Książki warte polecenia! :)

Co warto obejrzeć, przeczytać oraz posłuchać? Co możecie polecić? Czyli rozmowy o lekko kulturalnym zabarwieniu.

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez magnolia » 23 maja 2011, o 11:56

Jeżeli lubicie fantasy, to sięgnijcie po najnowszą książkę Trudi Canavan "Łotr"! Rewelacyjna i oczywiście jest też wątek aromatycznego uczucia;-)
magnolia
 

Re: Książka którą polecasz...

Postprzez Lady_Sisi » 24 maja 2011, o 11:52

alapluska - mi też jakiś czas temu koleżanka poleciła tę książkę, zaczęłam ją czytać ale jakoś nie za bardzo przypadła mi do gustu... Ale dostałam ją w wersji elektronicznej - a takie książki lubię mniej ;) Chociaż nie koniecznie bo też przecież czasami zaopatruję się w coś z .... a to wydawnictwo int z e-bookami właśnie.

treść zmieniona przez moderatora

proszę nie spamować
Lady_Sisi
 

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez babsko » 25 maja 2011, o 13:43

Jezeli lubicie fantasy, to przeczytajcie "Wybrańców" Cashore. Fajna ksiazka i nie cieniutka (ok 500 stron), dobrze sie ja czyta.
babsko
 

Re: Książka którą polecasz...

Postprzez babsko » 25 maja 2011, o 18:12

kamakoma- slyszalam o tej knizce, i jak tylko bedzie okazja, to sobie ja kupie ;)
babsko
 

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez santi » 25 maja 2011, o 20:44

Ostatnio bardzo wciągneła mnie książka Chmielewskiej "Byczki w pomidorach" polecam.
santi
 

Re: Książka którą polecasz...

Postprzez agusnysa » 26 maja 2011, o 11:32

laski polecam tez ksiaki grocholi:)
agusnysa
 

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez agusnysa » 26 maja 2011, o 11:34

czytałam to "byczki w pomidorach" no no w sumie tez mnie wkreciła:)
agusnysa
 

Re: Książka którą polecasz...

Postprzez babsko » 29 maja 2011, o 21:41

Przeczytałam swietną książkę fantasy. Ale naprawdę, wyjątkowo dobrą. "Wybrańcy" Kristin Cashore. O dziewczynie, która jak powszechnie się sądzi, jest obdarzona Darem zabijania. Okazuje się, że miłość ujawnia prawdziwe oblicze i jej, i jej talentów. Przeczytałam w ciagu jednego dnia, cały dzień spędziłam na czytaniu. Magiczna historia.
babsko
 

Re: Książka którą polecasz...

Postprzez santi » 29 maja 2011, o 22:52

Polecam wszystkie książki Chmielewskiej,ostatnio czytałam Byczki w pomidorach,fajna.
santi
 

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez magnolia » 10 cze 2011, o 16:59

A ja w tej chwili zabrałam się za czytanie "Łaski utraconej" Bree Despain i muszę przyznać, ze choć książka kierowana jest głównie do młodzieży, to mnie niesamowicie się podoba ;-)
magnolia
 

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez puszapek » 12 cze 2011, o 12:39

Zbyt dużo książek nie czytam, ale niegdyś w konkursie internetowym wygrałam jedną książkę i stwierdziłam, że skoro wygrana, to trzeba ją przeczytać, kto nie czytał, niech spróbuje, naprawdę jest ciekawa, trochę taka inna niż wszystkie
tytuł to szyfr Szekspira ;)

jak sobie przypomniałam teraz o tej książce, to wiem, co będę czytała w wakacje :)
puszapek
 

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez babsko » 13 cze 2011, o 00:50

Polece jeszcze z innej bajki: jestem zauroczona ksiazeczka L.K. Talko- "Pitu i Kudlata daja rede". To, oczywiscie pozycja dla milusinskich. Ale tak zabawna, tak fajna, ze polecam ja wszystkim rodzicom. Mnie sie skojarzyla z kultowym Mikolajkiem. Naprawde super sprawa.
babsko
 

Re: Książka którą polecasz...

Postprzez dzo » 20 cze 2011, o 22:42

obecnie czytam
Obrazek

szczerze polecam 8-) jest bardzo fajna
dzo
 

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez gosik » 22 cze 2011, o 23:00

Przeczytalam wszystkie ksiazki Jodi Picoult,Moniki Szwaji,ostatnio wypoczywalam przy wesolym Klubie Milosniczek czekolady i Diecie Milosniczek Czekolady,czytam rowniez poradniki z dziedziny psychologii,ktora mnie wrecz pasjonuje.
gosik
 

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez babsko » 27 cze 2011, o 00:34

Czytam teraz uroczą książkę pt. "Dobry człowiek"Andrew Nicoll. Skusiło mnie znajdujące się na rewersie okładki porównanie klimatu książki do klimatu filmu pt. "Amelia". Nie zawiodłam się. Moim zdaniem to rewelacja :)
babsko
 

Marcia Willett-książka na lato

Postprzez astoria80 » 14 lip 2011, o 21:26

Cześć,
czy ktoś może wie, gdzie można znaleźć książki Marcii Willett? Koleżanka mi non stop o niej truje, że dobra, że fajna, że mam przeczytać, ale nigdzie nie mogę jej znaleźć. Kumpela siedzi w Anglii, więc czy to możliwe, że tylko tam ona jest sławna?
Ktoś może czytał coś Marcii?
astoria80
 

Re: Książka którą polecasz...

