Jak się chce kwaśnego w ciąży to chłopiec czy dziewczynka?

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.
ODPOWIEDZ
kocon
Jestem tu nowa :)
Posty: 2
Rejestracja: pn gru 10, 2012 9:57 pm

Jak się chce kwaśnego w ciąży to chłopiec czy dziewczynka?

Post autor: kocon »

Hej
Wiecie może czy jak się ma ochotę na kwaśne, słone w ciąży to jest chłopiec czy dziewczynka? Jak sądzicie? Wiecie może?
tusia25

Re: Jak się chce kwaśnego w ciąży to chłopiec czy dziewczynk

Post autor: tusia25 »

Słyszałam że jak kwaśne - to chłopiec, jak słodkie - dziewczynka:)
Ale rożnie to bywa, nie ma co temu wierzyć;P
Miniczka

Re: Jak się chce kwaśnego w ciąży to chłopiec czy dziewczynk

Post autor: Miniczka »

nie ma co wierzyć w jedno ani drugie, chce się tego, czego organizmowi brakuje:) Także drogie Panie, najważniejsze, zeby było zdrowe, jest 50/50 albo chłopak albo dziewczyna, tak mówi genetyka:)
Awatar użytkownika
Biedrona
Fajna Kobietka
Posty: 233
Rejestracja: pt lip 08, 2016 12:14 pm

Re: Jak się chce kwaśnego w ciąży to chłopiec czy dziewczynk

Post autor: Biedrona »

Jadłam w jednej i drugiej ciąży to samo a mam syna i córkę.
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
Katharine Hadley
Awatar użytkownika
Solis
Miła Kobietka
Posty: 82
Rejestracja: pn lip 11, 2016 1:21 pm

Re: Jak się chce kwaśnego w ciąży to chłopiec czy dziewczynk

Post autor: Solis »

Ja miałam ciśnienie na kwaśne i ostre i mam syna.
Awatar użytkownika
kokoszanel
Super Gaduła
Posty: 1182
Rejestracja: czw sty 14, 2016 8:12 am

Re: Jak się chce kwaśnego w ciąży to chłopiec czy dziewczynk

Post autor: kokoszanel »

To zupełnie nie jest regułą :)
"Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł,
ale najważniejsze żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć"

~ Coco Chanel
dradziszewska
Fajna Kobietka
Posty: 147
Rejestracja: czw maja 28, 2015 10:19 am

Re: Jak się chce kwaśnego w ciąży to chłopiec czy dziewczynk

Post autor: dradziszewska »

Zapytaj bociana, ja w takie rzeczy nie wierze to są stare przesądy i na nich bym się nie opierała.
BeautyExpert - opinie i pytania pacjentów, odpowiedzi najwybitniejszych specjalistów, opisy zabiegów medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej, porady.
rakida
Jestem tu nowa :)
Posty: 7
Rejestracja: wt sie 02, 2016 11:18 am

Re: Jak się chce kwaśnego w ciąży to chłopiec czy dziewczynk

Post autor: rakida »

Jadłam słodkie i ostre - mam syna. Nie widziałam nawet, że jest jakaś "zasada" dotycząca jedzenia i płci dziecka :D Tych zabobonów, szczególnie ciążowych, jest tyle, że aż ciężko zliczyć.
renifereq
Jestem tu nowa :)
Posty: 2
Rejestracja: wt sie 30, 2016 8:40 pm

Re: Jak się chce kwaśnego w ciąży to chłopiec czy dziewczynk

Post autor: renifereq »

kocon pisze:Hej
Wiecie może czy jak się ma ochotę na kwaśne, słone w ciąży to jest chłopiec czy dziewczynka? Jak sądzicie? Wiecie może?
Trzecia opcja - wiejski przesąd :D
michalina90
Fajna Kobietka
Posty: 113
Rejestracja: pn sty 25, 2016 2:18 pm

Re: Jak się chce kwaśnego w ciąży to chłopiec czy dziewczynk

Post autor: michalina90 »

to przesądy jA w pierwszej ciąży wyciskałam sok z cytryn i była córka a drugim razem słodkie i jest chłopiec
grywalizacja na http://sanitera.pl
LauraSzara
Jestem tu nowa :)
Posty: 5
Rejestracja: pn lis 14, 2016 11:45 pm

