klasyczne zabawki

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

klasyczne zabawki

Postprzez Arowana14 » 16 sie 2012, o 12:58

Jakie klasyczne zabawki lubią Wasze dzieci?
Arowana14
 

Re: klasyczne zabawki

Postprzez Lumena » 16 sie 2012, o 13:11

Klasyczne zabawki to podstawa :) Moje dzieci uwielbiają układanki, klocki, różnego rodzaju gry planszowe. Takie zabawki są znacznie lepsze, pozwalają chociaż cieszyć się dzieciom dzieciństwem, wszelki gry komputerowe je jedynie zabierają. Mam nawet swój ulubiony sklep z takim zabawkami to szkolnis.pl - ceny są niskie, więc często kupuje coś nowego :)
Lumena
 

Re: klasyczne zabawki

Postprzez mamajulci » 16 sie 2012, o 20:02

We wczesnym etapie życia klocki to podstawa, nawet te drewniane kolorowe, można nimi rzucac, układać i podgryzać-nic im nie będzie. Potem standardowo puzzle można zacząć od tych piankowych, moja mala uwielbiała przyklejać je w wannie podczas kąpieli. Potem klocki duplo, lego i coraz większe puzzle.
Avatar użytkownika
mamajulci
Fajna Kobietka
 
Posty: 152
Dołączył(a): 23 lut 2012, o 20:52

Re: klasyczne zabawki

Postprzez Lidka » 17 sie 2012, o 10:43

Klocki drewniane - sama się bawiłam w dzieciństwie fragmentami parkietu, z którego budowałam wieże. Mojego synka wychowywałam na "lego". Ostatnio jak weszłam do sklepu kupić coś trzyletniej chrześnicy na urodzinki, to nie wiedziałam co wybrać. Rodzajów fajnych zabawek, które bawiąc - uczą jest bez liku.
Avatar użytkownika
Lidka
Miła Kobietka
 
Posty: 73
Dołączył(a): 6 sie 2012, o 09:45

Re: klasyczne zabawki

Postprzez pomcia » 20 sie 2012, o 12:02

Teraz drewniane klocki są modne, o ile można mówić o modzie na zabawki.
pomcia
 

Re: klasyczne zabawki

Postprzez Zorka » 21 sie 2012, o 08:20

Klasyczne są juz chyba LEGO - u nas szał totalny, młody za kazdą wizytą w sklepie chciałby dostać jakieś autko, czy kolejną figurkę NINJAGO :shock:
Zorka
 

Re: klasyczne zabawki

Postprzez stokrotka42 » 10 wrz 2012, o 12:42

Dla chłopaka. Proste zabawki typu sorter. Misie przytulanki. Puzzle. Różnego rodzaju klocki i te proste i te bardziej wymyślne. Najlepiej z rycerzami, zamkami i strzelającymi katapultami i armatami.
Avatar użytkownika
stokrotka42
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 10 wrz 2012, o 12:00

Re: klasyczne zabawki

Postprzez Zorka » 10 wrz 2012, o 13:24

I jeszcze resoraki :), kiedyś się tak mówiło na małe samochodziki - mój mąż miał ich jeszcze pełną skrzynię, wygrzeabał na strychu klika dni temu. Ale on jest sentymentalny :) :auto
Zorka
 

Re: klasyczne zabawki

Postprzez kalina.kot » 19 wrz 2012, o 03:23

Klocki są najlepsze dla małego dziecka. Uczą logicznego myślenia i kształtują umysł.

kalina.kot
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 19 wrz 2012, o 03:19

Re: klasyczne zabawki

Postprzez stokrotka42 » 20 wrz 2012, o 11:43

Zdecydowanie tak. Przyznaję rację. Klocki niesamowicie rozwijają. Następnym etapem są mądre i najlepiej te klasyczne, gry i zabawki edukacyjne. Zawsze warto dziecku podarować albo jedno albo drugie.
Avatar użytkownika
stokrotka42
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 10 wrz 2012, o 12:00

Re: klasyczne zabawki

Postprzez Armigor » 26 wrz 2012, o 22:10

Moje maluchy uwielbiają klocki drewniane i plastikowe ,male autka dużych nie lubią bawią sie wszelkimi zabawkami do pchania i ciagniecia i oczywiście piłki jak byli mniejsi lubili grające misie obowiązkowy był w moim domu wocker i odpychaczki lubia tez konika na biegunach starszy lubi lego,piłkę ,wszelkiego typu zrób to sam a wszyscy lubią plastikowe zwierzaki a najbadziej lubią być na podwórku :D
Armigor
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 834
Dołączył(a): 23 wrz 2012, o 21:51

Re: klasyczne zabawki

Postprzez Marina » 19 paź 2012, o 09:08

Też jestem za tradycyjnymi zabawkami :). Na pewno soją córkę nauczę grać w klasy, gumę itp. Teraz muszę zmienić jej misia, bo jej pierwszy już jest zbyt zużyty, do tego pies ostatnio za bardzo się nim zainteresował.. Macie pomysł na misia?
Marina
 

