Horrory

Co warto obejrzeć, przeczytać oraz posłuchać? Co możecie polecić? Czyli rozmowy o lekko kulturalnym zabarwieniu.

Re: Horrory

Postprzez Lily18 » 13 sty 2011, o 22:53

Jeden z moich ulubionych gatunków filmowych ;) Fakt - czasami boję się własnego łóżka, a szelest w klatce moich chomików kojarzy mi się z czym tylko można najgorszym, jednak ciągle i ciągle je oglądam :mrgreen: Ostatnie filmy z dreszczykiem jakie oglądałam to Devil - polecam serdecznie! oraz Ostatni egzorcyzm - kto boi się filmów "na faktach" niech nie ogląda ;)
Lily18
 

Re: Horrory

Postprzez justyna1981 » 21 sty 2011, o 18:10

kamakoma napisał(a):'Army of Darkness' kiedyś może on był straszny ale dziś można się całkiem nieźle ubawić oglądając ten film naprawdę polecam..
Chyba bardziej śmieszny niz straszny ale całkiem fajowy film
justyna1981
 

Re: Horrory

Postprzez kamakoma » 26 sty 2011, o 11:33

Dla mnie jest zarówno straszny jak i zabawny nic nie poradzę że lubię ;)
kamakoma
 

Re: Horrory

Postprzez justyna1981 » 1 lut 2011, o 12:42

I jeszcze 'Z archiwum X' niektóre odcinki naprawdę scary ;)
justyna1981
 

Re: Horrory

Postprzez pomcia » 24 lut 2011, o 16:13

Uwielbiam horrory. Niestety teraz horrory przeważnie śmieszą albo obrzydzają. Z ostatnich który naprawdę mi się spodobał to 30 dni mroku. Ale ja ogólnie lubię takie mroczne klimaty. Ulubiona seria to te horrory z zombiakami. Niedawno na tvn chyba leciało Zejście, pamiętam podobał mi się. Ale kontynuacja wywoływała już u mnie napady śmiechu. Na nfilm hd chyba jeszcze leci "Zabójczy wirus" - dość dobry, warto obejrzeć. A lubicie czasem obejrzeć stary horror?
pomcia
 

Re: Horrory

Postprzez Matex_in_Latex » 25 lut 2011, o 21:45

Dla mnie horrory to jeszcze jakieś parę lat temu priorytet lecz obecnie nie przepadam ale jak już to faktycznie 30 dni mroku jest naprawdę dobrym filmem o wampirach, które tutaj przedstawione są jak nigdzie indziej. O wiele bardziej mroczne, zabójcze, bez jakiejkolwiek litości bezwzględne i to właśnie dlatego polecam właśnie ten film o wampirach zdecydowanie(według mnie) najlepszy film z udziałem tej rasy. Inne dobre horrory to jak dla mnie Zejście ale jedynka, jestem legendą(chodź nie zbyt straszny to z fajnym klimatem), Amityville z 2005-tego roku, hmm jak na razie nic nie przychodzi mi do głowy tzn oglądało się tego masssse ale nie chcę się powtarzać a chciałbym podać kilka konkretniejszych tytułów (oczywiście spostrzeganych za takie tylko i wyłącznie przeze mnie bo jak wiadomo są różne gusta). Muszę więc jeszcze wspomnieć o niedawno oglądanym rzekomo horrorze gdyż z gatunku (straszny bo obrzydliwy) I Spit on Your Grave 2010. Ogladając ten film nie ma się odczucia strachu bo jesteśmy po stronie pokrzywdzonej a brutalna zemsta nie przeraża a wręcz przeciwnie domagamy się jej. Nie chciałbym opowiadać i psuć widowiska film dość ciekawy. Nie wszystkim ale może się spodobać a i byłbym zapomniał mi bardzo podobał się Wysyp Żywych Trupów starszy bo - z o ile się nie mylę 2004-rtego roku. Z gatunku Horror, Komedia jak (dla mnie bardziej to drugie) produkcji angielsko-francuzkiej odbiegający nieco od klimatów filmów amerykańskich :). OK narazie nic innego nie przychodzi mi do głowy. Pzdr for ALL :P
Matex_in_Latex
 

