Jak poradzić sobie z pieluszkowym zapaleniem skóry?

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

Jak poradzić sobie z pieluszkowym zapaleniem skóry?

Postprzez glamour » 3 paź 2012, o 20:19

Witajcie. Moja córka ma bardzo wrażliwą skórę. W zasadzie po każdej kupce ma podrażnioną pupcie. Dbamy o higienę, jakiś czas stosowałam puder, ale powodował chyba jeszcze większe odparzenia. Może jakiś krem? Macie jakiś sprawdzony, który możecie mi polecić?
glamour
 

Re: Jak poradzić sobie z pieluszkowym zapaleniem skóry?

Postprzez Armigor » 3 paź 2012, o 22:05

Miałam identyczny problem z synkiem próbowałam zmian pampersow zasypiek i kremów wykońu pomogło mi przezucenie dziecka na kosmetyki elave używam ich do dnia dzisiejszego jedno czego nie lubię w elave to zapach do pupci poza kremem elave na odparzenia po wyleczeniu uzywalam tylko wazeliny jest niezastapiona
Armigor
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 834
Dołączył(a): 23 wrz 2012, o 21:51

Re: Jak poradzić sobie z pieluszkowym zapaleniem skóry?

Postprzez kaszana » 3 paź 2012, o 23:54

Najlepiej stosować kremy na odparzenia. Jeśli twoje dziecko ma delikatną i wrażliwą skórę to bezpieczniej nie kombinować i kupić jakiś zwykły krem na odparzenia. Ja zawsze w ten sposób leczyłam mojego małego. Zaczerwienienie szybko schodzi. Zwykłe kosmetyki nie pomogą! Taka jest moja opinia :) Pozdrawiam Was Mamuśki :)

kaszana
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 23:50

Re: Jak poradzić sobie z pieluszkowym zapaleniem skóry?

Postprzez wloska » 5 paź 2012, o 14:28

Ja stosowałam różne, od kremu nivea po drogie kremy na odparzenia. Jednak najlepiej sprawdził się Sudocrem. Jest wydajny i rzeczywiście nie ma po nim odparzeń :) sama higiena nie wystarcza niestety, a jeśli trzeba już stosować jakiś środek to polecam ten.

domki nad jeziorem mazury - http://rentyny.net/
wloska
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 5 paź 2012, o 14:25

Re: Jak poradzić sobie z pieluszkowym zapaleniem skóry?

Postprzez glamour » 6 paź 2012, o 19:41

A dla malutkiego dziecka ten Sudocrem też się nadaje? Powiedz mi jeszcze czy jest wydajny, bo cena to około 30zł, także chcę wiedzieć czy jest wart swojej ceny :)
glamour
 

Re: Jak poradzić sobie z pieluszkowym zapaleniem skóry?

Postprzez puki » 6 paź 2012, o 20:03

no co powiedzieć, krem jest dobry wato kupić u mojego dziecka pomógł i było ok.
jak będzie u ciebie nie wiem, ale 30 zł lepiej wydać a mieć coś skutecznego niżeli kupować coś co kosztuje 20 zł a nie podziała

puki
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 6 paź 2012, o 20:02

Re: Jak poradzić sobie z pieluszkowym zapaleniem skóry?

Postprzez Armigor » 8 paź 2012, o 17:47

Sudokrem jest bardzo dobry jedynie co mi sie nie podoba to to ze wysusza skórę jeżeli ci szkoda kasy na sudokrem możesz kupis calamine prawdo mówiąc leczy sie nią ospe ale w gruncie życzy chodzi tu o cynk zawarty w jednym i drugim działanie bardzo podobne z tym ze calamina jest bardziej płynna ale i bardziej skuteczna
Armigor
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 834
Dołączył(a): 23 wrz 2012, o 21:51

Re: Jak poradzić sobie z pieluszkowym zapaleniem skóry?

Postprzez wloska » 12 lis 2012, o 23:10

Sudocrem wysusza skórę? Nie zauważyłam, ale każdy inaczej reaguje. W każdym razie zwalcza pieluszkowe zapalenie skóry, różne odparzenia itd. Nie ma nic lepszego.

domki nad jeziorem mazury - http://rentyny.net/
wloska
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 5 paź 2012, o 14:25

Re: Jak poradzić sobie z pieluszkowym zapaleniem skóry?

Postprzez weronik_rt » 15 lis 2012, o 20:39

Jeśli chodzi o podrażnienia pupy dziecka, to słyszałam, że pieluszki Bambino "Baby love" są dobre dla dzieci co mają wrażliwą pupę, ponieważ nie posiadają tak wielkiej ilość absorbentu, w wyniku czego zmniejsza się ryzyko podrażnień. :kiss1
weronik_rt
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 23 wrz 2012, o 16:36

Re: Jak poradzić sobie z pieluszkowym zapaleniem skóry?

