Kinder Bueno

Masz jakieś sprawdzone sposoby na dobre jedzonko? Znalazłaś właśnie smaczny przepis na romantyczną kolację i chcesz się nim podzielić? Nie masz pomysłu co zrobić na obiad? Odpowiedzi znajdziesz w tym temacie.

Kinder Bueno

Postprzez Żela » 5 kwi 2013, o 13:25

Rok temu byłam ze swoim instruktorem w kawiarni na ciastku, żeby się odprężyć po stresującej jeździe. Trafiliśmy na przepyszne ciasto o nazwie 'BUENO', które smakowało jak batonik Kinder Bueno. No i tutaj pytanie do Was.. nie posiadacie może przepisu na to ciasto? Od tego czasu nie mogę znaleźć tego przepisu, a ciasto chodzi za mną no.. już rok ;) Szperałam w sieci, ale są tylko takie z kremem bueno. A to było z masą czekoladową, biszkoptem, bitą śmietaną i chyba właśnie kremem bueno. Może posiadacie w swoich zbiorach?
Avatar użytkownika
Żela
Miła Kobietka
 
Posty: 54
Dołączył(a): 2 kwi 2013, o 16:39

Re: Kinder Bueno

Postprzez Madlen » 5 kwi 2013, o 17:48

no niestety ja nie posiadam, mam kinder pingui, knoppers, ale takiego nie.. ale to może byś spróbowała jakoś to wszystko połaczyć i "stworzyć" swój taki na spróbe przynajmniej może akurat by smakował podobnie
Avatar użytkownika
Madlen
Kobietka Expert
 
Posty: 5766
Dołączył(a): 13 mar 2013, o 22:56

Re: Kinder Bueno

Postprzez elzbieta45 » 5 kwi 2013, o 17:51

mdlen to sa przepisy na ciasta to poprosimy
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Kinder Bueno

Postprzez Żela » 5 kwi 2013, o 18:07

Madlen napisał(a):no niestety ja nie posiadam, mam kinder pingui, knoppers, ale takiego nie.. ale to może byś spróbowała jakoś to wszystko połaczyć i "stworzyć" swój taki na spróbe przynajmniej może akurat by smakował podobnie



Aaaaaa.. knoppers? czekam na przepis! :)
Avatar użytkownika
Żela
Miła Kobietka
 
Posty: 54
Dołączył(a): 2 kwi 2013, o 16:39

Re: Kinder Bueno

Postprzez elzbieta45 » 5 kwi 2013, o 18:12

prosimy o przepisy
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Kinder Bueno

Postprzez Madlen » 5 kwi 2013, o 18:30

no to za momencik dodam, tylko, że nie wiem czy będzie Wam smakowało ale spróbować możecie :)
KNOPPERS:
CIASTO ORZECHOWE
- 5 jaj
-1/2 szkl. cukru
-10 dag mąki pszennej
-10 dag orzechów włoskich krojonych
-1 łyżka bułki tartej
-1 płaska łyżeczka proszku do pieczenia
Białka ubić na sztywną pianę, dodawać cukier i zółtka, wsypać mąkę z orzechami,bułką i proszkiem i wymieszać.Wlać do formy i piec w 170 stopniach, do suchego patyczka.

CIASTO KAKAOWE
-6 jaj
-1/2 szkl. cukru
-1/2 szkl.mąki pszennej
-1/2 szkl. mąki ziemniaczanej
-2 łyżki kakao
-1 łyżeczka proszku do pieczenia
-2 łyżki oleju
Białka ubic na sztywno, dodać cukier i żółtka. Wsypać mąki, kakao, proszek, wymieszać. Dać 2 łyżki oleju, znów wymieszać wlać do formy i upiec.

Obydwa placki po wystudzeniu przekroić na pół i nasączyć ponczem herbaty z cytryna.

MASA 1
-1 szkl. mleka
-1/2 szkl. cukru
-1 kostka margaryny
-2 szkl. mleka w proszku
-1 łyżka kakao
-1/2 szkl. krojonych orzechów
Mleko, cukier i kakao zagotować, wystudzić. Margarynę utrzeć, dodawać stopniowo wystudzone mleko i wsypywać mleko w proszku, dać orzechy, wymieszać.

