herbaty jesienne

Masz jakieś sprawdzone sposoby na dobre jedzonko? Znalazłaś właśnie smaczny przepis na romantyczną kolację i chcesz się nim podzielić? Nie masz pomysłu co zrobić na obiad? Odpowiedzi znajdziesz w tym temacie.

herbaty jesienne

Postprzez ewka116 » 18 lis 2011, o 21:16

no to może parę słów o herbatkach! co pijacie jesienną porą? jakie konkretnie smaki? w kubkach, szklankach, wielkich kuflach.. no, mówić! :)
Avatar użytkownika
ewka116
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 24
Dołączył(a): 10 lis 2011, o 17:32

Re: herbaty jesienne

Postprzez pomcia » 21 lis 2011, o 12:22

Kubek! Różnie ale wieczorem, zimnym lubię czarną z tzw. wkładką czyli np. wiśniówką lub rumem.
pomcia
 

Re: herbaty jesienne

Postprzez ewka116 » 21 lis 2011, o 19:21

ooo tak, herbaty z wkładką jak najbardziej :) a jak o alko mowa, to ostatnio w jednej knajpie (przy okazji Dni Herbaty od dilmy) piłam drinki pod herbatę - nie herbatę z alkoholem, tylko typowe, zimne drinki tylko na bazie herbaty !! spoko sprawa, zwłaszcza mojito z zieloną!
Avatar użytkownika
ewka116
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 24
Dołączył(a): 10 lis 2011, o 17:32

Re: herbaty jesienne

Postprzez Kingusiaczek » 26 lis 2011, o 17:41

ja uwielbiam czarną z pomarańcza, goździkami, gruszka i jabłkiem.. wersja zimowa:)
Kingusiaczek
 

Re: herbaty jesienne

Postprzez jahen » 1 gru 2011, o 13:42

właśnie wczoraj taką piłam, szukałam w szafce z herbatami mięty i znalazłam taką typowo zimową: ) sypką, pomarańczowo goździkowo cynamonową... mmmm bajka. ostatnio w ogóle zwracam większą uwagę na czas parzenia herbaty, to ma wpływ na smak zwłaszcza przy zielonej herbacie, tu jest jakieś info dla początkujących http://www.newsweek.pl/dilmah/czas-ma-z ... 0,1,1.html :)

w ogóle witam się, bo nowa tu jestem ;:))
jahen
 

Re: herbaty jesienne

Postprzez PoczątkującaGosposia » 4 gru 2011, o 14:07

Zapraszam do przetestowania mojego przepisu na idealną herbatkę na jesienną chandrę ;)
W garnuszku z wrzątkiem zaparzamy ulubioną herbatę (najlepsza sypana, zielona, czarna itp.), dodajemy dwa plastry cytryny, dwa plastry pomarańczy, goździki, łyżkę miodu i miętę (suszona lub świeża). Można dodać brązowy cukier, lub imbir, zależy co, kto lubi. Gotujemy z minutkę, by smaki się wmieszały i odcedzamy.
Najlepiej smakuje na ciepło, pita przy dobrej książce i ulubionej muzyce (o kocyku nie wspomnę)!
PoczątkującaGosposia
 

Re: herbaty jesienne

Postprzez jahen » 5 gru 2011, o 19:39

brzmi przepysznie, zwłaszcza ten motyw z pomarańczą:) gdzieś na internecie znalazłam taki właśnie pomysł na prezent świąteczny hand made, sypana herbata, pomarańcza, imbir, troszenke cynamonu i gozdziki.. coś trzeba zrobic z pomarancza, chyba ususzyc ;p a potem cały zestaw wsypać do ozdobnych przeswitujacych torebeczek :) no i dac jako prezent. pysznie pachnąco ładnie:)

i jak o świątecznej atmosferze mowa, to widziałam super przepis na pierniczki:) tu popatrzcie, i jeszcze są do wygrania w tym wpisie jakieś kubki, tylko nie robić mi konkurencji :PP ... :)



treść zmieniona przez moderatora

proszę nie spamować
jahen
 

Re: herbaty jesienne

Postprzez jahen » 5 gru 2011, o 20:05

nie spamuję! podrzucam linka z przepisem na pierczniki, nie przekopiuje tego tutaj bo tam są też super zdjęcia :// no haloooo... :((

dalej - wygooglujcie sobie bloga lawendowy dom :) i tam są pierniczki no i konkurs z kubkiem :)
jahen
 

Re: herbaty jesienne

Postprzez dzo » 5 gru 2011, o 20:11

no właśnie jesteś nowa a od razu rzucasz linkami :) a to moim zdaniem jest spam ;)
dzo
 

Re: herbaty jesienne

Postprzez jahen » 5 gru 2011, o 20:35

o matko przepraszam :D chciałam tylko dać przepis na PIERNICZKI :P to nie była reklama noooo! obrażę się ;p
jahen
 

Re: herbaty jesienne

Postprzez dzo » 5 gru 2011, o 21:05

nie ma o co się obrażać ;)

a przepis można skopiować jako cytat ;) nie ma potrzeby od razu wstawiania linków ;)
dzo
 

Re: herbaty jesienne

Postprzez Hakiruono » 6 gru 2011, o 10:25

Wczoraj kupiłam pyszną herbatkę z herbapolu owocowa z cynamonem i imbirem. Wieczorem w moim ulubionym kubku. Pychotka na chłodne wieczory. :-)
Hakiruono
 

Re: herbaty jesienne

Postprzez livia » 6 gru 2011, o 11:16

W Biedronce są pyszne herbatki owocowe z dodatkiem owoców egzotycznych :) Albo "herbatka z prądem" taki grzaniec z minimalną zawartością alkoholu :) nie pamiętam jakiej firmy Lloyd .. coś tam chyba;) 4 smaki bardzo dobre jak jest nam zimno :)
livia
 

Re: herbaty jesienne

Postprzez jahen » 7 gru 2011, o 00:17

proponuję wam w takim razie spróbować takiej prawdziwej herbatki - sypkiej, odpowiednio zaparzonej, bez chemii i sztucznych aromatów... :) z jakiegoś typowo herbacianego sklepu.
w ogóle uważam, że takie herbaty z torebek to średnia inwestycja w smak.. nie wiem, nie chcę wyjść na jakąś arystokratkę ze złotym nosem, ale takie tanie, tekturowe herbatki po prostu tracą na aromacie, nie wali wam chemią? ;)
chociaż gdzieś na newsweeku czytałam, że te z torebki też niekoniecznie są lipne, tylko muszą być dobrze przechowywane no i nie luzem w pudełku każda herbata, tylko w kopertach
:)
jahen
 

Re: herbaty jesienne

Postprzez ewka116 » 7 gru 2011, o 01:00

jahen, podzielam twoje zdanie w stu procentach apropo tych herbat w torebkach! :) a jak lubisz tak herbaciany temat, to polecam ci te dni herbaty, już wspominałam o nich, fajne wydarzenie dla herbaciarzy. zwłaszcza przypominam o DRINKACH Z HERBATĄ! :drinkwine
Avatar użytkownika
ewka116
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 24
Dołączył(a): 10 lis 2011, o 17:32

Re: herbaty jesienne

Postprzez Jusia » 17 gru 2011, o 22:44

Uwielbiam herbaty. Kocham wprost, nie istnieje dla mnie dzień bez herbatki mmm:)
Uwielbiam rumową z wiśnią lub cytryną. Aktualnie pijam ziółka [jakoś polubiłam] i dziką różę z wiśnią. Poza tym na zimne wieczory - malinowa albo earl grey aromatyzowany z cytryną i miodem. :)
Jusia
 
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]