Postprzez puki » 16 lis 2012, o 17:35

nigdy nie można mieć pewności czy dany krem zadziała, trzeba szukać i testować, co do pieluch to z moim dzieckiem był taki problem że miała uczulenie i tylko papers działał dobrze

puki
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 6 paź 2012, o 20:02

Re: Jak poradzić sobie z pieluszkowym zapaleniem skóry?

Postprzez glamour » 20 lis 2012, o 18:39

Widzę, że Sudocrem jest najbardziej popularny, ciekawe że o nim wcześniej nie słyszałam. W takim razie go wypróbuję.
glamour
 

Re: Jak poradzić sobie z pieluszkowym zapaleniem skóry?

Postprzez Prezes_ona » 23 lis 2012, o 00:07

To dziwne, ze nie słyszałas, a nie dostałas po porodzie pudełek z probkami, czy na wizycie u ginekologa w kazdym trymestrze reklamowke z probkamimin sudokremu... rzeczywiscie jest dobry, ale juz na odparzenia bo zawiera cynk. Wazne zeby wietrzyc pupke i czesto zmieniac pieluszki, a jak wszystko ok to smarowac kremem linomag A+E i powinno byc ok!

Avatar użytkownika
Prezes_ona
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 22 lis 2012, o 00:51

Re: Jak poradzić sobie z pieluszkowym zapaleniem skóry?

Postprzez Klaudyna90 » 25 lis 2012, o 11:31

Ja tez stosowałam sudocrem i nazywałam go cudokrem bo naprawde pomagał, jest sporo kremów dostepnych na rynku , tak naprawe moze inny okazac sie lepszy, skuteczniejszy, ale ja tam zawsze bede polecała sudokrem!

Avatar użytkownika
Klaudyna90
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 24 lis 2012, o 12:18

Re: Jak poradzić sobie z pieluszkowym zapaleniem skóry?

Postprzez puki » 25 lis 2012, o 16:46

a czy nazwa jest istotna? ważne by farmaceuta sprzedał nam dobry lek, co do kremu znalazłem jeszcze coś takiego https://www.facebook.com/maluszkowo.net

puki
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 6 paź 2012, o 20:02

Re: Jak poradzić sobie z pieluszkowym zapaleniem skóry?

Postprzez Nutika » 25 lis 2012, o 20:44

A czy wietrzycie puby? To bardzo ważne, aby zaklajstrowana skóra w miejscu pieluchy miała szanse oddychać. Do ukończenia roczku codziennie przed kąpielą przez godzinkę mieliśmy wietrzenie, które dla dziecka jest ogromną frajdą, te cudnie machanie nóżkami... Niestety trzeba zabezpieczać podłoże przed zamoczeniem. Skóra ma szanse lepiej funkcjonować. Poza tym kremy, np. Sudokrem należy nakładać na suchą skórę. W stanach zaostrzenia suszyłam pupy suszarką, po tym stosowałam kremy ochronne lub leczące. Zapalenie natychmiast mijało. Warto też stosować stale parafinę ciekłą za 2 zł. do codziennych kąpieli, która działa jak przereklamowane Oilatum.
Nutika
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 23 lis 2012, o 22:31

Re: Jak poradzić sobie z pieluszkowym zapaleniem skóry?

Postprzez weronik_rt » 27 lut 2013, o 20:56

puki napisał(a):nigdy nie można mieć pewności czy dany krem zadziała, trzeba szukać i testować, co do pieluch to z moim dzieckiem był taki problem że miała uczulenie i tylko papers działał dobrze



No wiesz na każdego dany produkt, może działać inaczej... ;- )
W mojej rodzinie się sprawdzają ostatnio te Bambino, więc my nie narzekamy na nie. Mojej siostrzenice dopiero te pieluszki przestały podrażniać skórę i ogólnie u innych dzieci, które wiem, że stosują te pieluszki też jest ok.
Ale masz rację, to jest bardzo indywidualna sprawa czy komuś coś przypasuje czy nie ;)
weronik_rt
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 23 wrz 2012, o 16:36

Re: Jak poradzić sobie z pieluszkowym zapaleniem skóry?

