Książki warte polecenia! :)

Co warto obejrzeć, przeczytać oraz posłuchać? Co możecie polecić? Czyli rozmowy o lekko kulturalnym zabarwieniu.

Re: Książka którą polecasz...

Postprzez agat » 15 paź 2009, o 21:08

"Dom nad rozlewiskiem" To jest to. Jak pisałam na blogu, zaliczałam przy tej książce "literackie odloty" :D



Czy są takie babcie i takie domy jak w tej powieści? Są. Każdy może taki dom zbudować i nadać mu taką aurę. Naturalnie to rola nas, kobiet: babć, mam, córek i wnuczek - budowanie atmosfery domu - Rodziny. Tak już jest i już! Naśladownictwo - jak najbardziej polecam. W czasach, gdy wszystko idzie Wam ciężko, "pod górkę", kiedy czujecie się niedokołysani, zmęczeni i nostalgiczni - zajrzyjcie nad Rozlewisko. Poczujcie zapach herbaty z cytryną parzonej dla Was przez Gosię, może dostaniecie miskę rosołu i klucz do morelowego pokoju, w którym odpoczniecie... Opowiecie Waszą historię, albo posłuchacie o tym, co się dzieje nad Rozlewiskiem. Małgorzata ucieka w z Warszawy i układa swoje życie od nowa, na mazurskiej wsi. Odnajduje powoli sens życia i spokój, poznaje... tak, poznaje swoja matkę, z którą rozstała się w dzieciństwie. Jest więc rodzinna przeszłość i teraźniejszość, jest też przyszłość - trzeba myśleć o sobie, o córce, o nowo budowanym pensjonacie. O naniesieniu drewna na jutro, o zrobieniu przetworów na zimę. O miłości. Wspaniała, pełna i ciepła i życiowej mądrości opowieść o drodze, którą trzeba przebyć, by odnaleźć swoje miejsce na ziemi.


Obrazek
agat
 

Re: Książka którą polecasz...

Postprzez agat » 15 paź 2009, o 21:13

I jeszcze jedną książkę mogę Wam śmiało polecić mimo, że jeszcze nie skończyłam jej czytać.
Po ostatnim, niesamowicie pogodnym "Domu nad rozlewiskiem" , sięgnęłam tym razem po książkę poruszającą nieco trudniejsza tematykę. Bardzo głęboko wzruszająca lektura. Podoba mi się to , że autorka pokazuje różne punkty widzenia tej samej sprawy. Raz wcielamy się w Annę, raz w Kate i w innych bohaterów. Jest to książka "Bez mojej zgody" Picoult Jodi. W tym roku powstał również film nakręcony na podstawie tej powieści.



" Annie nic nie dolega, a mimo to żyje ona tak, jakby była obłożnie chora. W wieku trzynastu lat ma już za sobą niejedną operację, wielokrotnie oddawała krew, żeby utrzymać przy życiu swoją starszą siostrę Kate, która we wczesnym dzieciństwie zapadła na białaczkę.

Anna została poczęta w sztuczny sposób, tak aby jej tkanki wykazywały pełną zgodność z tkankami siostry. Jest dla niej dawcą idealnym. Aż do tej pory akceptowała tę życiową rolę. Teraz Anna, wzorem większości nastolatków, zadaje sobie pytania dotyczące tego, kim jest naprawdę. Różnica pomiędzy nią a większością nastolatków polega na tym, że przez całe życie postrzegano ją wyłącznie przez pryzmat siostry i tego, co dla niej robi. Anna dojrzewa do podjęcia decyzji, która dla wielu osób byłaby nie do pomyślenia, decyzji, która podzieli jej rodzinę, a dla ukochanej siostry będzie oznaczać śmierć. "



Obrazek
agat
 

Re: Książka którą polecasz...

Postprzez pstro » 8 gru 2009, o 04:06

Posłaniec, Markusa Zusaka. Płakałam, kiedy ją czytałam.
pstro
 

Re: Książka którą polecasz...

Postprzez Fermia » 14 gru 2009, o 13:18

Ja ostatnio zabralam sie za klasykę - bardzo podobała mnie się milana kundery - żart
Fermia
 

Re: Książka którą polecasz...

Postprzez evka » 16 gru 2009, o 18:17

AGAT ja juz tez przeczytalam DOM NAD ROZLEWISKIEM jest fantastyczna i mam zamiar zakupic nastepna czesc z tej seri film sie chowa niema nawet polowy tego co w ksiazce polecam goraco :polska
evka
 

Re: Książka którą polecasz...

Postprzez milanogirl » 28 gru 2009, o 15:58

Znajomy podrzucił mi "Ostatni wykład". Bardzo refleksyjna, napisana może w nieco moralizatorskim tonie, ale interesująca i skłaniająca do przemyśleń książka.
milanogirl
 

Re: Książka którą polecasz...

Postprzez babsko » 3 sty 2010, o 15:42

Ostatnio przeczytalam szalenie wciagajaca ksiazke pt. "Notatki z wystawy" Patricka Gale. Polecam wszystkim. Troche mroczna, gleboko empatyczna powiesc, ktora czyta sie jednym tchem.
babsko
 

Re: Książka którą polecasz...

