Jak radzić sobie z uciążliwym katarem u dziecka ?

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

Jak radzić sobie z uciążliwym katarem u dziecka ?

Postprzez raulq7 » 15 lut 2012, o 20:04

Mamy z żoną mały problem w postaci okresowego pojawiania się katarku u 4 miesięcznego dziecka. Słyszałem że drożność kanałów oddechowych na tym etapie rozwoju jest bardzo ważna, a że katar u niemowlęcia może mieć poważne następstwa. Od powikłań infekcyjnych, czasami nawet poważnych, do gorszego ssania, dającego spowolnienie przyrostu masy ciała. Znajomy polecił kupno aspiratora do nosa, nazywa sie to "Sopelek", czy jakoś tak. Czy taki bedzie odpowiedni ? ..........
Czy ktoś korzystał już z czegoś takiego

ps: od razu uprzedzam, że jestem świezo upieczonym, nie do końca jeszcze doświadczonym w tej dziedzinie ojcem i zalezy mi na konkretnej odpowiedzi
Z góry dziękuję i pozdrawiam

treść zmieniona przez moderatora

proszę nie spamować

Ostatnio edytowano 17 lut 2012, o 22:39 przez raulq7, łącznie edytowano 1 raz
raulq7
 

Re: Jak radzić sobie z uciążliwym katarem u dziecka ?

Postprzez martynka » 15 lut 2012, o 20:16

to właśnie ten aspirator ( w aptece za ok. 25zł) super sprawa. jedna końcówkę przykłada się do noska malucha (daleko nie włożysz gdyż tak skonstruowane to jest by nie podrażnić)a drugą końcówkę do własnych ust i delikatnie wciaga do siebie. cały katarek wychodzi i proszę się nie obawiac ze wciągnie się coś do siebie ;) tam jest taka ala blokada czy jak to tam nazwac. no i u nas zawsze robi to tatuś:)
oprócz tego kroplimy nasivinem dla dzieci ( mała ma pół roku)
martynka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 15 lut 2012, o 20:07

Re: Jak radzić sobie z uciążliwym katarem u dziecka ?

Postprzez aisoglam » 25 lut 2012, o 13:52

Mało inwazyjne jest wdychanie olejków eterycznych. Daje efekty podsuwanie do noska ząbka czosnku najlepiej jak dziecko śpi.
aisoglam
Miła Kobietka
 
Posty: 62
Dołączył(a): 18 lut 2012, o 14:30

Zatkany nosek

Postprzez Gosia1970 » 4 mar 2012, o 21:20

Moja Michalina ma 6 miesięcy oraz zatkany nosek co jest bardzo męczace ze wzgledu na brak apetytu, kłopoty ze snem. Czytałam o aspiratorach do kataru na stronach producentów głownie interesuje mnie zakup aspiratora ze strony sopelek ,ale czy rzeczywiscie on jest bezpieczny chciałabym jakies obiektywnej opini a góry dziękuje za odp.
Gosia1970
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 4 mar 2012, o 21:12

Re: Zatkany nosek

Postprzez mamajulci » 5 mar 2012, o 20:58

Jest dość skutczny.Ja używałam aspiratora Frida . Jest bezpieczny pod warunkiem że odtykasz nosek z wielką delikatnością, sama regulujesz siłę ssącą. Ja zalecam przed wyczyszczeniem noska użyć wody morskiej dla rozżadzenia zalegającej wydzielinki. Dziecko niemal do 4 roku życia samo noska nie wysmarka więc ten aspirator i tak musisz zakupić:)
Avatar użytkownika
mamajulci
Fajna Kobietka
 
Posty: 152
Dołączył(a): 23 lut 2012, o 20:52

Re: Jak radzić sobie z uciążliwym katarem u dziecka ?

Postprzez raulq7 » 8 mar 2012, o 00:47

Chciałem podziękować za pomoc i napisać jak to wygląda z perspektywy czasu. Kupiłem tego Sopelka i muszę przyznać że było to dobrze wydane 19zł :) Obecnie małemu po katarku nic nie pozostało, jednakże przez pierwszy tydzień ten sopelek był dla nas bardzo pomocny, niejednokrotnie ratujac małego przed zatkanym nosem. Ogólnie warto w coś takiego się zaopatrzyć
raulq7
 

Re: Zatkany nosek

Postprzez raulq7 » 8 mar 2012, o 00:50

Właśnie w podobnej sprawie otrzymałem na tym forum pomoc i mogę sie co nieco wypowiedzieć - a nóż ja komuś pomogę :)
Również miałem podobny problem z moim malcem i zaopatrzyłem się właśnie w podany przez Gosię aspirator do nosa "Sopelek". Bardzo pomocne urządzenie w prosty sposób zapewniające dzieciom drożność dróg oddechowych
raulq7
 

najlepszy sposób na katar u malucha

Postprzez fiksi » 7 maja 2012, o 22:36

jakie macie na to sposoby?
fiksi
 

Re: najlepszy sposób na katar u malucha

Postprzez ence » 9 maja 2012, o 18:27

to też zalezy od tego o jaki katar Ci chodzi? Alergiczny, przeziębienie, zatoki?
ence
 

Re: Jak radzić sobie z uciążliwym katarem u dziecka ?

Postprzez ence » 9 maja 2012, o 18:45

ja bym poleciła wodę morską Disnemar, można bez obaw używać długotrwale, bo jest naturalna. Oczyszcza nosek i udrażnia.
ence
 

Re: najlepszy sposób na katar u malucha

Postprzez fiksi » 11 maja 2012, o 12:42

taki bardziej przewlekly, nie duzy, alergiczny.
fiksi
 

Re: najlepszy sposób na katar u malucha

Postprzez doradca.disnemar » 15 maja 2012, o 16:39

Dobrze, aby lekarz stwierdził jakiego pochodzenia jest katar, bo różne przyczyny wymagają różnego leczenia. Do codziennej higieny noska możesz stosować roztwór wody morskiej w sprayu, która jest bezpieczna i nie naraża malucha na powikłania. Przy alergicznym katarze stosowanie leków obkurczających naczynia błony śluzowej, preparaty sterydowe czy leki przeciwhistaminowe powinno być stosowane tylko doraźne, bo prowadzi do zaburzenia funkcjonowania błony śluzowej.

Marta,
Doradca on-line marki Disnemar
www.disnemar.pl
doradca.disnemar
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 15 maja 2012, o 16:20

Re: Jak radzić sobie z uciążliwym katarem u dziecka ?

Postprzez doradca.disnemar » 15 maja 2012, o 16:44

raulq7, budowa dróg oddechowych u dziecka jest nieco inna niż u dorosłych (upraszczając- wszystko jest węższe, bardziej wiotkie, nie do końca rozwinięte, np. zatoki). Poza tym niemowlęta oddychają przez nosek, dlatego jego zatkanie jest dla nich niebezpieczne. Drożność nosa jest też ważna przy karmieniu (czy to naturalnych czy butelką), bo zapobiega nadmiernemu połykaniu powietrza.

Marta,
Doradca on-line marki Disnemar
www.disnemar.pl
doradca.disnemar
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 15 maja 2012, o 16:20

Niedrożny nosek

Postprzez doradca.disnemar » 15 maja 2012, o 16:46

Witajcie!
Jestem waszym doradcą online. Pojawiłam się na tym forum ponieważ razem z
marką Disnemar realizuję kampanię informacyjną dla wszystkich rodziców
zainteresowanych zdrowiem oraz dorastaniem swoich pociech :)
Jeśli macie jakiekolwiek pytania związane ze stosowaniem kropli do nosa Disnemar
zapraszam do dyskusji w tym wątku. Jestem do Waszej dyspozycji.

Marta,
Doradca on-line marki Disnemar
www.disnemar.pl
doradca.disnemar
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 15 maja 2012, o 16:20

Re: Zatkany nosek

Postprzez doradca.disnemar » 15 maja 2012, o 16:52

mamajulci napisał(a):Jest dość skutczny.Ja używałam aspiratora Frida . Jest bezpieczny pod warunkiem że odtykasz nosek z wielką delikatnością, sama regulujesz siłę ssącą. Ja zalecam przed wyczyszczeniem noska użyć wody morskiej dla rozżadzenia zalegającej wydzielinki. Dziecko niemal do 4 roku życia samo noska nie wysmarka więc ten aspirator i tak musisz zakupić:)


Nosek można oczyszczać przy pomocy gumowej gruszki (z miękką końcówką) albo przy pomocy fridy. Przed odessaniem wydzieliny, tak jak napisała mamajulci, zakropić nosek, aby wydzielina się rozrzedziła. Wkładając końcówkę do nosa należy uważać, żeby przypadkowo nie zrobić maluszkowi krzywdy- błona śluzowa nosa jest bardzo mocno ukrwiona i wrażliwa. Można też tylko zakropić nos, a potem położyć maluszka na brzuchu (oczywiście nie wolno go zostawiać samego!), czasami cała wydzielina spływa sama bez potrzeby odsysania.

