Kuchnia z jadalnią?

Nie wiesz jak urządzić mieszkanie? Jak uporać się z remontem? Jakie kwiaty kupić do ogrodu? Czyli tematy związane z naszym domowym zaciszem.

otwarta kuchnia

Postprzez norman » 10 mar 2010, o 11:20

Witam,

Chce kupić mieszkanie i szukam tu i ówdzie. Znalazłam fajną ofertę Mieszkania Bielsko oferta MS-1863, ale obawiam sie tej otwartej kuchni. To nawet nie jest aneks kuchenny. Kuchnia nie jest niczym połączona z pokojem. Nie ma nawet lady ani ścianki "3/4". Oprócz tego jakoś tak dziwnie umiejscowiona. Myślicie, ze da się z tym cos zrobić?
norman
 

Re: otwarta kuchnia

Postprzez marta_wiga » 11 mar 2010, o 16:03

Nie wiem czym się martwisz. Kto powiedział, że kuchnia musi być oddzielona? W tym mieszkaniu od razu widać, że jest dużo przestrzeni i tak jest chyba lepiej niż dwa mniejsze pomieszczenia.

Jeśli o mnie chodzi to nie mam problemów z otwartą kuchnia, a jak Ci będzie z tym bardzo źle to zawsze możesz postawić mini ściankę działową, albo jakiś barek, który będzie robił za "rozdzielacz". Mi się tak podoba jak jest. ;)
marta_wiga
 

Re: otwarta kuchnia

Postprzez malinka » 13 lip 2010, o 08:35

Jedyne co zniecheca do otwartej kuchni to to, ze zawsze musi tam byc porzadek. Wiadomo, ze przy przygotowywaniu przyjecia w kuchni ciagle jest balagan, cos sie odstawia, przeklada, odgrzewa, goscie patrza na rece,a brudne naczynia klebia sie w zlewie, sama nie wiem.
malinka
 

Re: otwarta kuchnia

Postprzez dione » 12 wrz 2010, o 18:35

a mi się właśnie podobają te otwarte kuchnie, wyglądają nowocześnie i można je pomysłowo urządzić, no np. taki wystrój jest moim zdaniem rewelacyjny: http://n-design.pl/#/pl/galeria/apartam ... zawa?p=596 ogólnie przeglądając galerię na tej stronie, to muszę przyznać, że projektanci z n-design są po prostu mistrzami w swojej dziedzinie
dione
 

Re: otwarta kuchnia

Postprzez aura » 22 paź 2010, o 11:38

spoko..wystarczy dobry okap i problem z głowy, przynajmniej oryginalnie to wygląda i przestrzeni jest sporo, nie tak jak przeważnie bywa w kuchniach, także wydaje mi się, że akurat kuchnią nie masz co się przejmować
aura
 

Kuchnia z jadalnią?

Postprzez kacha90 » 4 lis 2010, o 12:02

Tak z ciekawości pytam, Jak to u was w domu jest...? Czy kuchnie macie połączoną z jadalnią czy osobno? Czy jeszcze inaczej?
kacha90
 

Re: Kuchnia z jadalnią?

Postprzez Cukiereczek19 » 4 lis 2010, o 23:16

U mnie w domku mam dużą kuchnię połączoną z jadalnią taką jaką sobie wymarzyłam ;) Wydaje mi się że to jest najpraktyczniejsze rozwiązanie ;)
Cukiereczek19
 

Re: Kuchnia z jadalnią?

Postprzez ela1980 » 5 lis 2010, o 13:28

No właśnie to jest bardzo dobre rozwiązanie ale co jak masz samą kuchnię...

PS. Masz nowy dom?
ela1980
 

Re: Kuchnia z jadalnią?

Postprzez Cukiereczek19 » 5 lis 2010, o 16:36

Tak mam nowy dom. Niektórzy przecież nie mają takich możliwości bo może mają małe mieszkanka w blokach więc nie ma gdzie.
Cukiereczek19
 

Re: Kuchnia z jadalnią?

Postprzez ela1980 » 8 lis 2010, o 09:03

W blokach wiadomo ale jak ktoś ma swój dom (stary) to może sobie przerobić.
ela1980
 

Re: Kuchnia z jadalnią?

Postprzez aura » 8 lis 2010, o 11:58

Ja mam połączoną jadalnie z kuchnia. Wcześniej jadalni wcale nie mieliśmy, ale wyburzyliśmy ścianę do pokoju, przez co powiększyliśmy kuchnię i dzięki temu mamy jadalnie. Ale od dawna marzy mi się połączenie tego typu: http://n-design.pl/#/pl/galeria/apartam ... zawa?p=325 jak dla mnie jest to dowód, że plastikowe meble równie dobrze sprawdzają się w domu, jak i w ogrodzie.
aura
 

Re: otwarta kuchnia

Postprzez aga1985 » 24 sty 2011, o 13:37

zagladalas tutaj www.mebleiwnetrza.pl ? polecam, ja znalazlam tam to czego szukalam
aga1985
 

Re: otwarta kuchnia

Postprzez kaska8787 » 11 lut 2011, o 12:15

Ja wolę zdecydowanie kuchnie połączoną z salonem! Jak przychodzą goście, mogę jeszcze coś szykować i spędzać z nimi czas :) poza tym przy babskich spotkaniach jest blisko do przekąsek.... :diabel
kaska8787
 

Re: otwarta kuchnia

Postprzez roksanna » 14 lut 2011, o 13:09

Kuchnia połączona z salonem to moim zdaniem bardzo dobry pomysł. U mnie zazwyczaj - kiedy zapraszam znajomych bardzo często przesiadujemy w kuchni właśnie, ale jest ona oddzielnym pomieszczeniem. Ale wydaje mi się, że jeśli jest połączona z salonem - to o wiele lepsze rozwiązanie. Goście mogą wygodnie rozsiąść się na kanapach a ja przygotowując coś w kuchni wciąż mogę z nimi rozmawiać i ich widzieć ;) W nowym mieszkaniu na pewno zdecyduję się na takie rozwiązanie.
roksanna
 

Re: Kuchnia z jadalnią?

