Ile mieliście kasy z Wesela

Jedyny dzień w życiu, tak ważny dla kobiet. Jak zorganizować wesele? Jaką suknię kupić? Ślub kościelny czy cywilny? Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, a może podzielić się swoimi doświadczeniami? Zapraszamy do pisania tutaj.

Ile mieliście kasy z Wesela

Postprzez leglosc » 12 kwi 2013, o 18:09

Hej
Powiedzcie ile mieliście kasy z wesela i ile było gości? Bo nie wiemy ile można oczekiwać zwrotu w stosunku do wydatków...

Polecam Wam porównanie kont bankowych które mamy obecnie w bankach. Warto rozważyć i wybrać konto najlepsze i darmowe.
leglosc
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 17:42

Re: Ile mieliście kasy z Wesela

Postprzez sun979 » 26 kwi 2013, o 20:39

leglosc napisał(a):Hej
Powiedzcie ile mieliście kasy z wesela i ile było gości? Bo nie wiemy ile można oczekiwać zwrotu w stosunku do wydatków...



Sama jestem ciekawa... :) W ilu % się zwróci wesele, czy chociaż w 50 %?
sun979
 

Re: Ile mieliście kasy z Wesela

Postprzez snuff » 28 kwi 2013, o 22:08

Zależy ilu gości zaprosisz. Zwraca się w 50% napewno :)

Serdecznie Was zapraszam - wynajem sal szkoleniowych warszawa - najlepszy wynajem sal szkoleniowych w Warszawie :)
snuff
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 28 kwi 2013, o 21:54

Re: Ile mieliście kasy z Wesela

Postprzez majowy84 » 6 maja 2013, o 15:15

snuff napisał(a):Zależy ilu gości zaprosisz. Zwraca się w 50% napewno :)


Zwraca się ? Ludzie dajcie sobie spokój z takim liczeniem, najpierw niech się wszystko uda a później ocenimy straty ;)

A poważnie ja na 150 0sób myślę że ze 45 tys. wydanych na wesele, zwróci mi się jakieś 15-20 tys.

Obrazek
Sklep z bielizną polskich producentów
www.sklep-datura.pl
Avatar użytkownika
majowy84
Miła Kobietka
 
Posty: 37
Dołączył(a): 30 kwi 2013, o 14:14
Lokalizacja: Pobiednik Wielki

Re: Ile mieliście kasy z Wesela

Postprzez paula » 6 maja 2013, o 18:03

snuff napisał(a):Zależy ilu gości zaprosisz. Zwraca się w 50% napewno :)


nie można liczyć w kategoriach "a ile mi się zwróci?". A jeśli już tak do tego podchodzisz, to lepiej nie rób w ogóle imprezy..


to ile kasy będziesz miała wcale nie zależy od ilości gości, tylko od tego kto ile da. Bo jedna rodzina da komplet pościeli i 100zł do tego, a rodzice dadzą np. tysiaka.
paula
 

Re: Ile mieliście kasy z Wesela

Postprzez majowy84 » 6 maja 2013, o 21:25

paula.x111 napisał(a):
snuff napisał(a):Zależy ilu gości zaprosisz. Zwraca się w 50% napewno :)


nie można liczyć w kategoriach "a ile mi się zwróci?". A jeśli już tak do tego podchodzisz, to lepiej nie rób w ogóle imprezy..


to ile kasy będziesz miała wcale nie zależy od ilości gości, tylko od tego kto ile da. Bo jedna rodzina da komplet pościeli i 100zł do tego, a rodzice dadzą np. tysiaka.


A świnie jeśli się znajdą, puste koperty :|

Obrazek
Sklep z bielizną polskich producentów
www.sklep-datura.pl
Avatar użytkownika
majowy84
Miła Kobietka
 
Posty: 37
Dołączył(a): 30 kwi 2013, o 14:14
Lokalizacja: Pobiednik Wielki

Re: Ile mieliście kasy z Wesela

Postprzez kanto » 10 maja 2013, o 13:48

no niestety puste koperty się zdarzają, czego ja już w ogóle nie kumam!

Buty damskie kocham najbardziej!
kanto
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 7 kwi 2013, o 17:29

Re: Ile mieliście kasy z Wesela

Postprzez tasiaka » 13 maja 2013, o 20:38

kanto napisał(a):no niestety puste koperty się zdarzają, czego ja już w ogóle nie kumam!

Pod kościołem nie chce się wyglądać na "dziada" a robi się z siebie kretyna w wersji totalnej!
tasiaka
Fajna Kobietka
 
Posty: 122
Dołączył(a): 2 gru 2012, o 19:18

Re: Ile mieliście kasy z Wesela

Postprzez Hadassa » 14 maja 2013, o 10:20

Wiecie co... wybaczcie moje słowa... ale... przeraża mnie trochę ten tema...
Ja rozumiem, że wesele to wydatek..
ale przeliczać od razu ile kasy się dostanie spowrotem ??

