Infekcja układu moczowego

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Infekcja układu moczowego

Postprzez golden_eye » 8 sty 2013, o 10:19

Jak zapobiegać infekcjom układu moczowego? Ja już drugi raz w ciągu ostatniego miesiąca borykam się z tym problemem. Nie chce iść na razie do lekarza, bo dolegliwości nie są zbyt nasilone, z resztą panuje u nas grypa i wolałabym się nie narażać wizytą w przychodni.
Są jakieś naturalne sposoby ochrony układu moczowego przed infekcjami?
golden_eye
 

Re: Infekcja układu moczowego

Postprzez elzbieta45 » 8 sty 2013, o 10:23

żurawina jest naturalnym sposobem na problemy z układem moczowym
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Infekcja układu moczowego

Postprzez limonka » 8 sty 2013, o 12:42

Ja również potrzebuje rad na temat infekcji układu moczowego. Borykam się z tym od 4 miesięcy.. :(
Mam nadzieje, że ktoś podratuje.
limonka
 

Re: Infekcja układu moczowego

Postprzez elzbieta45 » 8 sty 2013, o 12:46

zurawina pomaga ale jest tez długo terminowe leczenie ale jesli nie zapobiegamy wczesniej przez ciepłe ubieranie sie , to trzeba skozystac z porady lekarskiej
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Infekcja układu moczowego

Postprzez kotlinka » 9 sty 2013, o 22:00

powtórze po raz kolejny, ŻURAWINA:) herbatki, tabletki, dżemik:) ostatnio jadłam nawet pizze z żurawiną i powiem że pyszna była:) mnie na szczęście jeszcze nigdy nie zlapało zapalenie, ale to zapewne dlatego, że mama zawsze mnie przestrzegała i jakoś mam nawyk brania tabletek z żurawiną właśnie na układ moczowy, obecnie jestem na etapie brania tej z serii Gal http://gal.com.pl/pl/ulotki-suplementy/ ... polny.html
kotlinka
 

Re: Infekcja układu moczowego

Postprzez kinia66 » 10 sty 2013, o 00:35

Pizza z żurawiną?No proszę nie wiedziałam,że taka istnieje.Dobrze,że weszłam an to forum,bo przynajmniej dowiedziałam się o tej żurawinie GAL i mam nadzieję,że to mi coś pomoże.Jest to bardzo uciążliwy problem:/

kinia66
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 8 lut 2012, o 15:11

Re: Infekcja układu moczowego

Postprzez estoresa » 10 sty 2013, o 19:45

Intrygująco brzmi ta pizza z żurawiną, nie omieszkam nie spróbować :) To fakt, że żurawina jest idealnym owocem który dobrze sobie radzi przy zapaleniu pęcherza. Na mnie skutkuje.
estoresa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 10 sty 2013, o 19:41

Re: Infekcja układu moczowego

Postprzez Armigor » 10 sty 2013, o 23:57

Żurawina,furalgin,urosept,ciepłe okłady,witamina c.
Armigor
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 834
Dołączył(a): 23 wrz 2012, o 21:51

Re: Infekcja układu moczowego

Postprzez elzbieta45 » 11 sty 2013, o 11:20

sa to dobre srodki ale wiecie ze nie zaraz bo sa to do długiego stosowania ale zurawina jest naturalna . Mozna tez juz dostac suszona zurawine i tez mozna tak jesc , ja zurawine mam i czesto pijam bo mam w postaci dzemu ktory sama robie
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Infekcja układu moczowego

Postprzez helenka814 » 12 mar 2013, o 23:55

Żurawina ;) pod każdą postacią, herbata, konfitura, bez różnicy, a jak już naprawdę ten problem jest duży i bolesny, trzeba skierowac się do lekarza (moze byc do ogólnego) i poprosic o recepte na furaginum. pomaga w 100%. Mając infekcje warto pamietac że nie powinno się baraszkować z drugą połówką ;p ObrazekObrazekObrazekObrazek
helenka814
Miła Kobietka
 