Postprzez kaska8787 » 28 lut 2011, o 12:58

kuchnia z jadalnią i salonem :)
kaska8787
 

Re: Kuchnia z jadalnią?

Postprzez MoniczkaM » 27 kwi 2011, o 10:19

Nio takie połączenie kuchni z jadalnią i z salonem jest teraz możliwe w większych mieszkaniach czy w loftach i w domach - i tam świetnie się sprawdza. Natomiast w typowych mieszkaniach w blokach nie jest to już takie łatwe, zwłaszcza jesli mieszkanie jest małe. Mieszkam w bloku i jest z tym ciężko. Ale jeśli mi się uda i będę miała w przyszłości dom to na pewno połączę kuchnię z jadalnią i z salonem.
MoniczkaM
 

Re: otwarta kuchnia

Postprzez Anastazja-A » 27 kwi 2011, o 11:51

A ja dodam, że problemem przy otwartej kuchni nie jest jedynie fakt, że trzeba w niej stale utrzymywać porządek, ale także kwestia zapachów z niej dochodzących ;) Generalnie jednak i z jednym i z drugim można sobie spokojnie poradzić także nie bójmy się takich rozwiązań.
Anastazja-A
 

Re: otwarta kuchnia

Postprzez MoniczkaM » 29 kwi 2011, o 08:35

No a ja tak nie do konca jestem przekonana co do połączenia kuchni z jakimś innym jeszcze pomieszczeniem... Może jesli byłaby to jadalnia to rzeczywiście - spoko ale salon... Hmm. No oczywiscie jeśli w domu jest ogromna otwarta przestrzeń to fajnie to wyglada i nawet z tymi zapachami można sobie poradzić ale nie w małym mieszkaniu...
MoniczkaM
 

Re: otwarta kuchnia

Postprzez Eleganckistyl_pl » 14 cze 2011, o 14:05

Zgadzam się z powyższą opinią. Moim zdaniem połączenie kuchni z innym pokojem,a już tym bardziej z salonem,nie jest wskazane. Chyba że jest to jadalnia,wtedy jak najbardziej tak.
Eleganckistyl_pl
 

Re: Kuchnia z jadalnią?

Postprzez Anastazja-A » 23 cze 2011, o 09:55

Ja w swoim mieszkaniu również mam osobno kuchnię i osobno salon, ale też marzy mi się takie połączenie bo to większa przestrzeń ;) I powiem tez, że podobają mi się te połączenia z n-design, o których wspomniała aura. Fajne pomysły. Mam nadzieję, że przy urządzaniu mojego nowego wnętrza uda mi się wymyślić coś fajnego :)
Anastazja-A
 

Re: Kuchnia z jadalnią?

Postprzez Eleganckistyl_pl » 1 lip 2011, o 09:38

I właśnie tak jest najlepiej,czyli: osobna kuchnia,osobny salon i jadalnie. Jednak nie każdy może sobie pozwolić na coś takiego,w związku z czym musimy łączyć.. Jeżeli miałabym wybierać,to najlepszym połączeniem byłaby kuchnia z jadalnią.
Eleganckistyl_pl
 

Re: Kuchnia z jadalnią?

Postprzez dione » 25 lip 2011, o 15:42

Przez długi czas miałam oddzielną kuchnię, jednak parę lat temu wyburzyłam ścianę między salonem i kuchnię i teraz mam coś w stylu aneksu kuchennego. Dzięki temu jest trochę więcej przestrzeni, no i taki układ również bardziej mi się podoba.
dione
 

Re: Kuchnia z jadalnią?

Postprzez basia1992-11 » 21 sie 2011, o 15:21

jak ktos ma duzy dom to mysle ze najlepiej jest polaczyc kuchnie z jadalnia ale salon odzielnnie ;) a jak jest to male mieszkanie to moze byc wszystko razem ;D
basia1992-11
 

Re: Kuchnia z jadalnią?

Postprzez Kitek » 24 sie 2011, o 12:19

zdecydowanie tak :)
Kitek
 

Re: Kuchnia z jadalnią?

Postprzez mysiogonek » 2 wrz 2011, o 10:56

kuchnia z jadalnia ok, fajna rzecz ale z salonem stanowcze nie, chyba ze nic w tej kuchni nie gotujesz i jest tylko od parady, niby sa okapy i rozne roznosci ale zawsze zapachy syfy z kuchni sie przenosza.. ja sie niedawno zaopatrzylam w urzadzenie zachwalane ze nie pryska nic, nie smierdzi podczas gotowania i smazenia i ok, owszem nie ma atrakcji ale mimo wszystko urzadzenie urzadzeniem, fajne jest ale czuc kiedy sie gotuje i to jest nieuniknione, a tak przy okazji to moge wam polecic cos co sie zwie varadero, warte ceny tylko nie dajcie sobie wmowic ze nie czuc kiedy sie smazy czy piecze bo czuc :D
mysiogonek
 
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]