Ile posiłków dziennie

Masz jakieś sprawdzone sposoby na dobre jedzonko? Znalazłaś właśnie smaczny przepis na romantyczną kolację i chcesz się nim podzielić? Nie masz pomysłu co zrobić na obiad? Odpowiedzi znajdziesz w tym temacie.

Re: Ile posiłków dziennie

Postprzez dzo » 18 sty 2012, o 22:23

Melisa napisał(a):Ale mało kto może sobie na to pozwolić, chyba, ze ktoś na bezrobociu :P


no dokładnie :?

ja będąc w pracy nie mam czasu jeść regularnych posiłków

niestety zjem tylko coś na szybko w pracy w potem jak wrócę do domu to się obżeram jak głupia :?
dzo
 

Re: Ile posiłków dziennie

Postprzez krecik88 » 31 sty 2012, o 01:45

ja 2 albo 3 posiłki a reszta to podjadanie słodyczy:D
krecik88
 

Re: Ile posiłków dziennie

Postprzez Kolaboracja » 10 mar 2012, o 23:17

ja głownie to jem trzy podstawowe dania... czasem cztery, ale to bywa rzadko :]
Kolaboracja
 

Re: Ile posiłków dziennie

Postprzez WeselneZaplecze » 12 mar 2012, o 12:24

krecik88 napisał(a):ja 2 albo 3 posiłki a reszta to podjadanie słodyczy:D

Z tym podjadaniem słodyczy to większość ma problem :P Bo niestety, ale słodkości robią swoje.
WeselneZaplecze
 

Re: Ile posiłków dziennie

Postprzez Kolaboracja » 20 mar 2012, o 15:49

oj tak :( ale nie sposób oprzeć się tym wszystkich słodkościom które się widzi na półkach w sklepach ... aż same się proszą aby je kupić:p
Kolaboracja
 

Re: Ile posiłków dziennie

Postprzez PychaxD » 15 paź 2012, o 15:19

nie lubię tej kwestii... a dletego, bo to nie jest takie proste.
sama wszystkich pouczam jak się mają odżywiać, ale co się tyczy mnie - popełniam wręcz naganne błędy w samo-żywieniu;(
ale jak to ogarnąć? staram się, czasem wychodzi, ale czasem się nie da.
pracuje 12 h... rano zanim zdążę nabrać apetytu żeby zjeść, muszę wychodzić... więc zdążę zjeść albo płatki albo małą kanapkę i jabłko...
o 10 dopada mnie ssak - głodek. To jest godzina o któej nie mam co marzyć o posiłku - największe obroty w pracy - czasem (niestety - stety?) ratuję się jakimś ciastkiem.
przegłodzę się trochę - gdy idę na obiad to zbyt szybko czuję się najedzona, zjadając praktycznie tyle co nic - po godzinie lub dwóch chętnie bym dokończyła...
podwieczorek - kanapka lub dwie i owoc... kawa...
wieczorem kolacja - jest już dobrze po 20...
i weź tu się dobrze odżywiaj, całe szczęście że nie mam wrzodów i nie cierpię na otyłość

IDK AM

Obrazek
PychaxD
Miła Kobietka
 
Posty: 61
Dołączył(a): 1 cze 2012, o 17:13

Re: Ile posiłków dziennie

Postprzez bajaderka » 29 paź 2012, o 02:17

kiedyś jak miałam bardzo napięty grafik jadałam 3 posiłki dziennie. ale gdzieś doczytałam się, że jednak lepiej jest jeść mniejsze porcje, ale częściej. Wyszło tak, że teraz mam czasu trochę więcej, no i właściwie przestawiłam się na taką formę. Chyba zdrowiej, chociaż tak naprawdę, to teraz jest mniej kreatywnie jeśli chodzi o tą kuchnię, bo przecież nie mogę spędzać całych dni na przygotowanie swoich 5-6 posiłków ;)
Avatar użytkownika
bajaderka
Miła Kobietka
 
Posty: 86
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 20:47

Re: Ile posiłków dziennie

Postprzez BarbaraLas » 20 lut 2013, o 18:54

Kingusiaczek napisał(a):hmm, to zależy, ale przeważnie małe śniadanie rano przed wyjściem tzn ( jogurt, serek, platki) potem drugie śniadanko a popołudniu obiad obfity typu miesko i cos i na tym przeważnie koniec, no może wieczorem jakaś przekąska:)


