Jak motywować pracowników?

Piszemy tutaj o pracy, bądź też jej braku. Finanse, kobiecy biznes.

Jak motywować pracowników?

Postprzez golden_eye » 4 cze 2013, o 23:01

Mój mąż prowadzi własną działalność i zatrudnia kilka osób. To dobra i zgrana ekipa, ale czasem brakuje im chęci i motywacji do działania. Zastanawiam się, w jaki sposób zmotywować pracowników i zachęcić do bardziej wydajnej pracy. Nie chciałabym, żeby czuli presję, bo to jedynie może ich zdemotywować. Macie jakieś pomysły?
golden_eye
 

Re: Jak motywować pracowników?

Postprzez Hadassa » 5 cze 2013, o 08:22

Jedyny i chyba najbardziej sensowny, to premia....

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Jak motywować pracowników?

Postprzez limonka » 5 cze 2013, o 12:57

A sam jak się zachowuje? Wiele też zalezy od nastawienia pracodawcy, jeśli on jest zdemotywowany to i pracownicy tacy będą niestety.. zaraźliwe to jest. Wiem z doświadczenia..
Musi ich motywować, uśmiech na twarzy, być przyjazny. Niech panuje miła atmosfera, kasa to nie wszystko, ale faktycznie jeśli mało im płaci to może są nadąsani. ;p
limonka
 

Re: Jak motywować pracowników?

Postprzez puderniczka » 5 cze 2013, o 15:18

chyba w każdej firmie są lepsze i gorsze dni, w jednym miesiącu pracownicy są bardziej wydajni w innym mniej. Wiem jak jest u mnie. Z tymże ja byłam kiedyś na szkoleniu z motywacji właśnie, może jakiś kurs im zafundować? to są niby koszta, ale mniejsze niż premie, chociaż w necie znajdziesz też taki kurs całkiem fajny za darmo http://www.mistrzmotywacji.pl/ dla pracowników też on powinien być ok :)

puderniczka
Fajna Kobietka
 
Posty: 114
Dołączył(a): 15 paź 2011, o 19:56

Re: Jak motywować pracowników?

Postprzez kinia66 » 5 cze 2013, o 18:42

Super ten kurs!Na pewno z niego skorzystam,motywowanie pracowników to ciężka sprawa,na pewno nie stosować agresji:) Normalna ludzka rozmowa czasem dużo pomaga zwłaszcza ze strony szefa.

kinia66
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 8 lut 2012, o 15:11

Re: Jak motywować pracowników?

Postprzez limonka » 5 cze 2013, o 23:32

puderniczka napisał(a):chyba w każdej firmie są lepsze i gorsze dni, w jednym miesiącu pracownicy są bardziej wydajni w innym mniej. Wiem jak jest u mnie. Z tymże ja byłam kiedyś na szkoleniu z motywacji właśnie, może jakiś kurs im zafundować? to są niby koszta, ale mniejsze niż premie, chociaż w necie znajdziesz też taki kurs całkiem fajny za darmo http://www.mistrzmotywacji.pl/ dla pracowników też on powinien być ok :)


Skąd coś takiego wytrzasnęłaś? I to za free. Ja z niego z chęcią skorzystam. Musze się czegokolwiek dorwać, cokolwiek to będzie, żeby wrócić do dawnej formy sprzed miesięcy. :)
limonka
 

Re: Jak motywować pracowników?

Postprzez Hadassa » 6 cze 2013, o 09:43

Jaka reklama... to jeszcze tylko kilka kont sobie założć i popostowac i pogadać samej z soba jeszcze :D

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Jak motywować pracowników?

Postprzez lulumiranda » 7 cze 2013, o 20:51

Pytasz się jak. Ja znam jedyny skuteczny sposób. Motywuje się pieniędzmi. Jeżeli chcesz aby pracownik dawał z siebie wszystko, zagwarantuj mu odpowiednią premię.

_______________________________________________________________________________

Organizacja imprez Wrocław - dolnośląskie eventy
Avatar użytkownika
lulumiranda
Fajna Kobietka
 
Posty: 144
Dołączył(a): 29 lis 2012, o 13:01

Re: Jak motywować pracowników?

