Jak sobie radzić ze stresem w pracy?

Piszemy tutaj o pracy, bądź też jej braku. Finanse, kobiecy biznes.

Jak sobie radzić ze stresem w pracy?

Postprzez skowronek11 » 8 sty 2016, o 21:16

Mam do Was pytanie jak Wy sobie radzicie z sytuacjami kryzysowymi w pracy? Jak radzicie sobie ze stresem.??

skowronek11
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 8 sty 2016, o 16:25

Re: Jak sobie radzić ze stresem w pracy?

Postprzez Jamelia » 11 sty 2016, o 22:27

Zaparzam sobie melisę zawsze bo co tu by można było jeszcze zrobić?
w trakcie pracy na spacer się nie wyjdzie przecież :P

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Jak sobie radzić ze stresem w pracy?

Postprzez Hadassa » 13 sty 2016, o 14:05

A może by tak zapoznac sie z działami na forum i zakładać i dawać je w odpowiednim miejscu

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Jak sobie radzić ze stresem w pracy?

Postprzez Katarynka » 13 sty 2016, o 15:33

ja całe szczęście mogę słuchać muzyki, chodzić w kapciach w pracy... więc jestem bardziej wyluzowana ;)

chirurgia intymna - intymnie bez problemów :)
Avatar użytkownika
Katarynka
Miła Kobietka
 
Posty: 62
Dołączył(a): 13 sty 2016, o 15:24

Re: Jak sobie radzić ze stresem w pracy?

Postprzez Otylio » 18 sty 2016, o 01:41

Nad stresem trzeba nauczyć sie panować.Ja raczej nie odczuwam stresu w pracy.

Otylio
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 18 sty 2016, o 01:30

Re: Jak sobie radzić ze stresem w pracy?

Postprzez malwin77 » 20 sty 2016, o 09:06

ja na stres znalazłam receptę w ksiażce - dokładnie chodzi o pozycję: Wewnętrzna gra: stres - timothy gallwey - polecam wam, naprawdę jest dobra!

czas na zmianę zawodu, może praca księgowa to coś dla mnie
malwin77
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 20 sty 2016, o 08:23
Lokalizacja: Katowice

Re: Jak sobie radzić ze stresem w pracy?

Postprzez michalik » 21 mar 2016, o 14:33

Jak się ma ciągle wiele stresu w pracy to najlepiej...zmienić pracę. Nie ma sensu się wykańczać w życiu zawodowym, bo potem też w prywatnym robi się nerwowo.

michalik
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 21 mar 2016, o 14:20

Re: Jak sobie radzić ze stresem w pracy?

Postprzez dradziszewska » 22 mar 2016, o 13:54

skowronek11 napisał(a):Mam do Was pytanie jak Wy sobie radzicie z sytuacjami kryzysowymi w pracy? Jak radzicie sobie ze stresem.??

Poczytaj o stresie widziałam fajny film na YT właśnie na ten temat, co prawda film w angielskiej wersji językowej ale są napisy dla osób nie znających języka. W wielkim skrócie stres to odpowiedz naszego organizmu na zadanie któremu zamierzamy sprostać, czym trudniejsze to zadanie tym bardziej musimy się przygotować, więcej stresować. stres tak naprawdę nam pomaga jeśli tylko zmienimy sposób myślenia o nim.

BeautyExpert - opinie i pytania pacjentów, odpowiedzi najwybitniejszych specjalistów, opisy zabiegów medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej, porady.
dradziszewska
Fajna Kobietka
 
Posty: 147
Dołączył(a): 28 maja 2015, o 10:19

Re: Jak sobie radzić ze stresem w pracy?

Postprzez Silesiana » 24 mar 2016, o 22:05

Ja nie potrafię się nie stresować, nawet gdy kierowniczka mówi, że nie mam się czym stresować, ani denerwować, to i tak się denerwuje. Pijam najczęściej melisę, a po pracy staram się zrelaksować czytając książkę, albo oglądając seriale. Ale u nas w firmie chyba wszyscy strasznie zestresowani, bo z firmowej kuchni zawsze musi być pudełko melisy, która schodzi zawsze błyskawicznie :P
Silesiana
Miła Kobietka
 
Posty: 74
Dołączył(a): 17 mar 2016, o 15:28

Re: Jak sobie radzić ze stresem w pracy?

Postprzez Anastazja099 » 13 kwi 2016, o 16:20

I wystarczy jedna taka osoba, a każdy ma popsuty humor i dużą dawkę stresu :(
Avatar użytkownika
Anastazja099
Fajna Kobietka
 
Posty: 147
Dołączył(a): 9 wrz 2013, o 11:19

Re: Jak sobie radzić ze stresem w pracy?