MASA 2
-1,5 kostki margaryny
-4 duże łyżki Nutelli
-2 łyżki spirytusu
Marg. utrzeć, dodać Nutellę i spirytus.

MASA 3
-2 szkl. mleka
-2 łyżki cukru
-2 op. cukru waniliowego
-2 łyżki mąki pszennej
-2 łyżki mąki ziemniaczanej
-5 żółtek
- 1 kostka marg.
-1 jogurt owocowy, np. cytrynowy jogobella
Jedną szklankę mleka zagotować z cukrem, cukrem waniliowym. W drugiej rozmieszać mąki i żółtka, wlewać stopniowo na gotujące się mleko, pogotować chwilę ciągle mieszając. Wystudzić. Marg. utrzeć i partiami dodawać do niej zimny budyn, na końcu stopniowo wlewac jogurt ciągle mieszając.

+2 wafle

PRZEŁOŻENIE
wafel- masa 1- ciasto orzechowe- masa 2- ciasto kakaowe- masa 3- ciasto orzechowe- masa 2- ciasto kakaowe- masa 1- wafel.
Oblać polewa:)
Avatar użytkownika
Madlen
Kobietka Expert
 
Posty: 5766
Dołączył(a): 13 mar 2013, o 22:56

Re: Kinder Bueno

Postprzez elzbieta45 » 5 kwi 2013, o 18:38

wyprobuje
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Kinder Bueno

Postprzez Madlen » 5 kwi 2013, o 18:49

KINDER PINGUI ( tego nie robiłam)

BISZKOPT
-4 jajka
-3 łyżki mąki
-4 łyżki cukru
-1 łyżka kakao
-1 łyżeczka proszku do pieczenia
Z białek ubić sztywną pianę, pod koniec ubijania dodać cukier. Wciąż ubijając dodawać po 1 żółtku. Mąkę wymieszać z kakao i proszkiem do pieczenia i dodawać po 1 łyżce mieszając RĘCZNIE. Ciasto podzielić na 2 równe częsci. Każdą z nich upiec w tortownicy -dużej- w temp. 180 st. Ok. 15 minut.

MASA
-0,5 litra śmietany kremówki
-2 śmietan-fixy
-4 łyżki cukru pudru
Schłodzoną kremówkę ubić na sztywno z cukrem pudrem i śmietan-fixem. Można dodać trochę żelatyny ale to raczej nie konieczne.

GLAZURA CZEKOLADOWA
-20 dag czekolady
-1/4 kostki marg.
-2-3 krople olejku(zapachowy)
-4 łyżki ojeju
Wszystkie skł. rozpuścić razem na parze. Wystudzić.

Na 1 biszkopcie nałożyć pół masy. Wyrównać i rozsmarować na niej połowe glazury. Odstawić w zimne miejsceaż zastygnie i stwardnieje. Potem nałożyć drugą połowę masy i przykryć drugim biszkoptem. Polać pozostała glazurą.
-
Avatar użytkownika
Madlen
Kobietka Expert
 
Posty: 5766
Dołączył(a): 13 mar 2013, o 22:56

Re: Kinder Bueno

Postprzez elzbieta45 » 5 kwi 2013, o 18:53

fajne ciekawe przepisy
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Kinder Bueno

Postprzez Madlen » 5 kwi 2013, o 19:06

Tego szczerze polecam, pracochłonny ale efektowny i smaczny:)

MARMURKOWY PRZEKŁADANIEC

NA BISZKOPTY-będą 3
-12 jajek
-4,5 łyżki mąki pszennej
-4,5 łyżki mąki ziemniaczanej
-3 łyżeczki proszku do pieczenia
-1 kisiel wiśniowy
-1,5 łyżki kakao
-tabliczka białej i ciemnej czekolady
-12 łyżek cukru

Ubić 4 białka, dodać 4 łyżki cukru, 4 zółtka oraz po 1,5 łyżki mąki pszennej i ziemniaczanej i 1 łyzeczkę proszku. Składniki wymieszać i piec ok. 20 min. w temp. 180 st.

