Jak kupować kosmetyki?

Rozmowy o urodzie, pielęgnacji twarzy,ciała, włosów, o zabiegach upiększających.
Jeżeli nie wiesz jaki kosmetyk wybrać lub zastanawiasz się jak się umalować na kolację z mężczyzną swoich marzeń - to pisz w tym dziale. Na pewno Ci pomożemy.

Jak kupować kosmetyki?

Postprzez Luśka » 7 lip 2009, o 18:52

Kilka rad jak kupować kosmetyki:)
1.nie ufaj reklamie- a markom które znasz i sprawdziłaś.
2.podejmuj decyzję sama-sąsiadka czy koleżanka ma inną cerę niż Ty i inne gusta i potrzeby.
3.nie kupuj kota w worku- pytaj o próbki, testery.
4.sprawdzaj listę składników- czy nie jesteś uczulona na nie.
5.kupuj tylko w drogeriach i aptekach- nie w kiosku gdzie kosmetyki mogą być przeterminowane
6.sprawdzaj bezpieczeństwo- czy kosmetyk jest zabezpieczony przed utlenieniem, czy informacje na ulotce są wyczerpujące.
Miłych zakupów:)
Luśka
 

Re: Jak kupować kosmetyki?

Postprzez Panna_M » 16 lip 2009, o 09:16

Słuszne porady. Ja zazwyczaj kupuję w aptece, rossmanie.
Panna_M
 

Re: Jak kupować kosmetyki?

Postprzez evka » 16 lip 2009, o 09:54

Ja rowniez kupuje sprawdzone swoje kosmetyki i w swojej ulubionej drogeri niewyobrazam sobie bym miala kupic kosmetyk w kiosku albo na targu rozmaitosci fujt :(
evka
 

Re: Jak kupować kosmetyki?

Postprzez Panna_M » 16 lip 2009, o 11:26

Nie no, na targu napewno nie. Kosmetyki tam są wybrakowane, byc może i przeterminowane a co gorsze otwierane przez przechodzących klientów :/
Panna_M
 

Re: Jak kupować kosmetyki?

Postprzez Luśka » 16 lip 2009, o 15:42

w drogeriach niektórzy też nie stosują się do tego żeby nie otwierać kosmetyków tylko stosować testery...i właśnie w taki sposób kupiłam kiedyś tusz do rzęs który starczył mi tylko na 2 tygodnie..
Luśka
 

Re: Jak kupować kosmetyki?

Postprzez evka » 17 lip 2009, o 11:31

:( To pszykre ja mam znajoma drogerie gdzie niewolno otwierac kosmetykow sa testery jak piszesz na perfumy tez i dezodoranty troche mi to zajelo nimna nia trafilam i juz jej nie zmienie :) A tak apropo fajne sa te kremy kture oprucz nakretek maja przyklejona folijke lub zlotko wtedy mamy pewnosc ze sa nie ruszane :)
evka
 

Re: Jak kupować kosmetyki?

Postprzez hanka32 » 19 lip 2009, o 19:30

JA TAKIE KOSMETYKI JAK DO MAKIJAŻU TWARZY KUPUJĘ W JEDNEJ SPRAWDZONEJ DROGERII A POZOSTAŁE TAKIE JAK DO CIAŁA WŁOSÓW CZY JESZCZE INNE KUPUJE ZAWSZE W JAKIMŚ DUŻYM MARKECIE PONIEWAŻ LUBIĘ SOBIE POOGLĄDAĆ SPRAWDZIĆ ZAPACHY ITP... :roll:
hanka32
 

Re: Jak kupować kosmetyki?

Postprzez Jennie » 25 lip 2009, o 10:06

Czytam etykiety z tyłu. Bo przecież trzeba wiedzieć, co się kupuje.
Kupuję w rossmanie, Avonie i czasami w Sephorze :)
Jennie
 

Re: Jak kupować kosmetyki?