Tak sobie myślę, (bo zobaczyłam u jednego użytkownika) wpis że kupuje żywność przez internet z eko młocin.. http://eko-mlociny.pl/ Czy kupiłbyście takie jedzenie (to jedno pytanie)? I czy, przy założeniu ze zdecydowałyście się na tka żywność) kupiłyście ją przez internet? A w ten watek to wpisuje bo to jest jezdnie czeto Beztłuszczowe..więc i może dla takich fanatyków co ja.
BarbaraLas
Miła Kobietka
 
Posty: 36
Dołączył(a): 15 lut 2013, o 10:44

Re: Ile posiłków dziennie

Postprzez Dorota67 » 23 lut 2013, o 11:50

No właśnie ja korzystam. Sklep jest ok. Mogę ci nawet wkleić fajny artykuł odnoście zdrowej żywności to ci da trochę do myślenia:


Czym jest żywność ekologiczna

Ekologiczne metody produkcji żywności mają zapewniać ochronę zdrowia społeczeństwa i środowiska i stanowić system zrównoważony pod względem:

ekologicznym – nie obciąża środowiska w stopniu większym niż naturalne ekosystemy;
ekonomicznym – jest w dużym stopniu niezależny od nakładów zewnętrznych;
społecznym – umożliwia zachowanie oraz rozwój wsi i rolnictwa.

Producenci i przetwórcy żywności ekologicznej mają obowiązek oznaczenia swoich produktów certyfikatami. W Polsce na koniec 2008 stosowane są certyfikaty 11 firm, między innymi: Agrobiotest, Bioeksperta, Biocert, Ekogwarancja PTRE, Cobico, PCBC i PNG.

W Unii Europejskiej produkcja takiej żywności jest regulowana rozporządzeniem, czyli aktem prawnym najwyższej rangi (Rozporządzenie Rady EWG nr 2092/91, z dnia 1.01.93 r., w sprawie rolnictwa ekologicznego oraz znakowania jego produktów i środków spożywczych, obowiązujące w państwach członkowskich UE). Od maja 2004 rozporządzenie to obowiązuje również w Polsce.

Potocznie określenie "żywność ekologiczna" często bywa używane zamiennie z określeniem "zdrowa żywność". Jednakże podczas gdy pierwsze z pojęć określa żywność certyfikowaną, drugie jest w zasadzie tylko nazwą stworzoną dla celów marketingowych i nie narzucającą żadnych określonych standardów.
Polski rynek żywności ekologicznej

Polski rynek żywności ekologicznej jest obecnie szacowany na ok. 100 mln. €. Żywność certyfikowaną kupuje już ok. 7% polskich konsumentów – głównie w specjalistycznych sklepach (około 200), na półkach zlokalizowanych w ekologicznych wyspach w supermarketach oraz bezpośrednio u rolników. Powierzchnia polskich upraw ekologicznych rośnie dynamicznie. Wg danych opublikowanych w raporcie IJHARS w 2008 roku funkcjonowało w Polsce 14.896 gospodarstw ekologicznych obejmujących łącznie obszar 314,9 tys. hektarów (tj. 1% powierzchni całego kraju oraz 2% powierzchni przeznaczonej na uprawy rolne).
Dorota67
Miła Kobietka
 
Posty: 61
Dołączył(a): 12 lut 2013, o 17:29

Re: Ile posiłków dziennie

Postprzez Dorota67 » 2 mar 2013, o 11:15

a widiałas przepisy ze smiaki kuchni.. ? cos takiego? super zdjęcia supper pzrepisy są! ta laska co to prowadzi ma bloga i strone..to kolezanka kasi tusk...
Dorota67
Miła Kobietka
 
Posty: 61
Dołączył(a): 12 lut 2013, o 17:29

Re: Ile posiłków dziennie

Postprzez Dorota67 » 2 mar 2013, o 11:16

o jezu sory.. KWESTIA SMAKU taka stona
Dorota67
Miła Kobietka
 
Posty: 61
Dołączył(a): 12 lut 2013, o 17:29

Re: Ile posiłków dziennie

Postprzez tuptek84 » 2 mar 2013, o 13:32

u mnie norma to 3 posiłki ale do tego niestety podjadam w pracy(paluszki, orzeszki):)
grunt to umieć potem spalić nadmiar;)
Avatar użytkownika
tuptek84
Miła Kobietka
 
