Kwas foliowy czy pomaga w zajściu w ciążę?

Rozmowy o seksie i seksualności,o naszych pragnieniach, fantazjach erotycznych. Jak zabezpieczyć się przed niechcianą ciążą? Te i inne tematy związane z seksem i antykoncepcją poruszamy tutaj.

Re: Kwas foliowy czy pomaga w zajściu w ciążę?

Postprzez Bandzia » 26 lut 2015, o 22:35

no ja tez nie wiem czy to ma wpływ na poczęcie ale ja jak sie przygotowywałam do ciąży to brałam chelaferr i w trakcie ciazy także bo jako jedyny preparat nie powodował u mnie nudności :)
Bandzia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 5 lut 2015, o 16:29

Re: Kwas foliowy czy pomaga w zajściu w ciążę?

Postprzez Angelika91 » 18 kwi 2015, o 21:53

Cześć kobietki !

Jestem tu nowa [WHITE SMILING FACE]

Niedawno wykryto u mnie endometrioze I stopna i zespół bólowy miednicy mniejszej podczas laparoskopii . Od wielu lat mialam silne bole podbrzusza podczas okresu i dwa dni przed miesiaczka zwijalam sie z bolu , do tego pojawialy sie brazowe uplawy , goraczka , nieraz nawet omdlenia , stosunki byly bolesne , nawet w pracy nie moglam normalnie funkcjonowac

Jezdzilam od jednego ginekologa do drugiego , jeden mowil ze to normalne bole miesiaczkowe , nastepny skierowal mnie do szpitala , stwierdzili zapalenie przydatkow i zapalenie przymaciczne . Ale po wyjsciu ze szpitala poprawy nie bylo , no to znowu do lekarza i znowu szpital i co pol roku trafialam do szpitala na zapalenie przydatkow , zapalenie przymaciczne . Az w koncu wybralam sie do Poznania do doktora Hassana , stwierdzil ze moge miec endimetrioze i zalecil staranie sie o dziecko przez 4 miesiace , jesli sie nie uda bede miala wykonana laparoskopie , niebylam wtedy gotowa na dziecko wiec zrezygnowalam ze starania, znalazlam doktora Rzymskiego w Poznaniu , ktory rowniez podejrzewal endometrioze i zapisal mi tabletki antykoncepcyjne i po 3 miesiacach skierowal mnie na laparoskopie .

Dzieki laparoskopii wykryto u mnie endometrioze I stoonia i zespol bolowy miednicy mniejszej . Usunieto mi ogniska endometriozy ale doktor powiedzial ze endometrioza moze wrocic i najlepiej bedzie jesli pomysle o zajsciu w ciaze gdyz wtedy rozwoj endometriozy sie zatrzyma . Bardzo sie ciesze , ze wkoncu udalo mi sie znalezc doktora ktory postawil prawidlowa diagnoze , ktory chcial mi pomoc [WHITE SMILING FACE] Doktor Rzymski godny polecenia !!

Przestalam brac tabletki antykoncepcyjne i zaczelam stosowac kwas foliowy , a jak bede z facetem gotowa na dziecko to wtedy zaczniemy dzialac [WHITE SMILING FACE]
Avatar użytkownika
Angelika91
Miła Kobietka
 
Posty: 30
Dołączył(a): 18 kwi 2015, o 19:00

Re: Kwas foliowy czy pomaga w zajściu w ciążę?

Postprzez ZielonoOka » 18 kwi 2015, o 23:08

Jakiś czas temu byłam u mojej lekarki w związku z problemem z zajściem w ciążę. Przepisała mi właśnie kwas foliowy i też się zastanawiałam czy to może pomóc mi z zajściem w ciążę.
Avatar użytkownika
ZielonoOka
Fajna Kobietka
 
Posty: 180
Dołączył(a): 10 kwi 2015, o 21:35
Lokalizacja: UK

Re: Kwas foliowy czy pomaga w zajściu w ciążę?

Postprzez a_gatka » 19 kwi 2015, o 16:41

Na pewno pomoże w przygotowaniu organizmy na ciążę. Poza tym pamiętajmy, że kwas foliowy pomaga zapobiegać wielu nieprawidłowościom płodu takim jak wrodzona wada cewy nerwowej.
a_gatka
 

Re: Kwas foliowy czy pomaga w zajściu w ciążę?

Postprzez Nosia » 29 kwi 2015, o 23:46

z tego co się zorientowałam, to nie ma on bezpośredniego wpływu na monet zapłodnienia i płodność, ale faktycznie minimum 3 miesiące przed poczęciem należałoby go przyjmować
Avatar użytkownika
Nosia
Fajna Kobietka
 
Posty: 154
Dołączył(a): 27 sie 2014, o 22:44

Re: Kwas foliowy czy pomaga w zajściu w ciążę?