Postprzez puma.31 » 22 paź 2009, o 14:11

Na pewno nie pod wpływem chwili i radzę sie zastanowić czy w ogóle jest on nam potrzebny bo może na półce leża już np dwa kremy czytamy też skład jeśli wiemy co chcemy żeby było albo na co jesteśmy uczulone a perfumki zawsze najpierw sprawdzam jak pachną na mojej skórze jak długą się na niej utrzymują czy zapach mnie nie drażni i na pewno jeśli kupować to w perfumeriach i w ten sposób znalazłam swój zapach na ten sezon w którym się zakochałam Parisienne YSL:)))
puma.31
 

Re: Jak kupować kosmetyki?

Postprzez tagalog » 22 paź 2009, o 17:47

Jestem fanką próbek. Staram się zawsze najpierw zdobyć takową, zwłaszcza, jeśli zakup ma być konkretny. Jestem alergikiem, więc wolę nie ryzykować. A propos tego otwierania kosmetyków w Rossmanach etc, to jest zamknięte koło. Jak już ktoś wie, że takie historie się zdażają, to często sprawdza sobie potajemnie tuszyk do rzęs, czy aby nie stary, bo przeciez ktoś mógł to już wcześniej sprawdzać! I jeszcze jedno, kupując kosmetyki, nigdy nie biorę tych z głębi półki, bo to są często te pierwsze, które się na półce pojawiły, a te z pierwszego rzędu są nowsze, dokładane.
tagalog
 

Re: Jak kupować kosmetyki?

Postprzez ellemmm » 3 lis 2009, o 19:55

ale ostanio zaczelam zamawiac kosmetyki przez sms'a w onestep , jest to nowa firma, gdzie mozna dodkonac zakupow za pomoca sms'a (mam na mysli ksiakzi, plyty i oczywiscie kosmetyki:)
ceny wiekszosci produtow sa o wiele nizsze niz w tradycyjnych drogeriach, wiec jak najbardziej oplaca sie robic zakupy taka metoda, a jesli zamowi sie 2 rzeczy wtedy dostawa jest gratis :)
ellemmm
 

Re: Jak kupować kosmetyki?

Postprzez Natalia Ephemer » 19 paź 2011, o 13:37

O! ciekawy sposób sprzedaży. Ciekawe czy to zmawianie przez SMS jeszcze działa...
Natalia Ephemer
 

Re: Jak kupować kosmetyki?

Postprzez Hakiruono » 20 paź 2011, o 09:15

Kiedyś raz z konieczności kupiłam krem (na szczęście zamknięty) w kiosku. Był z ważnym terminem ważności i okazał się super i później polowałam na niego w normalnych sklepach. Więc zdarzają się wyjątki od reguły.
Hakiruono
 

Re: Jak kupować kosmetyki?

Postprzez ence » 20 paź 2012, o 12:49

ja kupuję w drogeriach. Często pytam też Pań które tam pracują co polecają do moje cery. Ostatnio odkryłam kosmetyki Bath & body works, koleżanka mnie zaciągnęła do ich sklepu, ale jestem zadowolona i z ceny i z efektów.
ence
 

Re: Jak kupować kosmetyki?

Postprzez marzenka29 » 22 paź 2012, o 11:12

Może nie jest to stricte związane z kosmetykami, ale polecam http://www.sprzet-fryzjerski.pl/ Świetnie jest tam opisane co i jak najlepiej kupować. Lepiej sobie poczytać niż nie potrzebnie wydać pieniądze.
marzenka29
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 15 wrz 2012, o 13:53

Re: Jak kupować kosmetyki?

Postprzez elzbieta45 » 22 paź 2012, o 11:17

oczywiscie nie zawsze to co markowe to dobre ale tez i zwykłe słuzy nam i dodaje urody
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Jak kupować kosmetyki?

Postprzez gwiazdak » 23 paź 2012, o 10:50

Warto przeglądać aktualne gazetki promocyjne różnych drogerii i porównywać ceny, ja tak robię od kiedy kupiłam z koleżanką ten sam tusz do rzęs, tego samego dnia, tylko ja dałam za niego 30zł, a ona na promocji 23zł ;)
gwiazdak
 

Re: Jak kupować kosmetyki?

Postprzez elzbieta45 » 23 paź 2012, o 11:54

tak kto moze to moze my kobiety na wsi nie mamy takich mozliwosci bo niem wyboru w sklepach drogieryjnych
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Jak kupować kosmetyki?