Posty: 58
Dołączył(a): 7 mar 2013, o 17:54

Re: Infekcja układu moczowego

Postprzez Natalka86 » 13 mar 2013, o 10:14

Ja mam często problem z pęcherzem, tylko furaginum mi pomaga.
Natalka86
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 5 lut 2013, o 14:09

Re: Infekcja układu moczowego

Postprzez glamour » 23 mar 2013, o 13:17

A mi furagina właśnie w ogóle nie pomaga. ale zamiast tych lekarstw lepiej jeść mnóstwo żurawiny, czy kapsułek z żurawiną, które nieco taniej wychodzą. Ten owoc jest po tysiąckrotnie bardziej skuteczny niż syntetyczne leki
glamour
 

Re: Infekcja układu moczowego

Postprzez CynamonkaZrodzynkiem » 24 mar 2013, o 19:57

Lepiej jednak idź do lekarza. Ja też tak kiedyś zwlekałam i doprowadziło to do ostrego zapalenia nerek. Najlepiej kup sobie jakieś ziołowe herbatki z żurawiną, suszoną żurawinę lub sok z niej. Używaj przypraw rozgrzewających takich jak papryka, imbir, cynamon, pieprz, itp.

Amantium irae amoris integratio.
Avatar użytkownika
CynamonkaZrodzynkiem
Extra Kobietka
 
Posty: 270
Dołączył(a): 22 lis 2012, o 13:20

Re: Infekcja układu moczowego

Postprzez Wioleczka » 8 kwi 2013, o 12:15

Niestety naturalnymi sposobami pozbyć się infekcji nie mogę. Byłam dziś w sptece i pytałam się pani co można dostać bez recepty i klientki często biorą Multi gyn acto gel. Co o nim sądzicie? Pomoże mi?
Wioleczka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 5 kwi 2013, o 11:10

Re: Infekcja układu moczowego

Postprzez iwciaa » 7 sie 2014, o 04:35

lekarze najczesciej przy infekcjach układu moczowego chca przepisywac antybiotyk. Ja jestem juz po terapii antybiotykowej kilkakrotnej i problem ciagle pojawial sie od nowa, do czasu kiedy zaczełam własnie stosowac zurawine. Mam taki preparat dodatkowo jeszcze z nawlocia pospolita. Jak na razie nie mam zadnych dolegliwosci i jestem szczesliwa ze w koncu normalnie funkcjonuje.
iwciaa
Fajna Kobietka
 
Posty: 161
Dołączył(a): 20 mar 2013, o 21:28

Re: Infekcja układu moczowego

Postprzez jałowa » 13 sie 2014, o 22:04

zapytaj o urinal on ma właśnie w swoim składzie wysoko skoncentrowany wyciąg z żurawiny wielkoowocowej dzięki czemu może skutecznie wpływać na nasz układ moczowy.
Avatar użytkownika
jałowa
Fajna Kobietka
 
Posty: 238
Dołączył(a): 12 maja 2014, o 13:07

Re: Infekcja układu moczowego

Postprzez Strzelcowa » 22 sie 2014, o 12:09

jałowa napisał(a):zapytaj o urinal on ma właśnie w swoim składzie wysoko skoncentrowany wyciąg z żurawiny wielkoowocowej dzięki czemu może skutecznie wpływać na nasz układ moczowy.


dokładnie! ja stosowałam i jestem bardzo zadowolona z efektu. Oprócz żurawiny ma też wspomnianą wcześniej nawłoć. Jak dla mnie rewelacja! w dodatku bez recepty...
Strzelcowa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 22 sie 2014, o 11:12

Re: Infekcja układu moczowego

Postprzez Fas_Olka24 » 22 sie 2014, o 12:13

Urosept, Urilal, Uro Up czy podobne specyfiki na bazie żurawiny pomagają tylko na chwilę. Jeśli infekcja się pogarsza lepiej sięgnąc po Urofuraginum. Jeśli już to nie pomaga jest na to antybiotyk Cipronex ale to tylko przy przewlekłych zapaleniach. Jeśli zapalenie powraca często lepiej przeleczyc się antybiotykiem bo nie warto się meczyc.
Avatar użytkownika
Fas_Olka24
Fajna Kobietka
 