Postprzez Ankara 25 » 12 mar 2013, o 15:02

Ja tez bede za SUDOCREMEM!!!!to najlepszy krem na odparzenia.Uzywam go od czasu przyjscia synka an swiat w sumie od urodzenia a maly ma juz dwa latka.Jest naprawde skuteczny i bardzo wydajny.Cenowo drogi ale wystarcza na dlugo.Naprawde warto pamietam jak maly mial raz tak strasznie pupe odparzona ze plakal jak go wycieralam i sie napinal czerwona jak rak i w ogole strasznie to wygladalo po sudocremie posmarowana raz pupa wygladala o niebo lepiej.Prawie normalnie!!!!!jestnaprawde swietny polecam CUDOKREM:):):)
Ankara 25
Miła Kobietka
 
Posty: 97
Dołączył(a): 3 sty 2013, o 14:41

Re: Jak poradzić sobie z pieluszkowym zapaleniem skóry?

Postprzez Inga » 12 mar 2013, o 22:26

Ja w takich przypadkach posypywałam dzieciakom pupcie zwykła mąką ziemniaczaną stara metoda a naprawde polecam.
Inga
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 10 mar 2013, o 13:03

Re: Jak poradzić sobie z pieluszkowym zapaleniem skóry?

Postprzez vaniliowavanilia » 15 mar 2013, o 21:43

Moja malutka ( obecnie roczek ) od urodzenia nie miała problemów skórnych , ale zaczęło się mniej więcej jak miała 6 miesięcy . Raz sobię pupę odparzyła i od tej pory jej skóra stała się jakby wrażliwsza . Używałam sudocremu , nawet maści na receptę i jakieś słabe rezultaty to dawało . Moja mama poleciła mi maść TORMENTIOL smarowała mnie nią i moją siostrę jak byłyśmy małe i wiesz co ? Naprawdę pomogło ! Teraz odparzenia się zagoiły i smarujemy się sudocremem dla lepszej ochrony. Na razie jest w porządku :) Dlatego polecam Ci spróbować na takie większe odparzenia Tormentiolu , można go bez recepty kupić, jest niedrogi , bo ok 7 zł za tubkę, a rezultaty są naprawdę fajne :) Aha ! i wietrz często pupkę dzidziusia , możesz też ' przypudrować' mąką ziemniaczaną, podobno też niezłe efekty :):)
vaniliowavanilia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 17:52

Re: Jak poradzić sobie z pieluszkowym zapaleniem skóry?

Postprzez zagubiona1979 » 26 mar 2013, o 12:41

Ja uzywalam i nadal uzywam masci BEPANTHEN jestem z niej bardzo zadowolona.Moj synek ma egzme wiec jego skora jest bardzo delikatna. Gdy mial otarta pupe zawsze smarowalam ta mascia i pomagalo na drugi dzien nie bylo sladu.Uzywalam rowniez kosmetykow EMOLIUM ktore sprowadzałam z PL ale te same dzialanie maja kosmetyki BALNEUM ktore dostaje za darmo na recepte. I z zadowoleniem moge powiedziec ze nie mam problemow z odparzona pupa codziennie po kapieli smaruje cialo balsamem BALNEUM a na pupe kladego wiecej i wtedy jest skora pupy chroniona.
zagubiona1979
 

Re: Jak poradzić sobie z pieluszkowym zapaleniem skóry?

Postprzez finezjaa123 » 26 mar 2013, o 22:51

Miałam ten sam problem.. używałam pieluszek Pampers i Huggies i za każdym razem miał strasznie odparzenia.. Cuda robiłam żeby się tego pozbyć! Najbardziej pomagało wietrzenie pupy i zasypywanie mąką ziemniaczaną :) Pomagało ale trzeba było cały czas tak robić. Wkońcu przeszłam na pampersy z Rossmana "Babydream" i jak ręką odjął ZERO odparzeń :-)
Proponuję przetestować kilka firm może akurat po któryś nie będzie odparzeń :)
finezjaa123
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 26 mar 2013, o 22:35

Re: Jak poradzić sobie z pieluszkowym zapaleniem skóry?

Postprzez puderniczka » 17 paź 2014, o 01:50

również polecam Sudocrem, jestem wierna tej maści od lat. Początkowo troszkę mnie drażniła konsystencja, ale jak zobaczyłam że działa to przestałam już zwracać na to uwagę. Widać musi być taki gęsty. Z plusów wydajność, opakowanie bardzo poręczne (nic się nie marnuje) i cena też ok.

puderniczka
Fajna Kobietka
 
Posty: 114
Dołączył(a): 15 paź 2011, o 19:56

Re: Jak poradzić sobie z pieluszkowym zapaleniem skóry?

Postprzez Natka92 » 30 paź 2014, o 22:26

Też zdecydowanie polecam Sudocrem, nie wiem jakbym sobie bez niego poradziła, gdy moja córeczka nosiła pieluchy... Oprócz tego zasypka Alantan jest dobra na jakieś otarcia czy podrażnienia
Natka92
Fajna Kobietka
 
Posty: 111
Dołączył(a): 25 cze 2014, o 02:46
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]