Podobnie przyrządzić dwa pozostałe biszkopty, z tym że do jednego dodać kisiel wiśniowy a do drugiego kakao.

NA MASĘ JABŁKOWĄ
-1 kg jabłek
-1/2 szkl. cukru
-po 1 galaretce wiśniowej i agrestowej

Jablka obrać, ąć gniazda nasienne i pokroić w niewielką kostke, zasypać cukrem i zagotować na patelni. Masę jabłkową podzielić na 2 części. Do jednej dodać rozpuszczoną w niewielkiej ilości wody sgalaretkę wiśniową, do drugiej agrestową.

NA MASĘ BUDYNIOWĄ
-1/2 litra mleka
-1/2 szkl. cukru
-1 cukier waniliowy
-po 2 łyżki mąki pszennej i ziemniaczanej
-1 kostka marg.
Z podanych składników zagotować masę budyniową. Gdy przestygnie utrzeć ja z marg.

Ułóz jasny biszkopt, rozsmaruj na nim 1/4 masy budyniowej, wyłóż zieloną mąsę jabłkową. Znów rozsmaruj 1/4 masy budyniowej, przykryj biszkoptem kakaowym.
Następnie wyłóż porcję masy budyniowej, na nia czerwoną masę jabłkową,znów masę budyniową i na koniec różowy biszkopt.
Wierzch polać roztopioną czekoladą, a zanim zastygnie cienkim stróżkiem białą czekoladę. I zrobić wzorek wykałaczką rozciągając tą białą czekolade.
Avatar użytkownika
Madlen
Kobietka Expert
 
Posty: 5766
Dołączył(a): 13 mar 2013, o 22:56

Re: Kinder Bueno

Postprzez Żela » 5 kwi 2013, o 19:07

Ten ostatni znam pod inną nazwą ale pyszotka :)
Avatar użytkownika
Żela
Miła Kobietka
 
Posty: 54
Dołączył(a): 2 kwi 2013, o 16:39

Re: Kinder Bueno

Postprzez Madlen » 5 kwi 2013, o 19:13

a jeszcze mam na prince polo- chcecie? akurat ten też piekłam, bardzo smaczny ale słodkawy:)
Avatar użytkownika
Madlen
Kobietka Expert
 
Posty: 5766
Dołączył(a): 13 mar 2013, o 22:56

Re: Kinder Bueno

Postprzez elzbieta45 » 5 kwi 2013, o 21:20

poprosimy madlen
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Kinder Bueno

Postprzez AnaStazJa » 6 kwi 2013, o 08:36

Ojaj, tyle nowych przepisów. Jak nic muszę wypróbować :D
Ale mi smaka narobiłyście ;)
AnaStazJa
 

Re: Kinder Bueno

Postprzez Madlen » 8 kwi 2013, o 10:14

PRINCE POLO

BISZKOPT
-6 jajek
-6 łyżek cukru
-3/4 szkl. mąki
-1 budyń czekoladowy
-2 łyżki kakao
-1,5 łyżeczki proszku do pieczenia
Jajka ubić z cukrem na puszystą masę, następnie delikatnie połączyć z mąką wymieszaną z budyniem i proszkiem do pieczenia. Piec w temp. 180 stopni ok.30-35 minut.

CIASTO Z WAFELKAMI
-9 bialęk
-1,5 szkl. cukru
-250 g wafelków kakaowych prince polo
-200 g orzechów mielonych
-120 g wiórek kokosowych
-1 łyżka mąki ziemniaczanej
Bialka ubić na sztywno z odrobiną soli, pod koniec ubijania dodać cukier. Wafelki połamać na kawałki ok. 1 cm. Do pokruszonych wafelków dodać orzechy, wiórki kokosowe i mąkę i delikatnie wymieszać wszystko z ubitymi białkami drewnianą łyżką. Piec w temp. 180 stopni ok. 30 minut.

