Jak powstrzymać głód? Czyli: metoda na głoda ;)

Znasz jakąś dietę cud? Schudłaś i chcesz się pochwalić i pomóc innym kobietkom? Wszystko na temat odchudzania i zdrowych diet piszemy tutaj.

Re: Sposoby na powstrzymanie głodu

Postprzez antola » 18 paź 2014, o 14:14

Ja mam problem z podjadaniem. Ostatnio będąc na wizycie w jednym z gabinetów medycyny wschodniej dowiedziałam się, że nadmiernemu apetytowi może zapobiec akupunktura ucha. Co o tym sądzicie? Z tego co mówiła mi Dr Sena trzeba nakłuwać odpowiednie ośrodki nerwowe w uchu i po kilku wizytach rzeczywiście zmniejsza się uczucie głodu. Nie wiem co o tym myśleć i czy warto spróbować?
antola
Miła Kobietka
 
Posty: 41
Dołączył(a): 11 sie 2014, o 11:07

Re: Sposoby na powstrzymanie głodu

Postprzez Unoa » 19 paź 2014, o 13:20

To na apetyt akupunktura też działa? A to ciekawe. Znam dr Sene i skoro ona mówi, ze działa to na pewno działa. Spokojnie jej można zaufać, bo jest też lekarzem rodzinnym i zadba o zdrowie jak mało kto. Zresztą jej wiedza jest powalajaca.
Unoa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 11 wrz 2014, o 18:35

Re: Sposoby na powstrzymanie głodu

Postprzez antola » 21 paź 2014, o 10:40

Skoro tak mówisz... A czy może leczyłaś się w tym gabinecie? Przyznam, że byłam tam zaledwie kilka razy, ale na masażach. Co do akupunktury - trochę się obawiam, gdyż nie mam zbyt dużej tolerancji na ból. Choć z drugiej strony Pani doktor zapewniała, że zabieg jest bezbolesny. I oczywiście od miesiąca rozpoczęłam intensywne treningi, jestem na diecie, ale stare nawyki podjadania zostały i chciałabym to trochę zatamować. Plus poprzez wzmożony wysiłek ciągle coś skubię hehe
antola
Miła Kobietka
 
Posty: 41
Dołączył(a): 11 sie 2014, o 11:07

Re: Sposoby na powstrzymanie głodu

Postprzez cotton » 22 paź 2014, o 14:48

a co sadzicie jeśli chodzi o terapie fenotypową? Ktoś coś?
cotton
Miła Kobietka
 
Posty: 51
Dołączył(a): 20 sty 2014, o 17:27

Re: Sposoby na powstrzymanie głodu

Postprzez Unoa » 23 paź 2014, o 06:38

Nigdy nie słyszałam o terapi fenotypowej.
Antola tak leczyłam się akupunkturą. Bardzo mnie zaskoczyło podejście osób tam pracujących, a szczególnie pani doktor. Widać, ze mają pasje, powołanie do tego co robią. Zabieg nie boli, może na pierwszy raz jest nieco nieprzyjemne wbijanie igieł, ale na kolejnych zabiegach fajnie odpręża
Unoa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 11 wrz 2014, o 18:35

Re: Sposoby na powstrzymanie głodu

Postprzez Soniaa » 28 paź 2014, o 16:47

No właśnie u mnie samo postanowienie że będę się zdrowo odżywiać nie wiele daje - bo zawsze kończy się na tłumaczeniu samej przed sobą, że przecież nie zaszkodzi ... potrzebna jest konkretna dieta, konkretne wytyczne aby zadziałało.

Soniaa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 28 paź 2014, o 16:43

Re: Sposoby na głód?

Postprzez zulka » 29 gru 2014, o 15:30

Zjedzenie czegoś. Najlepszy sposób.
zulka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 29 gru 2014, o 15:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sposoby na głód?

