Książki warte polecenia! :)

Co warto obejrzeć, przeczytać oraz posłuchać? Co możecie polecić? Czyli rozmowy o lekko kulturalnym zabarwieniu.

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez pstro » 18 sie 2010, o 08:58

Ja w tej chwili "Trzy filiżanki herbaty" niezła ksiażka :)
pstro
 

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez pstro » 7 paź 2010, o 23:28

Porównywana z Cieniem wiatru - Hiszpański smyczek.
pstro
 

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez cookie » 19 paź 2010, o 11:33

A ja polecam Mózg Mężczyzny :)
Co prawda na razie dostępna tylko w wersji anglojęzycznej, ale jakoś za kilka dni wychodzi w wersji polskiej..
Super książka dla wszystkich kobiet, właściwie powinna stać się naszym podręcznikiem ;)
cookie
 

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez Dysia12 » 22 paź 2010, o 15:02

"Diabeł ubiera się u Prady" Lauren Weisberger i "Kuzynki" Andrzeja Pilipiuka
Dysia12
 

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez wenecja » 25 paź 2010, o 18:39

Ja polecam całą Sagę "Zmierzch" Stephenie Meyer. Moje ulubione książki :D
wenecja
 

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez mamba » 26 paź 2010, o 17:43

"Uprowadzenie" Robina Cooka. Autor thrillerów medycznych tym razem w swojej książce zawarł więcej akcji niż pojęć :). Ba, nawet można by rzec, że tym razem można otrzeć się o podstawową wiedzę geograficzną, a nie biologiczną :). Czytałam wiele książek Cooka i uważam, że w tej się postarał jeśli chodzi o inwencję twórczą.
"Chirurg", "Skalpel" i "Grzesznik" (można powiedzieć, że książki te do siebie nawiązują) Tess Gerritsen. Mistrzyni thrillerów medycznych! Jeśli ktoś nie ma odrazy czytać o dokładnych morderstwach krok po kroku, to polecam :). Terminy związane z medycyną są objaśniane, więc książki nie sprawiają problemów ze zrozumieniem :).
Widzę, że pojawił się tu Paulo Coelho. Mi podobało się "Weronika postanawia umrzeć".
Może jeszcze "Kod Leonarda da Vinci" i "Anioły i Demony", jeśli kogoś interesują półprawdy na temat Kościoła i nie oburzy się przeciw fantazji autora :).
mamba
 

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez jagodzianka » 1 lis 2010, o 13:50

Książka, którą Wam chciałam polecić jest niezwykła. Napisana przez młodziutką pisarkę Katarzynę Miszczuk powieść pt.: "Ja, diablica", opowiada historię młodej bohaterki, która po śmierci trafia do piekła. To niezwykle dynamiczna, pełna humoru ale i grozy opowieść, wobec której nie można przejść obojętnie. Jeśli już czytałyście tę książkę, to zapraszam do dyskusji! Jak Wy wyobrażacie sobie piekło, i czy czasem wasza wyobraźnia sięga w te mroczniejsze i bardziej przerażające zakamarki naszego życia:)
jagodzianka
 

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez Cukiereczek19 » 6 lis 2010, o 20:43

"Biała wiedźma" Adam Zalewski
Saga zmierzch (wszystkie 4 części naprawdę polecam) nie warto się opierać na wersjach filmowych bo książka ma całkiem inną 'dusze'
Cukiereczek19
 

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez Marble.287 » 8 lis 2010, o 00:05

Z thrillerow polecam trylogie Millennium Stiega Larssona - trzy bardzo dobre i dlugie ksiazki (chociaz czyta sie szybko bo wciagaja) - "Mezczyzni ktorzy nienawidza kobiet", "Dziewczyna ktora igrala z ogniem", "Zamek z piasku ktory runal".
Marble.287
 

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez aura » 8 lis 2010, o 12:11

Jeżeli jesteśmy przy dobrych książkach kryminalnych i thrillerach, to godna polecenia jest również "Mroczna klątwa" Adriana Antosika. Znalazłam ją na goneta.net, nie wiem czy można ją dostać w tradycyjnych księgarniach. Ogólnie książka cały czas trzyma w napięciu, także nie można się od niej oderwać. Jak się zaczyna ją czytać, to nie sposób od niej odejść. Naprawdę warto :)
aura
 

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez espresso » 13 lis 2010, o 17:38

Ostatnio widziałam fajny program na www.itvl.pl. Koleś prezentuje nowe książki. Niczego dziwnego w tym nie byłoby gdyby nie sposób w jaki to robi.... program ten (nienamolne rozmowy) leci w poniedziałki o 19.00
espresso
 

