karmienie piersią

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

karmienie piersią

Postprzez korowski » 11 lip 2011, o 08:58

jaki jest wasz sposób na karmienie
korowski
 

Re: karmienie piersią

Postprzez pomcia » 12 sie 2011, o 12:06

A jest jakiś sposób? Myślę, że każda mama znajduje swoją "pozycję" karmienia. Właśnie przyglądam się jak siostra radzi sobie ze swoim pierwszymi doświadczeniami. :) A właśnie, stosowałyście jakiś preparat na sutki? Mówię, jej że podstawa to wietrzenie i smarowanie mlekiem ale narzeka.
pomcia
 

Re: karmienie piersią

Postprzez Japaneczka » 12 sie 2011, o 12:29

No najlepiej jest smarować brodawki sowim mlekiem bo korzystając z innych sposobów trzeba pamiętać żeby przed podaniem piersi krem usunąć. Chociaż ja nie miałam takich problemów, musiałam tylko odnaleźć pozycję i pomóc malutkiej znaleźć cyca:D
Japaneczka
 

Re: karmienie piersią

Postprzez zdrowenarodziny » 12 sie 2011, o 12:55

Wszystkim przyszłym mamom polecam portal swiadomemacierzynstwo.com. Na stronie dużo uwagi poświęcono przygotowaniom do ciąży: trosce o zdrową dietę, kontroli stanu zdrowia, przyjmowaniu witamin i zmiany stylu życia. Portal zwiera niezbędne informacje m.in. o tym jak dbać o siebie w trakcie 9 miesięcy, jaką stosować dietę, kiedy rozpocząć zażywanie kwasu foliowego. Ponadto przyszłe mamy mają do dyspozycji kalendarz dni płodnych, który pozwoli na obliczenie czasu najbardziej sprzyjającego poczęciu oraz kalendarz ciąży.
zdrowenarodziny
 

Re: karmienie piersią

Postprzez rozalia » 22 sie 2011, o 20:39

Na początku było trudno ale teraz idzie nam coraz lepiej! Generalnie w ciągu dnia karmie na siedząco ale bez poduszki, a w nocy nie wstaje z łóżka bo mała póki co spi z nami ;-)
rozalia
 

Re: karmienie piersią

Postprzez Zorka » 29 sie 2011, o 19:00

U mnie bardzo sprawdziła się poduszka do karmienia i wygodny fotel, mały jadł mało, powoli, ale za to bardzo często, więc spedziłam mnóstwo czasu na karmieniach, czasami - zwłaszcza na początku siedziałam tak prawie pół dnia.
Zorka
 

Re: karmienie piersią

Postprzez OnaUK87 » 14 wrz 2011, o 13:34

Odradzam karmienie dziecka w nocy we własnym łóżku. Niektóre dzieci mają potem problem ze spaniem we własnym łóżeczku, wiem z doświadczenia. Ciężko było oduczyć synka od spania z nami bo wiadomo matka po porodzie zmęczona i nie każdej chce się wstawać co pół godziny żeby dać cyca. Ale racja leżąca pozycja chyba najwygodniejsza:)
OnaUK87
 

Re: karmienie piersią

Postprzez rozczochrana » 22 paź 2011, o 16:09

Z karmieniem różnie u mnie bywało, miałam problemy z ustawieniem wygodnej dla mnie i synka pozycji. Koleżanka poleciła mi poduszkę do karmienia, na początku byłam sceptycznie nastawiona ale z czasem przekonałam się :-) Poduszkę kupiłam w sklepie Zebra w Ursusie w Warszawie. Bardzo miła obsługa i bogaty wybów wszelkich akcesori dla dzieci.
rozczochrana
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 20 paź 2011, o 09:41

Re: karmienie piersią

Postprzez stokrotka » 27 paź 2011, o 14:04

Ja również miałam na początku kłopoty z karmieniem maleństwa, ale z czasem się przyzwyczaiłam. Czytałam ostatnio o problemach niektórych Pań i udogodnieniach w postaci poduszek, nakładek na sutki itp. tutaj dowiesz się wiele więcej ...


treść zmieniona przez moderatora


proszę nie spamować
stokrotka
 

Re: karmienie piersią

Postprzez krecik88 » 31 sty 2012, o 00:56

ja bardzo miło wspominam karmienie, choc miałam nawały i inne problemy to dałam radę;) co do pozycji to najlepiej karmiło mi się na leżąco:)
krecik88
 

Re: karmienie piersią

Postprzez iwciaa » 14 sty 2014, o 22:56

Odnawiam temat. Macie problemy z utrzymaniem z laktacji? Powoli zaczynam sie denerwować bo wydaje mi się, że coraz mniej jest mleka :cry: Jak ja utrzymać?
iwciaa
Fajna Kobietka
 
