Kupno mieszkania

Nie wiesz jak urządzić mieszkanie? Jak uporać się z remontem? Jakie kwiaty kupić do ogrodu? Czyli tematy związane z naszym domowym zaciszem.

Kupno mieszkania

Postprzez Hadassa » 15 mar 2013, o 12:39

Razem z moim po mału przymierzamy się do kupna mieszkania...
Nie ukrywam, trochę nas przeraża kredyt i cała resztą, ale nie sposób całe życie wynajmować...
Stąd też pytanie do Was, kupował ktoś w ostatnim czasie?? Jakieś rady ??

Czekamy aż mój X dostanie umowę na stałę,i chcemy pójść przede wszystkim do jakiegoś doradcy i się dowiedzieć conieco, sprawdzić zdolność kredytową itp.
Rodzinki na swoim nie ma, ale ma niedługo wejść inna dopłata państwa, zobaczymy....
Jeżeli faktycznia, doplata państwa, to prawdopodobnie musiała bym się zrzec prawa do domu rodzinnego, którego mam część po ojcu...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Kupno mieszkania

Postprzez Zorka » 15 mar 2013, o 15:00

Faktycznie, ta akcja będzie nazywała się Mieszkanie dla młodych, ale nie wiem jaki rynek nieruchomości będzie obsługiwać, czy chodzi o rynek pierwotny, czy o rynek też wtórny. A z kredytami to różnie bywa, banki oceniają każdego kredytobiorcę osobno, dlatego tak trudno coś powiedzieć w tym wypadku.
Planujsze nowe mieszkanie, takie od dewelopera, czy uzywane, może najpierw określ swoje wymagania, sprawdź ceny w swoim regionie, można to łatwo zrobić śledząc ogłoszenia nieruchomości - jest ich sporo. MOżesz też przeglądać strony www deweloperów, czy nie buduje się coś nowego w Twojej okolicy.
Zorka
 

Re: Kupno mieszkania

Postprzez Hadassa » 15 mar 2013, o 15:05

Podobno dotacja ma obejmować tylko rynek pierwotny....

my nie wiem na jaki się zdecydujemy, będzie to zależeć od lokacji, ceny ale i samego mieszkania ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Kupno mieszkania

Postprzez bajaderka » 15 mar 2013, o 20:12

Jeśli chodzi o to Mieszkanie dla młodych, to praktycznie nic nie wiadomo.
Ostatnio o tym czytałam i jakoś tak bez rewelacji. Nie dość, że tylko rynek pierwotny, to jeszcze tak naprawdę nie wiadomo, czy to w ogóle wejdzie w życie. Jeśli ktoś jest zainteresowany, tematem to artykuł widziałam w serwisie http://www.czasnafinanse.pl/. Poza tym, można tam też znaleźć ogólne porady finansowe, więc Kayira, może doczytać się też coś o kredytach.
A kiedy w ogóle planujecie kupić to mieszkanie?
Czytałam gdzieś ostatnio na forum, że ponoć 2012 miał być rokiem na spadek cen mieszkań, nie wiem jakie są prognozy co do 2013, ale warto to też śledzić. Tak jak pisała Zorka, warto też śledzić ogłoszenia.
Z takich bliższych doświadczeń, to mam kilkoro znajomych, którzy kupowali mieszkania w ostatnim czasie i większość z nich brała lokum do remontu. Jak widać taka opcja chyba wychodzi korzystniej finansowo.
Avatar użytkownika
bajaderka
Miła Kobietka
 
Posty: 86
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 20:47

Re: Kupno mieszkania

Postprzez Emcia » 7 maja 2013, o 15:52

Z programami rządowymi to różnie bywa, zawsze jest szereg warunków do spełnienia, więc można się nie załapać. Ale są coraz atrakcyjniejsze mieszkania - przede wszystkim deweloperzy realizują pow. mieszkalne o różnej wielkości (atrakcyjny przykład Nord Park - wieżowiec w Lublinie z mieszkaniami o wielkości od 37 do 135 m2). Coraz więcej małych mieszkań, co jest zaletą dla wielu młodych ludzi (singli i par). Poza tym od początku roku wzrosła zdolność kredytowa Polaków, a banki konkurują między sobą, więc coraz łatwiej jest zaciągnąć kredyt.
Avatar użytkownika
Emcia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 22 sty 2013, o 13:31

Re: Kupno mieszkania

Postprzez CynamonkaZrodzynkiem » 8 maja 2013, o 23:37

Jesteście po ślubie? Jeśli nie to proszę nie gniewaj się ale ja bym się nie paliła tak do kupna mieszkania...