Posty: 61
Dołączył(a): 2 mar 2013, o 12:07

Re: Ile posiłków dziennie

Postprzez helenka814 » 7 mar 2013, o 18:07

prawidlowo powinno sie jesc mniej ale czesciej, 5 posiłkow dziennie, jakos tak to wyglada, ale kazda z nas dobrze wie, czy chodzi do pracy czy szkoly jak to jest z tymi naszymi posilkami... eh ObrazekObrazekObrazekObrazek
helenka814
Miła Kobietka
 
Posty: 58
Dołączył(a): 7 mar 2013, o 17:54

Re: Ile posiłków dziennie

Postprzez Anadiya » 8 mar 2013, o 09:57

Jak jest czas to można sobie pozwolić i na 10 posiłków dziennie (małych) ale jak nie ma no to nie pozostaje nic innego jak najeść się na zapas :)
Anadiya
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 24 sty 2013, o 10:47

Re: Ile posiłków dziennie

Postprzez Hadassa » 20 mar 2013, o 10:21

Przyznam się bez bicia, że u mnie to często tylko dwa posiłki dziennie.
Jem w pracy koło 13-14 i pozniej koło 17-18
Czasem uda mi się, lub też chce mi się coś zjeść z rana to wtedy śniadanie koło 8-9

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Ile posiłków dziennie

Postprzez pisanka » 25 mar 2013, o 15:47

ja jem około 5 posiłków dziennie :D

pisanka
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 21 mar 2013, o 15:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ile posiłków dziennie

Postprzez oena472 » 14 kwi 2013, o 13:08

sporo jem :D
sniadanie, sniadanie nr 2, obiad, coś po obiedzie, coś przed kolacją, kolacja ;d ObrazekObrazekObrazekObrazek
oena472
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 7 mar 2013, o 17:38

Re: Ile posiłków dziennie

Postprzez Alabastrowa » 30 maja 2013, o 16:43

Zależy od okresu. Czasem jem 5 posiłków dziennie. Czasem 3. Czasem opycham się sałatkami przez cały dzień.
Nie zwracam na to dużej uwagi. Staram się pilnować dużych śniadanek. A reszta w zależności od możliwości: albo obiad, albo duża obiadokolacja, jeśli wracam do domu wieczorem. Wolę jeść mniej i częściej. A że ze mnie łakomczuch to często jest tak, że między posiłkami zjadam jakiegoś pomidorka, jogurt naturalny, ewentualnie jakiś owoc lub robię sobie sałatkę.
Avatar użytkownika
Alabastrowa
Miła Kobietka
 
Posty: 27
Dołączył(a): 30 maja 2013, o 14:58

Re: Ile posiłków dziennie

Postprzez Julia33 » 10 gru 2022, o 23:01

Jem 2 posilki dziennie. Pierwszy w poludnie, drugi wieczorem
Julia33
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 10 gru 2022, o 21:15

Re: Ile posiłków dziennie

Postprzez adato » 8 lut 2023, o 10:22

dione napisał(a):Podobno najzdrowiej jest jeść 5 małych posiłków dziennie. Niestety ja znam to tylko w teorii, bo za bardzo nie ma czasu na rozplanowanie sobie czasu na takie jedzenie, także często kończy się na szybkim śniadaniu w pracy i obiedzie po 17.

Mam to samo. Ze względu na pracę nie mogę jeść o stałych porach. Jednak staram się rano coś tam zjeść, a później to są już 2 posiłki o różnej porze lub jeden - obiadokolacja. Zdarza też się, że przed snem coś zjem :slini_sie: .

:angrywife atujest.blogspot.com
Avatar użytkownika
adato
Miła Kobietka
 
Posty: 60
Dołączył(a): 27 wrz 2018, o 00:15

Re: Ile posiłków dziennie

Postprzez kornelka » 27 lut 2023, o 10:57

Ja staram się jeść intuicyjnie. nie zawsze jem śniadania, a jak już to dopiero w pracy około 10. później jakaś przekąska i obiad około 17. Czasem jeszcze jakas kolacja, ale nie zawsze
kornelka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 23 lut 2023, o 13:49
Pani Reklama

Poprzednia strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]