Posty: 161
Dołączył(a): 20 mar 2013, o 21:28

Re: karmienie piersią

Postprzez Justii2612 » 11 lut 2014, o 00:13

Na poczatku byly problemy z pekajacymi sutkami, malo pokarmu, pozniej za duzo itp. :-) ale teraz jest juz wszystko ok. Polecam masc purelan 100 calkowicie z naturalnych skladnikow i nie trzeba jej zmywac, jesli brodawki zaczna pekac to szybko dzieki niej sie goi ;-) w nocy karmie na lezaco bo corka spi ze mna, maz niestety sie wyniosl do innego pokoju bo nie moglby spac w nocy :-( w dzien natomiast lubie karmic w fotelu z jaskiem pod lokciem.
Justii2612
 

Re: karmienie piersią

Postprzez iwciaa » 1 mar 2014, o 23:42

mleko matki jest bardzo ważne dla dziecka. Ja miewałam rozne pokarmy włącznie z zanikiem laktacji. Wtedy wspierał mnie femaltiker który dodatkowo oprócz słodu jęczmiennego mial w składzie melise która nas uspokajala. Polecam karmiącym mamom
iwciaa
Fajna Kobietka
 
Posty: 161
Dołączył(a): 20 mar 2013, o 21:28

Re: karmienie piersią

Postprzez Theila » 8 mar 2014, o 12:34

Nigdy nie myślałam o sposobach. Jak jeszcze byłam na porodówce siostra latkacyjna, koleżanka mojej mamy powiedziała mi, że najważniejsze to lekko ucisnąć brodę dziecka, żeby w pełni łapało brodawkę. Tłumaczyła mi, żebym jadła wszystko, a jedynie rzeczy które mogą zaszkodzić, żebym jadła w rozsądnych ilościach. Tym sposobem karmiłam synka 2,5 roku.
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: karmienie piersią

Postprzez Cute_5 » 27 lip 2015, o 08:28

Witam Panie. Słuchajcie doradźcie mi jak mam pobudzić u siebie laktację. Od samego początku coś jest u mnie w tym temacie nie tak i nie mogę karmić normalnie mojego dziecka :( Pomocy!
Cute_5
Miła Kobietka
 
Posty: 90
Dołączył(a): 20 sty 2014, o 11:43

Re: karmienie piersią

Postprzez bettti86 » 27 lip 2015, o 09:02

Hey, Cute_5, nie martw się, bo ten problem dotyka wiele kobiet. Ja tez miałam spore problemy z laktacją, to się pojawiała, to znikała i tak przez 7 miesięcy aż się poddałam. Najlepiej będzie jak najpierw poczytasz w necie albo poradnikach o tym jak pobudzić laktację i jeśli żaden sposób nie zadziała, to wybierz się do lekarza, może coś poradzi i przepisze jakiś środek na pobudzenie. Generalnie nie poddawaj się - mi zabrakło woli walki żałuje, bo zamiast karmić dziecko pełnowartościowym pokarmem musiałam karmić je papką ze sklepu :(. Powodzenia!!!

BEZ LINKOW PROSZE
bettti86
Extra Kobietka
 
Posty: 484
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 12:11

Re: karmienie piersią

Postprzez zielonookanatalia » 27 lip 2015, o 16:55

u nas tylko butelka, wczesniej siedzialam na laktatorze sciagalam mleko ale prawie wcale nie mialam i teraz tylko puszki podajemy niestety.. a tworzymy cuda, spiewamy wyglupiamy sie przed mala zeby tylko jadla
zielonookanatalia
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 27 lip 2015, o 16:52

Re: karmienie piersią

Postprzez bata » 28 lip 2015, o 20:12

Cute_5 napisał(a):Witam Panie. Słuchajcie doradźcie mi jak mam pobudzić u siebie laktację. Od samego początku coś jest u mnie w tym temacie nie tak i nie mogę karmić normalnie mojego dziecka :( Pomocy!

Jeśli wszystko jest z dzieckiem ok to spróbuj wypić pół szklanki coli, możesz też pogryzać migdały, odrobina piwa( dosłownie łyczek) też dobrze robi, nigdy natomiast nie działała na mnie bawarka, coli nie za dużo bo mogą wystąpić zaparcia, jest co prawda dicopeg junior który pomaga na zaparcia ale lepiej na to uważać.
Avatar użytkownika
bata
Miła Kobietka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 15:41

Re: karmienie piersią

Postprzez Maryś44 » 4 sie 2015, o 22:26

Ja miałąm na początku trudności ułożeniem maluszka, ale trochę wprawy i teraz jest juz bez problemu
Maryś44
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 28 lip 2015, o 17:14
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]