Postprzez blackitty » 14 kwi 2016, o 16:05

Silesiana napisał(a):Ja nie potrafię się nie stresować, nawet gdy kierowniczka mówi, że nie mam się czym stresować, ani denerwować, to i tak się denerwuje. Pijam najczęściej melisę, a po pracy staram się zrelaksować czytając książkę, albo oglądając seriale. Ale u nas w firmie chyba wszyscy strasznie zestresowani, bo z firmowej kuchni zawsze musi być pudełko melisy, która schodzi zawsze błyskawicznie :P



skąd ja to znam... mam tak samo... nie stresuj się - mówią, nie ma co się przejmować... a mnie mdli i ręce się pocą i słowa wydukać nie mogę... Ale przyznaję, że z wiekiem robi się coraz łatwiej... bo człowiek zaczyna rozumieć, że pracuje, żeby żyć a nie odwrotnie :) Melisa na mój żołądek zestresowany bardzo dobrze działa... a macie jakieś inne sposoby? Np oddychanie odpowiednie, albo coś w tym stylu?

“A girl should be two things: classy and fabulous.” ― Coco Chanel

Anna Pikura - biokosmetyki, salony kosmetyczne!
Avatar użytkownika
blackitty
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 14 kwi 2016, o 15:40
Lokalizacja: Wocław

Re: Jak sobie radzić ze stresem w pracy?

Postprzez Obcasy.pl » 20 kwi 2016, o 11:10

Odczuwanie stresu to rzecz absolutnie normalna (tym bardziej w pracy). Rady typu: zmień pracę nie są w porządku, bo to nie zawsze jest takie proste. A co, jeśli mimo to będziemy odczuwać stres?

Po pierwsze zwróć uwagę, jakie sytuacje (może osoby?) stresują Cię najbardziej. Jeśli jest to np. nerwowy szef, to spróbuj się zdystansować do takich sytuacji. Jest to niełatwe, ale czasem powiedzenie sobie "Ok, może ma zły dzień, wcale nie jest zły na mnie" pomaga ;) Bardziej zaawansowaną metodą jest próba zmiany myślenia. Twój mózg reaguje w określony (wyuczony) sposób na pewne sytuacje, których można się oduczyć (tak, reakcji można się oduczyć). Nie jest to łatwe i zazwyczaj trwa jakiś czas, ale działa. Jeśli nowe zachowanie wejdzie Ci w nawyk, tzn. jeśli nauczysz się reagować w inny sposób niż napięciem, Twój mózg uzna tę własnie reakcję, jako prawidłową i jej będzie "używał". Jest to jednak mozolny proces, który powinien odbywać się pod okiem specjalisty, dlatego udaj się do psychologa, który przeprowadzi Cię przez te zmiany :) Powodzenia! :papa:
Obcasy.pl
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 5 kwi 2016, o 13:40

Re: Jak sobie radzić ze stresem w pracy?

Postprzez BlackWolf » 31 maja 2016, o 12:25

Jeśli wkurza Cię szef, to olej to. Nie przejmuj się aż nad to jego dogryzkami (jeżeli takowe robi) czy czymkolwiek co wywiera presję. Rób swoje i bądź miła.
Moja praca to czasami istny koszmar ze stresem. A tu bossowie wpadną i od razu presja, bo patrzą na ręce, oceniają. A tu asystent menagera coś głupiego powie, że człowiek ma ochotę przywalić mu w twarz albo zazdrosny kierownik zrobi głupi żart. Albo klient nerwowy. Olewam to i uśmiecham się choć w głębi siebie żałuję, że nie mam przy sobie kałacha. :lol: Ważne, że wiesz co robisz rób tak jak potrafisz.

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Jak sobie radzić ze stresem w pracy?

Postprzez Joanka1989 » 1 cze 2016, o 13:53

Jesli możesz słuchać w pracy muzyki, słuchawki i porcja relaksujących dźwięków - są na YT specjalne playlisty. te dźwięki są tak dobrane, że działają na mózg, który dostaje impuls "uspokój się"
Joanka1989
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 1 cze 2016, o 13:34

Re: Jak sobie radzić ze stresem w pracy?

Postprzez Agula » 22 cze 2016, o 11:09

Szczerze mówiąc wydaje mi się, że zbyt stresującą pracę po prostu warto zmienić. Sama jakiś czas temu podjęłam taką decyzję i nie żałuję. Wreszcie nie budzę się ze ściśniętym żoładkiem i wysypiam się. Teraz jestem doradcą terenowym w KRUKu i pomagam ludziom wychodzić z zadłużenia. Wiadomo, że czasem zdarzy się stresowa sytuacja, ale ogólnie nie narzekam na atmosferę w pracy. Dostałam umowę o pracę i bardzo przyzwoitą pensję. Jeśli któraś z was szukałaby pracy, w której liczą się przede wszystkim zdolności interpersonalne i dobry kontakt z ludźmi - bardzo polecam. Prowadzimy obecnie rekrutację praktycznie na terenie całej Polski: SPAM

PROSZE NIE SPAMOWAC
Agula
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 10 cze 2016, o 13:02

Re: Jak sobie radzić ze stresem w pracy?

