Kosmetyki anti agin - co wam pomaga?

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Kosmetyki anti agin - co wam pomaga?

Postprzez hmalczyk » 9 sie 2023, o 16:38

Czy kosmetykami można powstrzymać lub raczej ograniczyć procesy starzenia się organizmu i jakie składniki aktywne w tym pomagają?
hmalczyk
Miła Kobietka
 
Posty: 45
Dołączył(a): 2 lut 2023, o 13:32

Re: Kosmetyki anti agin - co wam pomaga?

Postprzez Janks » 11 sie 2023, o 07:49

Ponad 20 składników aktywnych, wegańskich znajdziesz w kosmetykach anti – aging www-rheasklep-pl/kremy-anti-age-24-exposome-factors-c-1_39_12.html. Wystarczy niewielka ilość kosmetyku, żeby to przełożyło się na procesy regeneracyjne, o czym świadczy sama konsystencja i informacje pochodzące od marki.
Janks
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 2 sty 2023, o 11:59

Re: Kosmetyki anti agin - co wam pomaga?

Postprzez Hanulec » 14 sie 2023, o 22:37

Mi pomaga krem BB z SPFem od Orientany. Od kiedy stosuję codziennie SPF mam lepszą cerę, mniej suchą. Wygląd to zdrowiej i młodziej, skóra się nie starzeje bo jest chroniona
Hanulec
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 17 mar 2020, o 20:18

Re: Kosmetyki anti agin - co wam pomaga?

Postprzez Basianasia » 16 sie 2023, o 11:37

Najlepiej stawiać na naturalne kosmetyki a nie szpachlę. Ecocera ma spoko cenę i nie niszczy twarzy. DO tego jakieś masaże, peelingi i nie trzeba jakichś drogich kosmetyków.
Basianasia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 16 sie 2023, o 11:07

Re: Kosmetyki anti agin - co wam pomaga?

Postprzez malwiniak » 25 paź 2023, o 23:58

Ja tam używam kosmetyków przeciwzmarszczkowych do cery dojrzalej z Bielendy, mają swietna linie Ujedrniające Peptydy
malwiniak
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 25 paź 2023, o 23:52

Re: Kosmetyki anti agin - co wam pomaga?

Postprzez babazwozu3 » 26 paź 2023, o 23:25

Cześć! Kosmetyki mogą pomóc w poprawie wyglądu skóry i zwolnieniu procesów starzenia się skóry, ale nie są w stanie całkowicie zatrzymać samego procesu starzenia się organizmu. Tutaj przykłąd kilku składników aktywnych :)

Retinoidy: Retinoidy to grupa związków pochodzących od witaminy A. Są one skuteczne w redukcji zmarszczek, wygładzaniu skóry oraz stymulowaniu produkcji kolagenu. Retinol i tretinoin to przykłady popularnych retinoidów używanych w kosmetykach.

Kwas hialuronowy: Kwas hialuronowy jest naturalnie obecny w skórze i działa jako nawilżający składnik. Kosmetyki zawierające kwas hialuronowy pomagają utrzymać skórę nawilżoną, co może poprawić jej elastyczność i wygląd.

Peptydy: Peptydy to fragmenty białek, które mogą wspomagać produkcję kolagenu i elastyny w skórze, co pomaga w redukcji zmarszczek i poprawie jędrności skóry.

Witamina C: Witamina C jest silnym antyoksydantem i pomaga w ochronie skóry przed szkodliwymi działaniami wolnych rodników. Pomaga także w rozjaśnianiu przebarwień i wygładzaniu skóry.

Filtry przeciwsłoneczne: Ekspozycja na słońce jest jednym z głównych czynników przyspieszających proces starzenia się skóry. Stosowanie kosmetyków zawierających filtry przeciwsłoneczne pomaga w ochronie skóry przed promieniowaniem UV i zmniejszeniu ryzyka fotostarzenia.

Antyoksydanty: Kosmetyki zawierające antyoksydanty, takie jak witamina E, witamina A (retinol) czy koenzym Q10, pomagają w ochronie skóry przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi i przyczyniają się do opóźnienia procesów starzenia się skóry.
babazwozu3
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 25 paź 2023, o 10:29
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]