Postprzez Varadero » 6 sty 2010, o 16:54

Czytam "Kryształowy anioł" Grocholi ale tak średnio polecam...może się rozkręci.
Varadero
 

Re: Książka którą polecasz...

Postprzez CzarnoBiala » 8 sty 2010, o 19:17

UWielbiam książki Paulo Coelho, sąprzesycone niesamowitym klimatem i niosą głębsze przesłania.
Coś w zupełnie innym stylu, co również maie pochłania są thrillery Kinga, "Misery" mimo, że gróba wciągnęła mnie niesamowicie i pochłąnęłam ją zaledwie w kilka dni.
Książki Terakowskiej zwłaszcza "Ono" i "Tam gdzie sapdają Anioły", również mają w sobie coś niesamowitego, zmiłą chęcią obejrzabym film na ich podstawie.
Oprócz tego z czystym sumieniem mogę polecić cały cykł Opowiescii z Narnii, klimatyczna baśń.
"Ptaśka"
"Sto lat samotności"
"Zabić drozda"
Zawsze wracam do klasyki.
CzarnoBiala
 

Książki warte polecenia! :)

Postprzez Camomile » 23 sty 2010, o 12:41

Zaproponowałam ten post, gdyż wiem, że bardzo mało osób czyta książki... A szkoda, bo to one są skarbnicą wiedzy, poszerzają nasze horyzonty, rozwijają wyobraźnię... Nic mnie tak nie rozluźnia w zimowy wieczór jak dobra książka i gorąca herbata :)
Chciałabym, żebyśmy dzieliły się tu książkami, do których zawsze wracamy, te które nas zaskoczyły, o nowościach, ale także o tych, po które nie warto sięgać ;)

Ja na początek proponuje "Czułość wilków" Stef Penney. Thriller, ale niezwykle delikatny, piękne opisy przyrody, pełna napięcia przygoda. Czyta się szybko, jest bardzo wciągająca :)
Camomile
 

Re: Książka którą polecasz...

Postprzez Camomile » 24 sty 2010, o 11:00

Osz... nie wiedziałam, ze już jest taki temat a stworzyłam nowy... Wybaczcie :D
Camomile
 

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez pstro » 18 lut 2010, o 21:13

Ja zaczęłam właśnie Siedem pożarów Mademoiselle. Fajna, bardzo kobieca, ale z nutką sensacji :)
pstro
 

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez Amira » 15 mar 2010, o 20:22

:arrow: "Pachnidło" P. Süskinda
:arrow: "Rozebrana" B.Freemana
:arrow: "Wino i krew" A.Makowieckiego
:arrow: "Nie tracąc nadziei" U.Ledzewicz
:arrow: "Szata" Lloyd C Douglasa
:arrow: "Quo vadis" H.Sienkiewicza
:arrow: Opowiadania Marka Hłaski
Amira
 

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez pstro » 16 mar 2010, o 13:52

Ja przypadkiem trafiłam na książkę o dziwnym lekko tytule - Karpie Łabędzie i Big Ben. Ale powiem Wam, że jest przezabawna. Naprawdę świetna. I taka na czasie :)
pstro
 

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez pstro » 3 maja 2010, o 21:20

Eeyore napisał(a):Lot nad kukułczym gniazdem K.Keesey

Prawda - świetna :)
pstro
 

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez Fermia » 23 maja 2010, o 14:21

Dżina napisał(a):Właśnie zaczynam "Ostatnią noc w Twisted River" Johna Irvinga. To jego najnowsza powieść a z recenzji wynika, że równie dobra jak pozostałe. Właśnie przygotowałam sobie lampkę ulubionego winka i zmykam na fotelik czytać :D


O! Miło slyszeć, że John Irving wreszcie powrócił. Pamietam go m.in. ze 'swiata wedlug Garpa' i 'regulaminu tloczni win' z równie dobrą ekranizacją. Chyba czas pobuszować po księganiach.
Fermia
 

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez Ania70 » 2 lip 2010, o 11:14

Nowe książki bardzo często mnie zawodzą. Lubię poczekać przynajmniej kilka lat.

Ostatnio czytałam M. Fabera Szkarłatny płatek i biały... niestety mimo setek stron starczyło tylko na kilka dni. I teraz szukam czegoś nowego. Może coś Dikensa?
Ania70
 

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez pstro » 7 lip 2010, o 01:18

A ja w tej chwili książkę, na którą czekałam. Drugą część z tej serii, po Królowej Lata - Król Mroku :)
pstro
 

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez króliczek8982 » 6 sie 2010, o 18:09

Moim ulubionym autorem jest Stephan King polecam jego książki
króliczek8982
 

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez rustijun » 12 sie 2010, o 18:32

Paullo Coelho "11 minut" swietna ksiazka o mlodej dziewczynie ktora wyjechala za praca a pracowala jako "dziwka"
Paullo Coelho "Brida" o poszukiwaniu milosci przez mloda dziewczyne ktora wierzyla w magie i wstapila pozniej do czarownic
rustijun
 
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]