Postprzez Anastazja-A » 15 lip 2011, o 06:11

Ja z kolei mogłabym zarekomendować praktycznie każdą książkę, która wyszła spod pióra (tudzież klawiatury) Zafona ;) Ale wiem, że na pewno nie każdemu przypadnie do gustu taka literatura... M. Szczygieł piesze też bardzo ciekawie o Czechach, ich zwyczajach - w ogóle o sposobie funkcjonowania i życia w Czechach. Z humorem ale i z uwielbieniem dla naszych sąsiadów. A na liście mam teraz książkę "Życie w cieniu serca" B. Niedźwiedzkiej. Tak w ogóle - moja lista książek do przeczytania jest bardzoooo długa ;)
Anastazja-A
 

Re: Książka którą polecasz...

Postprzez babsko » 16 lip 2011, o 16:36

To ja polece ksiazke na lato. To "Dobry czlowiek" A .Nicolla. Podoba mi sie w niej pioro autora. I specyficzny klimat panujacy w miescie o dzwiecznej nazwie- Kropka :)
babsko
 

Re: Książka którą polecasz...

Postprzez zielony_kot » 11 sie 2011, o 08:49

Ja w wakacje postanowiłam poczytać romanse. Koleżanka (która lubi tego typu książki) poleciła mi 'Tygrysie Wzgórza' indyjskiej pisarki Sarity Mandanna. Książka naprawdę mi się spodobała.
zielony_kot
 

Re: Książka którą polecasz...

Postprzez natalicaa » 11 sie 2011, o 09:54

Ja polecam książkę Ceceli Ahern ,,P.S. Kocham Cię"

,,Życie Holly i Gerry'ego było idealne - szczęsliwe małżeństwo, dom w Dublinie, oddani przyjaciele, wspaniała rodzina. Mieli świat u stóp. Tak przynajmniej sądzili.
Dlatego gdy Gerry niespodziewanie umiera, życie Holly rozpada się na kawałki. I oto okazuje się, że jej dowcipny mąż zostawił dziesięć listów, a w nich dziesięć poleceń, które Holly musi wykonać.
Z pomocą przyjaciół i kochającej, choć nieco ekscentrycznej rodzinki, Holly przekonuje się, że los szykuje dla niej jeszcze wiele niespodzianek.."
natalicaa
 

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez oOosylwiaoOo » 9 wrz 2011, o 20:31

Z chęcią polecę Wam książkę pt. "Na zawsze razem" . Niestety autora nie pamiętam :(
oOosylwiaoOo
 

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez babsko » 12 wrz 2011, o 00:28

Jeśli szukacie fajnej książki do poczytania dzieciom, polecam "Ratunku, marzenia" Doroty Suwalskiej. Czytałam dziś z 8- latką i obie jesteśmy zachwycone :).
babsko
 

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez nadia » 13 wrz 2011, o 11:23

Hej,

A ja z kolei polecam klasykę, czyli "Imię Róży", "Tajemniczy płomień królowej Loany" Umberto Eco, no i już teraz polecam "Cmentarz w Pradze" - powieść kryminalną tego samego autora. We Włoszech bije rekordy popularności i podobno strasznie wciąga + sporo intryg. U nas póki co trzeba na nią trochę poczekać, ale i tak Umberto Eco to autor, którego powieści spokojnie w ciemno można polecać. :)
nadia
 

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez Zorka » 13 wrz 2011, o 15:47

Zgadzam się, Umberto Eco też nalezy do moich ulubionych pisarzy, CZytając Imie Rózy byłam nastolatką, ale juą wtedy wiedziałam, ze na jednej powieści nie poprzestanę :)
Zorka
 

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez nadia » 14 wrz 2011, o 12:37

Umberto Eco chyba jest jednym z niewielu pisarzy, którzy potrafią pisać w taki sposób. Nie dość, że dosłownie pochłania się jego książki to później chce się ciągle więcej i więcej :) Dlatego nie wiem, może w akcie desperacji zacznę uczyć się włoskiego i od razu będę czytała jego powieści po włosku. Tak się nakręciłam na ten "Cmentarz w Pradze", że aż mnie nosi... Zapowiada się ciekawie, tylko jak tu wytrzymać do listopada?
nadia
 
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Google [Bot]