Re: klasyczne zabawki

Postprzez pomcia » 19 paź 2012, o 09:35

Pomysł na misia? Może ręcznie robiony?
pomcia
 

Re: klasyczne zabawki

Postprzez dobroslawa » 7 lis 2012, o 02:41

Drewniane klocki, piłka, pluszowy miś,a pozostałe zabawki można zrobić z przedmiotów codziennego użytku. Moja córeczka dostała drewniane cyferki i już liczy do 10, a 2 latka skończy dopiero w lutym:)
dobroslawa
 

Re: klasyczne zabawki

Postprzez Zorka » 7 lis 2012, o 09:10

Kilka lat temu tez klasyczne - jak mówicie zabawki były dość drogie, zwłaszcza drewniane.
Zorka
 

Re: klasyczne zabawki

Postprzez marta44 » 10 lis 2012, o 17:30

nie odierajcie dzieciom dziećiństwa teraz jest taki nacisk na to żeby sie uczyły od najmlodszych lat

Zapisz swoje dziecko przedszkole warszawa
Avatar użytkownika
marta44
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 10 lis 2012, o 17:14

nie będę oryginalna ;)

Postprzez aga.ta » 23 lis 2012, o 18:26

bo u nas też klocki. Zarówno dla córki, jak i dla syna we wczesnym dzieciństwie klocki były najlepsze, a że drewniane i niezniszczalne, to teraz służą już innym maluchom. teraz syn świata nie widzi poza piłką (nawet mu jesienna, średnio sprzyjająca aura nie przeszkadza), a córka papier, kredki, nożyczki i klej - codziennie po szkole tworzy dekoracje. teraz "na tapecie" ma oczywiście bożonarodzeniowe.
cóż, wszelkie reklamowane cud-zabawki niestety dość szybko się nudzą...
Avatar użytkownika
aga.ta
Miła Kobietka
 
Posty: 94
Dołączył(a): 4 paź 2012, o 15:24

Re: klasyczne zabawki

Postprzez tusia25 » 16 gru 2012, o 18:16

klocki, puzzle - klasyka! ale tez maskotki... ja długo szukałam krecika, czy reksia i znalazłam (w normalnej cenie) dopiero w ToysRUs w BlueCity. A zjechałam cała wwę, mając to po nosem!
tusia25
 

Re: klasyczne zabawki

Postprzez aga.ta » 17 gru 2012, o 19:18

moja dwójka przepada za klockami, rowerem, skakanką i gumą do skakania. z klasycznych to jeszcze blok rysunkowy i kredki, nożyczki i klej - ile by nie było, ciągle trzeba robić nowe zapasy ;)
Avatar użytkownika
aga.ta
Miła Kobietka
 
Posty: 94
Dołączył(a): 4 paź 2012, o 15:24

Re: klasyczne zabawki

Postprzez pildrajwer » 18 gru 2012, o 14:02

Ja sobie już kiedyś powiedziałam, że nie pozwolę na to, żeby moje dzieci gapiły się całymi dniami w monitor komputera lub też w telewizor. Wolę, żeby się jednak pobawiły takimi klockami Lego, pokopały piłkę, czyli wszystkimi zabawkami, które mi sprawiały radość jak byłam mała i komputer w domach to była rzadkość.

pildrajwer
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 18 gru 2012, o 13:46

Re: klasyczne zabawki

Postprzez Kolaboracja » 31 gru 2012, o 18:25

w pełni popieram!!! komputer i tv są okej, w końcu cywilizacja idzie do przodu, ale w rozsądnych ilościach, jak wszystko:)
Kolaboracja
 

Re: klasyczne zabawki

Postprzez tusia25 » 15 sty 2013, o 09:52

Tylko zeby w rozsądnych ilościach nie sprowadzało się do całkowitego zakazu, oczywiście dla dzieci w odpowiednim wieku. świat idzie TAK do przodu że nie da sie tego ominąć i obsługa kompa czy innych sprzętów już jest codziennością, a będzie jeszcze więcej tego wszystkiego
tusia25
 

Re: klasyczne zabawki

Postprzez vicky0019 » 14 mar 2013, o 11:33

Dokładnie ja też się zgadzam z poprzedniczkami - komputer i tv nie mogą być dla dziecka całym światem. Musi też mieć inne rozrywki. Ja np. cenię sobie gry planszowe dla dzieci i moje dzieciaki mają ich całe mnóstwo. Do tego puzzle, klocki, kolorowanki. Oczywiście wysyłam je też na podwórko pobiegać, często chodzimy też na spacery. Zimą obowiązkowe są również sanki i "dupoloty".

vicky0019
Fajna Kobietka
 
Posty: 135
Dołączył(a): 12 paź 2012, o 16:41

Re: klasyczne zabawki

Postprzez Zorka » 15 mar 2013, o 14:51

U mnie w domu wszytscy gramy w rózne gry planszowe, ale wiem ze nie wszytskie dzieci lubią.
Zorka
 

Re: klasyczne zabawki

Postprzez Natalia93 » 16 mar 2013, o 13:14

Moje maluchy z kolei uwielbiają klocki LEGO czy konika na biegunach. Te dwie rzeczy sprawiają im najwięcej frajdy.
Natalia93
 
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]