Postprzez maryna88 » 13 sty 2015, o 20:47

Najlepiej wypic szybko dwie szklanki wody tak wyczytałam kiedys.
maryna88
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 13 sty 2015, o 20:41
Lokalizacja: kozielsko

Re: Sposoby na powstrzymanie głodu

Postprzez hanioo » 16 sty 2015, o 11:43

Tabletki Slimcea mają właściwość hamowania łaknienia. Jestem na kuracji od kilkunatu dni i potwierdzam że pomagają nie podjadać.
hanioo
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 16 sty 2015, o 11:41

Re: Sposoby na powstrzymanie głodu

Postprzez Lucia » 16 sty 2015, o 15:39

Mój pogląd na głód jest jeść :) Bardzo lubię jeść surówki i owoce (banany i jabłka) więc tutaj problemu nie mam żeby sobie dogadzać. Moim problemem gdy jestem głodna to niestety dostępność, łatwiej twixa znajdę na rogu w kiosku niż coś wartościowego do jedzenia.
Avatar użytkownika
Lucia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 16 sty 2015, o 15:31

Re: Sposoby na powstrzymanie głodu

Postprzez Merit Poland » 19 sty 2015, o 19:08

Warto stosować naturalny, rozpuszczalny błonnik, który pozyskiwany jest z oczyszczonych osłonek nasion indyjskiej Babki jajowatej (Plantago ovata). Preparat ten w przewodzie pokarmowym zamienia się w żel, zwiększając 40-krotnie swoją objętość. Dzięki temu nie tylko usprawnia trawienie i wydalanie, ale daje też uczucie sytości bez obciążania organizmu zbędnymi kaloriami.
Avatar użytkownika
Merit Poland
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 5 lis 2014, o 23:14
Lokalizacja: Kowary

Re: Sposoby na powstrzymanie głodu

Postprzez hania_leszek » 21 sty 2015, o 13:02

Wiesz pytanie czy masz dość samokontroli, jeśli w ciągu dnia łapie cie nagłe potrzeba zjedzenia czegoś polecam czerwonego grejpfruta. Tłuszczu i kalorii ma tylko co kot napłakał a gorzki smak + wodą z cytryną pomogą ci przetrwać nagły głód.

Ja sama sobie przygotowuje do pracy seler, kalafior albo brokuły w sobie pomidorowym z ziołami :) albo porostu nim zapijam.
Zrobisz taki obiad w 15min wieczorem a rano idąc do pracy możesz kupić sok pomidorowy - i już zjesz smacznie + zdrowo.
Mam nadzieje że pomogłam powodzenia!
hania_leszek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 19 sty 2015, o 16:40

Re: Sposoby na powstrzymanie głodu

Postprzez Karo44 » 22 sty 2015, o 21:53

U mnie największym problemem zawsze były słodycze ale od pewnego czasu udaje mi się z tym walczyć. Dostałam od znajomej przepis na batoniki owsiane z żurawiną, lekkie i zdrowe, które w zupełności mi wystarczają i problem podjadania słodyczy się skończył. Smak batoników można modyfikować dodając np przyprawy korzenne etc.
Karo44
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 22 sty 2015, o 21:45

Re: Sposoby na powstrzymanie głodu

Postprzez muminka » 23 sty 2015, o 01:56

Najważniejsze to pić czystą wode a trzymać się zdala od wszystkich słodkich wód i soków.

A co sądzicie na temat wód mineralnych gazowanych ? Lepsze są z gazem czy bez? Ponoć gazowane dłużej są świeze..

Ostatnio edytowano 28 sty 2015, o 13:30 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: łączenie postów
muminka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23 sty 2015, o 01:48

Re: Sposoby na powstrzymanie głodu

Postprzez ksylitol.eu » 23 sty 2015, o 19:56

Proponuję znaleźć sobie zajęcie, które pozwoli pozbyć się myśli o jedzeniu. Wiele osób je właśnie z powodu znudzenia i braku zajęcia. Z pewnością zdecydowanie trudniej jest powstrzymać w sobie nawyk do jedzenia w sytuacjach stresowych. W tej sytuacji warto jednak spróbować zmienić produkty, które się wówczas je, ze szkodliwych na wartościowe.
Avatar użytkownika
ksylitol.eu
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 29 gru 2014, o 12:48
Lokalizacja: Poznań

Re: Sposoby na powstrzymanie głodu

Postprzez Karo44 » 24 sty 2015, o 01:24

najtrudniej powstrzymać się z podjadaniem przed tv :roll:
Karo44
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 22 sty 2015, o 21:45

Re: Sposoby na powstrzymanie głodu

Postprzez marm91 » 26 sty 2015, o 23:11

Tabletki to niezbyt dobry sposób, lepiej uzupełnić dietę o białko, które da uczucie sytości...