Posty: 234
Dołączył(a): 10 sie 2014, o 16:07
Lokalizacja: Śląsk

Re: Infekcja układu moczowego

Postprzez iwciaa » 22 sie 2014, o 22:06

nie prawda że tylko antybiotyki pomagaja. Mi infekcje nawracaja bardzo czesto i nie wyobrazam sobie zebym srednio raz w miesiacu brała antybiotyk. Przeciez branie profilaktyczne zurawiny pomaga i infekcje nie nawracaja.
iwciaa
Fajna Kobietka
 
Posty: 161
Dołączył(a): 20 mar 2013, o 21:28

Re: Infekcja układu moczowego

Postprzez Fas_Olka24 » 22 sie 2014, o 22:09

Nie twierdzę, że tylko antybiotyki pomagają. Napisałam, że jeśli nic nie pomaga to wtedy warto wziąc pod uwagę antybiotyk. Proszę, czytaj ze zrozumieniem.
Avatar użytkownika
Fas_Olka24
Fajna Kobietka
 
Posty: 234
Dołączył(a): 10 sie 2014, o 16:07
Lokalizacja: Śląsk

Re: Infekcja układu moczowego

Postprzez jałowa » 24 sie 2014, o 20:34

Fas_Olka24 napisał(a):Urosept, Urilal, Uro Up czy podobne specyfiki na bazie żurawiny pomagają tylko na chwilę. Jeśli infekcja się pogarsza lepiej sięgnąc po Urofuraginum. Jeśli już to nie pomaga jest na to antybiotyk Cipronex ale to tylko przy przewlekłych zapaleniach. Jeśli zapalenie powraca często lepiej przeleczyc się antybiotykiem bo nie warto się meczyc.

ale taki Urinal Intensive możesz stosować w trakcie infekcji dróg moczowych, zamiast chemioterapeutyków jak wspomniana przez Ciebie Urofuragina itp. Urinal dodatkowo jest pomocniczy przy ostrych zakażeniach, gdzie potrzebna była antybiotykoterapia.
Avatar użytkownika
jałowa
Fajna Kobietka
 
Posty: 238
Dołączył(a): 12 maja 2014, o 13:07

Re: Infekcja układu moczowego

Postprzez Nosia » 27 sie 2014, o 22:52

Hej,

Piszecie o Urinal i Urinal Intensiv, czym te leki się różnią i kiedy który stosować? Uzupełniam apteczkę i chyba coś na zapalenie pęcherza by się przydało mieć w domu.
Avatar użytkownika
Nosia
Fajna Kobietka
 
Posty: 154
Dołączył(a): 27 sie 2014, o 22:44

Re: Infekcja układu moczowego

Postprzez jałowa » 13 wrz 2014, o 16:45

tak naprawdę uproszczając tą różnice to możemy powiedzieć, że Urinal ten zwykły to najlepiej stosować w ramach profilaktyki, a ten Intensiv raczej w trakcie infekcji dróg moczowych, najlepiej w połączeniu z witaminą C. Z kolei oba suplementy możesz stosować pomocniczo przy kamicy nerkowej.
Avatar użytkownika
jałowa
Fajna Kobietka
 
Posty: 238
Dołączył(a): 12 maja 2014, o 13:07

Re: Infekcja układu moczowego

Postprzez iwciaa » 14 paź 2014, o 03:49

koniecznie uzupelnij ta apteczke w urinal. Ja bardzo sobie go chwale bo moje infekcje sa zapomniane. Teraz do urinalu intensive dokladany w gratisie jest taki test, ktorym mozna sprawdzic samemu czy mamy do czynienia z infekcja.Super sprawa bo nie trzeba biegac po lekarzach.
iwciaa
Fajna Kobietka
 
Posty: 161
Dołączył(a): 20 mar 2013, o 21:28

Re: Infekcja układu moczowego

Postprzez jałowa » 23 paź 2014, o 19:21

urinal stosujemy tylko profilaktycznie a ten intensiv przy infekcjach.
Avatar użytkownika
jałowa
Fajna Kobietka
 
Posty: 238
Dołączył(a): 12 maja 2014, o 13:07
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]

cron