Postprzez beciap » 30 kwi 2015, o 11:08

Kwas foliowy jest witaminą którą zażywamy w ciąży :) ale z pewnością niema wpływu na zajście w ciąże :)
beciap
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 23 mar 2015, o 14:35

Re: Kwas foliowy czy pomaga w zajściu w ciążę?

Postprzez stefan144 » 30 kwi 2015, o 13:42

Czytałem, że mężczyźni też mogą brać te tabletki.

Tanie noclegi - największa baza turystyczna w Polsce.
stefan144
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 30 kwi 2015, o 13:33

Re: Kwas foliowy czy pomaga w zajściu w ciążę?

Postprzez Nosia » 7 maja 2015, o 13:39

beciap napisał(a):Kwas foliowy jest witaminą którą zażywamy w ciąży :) ale z pewnością niema wpływu na zajście w ciąże :)


oczywiście, że mogą, podobno wpływa to też jakoś na jakość plemników, ale bezpośrednio w zajściu w ciążę nie pomaga
Avatar użytkownika
Nosia
Fajna Kobietka
 
Posty: 154
Dołączył(a): 27 sie 2014, o 22:44

Re: Kwas foliowy czy pomaga w zajściu w ciążę?

Postprzez Mamma_mia » 11 maja 2015, o 08:58

tutaj zdecydowanie mogę was z błędu wyprowadzić, kwas foliowy przyjmuję od 17 roku życie i w ciążę zajść nie mogę już od ponad roku
Mamma_mia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 11 maja 2015, o 08:49

Re: Kwas foliowy czy pomaga w zajściu w ciążę?

Postprzez Nosia » 13 maja 2015, o 08:38

to bardzo smutna wiadomość, ale faktycznie z tego co się orientuję kwas niestety nie działa aż tak magicznie, a byłaś na jakiś badaniach już Mamma Mia?
Avatar użytkownika
Nosia
Fajna Kobietka
 
Posty: 154
Dołączył(a): 27 sie 2014, o 22:44

Re: Kwas foliowy czy pomaga w zajściu w ciążę?

Postprzez Pam_ela » 13 maja 2015, o 10:50

Mamma_mia napisał(a):tutaj zdecydowanie mogę was z błędu wyprowadzić, kwas foliowy przyjmuję od 17 roku życie i w ciążę zajść nie mogę już od ponad roku


Ale kwas foliowy nie wpływa na to czy możesz zajść w ciąże czy nie, tylko jest to witamina, która może uchronić Twoje dziecko przed wadami cewy nerwowej. Oprócz tego wpływa też pozytywnie na funkcjonowanie organizmu przyszłej mamy. U mężczyzn dodatkowo może poprawić jakość nasienia poprzez zwiększenie ruchliwości plemników - ale u kobiet w żaden sposób nie pomoże w zajściu w ciąże.

Avatar użytkownika
Pam_ela
Fajna Kobietka
 
Posty: 176
Dołączył(a): 8 sie 2014, o 15:14

Re: Kwas foliowy czy pomaga w zajściu w ciążę?

Postprzez supełek » 4 cze 2015, o 12:31

Ale mężczyzna spokojnie może go brać, bo czasami to przyspiesza zajście w ciążę, jeśli wina leży po stronie partnera.
supełek
 

Re: Kwas foliowy czy pomaga w zajściu w ciążę?

Postprzez Pam_ela » 3 lip 2015, o 14:18

Patrząc od strony kobiety, to w zajściu w ciąże nie pomaga, ale w faktycznie mężczyznom może poprawić jakość nasienia, wiec jakaś tam większa szansa jest :) Ja swojemu więc folik podsuwam, a że chętnie bierze, to czemu nie :D

Avatar użytkownika
Pam_ela
Fajna Kobietka
 
Posty: 176
Dołączył(a): 8 sie 2014, o 15:14

Re: Kwas foliowy czy pomaga w zajściu w ciążę?

Postprzez supełek » 8 lip 2015, o 08:46

Kwas foliowy jest potrzeby w każdym wieku niezależnie od płci. Chroni nasze zdrowie, jest naprawdę rewelacyjny jeśli chodzi o zapobieganie miażdżycy i przed niektórymi nowotworami.
supełek
 

Re: Kwas foliowy czy pomaga w zajściu w ciążę?

Postprzez jagoda144 » 13 sie 2015, o 12:58

ja również go brałam przed zajściem w ciążę i na jej początku.
jagoda144
Miła Kobietka
 
Posty: 26
Dołączył(a): 15 paź 2014, o 10:04

Re: Kwas foliowy czy pomaga w zajściu w ciążę?

Postprzez a_gatka » 13 sie 2015, o 16:33

A ja chyba zacznę brać za jakiś czas. ;)
a_gatka
 

Re: Kwas foliowy czy pomaga w zajściu w ciążę?