marm91
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 26 sty 2015, o 23:09

Re: Sposoby na powstrzymanie głodu

Postprzez allison » 27 sty 2015, o 23:36

Ja się zawzięłam i co wieczór przygotowuje posiłki na następny dzień. Jem regularnie, co 3 godziny (z zegarkiem w ręku). Przez pierwsze dni ciężko było się przestawić ale to naprawdę dobry sposób. Przepisy biorę z książki albo sama kombinuję, bo już mniej więcej wiem co z czym łączyć. Jestem z siebie dumna, bo nie chodzę glodna, ani przejedzona.
allison
Fajna Kobietka
 
Posty: 165
Dołączył(a): 8 kwi 2013, o 14:37

Re: Sposoby na powstrzymanie głodu

Postprzez Vervus » 28 sty 2015, o 12:17

Nie wiem, czy ktoś już pisał ale ponoć dobry jest kisiel-całkiem skutecznie zmniejsza uczucie głodu, i praktycznie nie zawiera kalorii.

Vervus
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 19 lis 2014, o 10:44

Re: Sposoby na powstrzymanie głodu

Postprzez moniczka89 » 28 sty 2015, o 20:54

5 posiłków z stałych odstępach i nie ma czasu na głód:) dużo kasz, warzyw i owoców+ woda :)
moniczka89
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 9 lis 2014, o 13:15

Re: Sposoby na powstrzymanie głodu

Postprzez oleandra » 29 sty 2015, o 16:18

Słyszałam, że kolor niebieski hamuje apetyt, więc jeśli ktoś chce schudnąć, to powinien kupić sobie niebieską zastawę i obrusy. Jak przetestujecie ten sposób, dajcie znać czy działa :D

http://signum.healthcare/ - prywatna opieka medyczna
Avatar użytkownika
oleandra
Miła Kobietka
 
Posty: 75
Dołączył(a): 22 gru 2014, o 14:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Sposoby na powstrzymanie głodu

Postprzez izawagrocka » 30 sty 2015, o 14:00

Woda, woda, woda jest najważniejsza! :) Ponadto warto również jeść dużo warzyw oraz potraw z błonnikiem(daje uczucie sytości) dzięki temu jemy mniej. Natomiast zdecydowanie należy pamiętać, że powinniśmy jeść mniej a częściej :)

Pozdrawiam!

izawagrocka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 30 sty 2015, o 13:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sposoby na powstrzymanie głodu

Postprzez allison » 31 sty 2015, o 18:25

oleandra napisał(a):Słyszałam, że kolor niebieski hamuje apetyt, więc jeśli ktoś chce schudnąć, to powinien kupić sobie niebieską zastawę i obrusy. Jak przetestujecie ten sposób, dajcie znać czy działa :D


Haha, rewelacja! Nie słyszałam nigdy o takim pomyśle, ale to pewnie dzieło jakiegoś lenia. Pewne rzeczy trzeba wypracować, a nie wpatrywać się w obrus ;)
allison
Fajna Kobietka
 
Posty: 165
Dołączył(a): 8 kwi 2013, o 14:37

Re: Sposoby na powstrzymanie głodu

Postprzez Pam_ela » 9 lut 2015, o 10:50

allison napisał(a):
oleandra napisał(a):Słyszałam, że kolor niebieski hamuje apetyt, więc jeśli ktoś chce schudnąć, to powinien kupić sobie niebieską zastawę i obrusy. Jak przetestujecie ten sposób, dajcie znać czy działa :D


Haha, rewelacja! Nie słyszałam nigdy o takim pomyśle, ale to pewnie dzieło jakiegoś lenia. Pewne rzeczy trzeba wypracować, a nie wpatrywać się w obrus ;)



Hehehhe a to ciekawe - pierwsze słysze :P

Avatar użytkownika
Pam_ela
Fajna Kobietka
 
Posty: 176
Dołączył(a): 8 sie 2014, o 15:14

Re: Sposoby na powstrzymanie głodu

Postprzez hania_leszek » 9 lut 2015, o 15:33

Na podjadanie polecam zieloną kawę max w pastylkach, sama stosowałam przez 2 miesiące i zauważyłam znaczny spadek łaknienia + czuje pobudzenie energii jak bo zwykłej kawie.
hania_leszek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 19 sty 2015, o 16:40
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]