Postprzez kita99us » 23 paź 2012, o 16:13

Ja kupuję tylko sprawdzone kosmetyki w sprawdzonych sklepach. Mam delikatną skórę i boję się eksperymentować z kosmetykami.

Avatar użytkownika
kita99us
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 18 cze 2012, o 11:09

Re: Jak kupować kosmetyki?

Postprzez vicky0019 » 10 maja 2013, o 21:47

Ja ostatnio przypadkowo w galerii Mokotów weszłam do sklepu marki L'Occitane i kupiłam kilka kosmetyków na próbę - zaskoczyłam się jakością ekologicznych kosmetyków - wcześniej jakoś nie byłam do nich przekonana. Ktoś ich próbował? W dniach 19-26 maja będzie okazja, bo organizują w galerii Mokotów event, gdzie zaprezentują swoje produkty a także dają możliwość wygrania wycieczki do Prowansji

vicky0019
Fajna Kobietka
 
Posty: 135
Dołączył(a): 12 paź 2012, o 16:41

Re: Jak kupować kosmetyki?

Postprzez gryzella » 18 gru 2013, o 13:04

Tego nie lubie najbardziej! nigdy nie wiesz czy ktoś już nie otwierał przed tobą takiego tuszu, albo szminki! :(
Zauważyłam, że w rossmanie można taniej kupić kosmetyki niż w superpharmie. Np zestaw świąteczny rimmela w rossmanie kosztuje 19, a w superpharmie 25.. Fajna sprawa, bo można wygrać kosmetyki, kupując taki zestaw. Bardzo łatwo, moja koleżanka tylko wysłała zdjęcie i już czeka na paczkę. Wiec ja też zrobiłam drobną inwestycję(19zł) i się zgłosze do konkursu.
gryzella
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 31 lip 2013, o 08:18

Re: Jak kupować kosmetyki?

Postprzez apollo » 16 sty 2014, o 14:10

Kupuję głównie przez internet - kosmetyki kupione w sieci nie są drogie, a część marek jest dostępna jedynie w taki sposób. Np. kosmetyków Hildegard Braukmann nie kupiłam jak dotąd nigdzie poza internetem, a jako że je uwielbiam to zamawiam z sieci. Zresztą - wszystko co kupione przez internet, jest po prostu tańsze.
apollo
 

Re: Jak kupować kosmetyki?

Postprzez żółwie_tempo » 17 sty 2014, o 09:21

Świetne porady, ja jeszcze radzę nie kupować produktów, które stoją z samego przodu na półce, ponieważ często są otwierane przez klientów. Lepiej sięgać dalej, w głąb półki i brać te znajdujące się z tyłu.

Chcesz wiedzieć więcej o alkalicznej wodzie zjonizowanej? Zajrzyj tu: http://www.natura-zdrowie.pl/cud-natury ... izowana-2/
żółwie_tempo
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17 sty 2014, o 09:17

Re: Jak kupować kosmetyki?

Postprzez anna2318 » 3 wrz 2014, o 11:42

Oj, super kosmetyki ostatnio dostałam od beGlossy! Polecam wszystkim! Świetne rzeczy do SPA, za które normalnie zapłaciłabym pewnie kilka razy więcej. A tutaj dostałam paczkę z pięcioma artykułami za 50 zł! Już kilka kremów przetestowałam i są idealne dla mojej skóry, dość wymagającej ;) Polecam ich stronę SPAM, tu jest szczegółowo rozpisane jak wygląda zamawianie takich pudełek.

Ostatnio edytowano 3 wrz 2014, o 12:14 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
anna2318
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 30 sie 2014, o 12:10

Re: Jak kupować kosmetyki?

Postprzez mamamuminka » 9 wrz 2014, o 16:44

tez wlasnie lubie jak jest folia na kosmetykach i sa one zaklejone- np. tusze do rzes. ktos otworzy na chwile i odklada. ale w rosmanie ekspedientka powiedziala ze zaden tusz nie jest u nich zaklejany folią... z kolei w Hebe byly zaklejone ale nie ten kolor ktory potrzebowalam :D dziewczyny a jak czesto kupujecie kosmetyki?
mamamuminka
Miła Kobietka
 
Posty: 37
Dołączył(a): 6 lip 2014, o 16:30
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]