Postprzez Skarbek.2 » 8 cze 2013, o 11:17

1. Premia - chyba najbardziej motywujący środek
2. Może jakieś szkolenia, wyjazdy integracyjne za dobrze wykonane zadanie/ zlecenie/ projekt...?
3. Ludzie czasami nie wiedzą czego konkretnie chce od nich pracodawca, może lepiej sprecyzowane obowiązki, cele zarówno firmy jak i konkretnych pracowników. Jeżeli wiesz czego tak naprawdę od Ciebie chcą to lepiej i z większym zaangażowaniem pracujesz.
4. Powiązanie zadania z nagrodą - konkretna, interesująca dla pracownika korzyść za wykonanie zadania.
5. Może niech pracownicy mają wpływ na kluczowe decyzje w firmie, niech ich zdanie również się liczy.

Mam nadzieję, że jakoś pomogłam:)
Pozdrawiam!
Skarbek.2
Miła Kobietka
 
Posty: 95
Dołączył(a): 29 kwi 2013, o 13:06

Re: Jak motywować pracowników?

Postprzez karolcia23 » 10 cze 2013, o 13:32

Chyba największą motywacją jest dodatkowa premia za efekty... (Oczywiście jeżeli jest to możliwe). Co do tych kursów to bym uważała często prowadzą je osoby, które nic nie osiągnęły, bez żadnego doświadczenia.

Jedynym ich sukcesem jest chyba umiejętności odpowiedniego wciskania kitu swoim słuchaczom.

Wracając do motywacji pracowników
1.Jasne cele
2.Nowy świeży pracownik z ciekawym spojrzeniem na firmę
3.Należy chwalić pracowników za ich osiągnięcia
4.Trzeba dać im świadomość jak bardzo firma ich potrzebuje
5.Lepsza organizacja ich pracy
6.Cotygodniowe spotkania - omawianie tego co się działo i będzie działo

feromony - Coś co działa na każdego
karolcia23
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 19 lip 2012, o 19:28

Re: Jak motywować pracowników?

Postprzez Jamelia » 10 cze 2013, o 23:07

Dać 5 zł na godzinę i robić częste kontrole, od czasu do czasu kogoś zwolnić. Najskuteczniejsza motywacja na dzisiejszym rynku pracy :P

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Jak motywować pracowników?

Postprzez Hadassa » 11 cze 2013, o 08:44

dziuska napisał(a):Dać 5 zł na godzinę i robić częste kontrole, od czasu do czasu kogoś zwolnić. Najskuteczniejsza motywacja na dzisiejszym rynku pracy :P

motywacja, może tak, ale do szukania lepszej pracy :P

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Jak motywować pracowników?

Postprzez Jamelia » 11 cze 2013, o 22:37

He he, Kayira u mnie w pracy to działa,uwierz :)

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Jak motywować pracowników?

Postprzez Hadassa » 12 cze 2013, o 09:01

Ja wiem, że ludzie będą się trzymać pracy...
Ale wg mnie to praca na przetrzymanie i zapełnienie czasu

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Jak motywować pracowników?

Postprzez elzbieta45 » 12 cze 2013, o 09:18

niewolnictwo powrot do średniowiecza
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Jak motywować pracowników?

Postprzez babkazpiachu » 26 sie 2013, o 17:39

Według mnie dobra motywacja dla pracownika jest wysyłanie go na różnego rodzaju szkolenia. Pracownik który widzi że jego pracodawca inwestuje w niego i daje mu możliwość rozwoju to skarb:D ostatnio mieliśmy takie małe szkolenie w Obsługa klienta szkolenia a szykuje się jeszcze kolejne:)

Ostatnio edytowano 26 sie 2013, o 21:41 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
babkazpiachu
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 25 sie 2013, o 21:17

Re: Jak motywować pracowników?

Postprzez michoo » 27 sie 2013, o 11:43

No chyba lepszego motywatora jak podwyżka albo premia to nie ma :) Albo bezpłatne wejściówki do kina, siłowni, basen itd.

Zapraszam wszystkich na jedno z większych i lepszych for o tematyce PHP. Zapraszam na forum PHP :)
michoo
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 27 sie 2013, o 11:40

Re: Jak motywować pracowników?