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez CzarnaOwca153 » 22 lis 2010, o 22:18

Polecam w skrócie całe wydawnictwo Fabryka Słów, polska fantastyka. Można znaleźć autorów takich jak Piekara, Pilipiuk czy Grzędowicz ( ciekawe czy kolejny Pan Lodowego Ogrodu ukarze sie również po takim odstepie czasowym :) ).
A poza tym:
--> "Cale zdanie nieboszczyka" Chmielewskiej
--> książki Trudi Canavan (ostatnio stają się bardziej znane)
--> "Diunę" Herberta ( jesli znajdzie się ktos, kto nie czytał :) )
--> "Króla szczurów" ( uwaga! tematyka wojenna, dość specyficzna książka)
CzarnaOwca153
 

na problemy dobra książka

Postprzez andzica » 27 lis 2010, o 17:07

Chciałabym Wam polecić swietną książkę właśnie dla nas -kobiet:)

"Być kobietą i nie zwariować"

To książka o nas - kobietach, o odnajdywaniu siebie, poczucia własnej wartości, o byciu szczęśliwym i jak to zrobić. Ja po lekturze zaczełam troszkę inaczje patrzeć na siebie i na pewne sprawy związane ze związkiem...doceniłam siebie i okazalo się, że nie jestem wcale taka najgorsza:) dodała mi otuchy i tchneła optymizm...polecam wszystkim kobietom - szczęśliwym, tym mniej szczęśliwymi, zdolowanym i radosnym, w zasadzie wszystkim...nawet mężczyznom - może dzieki temu będą w stanie chociaż trochę nas zrozumieć:)
Ja książkę znalazłam na bezkartek.pl

Polecam i pozdrawiam
andzica
 

Re: na problemy dobra książka

Postprzez Justynka108 » 27 lis 2010, o 17:20

Zapowiada się nieźle. A możesz podać autora? Z chęcią bym przeczytała, bo słabo z moją formą tej jesieni... :)))

Ostatnio edytowano 14 gru 2010, o 13:34 przez Justynka108, łącznie edytowano 2 razy
Justynka108
 

Re: na problemy dobra książka

Postprzez andzica » 29 lis 2010, o 21:56

Hej Justynko, przepraszam że odp dopiero teraz ale wczoraj miałam gości a dzisiaj cały dzionek w pracy i tak zleciało...po pracy zakupy dziecko...troszkę ogarnąć mieszkanie i już 21:) czy ten dzień nie mógłby się jakoś wydłużyć?:D

"Być kobietą i nie zwariować" to książka autorstwa Moniki Pawluczuk i Katarzyny Miller. Napisana w bardzo fajnej formie - rozmów...świetna, naprawdę świetna książka...ogólnie to nie zaczytuję się w typowo babskich poradnikach typu "jak żyć, żeby Cię kochali", ale ta książka jest inna...jest prawdziwa, jest "zwyczajna", ale jednocześnie inna i jakaś taka dodająca otuchy w to, że i ja potrafię, że i mnie się uda...

Tak sobie myślę, że może by tu założyć taki właśnie temat, dotyczący książek, ale różnych różnistych, nie tylko poradników, wszystkich które Wam się podobały...piszcie, piszcie...może akurat coś się komuś spodoba...i jak można to od razu jakieś linki dla łatwiejszego wyszukiwania:)

Możemy razem stworzyć coś fajnego...małą biblioteczkę forumową:)

Pozdrawiam Was ciepło...
andzica
 

Re: na problemy dobra książka

Postprzez Justynka108 » 30 lis 2010, o 13:46

Hej andzica!
Nie musisz mnie przepraszać, że późno odpisujesz, rozumiem to. Ja sama jestem mamą i wiecznie gdzieś pędzę!!! I choć kocham książki ciągle mam mało czasu na ich czytanie... Osobiście uwielbiam twórczość Paulo Coelho. Jest wyjątkowo bliska mojemu sercu. Ale podobają mi się również inni autorzy. Sama próbuję pisać, ostatnio nawet założyłam bloga. Na początku nie wiedziałam jak sprawić, żeby był ciekawy i zamieszczałam (oczywiście legalnie!!!) artykuły innych autorów. Dzisiaj zamieściłam na nim mój własny artykuł. Kosztował mnie sporo czasu i wysiłku (choć może nie wyszło zbyt dobrze). Czy mogłabyś zajrzeć do niego i powiedzieć co o nim myślisz? Bardzo będę wdzięczna za konstruktywną krytykę. Możesz zaproponować go również znajomym. Im więcej ludzi go przeczyta, tym bardziej będzie mi miło.
Ze swojej strony polecam książkę Paulo Coelho "Alchemik", jest to cudowna podróż wgłąb duszy i naszego przeżywania. Pozdrawiam Cieplutko.