Amantium irae amoris integratio.
Avatar użytkownika
CynamonkaZrodzynkiem
Extra Kobietka
 
Posty: 270
Dołączył(a): 22 lis 2012, o 13:20

Re: Kupno mieszkania

Postprzez Hadassa » 9 maja 2013, o 10:04

Cynamonka ;) ja sie nie wepcham sama w kredyt ;)
i mój o tym wie, że dopiero po ślubie ;)
Zaczynaliśmy się rozglądać ;) i się dowiadywać... póki co i tak wszystko odeszło na dalszy plan ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Kupno mieszkania

Postprzez CynamonkaZrodzynkiem » 9 maja 2013, o 19:41

A to przepraszam :oops: sami z mężem zamierzamy rozpocząć coś w temacie "Własny" ale tak strasznie boję się kredytu, że nie mogę tego nawet opisać. Ale i nam na chwilę obecną to się nieco odwlecze :(

Amantium irae amoris integratio.
Avatar użytkownika
CynamonkaZrodzynkiem
Extra Kobietka
 
Posty: 270
Dołączył(a): 22 lis 2012, o 13:20

Re: Kupno mieszkania

Postprzez dzo » 9 maja 2013, o 19:43

kredytów nie ma co się bać tylko trzeba je brać bo są dla ludzi ;)
Gdyby nie kredyty to świat by nie istniał ;)
dzo
 

Re: Kupno mieszkania

Postprzez Hadassa » 10 maja 2013, o 10:21

CynamonkaZrodzynkiem napisał(a):A to przepraszam :oops: sami z mężem zamierzamy rozpocząć coś w temacie "Własny" ale tak strasznie boję się kredytu, że nie mogę tego nawet opisać. Ale i nam na chwilę obecną to się nieco odwlecze :(

Doskonale to rozumiem ;) ale ja patrzę też na to inaczej... My wynajmujemy co miesiąc i tak płacimy komuś w sumie 1300 złotych..
Więc czemu nie miało by to już procentować na naszą przyszłosć...
Rozglądamy się.. i orientujemy w sytuacji.. Niby teraz najlepszy okres, bo nie ma dofinansowania państwa, więc i trza było obniżyć cenę...
Ale... mój nie ma teraz umowy na stałe, nie pójdę więc po kredyt...

Dzo, masz rację... tylko , ze takie kredyty to na 30 lat... a to już ładny kawał czasu ... ;/

a kolejna rzecz, czy pakować sie w rynek pierwotny czy wtórny...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Kupno mieszkania

Postprzez irysowai » 10 maja 2013, o 17:54

My właśnie teraz jesteśmy w drodze załatwiania formalności kredytowych. Poszliśmy do banku mojej połowki, bo przynajmniej czasem można ponegocjować warunki kredytu, jak jest się stałym kilkuletnim klientem:). Sprawdzali nas przez około 3 tygodni, i udało się niedługo mamy podpisać umowę z bankiem ,fakt my mamy umowy na czas nieokreślony a to duży plus. Poza tym od przyszłego roku mają zmienić się zasady kredytu , będzie jakaś kwota wymagana gotówkowego wkładu własnego../
irysowai
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 9 maja 2013, o 21:05