Postprzez Asia44 » 2 gru 2013, o 14:08

U mnie sprawdziło się przeprowadzenie profesjonalnych szkoleń i wdrożenie nowych systemów poprawiających wydajność, a w efekcie również nastawienie pracowników.
Asia44
 

Re: Jak motywować pracowników?

Postprzez roksanka » 18 gru 2013, o 12:29

U mnie w pracy za to ostatnio wprowadzono dodatkowe szkolenia jako element systemu motywacyjnego. Mamy do wyboru z tej stronki: SPAM
mogę się zapisać na co chcę, w ramach budżetu. To jest fajne, bo z jednej strony zawsze pracownik coś wyniesie i będzie lepiej pracował w przyszłości, a z drugiej również ma wybór i pójdzie na to co chce.
Ja byłam np. na kobiecie project managerze i bardzo mi się podobało - wszystko było bardzo, bardzo praktycznie przeprowadzane, zero zbędnej teorii. No i wydaje mi się, że wiele tego,czego się tam nauczyłam udało mi się przenieść do codziennej pracy.

Ostatnio edytowano 18 gru 2013, o 12:32 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
roksanka
 

Re: Jak motywować pracowników?

Postprzez rewizja88 » 31 gru 2013, o 14:40

Najlepiej motywować pracowników poprzez premię. Bezpłatne szkolenia czy konferencje też są dobrym sposobem :)

rewizja88
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 31 gru 2013, o 14:31

Re: Jak motywować pracowników?

Postprzez lessie » 15 sty 2014, o 13:37

Premie i podwyżki wypłat to chyba najlepszy motywator do pracy :)

Szukasz mebli do domu lub biura? Sprawdź pod tym adresem! http://www.ergomeble.pl/
lessie
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 15 sty 2014, o 13:32

Re: Jak motywować pracowników?

Postprzez ewka116 » 28 kwi 2014, o 06:30

kiedyś mój szef zaczął się dziwnie zachowywać i wszystkich chwalić, znalazłam po jakimś czasie u niego na biurku książkę one minute manager, hahahahhaa, nie zachowujcie sie jak on prosze ;p
Avatar użytkownika
ewka116
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 24
Dołączył(a): 10 lis 2011, o 17:32

Re: Jak motywować pracowników?

Postprzez renataxx » 29 kwi 2014, o 17:25

Najlepiej zorganizować imprezę integracyjną.
polecam stronkę z świetną oprawą muzyczną SPAM

Ostatnio edytowano 29 kwi 2014, o 21:03 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
renataxx
 

Re: Jak motywować pracowników?

Postprzez a... » 6 maja 2014, o 08:03

Nie tylko wynagrodzenie i premia ma znaczenie, choć często to największy motywator. Oczywiście wszystko zależy od charakteru pracy (fizyczna czy umysłowa) i od pracownika. Ważna jest też inwestycja w pracownika, relacje pracodawca-pracownik i pracownik-współpracownicy, atmosfera pracy, poziom stresu, nastawienie do pracy. Jak we wszystkim , nie tylko czarno-białe. :)
a...
 

Re: Jak motywować pracowników?

Postprzez kinga81 » 7 maja 2014, o 15:31

Impreza integracyjna, niekoniecznie taka "ąę", wystarczy ognisko, grill, kulig zimą itp.
Możliwość podnoszenia kwalifikacji również, kartnety na siłownię czy basen.
Liczy się nawet dobrze zorganizowane zaplecze socjalne typu aneks kuchenny z lodówką czy ekspresem do kawy, zapas tej kawy itp. Wiem coś o tym - inaczej się pracuje w firmie gdzie się ma wspólne miejsce śniadań a nie własna kawa, własny papier toaletowy ;) zamknięte we własnym biurku...
Wszystko zależy od zasobności firmy ale takie drobne ukłony w stronę pracownika też się liczą. To że szef od czasu do czasu porozmawia o tematach pozasłużbowych też, że można bez problemu wziąć dzień wolny (w granicach rozsądku) - wszystko to wpływa na to jak czujemy się w danej firmie, czy się z nią utożsamiamy czy tylko robimy swoje i nic więcej.
kinga81
Fajna Kobietka
 
Posty: 108
Dołączył(a): 6 kwi 2013, o 12:24
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]