Ostatnio edytowano 14 gru 2010, o 13:32 przez Justynka108, łącznie edytowano 1 raz
Justynka108
 

Re: na problemy dobra książka

Postprzez andzica » 30 lis 2010, o 19:42

Witaj...już wczoraj zaglądałam z ciekawości na Twój blog i myślę sobie, że całkiem nieźle Ci to idzie...podoba mi się forma, to co piszesz...szczególnie jako początkująca masz wielkiego plusa u mnie...myślę, że z czasem będzie Ci to sżło coraz lepiej:)

Ja też czytałam "Alchemika", kiedyś zaczytywałam się w twórczości Coelho, ale teraz wolę, jakby to nazwać...coś głębszego, wydaje mi się, że nowe książki Coelho są bardziej nastawione na komercję i sukces niż mają nieść treści takie, jakie niósł właśnie Alchemik...ta książka jest niepowtarzalna i ponadczasowa, dla każdego, a te nowe już niekoniecznie...niesamowita jest także "Weronika postanawia umrzeć" - przeczytaj koniecznie jeśli nie czytałaś...robi ogromne wrażenie...
Poza tym z nowości polecam bardzo erotyczną, ezoteryczną, osnutą jakby baldachimem tajemnicy książkę "Smak Miodu"...książka o kobietach Islamu, przełamuje stereotypy, pokazuje że tatejsze kobiety również są w stanie odczuwać i pragnąć...polecam Ci...
Ja oczywiście internetowo...słuchałam w formie audiobooka...rewelacyjne doznania:)

http://www.bezkartek.pl/ti-v-ti170073/E ... u_ajmi.jsf

Pozdrawiam
andzica
 

Re: na problemy dobra książka

Postprzez Justynka108 » 30 lis 2010, o 21:33

Postaram się przeczytać, chociaż raczej trzymam się z daleka od islamu... Dopiero dzisiaj dodałam na bloga artykuł napisany przeze mnie. W każdym razie zapraszam.
No tak, teraz wyszła "Walkiria" Paulo Coelho i się do niej właśnie przymierzałam, ale skutecznie mnie odstraszyłaś hehe. Wobec tego przeczytam najpierw Weronika postanawia umrzeć. Czytałam gdzieś recenzję i małe streszczenie tej książki... Myślę, że będzie ciekawa. Ja ze swojej strony chciałabym polecić Ci "Bóg rzeczy małych". Wspaniała historia!!! Niestety nie pamiętam nazwiska autorki... Może gdzieś wydrapiesz po tytule. Na prawdę zachęcam do lektury. Ja ją dosłownie połknęłam!
Justynka108
 

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez ireth » 30 lis 2010, o 23:28

Mogę polecić Cukiernię pod Amorem - świetna saga. Ciepła, rodzinna i wciągająca :)
ireth
 

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez pstro » 1 gru 2010, o 00:21

A która część podobała Ci się bardziej?
pstro
 

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez ireth » 1 gru 2010, o 00:24

Chyba pierwsza - bo dopiero poznawałam ten świat. Ale druga też jest wciągająca. Czekałam na nią bardzo :)
ireth
 

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez Cara » 2 gru 2010, o 11:28

Czytał ktoś może "Następna rzecz na liście"? http://www.kdc.pl/nastepna-rzecz-na-lis ... 50619.html

Bo zastanawiam się, czy jej sobie nie kupić... Często przy zakupie książek kieruje się... okładka. Ta wydaje mi sie być ciekawa;)
Cara
 

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez nadia » 2 gru 2010, o 12:55

Niestety nie Cara, ale muszę przyznać, że ciekawy sposób wyboru książek z tymi okładkami ;)

Ja polecam:
- "Dzień szakala" - Frederick'a Forsyth'a
- "Wektor moskiewski" - Ludlum'a
- "Nieznośna lekkość bytu" - Kundery
i ogólnie wszystko, co wyszło spod pióra Ludlum'a, Forsyth'a i Toma Clancy'ego.
nadia
 

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez Cara » 7 gru 2010, o 13:32

nadia napisał(a):Niestety nie Cara, ale muszę przyznać, że ciekawy sposób wyboru książek z tymi okładkami ;)


haha, no niekiedy nie mam innego wyboru ;)
Cara
 

Książka

Postprzez mariusz3636 » 13 gru 2010, o 17:45

Hej, ostatnio znalazłem u koleżanki w biblioteczce książkę "Księga związków, podrywu i seksu dla mężczyzn", czy ktoś wie coś więcej na jej temat?
mariusz3636
 
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]