Re: Horrory

Postprzez dzo » 5 mar 2011, o 17:04

dla mnie horror musi przede wszystkim trzymać mocno w napięciu a nie zniesmaczać, ilość tryskającej krwi zatem nie jest dla mnie w tym wypadku wyznacznikiem poziomu horroru ;)

polecam np: "Blair witch project" ;) ;)
dzo
 

Re: Horrory

Postprzez Caffeine » 6 mar 2011, o 22:22

Matex_in_Latex napisał(a): Amityville z 2005-tego roku,
Ja ostatnio oglądałam Horror Amityville z 1979 roku (akurat leciał na MGM HD- dobre filmy tam puszczają), nie znam innych wersji ale ta faktycznie trzymała w napięciu, można powiedzieć, że to klasyk gatunku. Współczesne horrory często bardziej śmieszą niż straszą i dlatego wybieram raczej starsze pozycje.
Caffeine
 

Re: Horrory

Postprzez Matex_in_Latex » 8 mar 2011, o 17:39

No cóż chyba masz rację ciężko teraz o dobry horror i między innymi właśnie dlatego ostatnimi czasy oglądam inne gatunki filmów obecnie jak mam czas to zarzucam sobie jakiś melodramacik, dramacik lub komedię. Ostatnio na przykład oglądałem film pt. Lektor chodx jak dla mnie rewelacyjny nie był to jednak wart obejrzenia.
Matex_in_Latex
 

(STARE) HORRORY

Postprzez Lily of the Valley » 27 kwi 2012, o 12:37

Witam!
Potrzebuję babeczki, która poleci mi jakiś stary horror... ;) Czy polecacie "13 w piątek", "Koszmar z Ulicy wiązów" czy "Krzyk"?

Przy okazji... stworzyłam ten temat, żeby podyskutować na temat horrorów ogólnie, nie tylko starych, dlatego wyraz "stare" podałam w nawiasie... :)

Jaki jest Wasz ulubiony horror?
Boicie się na horrorach?
Najgorszy horror, jaki oglądałyście?
Chodzicie na horrory do kina?


:witch
Lily of the Valley
 

Re: (STARE) HORRORY

Postprzez dzo » 27 kwi 2012, o 15:31

uważam, że przezajebistym horrorem jest "Blair Witch Project"

nie ma krwi, nie ma żadnego rżnięcia piłą motorową a mimo wszystko film trzyma cały czas w napięciu
dzo
 

Re: (STARE) HORRORY

Postprzez mycha25 » 27 kwi 2012, o 17:05

Świetny horror to Amitywille i to w sumie każda część.No i podobno na faktach

http://karmimypsiaki.pl/pomagaj-codziennie/klik. Wystarczy codziennie kliknąć by nakarmić psiaka.
mycha25
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 728
Dołączył(a): 16 mar 2012, o 04:21

Re: (STARE) HORRORY

Postprzez quillathee » 27 kwi 2012, o 18:10

Zgadzam się z dzo. Podobny jest też Paranormal Activity, ale wg mnie ta seria jest mega słaba. Bez porównania z The Blair Witch Project w ogóle. REC już lepszy, ale to nadal nie jest to :)

Ogólnie ja gustuję w horrorach niskobudżetowych, gdzie właśnie jest dużo krwi a fabuły czy czegokolwiek zero. Polecam więc Cannibal Ferox, Nekromantik czy też Man Behind The Sun. Może niektóre z nich ciężko nazwać horrorami, ale trafiają w człowieka :)

No i klasyk Laleczka Chucky :)
Avatar użytkownika
quillathee
Miła Kobietka
 
Posty: 46
Dołączył(a): 5 lut 2012, o 15:15
Lokalizacja: Wronki

Re: (STARE) HORRORY

Postprzez Lily of the Valley » 27 kwi 2012, o 18:41

A co sądzicie o starych horrorach? Z lat 70. i 80.? Oglądał ktoś wszelkie klasyki?

Amitiville widziałam, bardzo mi się podobał, rzeczywiście jeden z lepszych. Generalnie, nie oglądam dużo horrorów, nigdy za nimi nie przepadałam, bo nie lubię bać się w kinie/ u siebie (jak oglądam). Ale przy chłopaku się raczej bać nie będę i postanowiłam, że zobaczę sobie coś :P. Tylko nie wiem, co.

Słyszałam, że REC jest mega straszny, więc nawet się za to nie biorę. Na wspomnianym Paranormal Activity byłam w kinie zeszłego roku, była to trzecia część. Najgorsze było to napięcie, te ruchy kamery były bardzo wymowne, na dodatek powolne. To sprawiało, że strach narastał :P. Ale oprócz tych ruchów kamery, nic strasznego nie było pokazane.