Re: Kupno mieszkania

Postprzez bikini » 17 maja 2013, o 12:55

Też właśnie słyszałam o tych zmianach. Wychodzi na to, że niedługo już nikogo nie będzie stać na własne mieszkanie, a co dopiero budowę domu. Jak przeglądam przeróżne ogłoszenia nieruchomości, ofert jest mnóstwo, ale ze zbytem coraz ciężej i wygląda na to, że będzie jeszcze gorzej.
Avatar użytkownika
bikini
Fajna Kobietka
 
Posty: 138
Dołączył(a): 15 lut 2013, o 11:58

Re: Kupno mieszkania

Postprzez roxxy681 » 17 maja 2013, o 15:02

Będziecie szukać na własną rękę czy przez biuro nieruchomości? Ja szukam nowego mieszkania w Bydgoszczy, ale widzę, że prawie wszystkie sa obstawione przez pośredników:/

Ostatnio edytowano 24 maja 2013, o 10:25 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
roxxy681
Miła Kobietka
 
Posty: 99
Dołączył(a): 21 lut 2013, o 17:03

Re: Kupno mieszkania

Postprzez bikini » 24 maja 2013, o 10:23

Czasami warto wziąć pod uwagę kupno poprzez pośrednika. Jeżeli firma jest naprawdę dobra i profesjonalna możemy wręcz na tych zaoszczędzić.
Avatar użytkownika
bikini
Fajna Kobietka
 
Posty: 138
Dołączył(a): 15 lut 2013, o 11:58

Re: Kupno mieszkania

Postprzez aga22 » 7 sie 2013, o 13:33

Ja śledzę wszelkie info na temat programu Mieszkanie dla młodych - może dzięki niemu uda się kupić własne cztery kąty;) Znalazłam portal, na którym ciągle dodają nowe info na ten temat.

Post edytowany przez moderatora
Proszę nie spamować forum.

Ostatnio edytowano 23 sie 2013, o 10:38 przez 456, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Spam
aga22
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 29 cze 2012, o 13:37

Re: Kupno mieszkania

Postprzez anna_tomczak78 » 21 sie 2013, o 09:15

Usługa pośrednictwa, to usługa dla wybranych i nie każdy musi korzystać z ich pomocy. Wiem z doświadczenia, że jak ktoś posiada zdolności negocjacyjne to sobie poradzi z ustaleniem ceny oraz warunków ale często osoby prywatne pod wpływem emocji gubią się i ich paraliżuje podczas negocjacji. Ostatecznie kupują dużo drożej niż można było.

anna_tomczak78
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 20 sie 2013, o 15:06

Re: Kupno mieszkania

Postprzez juliette01 » 16 sty 2014, o 22:03

Faktem jednak jest, że posiadanie swojego własnego mieszkania to ogromna ulga. Dlatego jeśli ma się taką możliwość to warto zainteresować się rynkiem nieruchomości. Szczególnie teraz, kiedy mieszkania stają się coraz tańsze, a w ramach programu MdM można uzyskać dość spore dofinansowanie do mieszkania.

juliette01
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 16 sty 2014, o 18:27

Re: Kupno mieszkania

Postprzez vicky0019 » 20 lut 2014, o 21:34

Witam ja mieszkam z rodzicami w bydgoszczy. Własnie mam zamiar z narzeczonym kupić mieszkanie w tym mieście i znalazłam fajne oferty SPAM i co wy na to? ?Bardzo kuszące te mieszkania chyba sie skusimy na jakieś to mieszkanie.

Ostatnio edytowano 21 lut 2014, o 08:41 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM

vicky0019
Fajna Kobietka
 
Posty: 135
Dołączył(a): 12 paź 2012, o 16:41

Re: Kupno mieszkania

Postprzez isska » 24 lut 2014, o 08:38

Też tak myślę:) Za wynajem płaci się praktycznie tyle samo co za ratę kredytu. My zdecydowaliśmy się na zakup mieszkania znalezionego na SPAM bo i tak co miesiąc płacimy ponad 1400 zł za dwupokojowe mieszkanie a nie jest nasze. To strata pieniędzy. Lepiej mieć coś swojego.

Ostatnio edytowano 24 lut 2014, o 09:40 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
isska
 
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]