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Ile mieliście kasy z Wesela

Postprzez 456 » 14 maja 2013, o 11:52

Kayira napisał(a):Wiecie co... wybaczcie moje słowa... ale... przeraża mnie trochę ten tema...
Ja rozumiem, że wesele to wydatek..
ale przeliczać od razu ile kasy się dostanie spowrotem ??

Jest to przerażające. Zamiast cieszyć się z wesela, ludzie oczekują kasy. Kasa, kasa, kto ile da i czy w ogóle coś da.
To jak niektórzy przed pogrzebem. Nie martwią się, że za dwa dni pochowają bliską osobę tylko jak się ubrać na pogrzeb. Jakby to była rewia mody...

Powiem szczerze, że nie obchodziłoby mnie to czy ktoś dałby nam kopertę czy nie a już na pewno ile by w niej było. Liczyłoby się kto z bliskich byłby wtedy w tak ważnym dla mnie dniu a nie jakieś koperty z pieniędzmi.


"Czerwienią róż i w zapachu lilii kołysani - żeglujemy przed siebie. Niby niewidzialni, niby zakochani..."
456
Kobietka Expert
 
Posty: 3949
Dołączył(a): 8 sty 2013, o 11:05
Lokalizacja: Między Piekłem a Niebem

Re: Ile mieliście kasy z Wesela

Postprzez Hadassa » 14 maja 2013, o 12:07

No dokładnie ... ja rozumiem, że to wydatek, ale chyba decydując na wesele to się z tym liczę... planuję itp..
Ale widzę że np coraz częściej już się nawet odchodzi od listy prezentów, tylko kasa i kasa...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Ile mieliście kasy z Wesela

Postprzez tasiaka » 14 maja 2013, o 19:04

Kayira napisał(a):Wiecie co... wybaczcie moje słowa... ale... przeraża mnie trochę ten tema...
Ja rozumiem, że wesele to wydatek..
ale przeliczać od razu ile kasy się dostanie spowrotem ??

Kochana, niestety spora częśc społeczeństwa bardzo liczy na koperty bo nadal robią wesele w stylu wielka pompa kredyt przez 20 lat... bo gdzie tam zrobić tylko obiad i mieć czyste konto? Nie pokazać się? To mnie zadziwia nadal
tasiaka
Fajna Kobietka
 
Posty: 122
Dołączył(a): 2 gru 2012, o 19:18

Re: Ile mieliście kasy z Wesela

Postprzez sun979 » 14 maja 2013, o 19:44

Mi się wydaję, że trochę przesadzacie. ;) Również jestem przed weselem i rozumiem ten temat. Oczywiście najważniejsze jest to, że ktoś będzie z nami w tym pięknym dla Nas dniu. Ja nie będę mieć wesela niewiadomo jakie, ale dla mnie kwestia ile się zwróci - jest ważna. Jeśli planujemy wesele to oszczędzamy z większym wyprzedzeniem. To jest oczywiste. ALE! Wiemy jakie są czasy - ciężkie. Mimo długiego oszczędzania nie zawsze uda się nazbierać całą sumę. Dlatego każdy sobie mniej więcej planuje ile mu się zwróci, żeby wiedzieć ile nam zostanie pieniążków na dalsze życie. Ja jak dostanę prezent to i tak się ucieszę. Też się przyda, ale jak wiem, że potrzebujemy pieniądze na wykończenie mieszkania to zaznaczam w zaproszeniu, że pieniążki w kopercie są mile widziane. I chyba nie jest to aż takim przewinieniem, jeśli ma nam to pomóc tylko...
sun979
 

Re: Ile mieliście kasy z Wesela

Postprzez Hadassa » 15 maja 2013, o 09:55

Tasiak, wiem że wszyscy teraz liczą na kasę... Niestety taka rzeczywistość...

Sun, ja rozumiem, ale np skoro mnie nie stać to wolę zrobić np obiad dla najbliższych i tyle...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Ile mieliście kasy z Wesela

Postprzez ambrela » 15 maja 2013, o 11:12

Ja opowiem na swoim przykładzie spodziewałam się bardzo mało , a dostałam bardzo dużo, tzn. dostaliśmy najwięcej było w kopertach od rodziny i znajomych tych jakby tu powiedzieć mniej zamożnych.

