Koszyczek na monety

Jedyny dzień w życiu, tak ważny dla kobiet. Jak zorganizować wesele? Jaką suknię kupić? Ślub kościelny czy cywilny? Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, a może podzielić się swoimi doświadczeniami? Zapraszamy do pisania tutaj.

Koszyczek na monety

Postprzez paula » 5 mar 2013, o 14:26

Wiem że w różnych regionach Polski są przeróżne zwyczaje "sypiania" młodych po ślubie. Ja mieszkam na Śląsku i u nas sypie się ryżem oraz monetami.
Stąd też moje pytanie - czy warto mieć jakiś koszyczek (bądź cokolwiek tego typu) by te monety później tam wrzucać?
Pamiętam że na ślubie brata, a później siostry - był właśnie problem, gdzie te pozbierane monety wrzucić.
A koszyczek to pomysł mojej koleżanki. Poniżej umieszczam pomysł z jej ślubu.
Dodam że ona miała wszystko właśnie w odcieni różu/czerwieni (jak kto woli ten kolor interpretować ;)).
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
paula
 

Re: Koszyczek na monety

Postprzez sun979 » 5 mar 2013, o 15:20

U Nas jest taki sam zwyczaj. Myślę, że pomysł z koszyczkiem jest na prawdę bardzo mądry... ;)
Ja będę chciała odejść trochę od tradycji i chcę mieć płatki róż do sypania. Teraz można zamówić takie specjalne tuby na allegro... ;)
sun979
 

Re: Koszyczek na monety

Postprzez poziomkaa » 5 mar 2013, o 15:52

I tak zawsze znajdzie się ktoś, kto monetami sypnie, a potem pan młody musi je pakowac po kieszeniach, brrr... Koszyk jest dobrym pomysłem :)
poziomkaa
 

Re: Koszyczek na monety

Postprzez paula » 5 mar 2013, o 16:40

sun979 napisał(a):U Nas jest taki sam zwyczaj. Myślę, że pomysł z koszyczkiem jest na prawdę bardzo mądry... ;)
Ja będę chciała odejść trochę od tradycji i chcę mieć płatki róż do sypania. Teraz można zamówić takie specjalne tuby na allegro... ;)


płatki róż są fajne do sypania jak przed wychodzącą parą młodą idzie dwóch maluszków i sypie im pod nogi tymi płatkami ;) ale u mnie nawet jakbym kupiła te płatki róz to i tak większość ludzi stwierdziłaby że te monety są na szczęście i po to by nigdy nie zabrakło młodym kasiurki ;)
paula
 

Re: Koszyczek na monety

Postprzez sun979 » 5 mar 2013, o 22:44

paula.x111 napisał(a):
sun979 napisał(a):U Nas jest taki sam zwyczaj. Myślę, że pomysł z koszyczkiem jest na prawdę bardzo mądry... ;)
Ja będę chciała odejść trochę od tradycji i chcę mieć płatki róż do sypania. Teraz można zamówić takie specjalne tuby na allegro... ;)


płatki róż są fajne do sypania jak przed wychodzącą parą młodą idzie dwóch maluszków i sypie im pod nogi tymi płatkami ;) ale u mnie nawet jakbym kupiła te płatki róz to i tak większość ludzi stwierdziłaby że te monety są na szczęście i po to by nigdy nie zabrakło młodym kasiurki ;)


mi chodziło o płatki, które się sypie jak para wychodzi z kościoła tzw. nad nimi, z takiej tuby co wystrzela te płatki. Fajnie to potem wygląda na zdjęciach, ładny efekt :) a ryżem też mogą posypać :)
sun979
 

Re: Koszyczek na monety

Postprzez paula » 5 mar 2013, o 22:45

no tak, wiadomo, ale licz się z tym że i tak ktoś pomyśli o monetach abyście sie poschylali trochę :D
paula
 

Re: Koszyczek na monety

Postprzez sun979 » 6 mar 2013, o 23:18

paula.x111 napisał(a):no tak, wiadomo, ale licz się z tym że i tak ktoś pomyśli o monetach abyście sie poschylali trochę :D


U nas w rodzinie raczej ustala się nawet takie szczegóły, bo teraz każda panna młoda boi się o swoją suknie ślubną tzw. że się zbrudzi, więc monet z zaskoczenia nie będzie. :]
sun979
 
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]