krostki na wargach sromowych...

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

krostki na wargach sromowych...

Postprzez alex995 » 25 lut 2012, o 23:28

Witam, od jakiegos czasu mam problem z moimi wargami sromowymi... kilka miesięcy temu złapałam niestety opryszczkę. Moja pani ginekolog przepisała mi masc clotrimazolum i wodę borową, ale przez to mój stan sie jeszcze pogorszył, wiec postanowiłam na własną rękę stosowac aviran i nadmanganian potasu, dodatkowo przemywałam tantum rosa, pokonałam ją w niecałe 2 tygodnie kiedy wiedziałam juz jak leczyc. Pozniej zaczeło sie straszne swędzenie masc clotrimazolum nie pomagała. Przemywałam sie tantum rosa i ugla przychodziła tyko na chwile, to trwało kilka dni. Probowałam tez czosnku ale nic nie pomagało na dłuzej. Wargi były bardzo zaczerwienione i lekko opuchnięte, ale to ze smarowałam sie clotrimazolum i przemywałam tantum rosa pomogło na tyle, ze zaczerwienienie znacznie sie zmniejszyło i mniej swędziało jednak ciągle było obecne. pozniej zauwazyłam kilka drobnych krostek które sie nie rozsiewały ani nie bolały Poszłam wkoncu do lekarza i dała mi masc Metrodynidazol do smarowania miejscowo i przemywam się czasami tantum rosa, masci uzywam tylko gdy odczywam swędzenie. Teraz już zadko, ale nie wiem jak poradzic sobie z tymi kilkoma krostkami, macie jakies rady, jakie lekarstwa? uzywam też pasty cynkoej zeby to zasuszyc ale to tez srednio pomaga...
alex995
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 24 paź 2011, o 20:58

Re: krostki na wargach sromowych...

Postprzez alex995 » 25 lut 2012, o 23:29

aha, zapomniałam dodac, że myję się tam tylko szarym mydłem i nie uzywam zadnych balsamow
alex995
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 24 paź 2011, o 20:58

Re: krostki na wargach sromowych...

Postprzez mamajulci » 27 lut 2012, o 21:23

Na wargach sromowych nie powinno stosowac sie zadnych masci osuszających które moga powodowac uczulenie i osuszenie sluzówki a to prowadzi do swedzenia.Idz ponownie do innego ginekologa ktry sam dostosuje leki dopochwowe i doustne + masc.Leczenie sie sama maścia nie ma sensu.Poza ty masc clotrimazol nie jest mascia na opryszczke tylko mascia przeciwgrzybiczna, a opryszczka jest wywoływana przez wirusa nie grzybki.
Avatar użytkownika
mamajulci
Fajna Kobietka
 
Posty: 152
Dołączył(a): 23 lut 2012, o 20:52
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]