak choroba się rozwinie to czasami pozostaje tylko operacja.

gemek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 8 lis 2016, o 09:57

Re: HEMOROIDY???

Postprzez kingamaj » 14 lis 2016, o 12:29

Przy problemach z hemoroidami polecam spróbować maść doodbytniczą PROKTIS-M PLUS. Naprawdę pomaga. Kosztuje niecałe 25 zł. Ostatnio zamawiałam ją w aptece internetowej LINK za dokładnie 23,89 zł.


DZIEKUJEMY ZA LINK
kingamaj
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 10 lis 2016, o 15:41

Re: HEMOROIDY???

Postprzez cleo » 15 lis 2016, o 08:36

W moim przypadku pomogło kilka działań:
odpowiednia higiena odbytu
maści na odbyt
czopki ( teraz jednak nie są już mi potrzebne)
no i Procto Vitale. Jest to mieszanka ziołowa specjalnie na hemoroidy
Avatar użytkownika
cleo
Miła Kobietka
 
Posty: 49
Dołączył(a): 6 lut 2015, o 13:43

Re: HEMOROIDY???

Postprzez Jolanta » 18 lis 2016, o 08:08

Te mieszanki są do kupienia w aptekach?
Avatar użytkownika
Jolanta
Miła Kobietka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 4 gru 2014, o 15:01

Re: HEMOROIDY???

Postprzez michalina90 » 18 lis 2016, o 10:31

I co załatwiony problem hemoroidów?

grywalizacja na http://sanitera.pl
michalina90
Fajna Kobietka
 
Posty: 113
Dołączył(a): 25 sty 2016, o 14:18

Re: HEMOROIDY???

Postprzez cleo » 21 lis 2016, o 15:00

W aptece nie widziałam chociaż powiem Ci,ze sama naprawdę rzadko robię zakupy w aptekach stacjonarncyh z uwagi na to,ze zawsze o wiele tańsze sa sklepy i apteki internetowe tak więc procto vitale zamawiałam w sieci.
Czy pozbyłam się problemu? No przyznam,że na 100% nie bo jest to raczej nie możliwe jeśli nie wybierzesz sie na operację. Ale mój stan popprawil sie na tyle,że hemoroidy sa naprawdę mało problemowe oraz nie pieką mnie tak jak wczesniej.
Avatar użytkownika
cleo
Miła Kobietka
 
Posty: 49
Dołączył(a): 6 lut 2015, o 13:43

Re: HEMOROIDY???

Postprzez puderniczka » 26 lis 2016, o 22:51

Ja poszłam na usuwanie zabiegowe i to była najlepsza decyzja jaką zrobiłam. Mordowałam się prawie rok z nimi i nic mi już nie pomagało. W szpitalu św. Elżbiety zrobili mi zabieg można powiedzieć od ręki, zapłaciłam ale miałam pewność, że komplikacji nie będzie i problem nie powróci. Sporo osób mi polecało to miejsce. Jak maści Wam nie pomagają to nie zastanawiajcie się, u mnie po kuracji czopkami ulga była na jakieś 2 miesiące i powtórka z rozrywki, za każdym kolejnym razem coraz gorzej.
puderniczka
Fajna Kobietka
 
Posty: 114
Dołączył(a): 15 paź 2011, o 19:56

Re: HEMOROIDY???

Postprzez cleo » 9 gru 2016, o 11:09

No właśnie ja również doszłam w końcu do takiego stanu kiedy myslałam,że w zasadzie to jedynie operacja może mi pomóc. Bałam sie jej okrutnie tak wiec postnowiłam zamówić sobie to procto vitale. Pomyslalam sobie,ze jak to mi nie pomoże to moze po prostu trzeba będzie się wybrać pod nóż. Jak na razie stan poprawił sie na tyle,że operacja nie jest konieczna. Tak wiec aktualnie polecam ten środek każdemu kto bierze pod uwagę operację. A nuż pomoże tak jak mi i zabieg nie będzie potrzebny ?
Avatar użytkownika
cleo
Miła Kobietka
 
Posty: 49
Dołączył(a): 6 lut 2015, o 13:43

Re: HEMOROIDY???

Postprzez Alicja578 » 25 maja 2017, o 09:47

Ja zaczęłam mieć problemy z hemoroidami przy pierwszej ciąży. Dziecko urodziłam a hemoroidy zostały. Też bałam się, że skończy się to u mnie operacją. Kuzynka powiedziała mi, że jej pomogło dopiero odstawienie papieru toaletowego, po prostu podmywała się po załatwieniu sprawy. Spróbowałam tego sposobu. Mi było trochę łatwiej zadbać o higienę, bo mam w domu biobidet. Od razu zauważyłam różnicę, bo przestała pojawiać się krew. Dodatkowo robiłam sobie nasiadówki z kory dębu. Sypałam 2 łyżki tych ziół do skarpetki uniwersalnej, zawiązywałam i miałam taki „zaparzacz” . Tą miksturą raz na jakiś czas przemywałam bolące miejsce.
Alicja578
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 24
Dołączył(a): 24 maja 2017, o 14:26
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]