Jaką decyzję podjąć?

Dział dla uczących się dziewczyn, jakie studia wybrać? Szkolenia, warto?

Jaką decyzję podjąć?

Postprzez Misqa123 » 15 lis 2013, o 23:14

Mam pewien problem, chodzi o studia. W tym roku zadawałam maturę podstawową. Od dłuższego czasu myślałam o tym, żeby pójść na dietetykę, zawsze mnie to interesowało, aczkolwiek moi rodzice i brat odradzali mi tego kierunku, bo po tym nie ma możliwości podjęcia pracy, a przynajmniej szanse są marne. Posłuchałam ich, cóż szczerze mówiąc mają rację i wybiłam sobie dietetykę z głowy. W moim rodzinnym mieście nie ma ciekawych kierunków, więc zdecydowałam, że pójdę do medycznej szkoły policealnej na elektroradiologię. Radzę sobie jakoś, ale już teraz wiem, że to nie moja bajka. Po prostu poszłam tam, żeby "coś" ze sobą zrobić. Myślałam, że może z czasem się przekonam, ale niestety. To jedyna szkoła w moim mieście, w której nauka jest bezpłatna. Chciałabym zrezygnować z tej szkoły, ale od razu zostałam skrytykowana przez rodziców. Nie mam szans dostania się z podstawową maturą na jakąkolwiek państwową uczelnie w innym mieście, musiałabym zadać przynajmniej biologię, bądź chemię rozszerzoną. Bo chciałabym jednak uderzać w kierunki medyczne. Nie stać mnie na to, żeby w tej chwili wyjechać, więc myślałam, żeby najpierw skończyć jakąś szkołę policealną, a potem zacząć studia. Zawsze to jakiś dodatkowy papierek. Ale przekopałam chyba już wszystkie oferty szkół w pobliskich miastach i zupełnie nie wiem, co wybrać. Myślałam o techniku farmacji, ale podobno ciężko już o zatrudnienie z tytułem "technika" w aptekach, zaciekawiła mnie higienistka stomatologiczna, ale nie wiem czy jest to opłacalne. Wiem, że może nie powinnam tu pisać takich rzeczy, bo nikt za mnie decyzji nie podejmie, ale chciałabym, żebyś któraś z Was mi coś poradziła, bo zupełnie nie wiem, co mam dalej robić, jak byście postąpiły na moim miejscu?
Misqa123
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 13:56

Re: Jaką decyzję podjąć?

Postprzez aii » 16 lis 2013, o 04:47

Nigdy nie zrozumiem rodziców, którzy wpieprzają się w wybór szkoły wyższej. Na Twoim miejscu podeszłabym do rozszerzonej matury i uderzyła w jakiś akademik zdala od domu. Są stypendia, kredyty studenckie, a niewielką kwotę na pewno dołożyliby rodzice - wszak teraz też ich kosztuje Twoje utrzymanie.

Zapytam jeszcze, czemu podstawowa matura, skoro interesują Cię kierunki medyczne?
Avatar użytkownika
aii
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 511
Dołączył(a): 6 paź 2013, o 03:13

Re: Jaką decyzję podjąć?

Postprzez Misqa123 » 16 lis 2013, o 13:06

Dziękuję za odpowiedź. :) Moja sytuacja zdrowotna mi na to nie pozwalała, bałam się, że nie dam rady nawet zdać matury podstawowej, bo zwyczajnie nie miałam jak się przygotować. Dlatego tak naprawdę do ostatniej chwili wahałam się, czy nie odłożyć jej na przyszły rok, bo nie wierzyłam w siebie. Dopiero na jakieś trzy miesiące przed zdecydowałam się, że zaryzykuję i teraz nie żałuję swojej decyzji.
Misqa123
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 13:56

Re: Jaką decyzję podjąć?

Postprzez kamyk8 » 13 gru 2013, o 00:21

Techników w aptekach właśnie zatrudniają, bo mają takie same uprawnienia jak magistrzy, a mniej im się płaci. Taka prawda. Lepiej być technikiem.

Jestem kobietą, która gra w gry przeglądarkowe - a Ty? ;)
kamyk8
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 8 gru 2013, o 00:11
Lokalizacja: Szczecin
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]