KREM
-9 żółtek
-1 tabliczka mlecznej czekolady
-9 łyżek cukru
-1 kostka masła
-5 łyżek mąkipszennej
-1 szkl. mleka
Żółtka, cukier, mleko i mąkęzmiksować na gładką masę, następniegotować na małym ogniu cały czas mieszając. Gdy masa uzyska konsystencję gęstego budyniu zdjąć z ognia, wrzucić połamaną czekoladę i mieszać aż do całkowitego rozpuszczenia. Ostudzić. Masło utrzeć, następnie dodawać chłodny budyń cały czas mieszając.

Wystudzony biszkopt kakaowy przekroić na 2 części, naponczować alkoholem.
Przekładać:

biszkopt kakaowy- polowa kremu- ciasto z wafelkami- połowa kremu-biszkopt kakaowy

Ciasto z wafelkami można też skropić alkoholem, bo jest dosyc grube i może nie zwilgnieć od kremu.
Gotowe ciasto polać polewą czekoladową i posypać pokruszonymi wafelkami.
Avatar użytkownika
Madlen
Kobietka Expert
 
Posty: 5766
Dołączył(a): 13 mar 2013, o 22:56

Re: Kinder Bueno

Postprzez elzbieta45 » 8 kwi 2013, o 21:09

super ciacho
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Kinder Bueno

Postprzez Madlen » 9 kwi 2013, o 08:07

Jak znajdę jeszcze coś ciekawego, to na pewno dodam
Avatar użytkownika
Madlen
Kobietka Expert
 
Posty: 5766
Dołączył(a): 13 mar 2013, o 22:56

Re: Kinder Bueno

Postprzez Hadassa » 9 kwi 2013, o 10:52

No to ja Wam podam przepis na 3bita ;)

1 duże opakowanie herbatników maślanych lub 3-4 małe paczuszki (łącznie ok.400g),
1 puszka masy kajmakowej,
2 opakowania budyniu waniliowego/karmelowego bez cukru,
2 szklanki mleka,
2 łyżki cukru (lub słodzika),
150g miękkiego masła,
500g śmietanki kremówki 30% lub 36% (schłodzonej!),
3 łyżki cukru pudru (lub słodzika),
3 śmietan-fixy,
kilka kropel aromatu śmietankowego,
gorzka czekolada lub kakao do posypania.

Budyń wraz z cukrem (lub stevią, jak u nas) mieszamy w 1/2 szklanki zimnego mleka tak, by nie było grudek. Pozostałą część mleka (1 1/2 szkl.) zagotowujemy w rondelku o grubym dnie. Gdy mleko się zagotuje, dolewamy rozdrobiony budyń. Szybko mieszamy (wg mnie najlepiej sprawdza się tutaj rózga), aż całość zgęstnieje i budyń się zagotuje. Dosłownie chwilkę mieszamy i zestawiamy z ognia. Odstawiamy do całkowitego ostygnięcia.

Masę krówkową ogrzewamy w garnku z gorącą wodą, by stała się bardziej płynna.

Miękkie masło ucieramy mikserem na najwyższych obrotach. Gdy będzie kremowe i białe dodajemy stopniowo przestudzony budyń (nie może być ciepły, bo masa się zważy). Miksujemy, aż składniki się ładnie połączą i nie będzie grudek.

Schłodzoną śmietanę kremówkę ubijamy na sztywno. Dodajemy cukier puder (lub stevię do smaku), aromat śmietankowy, śmietan-fixy i miksujemy na średnich obrotach.

Blaszkę wykładamy papierem do pieczenia. Na dno wykładamy 1/3 herbatników. Rozsmarowujemy dokładnie masę kajmakową. Na nią wykładamy kolejną warstwę herbatników i delikatnie dociskamy. Teraz masa budyniowa, którą przykrywamy ostatnią warstwą herbatników, znów lekko je dociskając. Wierzch równomiernie pokrywamy ubitą śmietaną. Posypujemy startą gorzką czekoladą lub kakao.

Wstawiamy najlepiej na całą noc do lodówki.

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]