Postprzez Nosia » 29 wrz 2015, o 21:45

czemu dopiero za jakiś czas? zacznij od jutra
Avatar użytkownika
Nosia
Fajna Kobietka
 
Posty: 154
Dołączył(a): 27 sie 2014, o 22:44

Re: Kwas foliowy czy pomaga w zajściu w ciążę?

Postprzez Hadassa » 30 wrz 2015, o 09:29

A po co już łykać, jeżeli starania planuje się zacząć np za pół roku albo i rok ??

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Kwas foliowy czy pomaga w zajściu w ciążę?

Postprzez Mrs.B » 11 paź 2015, o 17:51

Powiem tak. My staramy się o dziecko już dość długo. Wcześnie zaczęliśmy ale nie o tym chciałam mówić.
Uważam, że kwas foliowy warto zacząć przyjmować ok 3 miesiące przed planowaniem dziecka. Nie wiem czy on tak pomaga w zajściu ale na pewno nie zaszkodzi. Kwas foliowy bierze się głównie dla dobra dziecka.
Pamiętajcie żeby dawać go też swoim facetom ;)
Pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
Mrs.B
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 10 paź 2015, o 17:08

Re: Kwas foliowy czy pomaga w zajściu w ciążę?

Postprzez Pam_ela » 4 lis 2015, o 10:45

Hadassa napisał(a):A po co już łykać, jeżeli starania planuje się zacząć np za pół roku albo i rok ??



Po to, bo kwas foliowy to witamina, która wpływa pozytywnie na funkcjonowanie całego naszego organizmu - na pewno wyjdzie to na plus niż na minus. A poza tym będzie się miało pewność, że za te pół roku nasz organizm będzie przygotowany pod tym względem. Ja Folik brałam na długo jeszcze zanim zaszłam w ciaze i mysle, że z korzyścią dla mojego zdrowia.

Avatar użytkownika
Pam_ela
Fajna Kobietka
 
Posty: 176
Dołączył(a): 8 sie 2014, o 15:14

Re: Kwas foliowy czy pomaga w zajściu w ciążę?

Postprzez Hadassa » 4 lis 2015, o 14:10

To jak tak bardzo chce sie zadbac o prawidlowe funkcjonowanie organizmu, to zaczac lykac witaminy ktore beda mialy kwas foliowy w skladzie, niz sie ograniczac do 1 witaminy. A przy okazji oszczedzic spamu na forum

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Kwas foliowy czy pomaga w zajściu w ciążę?

Postprzez Czarna » 5 lis 2015, o 09:25

Ja do sprawy podeszłam bardziej kompleksowo, tzn. przede wszystkim zaczęłam się zdrowiej odżywiać: dużo warzyw, owoców, soków, brak gazowanych napojów i alkoholu. Do tego łykałam kwas foliowy.

I see a red door and I want it painted black
No colours anymore, I want them to turn black
Avatar użytkownika
Czarna
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 518
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 00:17

Re: Kwas foliowy czy pomaga w zajściu w ciążę?

Postprzez kakaowa » 20 sty 2016, o 12:57

czy kwas foliowy pomaga w zajściu w ciąże są różne opinie. Czytałam wiele artykułów i jedni mówią, że nie mam sensu brak. Dopiero kiedy juz będziemy, a inni oczywiście odwrotnie. Najlepiej upewnić się u ginekologa. Rozmawiałam z koleżanką, która już była w ciąży i chodziła do szkoły rodzenia twoja położna. Tam było kilka mam, które wymieniały się poglądami i uważały, że nieduża dawka nie zaszkodzi.
Avatar użytkownika
kakaowa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 20 sty 2016, o 12:33

Re: Kwas foliowy czy pomaga w zajściu w ciążę?

Postprzez Hadassa » 20 sty 2016, o 17:00

Zdecydowanie warto zacząć brać już wcześniej.
Mówi się, że już na 3 miesiące przed planowaną ciążą.

A po co:
Kwas foliowy jest witaminą B9 (z grupy witamin B). Jest on niezbędny w trakcie procesu tworzenia i naprawy genów, syntezy białek – podstawowego budulca dla komórek i narządów. Stężenie kwasu foliowego we krwi powinno być wystarczająco duże od momentu zapłodnienia, żeby wspomóc proces organogenezy, czyli kształtowania się narządów dziecka. Kwas foliowy jest witaminą rozpuszczalną w wodzie i jego nadmiar wydalany jest z moczem, dlatego nie ma niebezpieczeństwa przedawkowania.


źródło i dalsza część
https://parenting.pl/portal/kwas-foliowy-przed-ciaza

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Kwas foliowy czy pomaga w zajściu w ciążę?

Postprzez malg0ska » 17 lut 2016, o 14:24

ja planując ciążę zmieniłam dietę na zdrowszą, kwas tez zaczęłam brać, przede wszystkim jednak zrezygnowałam z alkoholu, a mojemu facetowi zabroniłam palenia
malg0ska
Miła Kobietka
 
Posty: 37
Dołączył(a): 17 cze 2014, o 14:38
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]