Obrazek
Avatar użytkownika
ambrela
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 15 maja 2013, o 11:07

Re: Ile mieliście kasy z Wesela

Postprzez balbina34 » 16 maja 2013, o 14:20

wesele nigdy nie jest dla pary młodej ale dla przyjaciół i rodziny, banał ale prawdziwy!

zegarki męskie sprzedaję bez skrupułów bo mam je po moich byłych ;]
balbina34
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 16 maja 2013, o 13:50

Re: Ile mieliście kasy z Wesela

Postprzez brunecia » 19 maja 2013, o 00:52

u nas tez znajomi i mniej zamozna rodzina milo nas zaskoczyla. dali naprawde duzo wiecej niz sie spodziewalismy. rowniez nie rozumiem "żydzenia" ile mi sie zwroci wesele, ile dostaniemy w kopertach....my bylismy szczesliwi, ze w tym dniu sa z nami rozni ludzie z ktorymi sie kochamy a nie mamy mozliwosci spotykac sie na codzien. jasne.fajnie jest dostac kasiorke, ale jesli mam sie liczyc na to, ze dzieki kopertom bede mogla zaplacic za np,fotografa czy sale to lepiej zrobic skromniejsze nie wesele a przyjecie, albo poczekac jeszcze jakis czas i dozbierac pieniadze.
brunecia
Extra Kobietka
 
Posty: 404
Dołączył(a): 16 wrz 2012, o 09:25

Re: Ile mieliście kasy z Wesela

Postprzez sun979 » 19 maja 2013, o 12:30

Kayira napisał(a):Tasiak, wiem że wszyscy teraz liczą na kasę... Niestety taka rzeczywistość...

Sun, ja rozumiem, ale np skoro mnie nie stać to wolę zrobić np obiad dla najbliższych i tyle...


Dla mnie najbliżsi to 50 osób, a gdzie osoby ze strony faceta. Te osoby tak są bliskie, że jak bym któreś nie zaprosiła to na pewno by się obrazili... :/ taka rzeczywistość. Nieważne ;) Jak na razie już nie myślę o tym czy mi się zwróci tylko o tym czy wszystko mam załatwione. Nie zwróci się to trudno. Mamy całe życie, żeby dokończyć mieszkanie :]
sun979
 

Re: Ile mieliście kasy z Wesela

Postprzez sun979 » 19 maja 2013, o 12:31

brunecia napisał(a):u nas tez znajomi i mniej zamozna rodzina milo nas zaskoczyla. dali naprawde duzo wiecej niz sie spodziewalismy. rowniez nie rozumiem "żydzenia" ile mi sie zwroci wesele, ile dostaniemy w kopertach....my bylismy szczesliwi, ze w tym dniu sa z nami rozni ludzie z ktorymi sie kochamy a nie mamy mozliwosci spotykac sie na codzien. jasne.fajnie jest dostac kasiorke, ale jesli mam sie liczyc na to, ze dzieki kopertom bede mogla zaplacic za np,fotografa czy sale to lepiej zrobic skromniejsze nie wesele a przyjecie, albo poczekac jeszcze jakis czas i dozbierac pieniadze.



Ja już dużo lat czekałam i czekać więcej już nie będę ;P
sun979
 

Re: Ile mieliście kasy z Wesela

Postprzez brunecia » 19 maja 2013, o 13:26

dlategoż sun79 jedno trzeba woleć ;)
brunecia
Extra Kobietka
 
Posty: 404
Dołączył(a): 16 wrz 2012, o 09:25

Re: Ile mieliście kasy z Wesela

Postprzez Euzebio30 » 19 maja 2013, o 22:04

leglosc napisał(a):Hej
Powiedzcie ile mieliście kasy z wesela i ile było gości? Bo nie wiemy ile można oczekiwać zwrotu w stosunku do wydatków...


Z opowieści koleżanek wynika że mniejsze wesela zwracają się nawet w 80%, takie na ponad 100 osób to już tylko około 50%.
Avatar użytkownika
Euzebio30
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 9 maja 2013, o 15:15

Re: Ile mieliście kasy z Wesela

Postprzez Nestee » 22 maja 2013, o 18:30

aze wesela nie mialam...;(
Avatar użytkownika
Nestee
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 22 maja 2013, o 18:27

Re: Ile mieliście kasy z Wesela

Postprzez Malwinka22 » 26 maja 2013, o 11:57

Co za temat. Chyba zbyt materialistyczne podejście do tak ważnego dnia jakim jest ślub ;)
Malwinka22
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 26 maja 2013, o 11:54

Re: Ile mieliście kasy z Wesela

Postprzez SuperMan » 27 maja 2013, o 11:43

Proste albo się zwróciło albo nie i tyle a podawanie jakiś konkretnych sum to nie jest za dobre :D

Avatar użytkownika
SuperMan
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27 maja 2013, o 11:36

Re: Ile mieliście kasy z Wesela

Postprzez Janoss » 9 cze 2013, o 23:26

Moje wesele zwróciło się właśnie w 50%, miałam imprezę na 100 osób, było dużo młodych koleżanek i kolegów.

wypróbuj projektanci wnętrz wrocław a będziesz zadowolony
Janoss
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 8 cze 2013, o 23:56
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]