Postprzez Woli » 6 lip 2016, o 18:28

Nie biorę swojej pracy (obecnie jestem na stażu) zbyt poważnie, co nie znaczy, że nie wykonuję jej sumiennie. Ale jeżeli ktoś za bardzo na mnie naskakuje, to też potrafię się odgryźć. U mnie generalnie w pracy atmosfera jest dosyć dobra, ludzie raczej życzliwi, a szef rzadko się czepia, a jeżeli nawet, to nie traktuję tego jakoś bardzo osobiście. Tłumaczę sobie, że taka jego rola jest.
Woli
Fajna Kobietka
 
Posty: 122
Dołączył(a): 10 wrz 2015, o 17:28

Re: Jak sobie radzić ze stresem w pracy?

Postprzez Pysiana » 16 lip 2016, o 10:57

Najlepszym sposobem na stres jest oddychanie. To jest potwierdzone naukowo. Bierzesz bardzo głęboki wdech "do brzucha", utrzymujesz się tak przez minimum 10 sekund jednak im więcej tym lepiej. Później wypuszczasz delikatnie powietrze. Tak delikatnie jakbyś przed ustami miała piórko i nie chciała go zdmuchnąć. Naprawdę to działa :)

Jeśli chcesz dowiedzieć się, co zrobić, by Twój mężczyzna bardziej się o Ciebie starał, na moim blogu znajdziesz bezpłatnego ebooka na ten temat:

http://patrycjamisiewicz.pl

Znajdziesz również porady na temat tego, jak naprawić swój związek, rozwinąć go, a także stać się lepszą kobietą. :woman:
Avatar użytkownika
Pysiana
Miła Kobietka
 
Posty: 62
Dołączył(a): 5 lip 2016, o 15:42

Re: Jak sobie radzić ze stresem w pracy?

Postprzez Bounty » 19 lip 2016, o 12:59

Dobrze jest zrobić sobie w firmie słoik dobrych myśli! Czyli - cały zespół może przygotować karteczki z miłymi słowami dla pracowników i wrzucić je do ładnie ozdobionego słoika. Jeśli jest stresujący dzień w pracy można podejść do takiego słoiczka i wybrać jedną karteczkę to spowoduje uśmiech na twarzy i wpływa na odstresowanie :)

“Never let the fear of striking out keep you from playing the game”

Zobacz czym się zajmuję >> http://hrownia.pl/
Bounty
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 18 lip 2016, o 14:06

Re: Jak sobie radzić ze stresem w pracy?

Postprzez Marik » 7 sie 2016, o 18:35

Ja się nie stresuję w pracy a jakbym się stresowała to bym chyba pracę zmieniła.
Marik
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 7 sie 2016, o 18:28

Re: Jak sobie radzić ze stresem w pracy?

Postprzez Olika » 8 sie 2016, o 11:27

Aktualnie na stażu nie stresuję się aż tak, ale mimo wszystko, gdy dochodzi na studiach do sytuacji stresowych to biorę głęboki oddech i powtarzam sobie w głowie, że "będzie dobrze" :P O dziwo pomaga.

Oliwia
Avatar użytkownika
Olika
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 8 sie 2016, o 09:12
Lokalizacja: Gliwice

Re: Jak sobie radzić ze stresem w pracy?

Postprzez mirelka » 12 paź 2016, o 09:58

U mnie w pracy od początku miesiąca jest firma corporate welness i mieliśmy już warsztaty z radzenia sobie ze stresem.
Przede wszystkim trzeba zadbać o swoje ciało, bo to, co jest w naszej głowie, oddziałuje również fizycznie. Stąd spięte mięśnie a później bóle pleców i inne dolegliwości...
Warto postawić na relaks po pracy, bo wypoczęty organizm jest mniej zestresowany- ciepła kąpiel i dobry sen przede wszystkim.
W sytuacjach stresowych trzeba się nauczyć oddychać i spokojnie o tym porozmawiać.
No i świetne są też masaże, które rozluźniają, ja mam to szczęście, że mogę z nich korzystać w pracy ;)
mirelka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 20 wrz 2016, o 14:24

Re: Jak sobie radzić ze stresem w pracy?

Postprzez Werona » 14 paź 2016, o 11:48

No to jeżeli masz możliwość korzystania z masażu takiego w pracy, no to jesteś konkretnie wyluzowana, no i żaden stres tu nie przeszkodzi.
Werona
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 11 paź 2016, o 14:49

Re: Jak sobie radzić ze stresem w pracy?

Postprzez patt » 28 cze 2017, o 12:27

Medytacja to zawsze jest jakiś sposób. Myślę, że medytować można w każdej sytuacji. Ważna jest też kontrola oddechu.

patt
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 28 cze 2017, o 12:11

Re: Jak sobie radzić ze stresem w pracy?

Postprzez anna34 » 1 lip 2017, o 13:43

Stres najlepiej jest wybiegać, pójść na siłownię, basen. Możliwości jest mnóstwo, a wysiłek fizyczny najlepiej relaksuje.

anna34
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 1 lip 2017, o 12:24

Re: Jak sobie radzić ze stresem w pracy?

Postprzez banks » 11 lip 2017, o 14:46

Leki, nawet te ziołowe, powinny być zawsze ostatecznością, ale z drugiej strony jeśli ktoś sobie już naprawdę nie radzi.. Problem w tym, że takie środki nie leczą, tylko uśmierzają problem.

banks
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 11 lip 2017, o 14:31
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]