Marta,
Doradca on-line marki Disnemar
www.disnemar.pl
doradca.disnemar
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 15 maja 2012, o 16:20

Re: najlepszy sposób na katar u malucha

Postprzez fiksi » 17 maja 2012, o 23:54

doradca.disnemar napisał(a):Dobrze, aby lekarz stwierdził jakiego pochodzenia jest katar, bo różne przyczyny wymagają różnego leczenia. Do codziennej higieny noska możesz stosować roztwór wody morskiej w sprayu, która jest bezpieczna i nie naraża malucha na powikłania. Przy alergicznym katarze stosowanie leków obkurczających naczynia błony śluzowej, preparaty sterydowe czy leki przeciwhistaminowe powinno być stosowane tylko doraźne, bo prowadzi do zaburzenia funkcjonowania błony śluzowej.


a czy nawet z jednodniowym katarem trzeba isc od razu do lekarza? czy mozna sprobowac np. z woda morska?
no i czy wode morska mozna stosowac nawet dlugo bardzo i bez przerwy u dziecka?
fiksi
 

Re: Zatkany nosek

Postprzez fiksi » 17 maja 2012, o 23:57

doradca.disnemar napisał(a):
mamajulci napisał(a):Jest dość skutczny.Ja używałam aspiratora Frida . Jest bezpieczny pod warunkiem że odtykasz nosek z wielką delikatnością, sama regulujesz siłę ssącą. Ja zalecam przed wyczyszczeniem noska użyć wody morskiej dla rozżadzenia zalegającej wydzielinki. Dziecko niemal do 4 roku życia samo noska nie wysmarka więc ten aspirator i tak musisz zakupić:)


Nosek można oczyszczać przy pomocy gumowej gruszki (z miękką końcówką) albo przy pomocy fridy. Przed odessaniem wydzieliny, tak jak napisała mamajulci, zakropić nosek, aby wydzielina się rozrzedziła. Wkładając końcówkę do nosa należy uważać, żeby przypadkowo nie zrobić maluszkowi krzywdy- błona śluzowa nosa jest bardzo mocno ukrwiona i wrażliwa. Można też tylko zakropić nos, a potem położyć maluszka na brzuchu (oczywiście nie wolno go zostawiać samego!), czasami cała wydzielina spływa sama bez potrzeby odsysania.


mnie zawsze bardzo stresuje oczyszczanie noska maluchom.
a woda morska tez pomaga oczyszczac nos?
fiksi
 

Re: Jak radzić sobie z uciążliwym katarem u dziecka ?

Postprzez fiksi » 18 maja 2012, o 17:34

poczytalam troche o tym i slyszalam, ze wode morska niektore mamy stosuja nawet codziennie wieczorem.
fiksi
 

Re: Jak radzić sobie z uciążliwym katarem u dziecka ?

Postprzez ence » 19 maja 2012, o 18:33

ja stosuje wodę morską bardzo często, nie uzależnia i jest naturalna, więc nie widzę przeciwwskazań.
ence
 

Re: Jak radzić sobie z uciążliwym katarem u dziecka ?

Postprzez fiksi » 20 maja 2012, o 09:23

wrecz jest to nawet wskazane.
niestety malo kto pamieta o takich rzeczach jak higiena nosa.
fiksi
 

Re: Jak radzić sobie z uciążliwym katarem u dziecka ?

Postprzez ence » 20 maja 2012, o 12:16

póki dziecko się skarży to pamiętają :)
ence
 

Re: Jak radzić sobie z uciążliwym katarem u dziecka ?

Postprzez Dzieckolandia_pl » 22 maja 2012, o 13:18

Najgorzej jest teraz dla tych dzieci,które mają alergię na pyłki traw. Katar,kichanie oraz zapuchnięte oczy to coś nieuniknionego. Dlatego warto udać się w tym celu do lekarza i zastosować odpowiednią profilaktykę.
Dzieckolandia_pl
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 7 lut 2012, o 12:03

Re: Jak radzić sobie z uciążliwym katarem u dziecka ?

Postprzez golden_eye » 20 cze 2014, o 16:28

Najlepsze krople na katar jak dla mnie to Euphorbium S, pomagają i na katar infekcyjny i alergiczny, udrażniają nos na długo, nie pozostawiając niemiłego uczucia w nosie jak niektóre inne.
golden_eye
 

Re: Jak radzić sobie z uciążliwym katarem u dziecka ?

Postprzez eluna » 6 paź 2014, o 16:24

Mnie niedawno poleciła pani w aptece oxalin, że ponieważ jest w żelu, to tak nie spływa dzieciom do gardła i nie ma dramatu jak się psika. No i prawda, a oprócz tego rzeczywiście jak psikałam to spokojnie mi dziecko noc przesypiało, bo nos się nie zatykał
eluna
 

Re: Jak radzić sobie z uciążliwym katarem u dziecka ?

Postprzez Kinga88 » 9 paź 2014, o 08:45

Xylogel tez dobry
Avatar użytkownika
Kinga88
Super Gaduła
 
Posty: 1209
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 10:28
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]