Widziałam natomiast w kinie jeszcze "Naznaczonego" i tutaj już były potężne emocje. Pod koniec seansu bolała mnie głowa, a ręce były lodowate. Trzy razy oczy zamknęłam, a pół filmu oglądałam z "zasłonką" w postaci dłoni na oczach (ale przez szpary między palcami, żeby jednak coś widzieć). To było mega przeżycie, parę razy wzięłam kumpelę za rękę. Wtedy poczułam się bezpieczniej :D.

"Laleczkę Chucky" widziałam, ale nie mam pojęcia, którą część :D.

Jak byłam młodsza to byłam w kinie na "Teksańskiej masakrze piłą mechaniczną: Początek" i to dopiero było ooooo :P.
Lily of the Valley
 

Re: Horrory

Postprzez finezja » 9 maja 2012, o 19:55

paranolmal activity.polecam
finezja
Miła Kobietka
 
Posty: 30
Dołączył(a): 10 mar 2012, o 15:47

Re: Horrory

Postprzez mycha25 » 9 maja 2012, o 19:59

Jak dla mnie to troche nudny.Niby w napięciu trzyma ale jak tak spojrzeć to nic się nie dzieje.Jeszcze pierwsza część spoko ale pozostałe szkoda gadać.

http://karmimypsiaki.pl/pomagaj-codziennie/klik. Wystarczy codziennie kliknąć by nakarmić psiaka.
mycha25
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 728
Dołączył(a): 16 mar 2012, o 04:21

Re: Horrory

Postprzez quillathee » 9 maja 2012, o 23:23

Ktoś pytał o stare horrory. Właśnie dużo niskobudżetówek jest z tych lat i są świetne! No i słyszałam, ze Psychoza jest bardzo dobra, ale niestety nie widziałam. Ale może któraś z Was widziała i zechce się podzielić opinią?
Avatar użytkownika
quillathee
Miła Kobietka
 
Posty: 46
Dołączył(a): 5 lut 2012, o 15:15
Lokalizacja: Wronki

Re: Horrory

Postprzez olgie86 » 21 cze 2012, o 10:55

Co do starych horrorow to jak najbardziej polecam "Lśnienie" z Jackiem Nicholsonem, "Omen" oraz "Egzorcysta" z 1973 roku. Remake'i tych filmów też są ok ale nie m
a to jak pierwotne wersje. Ja jeszcze lubię horrory o tematyce egzorcyzmow. Polecam "Ostatni egzorcyzm" i "Demony" :o
olgie86
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 21 cze 2012, o 08:13

Re: Horrory

Postprzez Hadassa » 17 lip 2013, o 10:49

Ktoś lubi.... jest teraz coś godnego do polecenia ??

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Horrory

Postprzez Pomarańczka » 18 lip 2013, o 10:52

Oko, Oszukać przeznaczenie, Egzorcyzmy Emilly Rose
Pomarańczka
Miła Kobietka
 
Posty: 55
Dołączył(a): 18 lip 2013, o 10:45

Re: Horrory

Postprzez Kpart » 23 lip 2013, o 15:03

Ponoć ten nowy ,,The Conjuring'' jest całkiem dobry.
Avatar użytkownika
Kpart
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 16 lip 2013, o 19:29

Re: Horrory

Postprzez ddee » 28 lip 2013, o 22:06

Polecam dość nowy horror "Mama"

osp <------ sprawdź to:)
ddee
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 28 lip 2013, o 22:03

Re: Horrory

Postprzez Hadassa » 16 wrz 2013, o 11:35

po ostatnich poleceniach i rozmowach... "obecność"

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Horrory

Postprzez Karola333 » 9 paź 2013, o 10:56

Ja również polecam "obecność". Oglądałam i mogę powiedzieć, że film jest bardzo dobry... :!:

www.kwiatjednejnocy.pl - serwis z myślą o KOBIETACH
Karola333
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 10:24

Re: Horrory

Postprzez myszka28 » 12 paź 2013, o 21:00

polecam Eden Like jest poprosty megaaaa
Avatar użytkownika
myszka28
Super Gaduła
 
Posty: 1544
Dołączył(a): 29 wrz 2013, o 18:46
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]

cron