Re: Jak się chce kwaśnego w ciąży to chłopiec czy dziewczynk

Post autor: LauraSzara »

Jak kwaśne to dziewczynka :-)
Rey
Fajna Kobietka
Posty: 101
Rejestracja: śr lis 13, 2013 11:54 pm

Re: Jak się chce kwaśnego w ciąży to chłopiec czy dziewczynk

Post autor: Rey »

to wszystko są bzdury ;)
moonlo
Jestem tu nowa :)
Posty: 3
Rejestracja: pt lis 25, 2016 9:31 pm

Re: Jak się chce kwaśnego w ciąży to chłopiec czy dziewczynk

Post autor: moonlo »

Ja miałam ciśnienie na kwaśne i ostre i mam syna.
http://braveranek.pl
Awatar użytkownika
Panna_Mysia
Fajna Kobietka
Posty: 204
Rejestracja: ndz sie 11, 2013 3:27 pm

Re: Jak się chce kwaśnego w ciąży to chłopiec czy dziewczynk

Post autor: Panna_Mysia »

Rozmawiałam ze swoim lekarzem w czasie wizyty kontrolnej. Płeć dziecka zależy tylko i wyłącznie od tego, w jaki sposób połączą się geny mamy i taty - absolutnie nic innego we wszechświecie nie ma na to wpływu :) I tak - od mamusi dzidziuś zawsze otrzymuje chromosom X, natomiast plemniki taty mogą mu dać chromosom X lub Y. Jeśli do komórki jajowej dotrze plemnik z chromosomem X – urodzi się córka, a jeśli z chromosomem Y – syn (dodatkowo, w organizmie maluszka musi pojawić się testosteron). Tego uczyli mnie nauczyciele na biologii i to potwierdził lekarz.

Natomiast jeśli chodzi o zachcianki... Zgodnie z informacjami przekazanymi przez mojego ginekologa, "zachcianki" mogą być sygnałem, który daje mamie jej własny organizm, że brakuje mu określonych witamin bądź składników mineralnych. W przypadku kwaśnych smaków, może to być np. sygnał o niedoborze witaminy C. :) Oczywiście nie każda zachcianka o tym świadczy... czasem mamusie naginają je po swojemu, np. kiedy chce im się niezdrowych fast foodów czy słodyczy ;)
Jeśli lubisz testować nowości i otrzymywać darmowe produkty, rodzina Myszy ser-decznie zaprasza na gryzoniowy blog - http://www.mysia-familia.blogspot.com
lonly
Jestem tu nowa :)
Posty: 20
Rejestracja: ndz mar 19, 2017 2:09 pm

Re: Jak się chce kwaśnego w ciąży to chłopiec czy dziewczynk

Post autor: lonly »

Podobno chłopiec, ale ja nie wierzę w takie rzeczy, bo to zalatuje pogaństwem jeszcze. ;)
centrumfotelikow.pl - foteliki maxi cosi katowice
Awatar użytkownika
Fenek86
Samiec
Posty: 230
Rejestracja: czw lut 09, 2017 7:54 pm

Re: Jak się chce kwaśnego w ciąży to chłopiec czy dziewczynk

Post autor: Fenek86 »

Nie wierzę w to
88Mariolka
Fajna Kobietka
Posty: 107
Rejestracja: śr wrz 20, 2017 10:28 am

Re: Jak się chce kwaśnego w ciąży to chłopiec czy dziewczynk

Post autor: 88Mariolka »

Jakies glupie zabobony, organizm domaga sie tego czego mu akurat brakuje wiec na to mamy ochote.
sama natura :D
olkak95
Jestem tu nowa :)
Posty: 4
Rejestracja: śr lis 01, 2017 11:30 am

Re: Jak się chce kwaśnego w ciąży to chłopiec czy dziewczynk

Post autor: olkak95 »

To raczej starodawne wierzenia pochodzące z czasów, kiedy jeszcze nie można było określić płci za pomocą usg. No i tak sobie "radzono" :D
Nawet moja mama nie chciała mieć badania (podobno żeby była niespodzianka), ale była przekonana że to chłopiec, bo cały czas miała ochotę na kwaśne. Jak się na porodówce okazało, że dziewczynka, to była w szoku :P
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość