Leczenie niepłodności

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Leczenie niepłodności

Postprzez katrinka » 31 sty 2015, o 07:46

Od jakiegoś czasu staramy się z mężem o dziecko. Myślę, że mija już kilkanaście miesięcy od podjęcia decyzji. Na początku podchodziliśmy do tego z entuzjazmem - teraz jesteśmy lekko rozczarowani.

Wydaje mi się, że wyczerpaliśmy wszystkie naturalne metody. Zastanawiamy się nad in vitro. Czy to jest bezpieczne? Jest rządowy program - czy ktoś już z tego korzystał? Trudno się załapać? Gdzie wykonują takie zabiegi?
Avatar użytkownika
katrinka
Fajna Kobietka
 
Posty: 154
Dołączył(a): 31 sty 2015, o 07:42

Re: Leczenie niepłodności

Postprzez lulumiranda » 31 sty 2015, o 20:45

Konsultowałaś sprawę z lekarzem ? Myślę , że warto byłoby zasięgnąć opinii osoby, która siedzi w temacie.
Zasady programu rządowego możesz sprawdzić sobie na stronie ministerstwa . Znajdują się tam wszystkie wytyczne jakie powinnaś spełnić.
Z jakiej części Polski jesteś ? W Krakowie program realizowany jest w centrum medycznym Macierzyństwo ( znajduje się na Białoprądnickiej). Nowoczesny ośrodek, w Małopolsce pierwszy, który zaczął współpracować z programem rządowym. Obecnie jesteśmy po pierwszej próbie. W przyszły czwartek mamy nastepną i tym razem mam nadzieję,że się uda.
Avatar użytkownika
lulumiranda
Fajna Kobietka
 
Posty: 144
Dołączył(a): 29 lis 2012, o 13:01

Re: Leczenie niepłodności

Postprzez anett » 25 lip 2015, o 18:23

Ja ostatnio czytałam, że w klinice Invimed (sieć mająca placówki w różnych miastach Polski) ma jeszcze środki z ministerialnego programu na invitro. Wejdź na stronę, zadzwoń, pogadaj. Ja myślę, że jest to bezpieczne. Znam nawet kilkoro dzieci poczętych metodą in vitro. Są takie same jak wszystkie inne :)
Avatar użytkownika
anett
Miła Kobietka
 
Posty: 64
Dołączył(a): 14 maja 2014, o 10:11

Re: Leczenie niepłodności

Postprzez kartka » 27 lip 2015, o 17:29

Konsultowałaś się ze swoim ginekologiem? Robiłaś badania w tym kierunku? To jest najważniejsze, żeby wykluczyć wszelkie "naturalne" przeszkody. Wydaje mi się też, że nie powinnaś tracić nadziei, u każdej pary staranie się o dziecko przebiega inaczej i w innym czasie. Moja kuzynka zaszła w ciążę po bodajże dwóch latach starań, mimo, że wraz z mężem przeszli mnóstwo badań i niby wszystko było ok. Kto wie :-)
Avatar użytkownika
kartka
Extra Kobietka
 
Posty: 288
Dołączył(a): 2 cze 2015, o 18:07

Re: Leczenie niepłodności

Postprzez docha » 29 lip 2015, o 21:10

To prawda, co pisała anett, w Warszawie w invimedzie jeszcze kwalifikują do in vitro z mz na ten rok. Co do samego in vitro to moim zdaniem nie powinnaś o tym myśleć "na dzień dobry", bo są też inne metody. Wnioskuję z Twojej wypowiedzi, ze jeszcze nie byłaś u lekarza? Jak trafisz na jakiegoś dobrego, porobicie badania, to może się okazać, że leczenie będzie prostsze :)
Avatar użytkownika
docha
Extra Kobietka
 
Posty: 488
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 12:24

Re: Leczenie niepłodności

Postprzez gater » 29 lip 2015, o 21:11

idź najpierw do lekarza

gater
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 29 lip 2015, o 21:09

Re: Leczenie niepłodności

Postprzez Hadassa » 30 lip 2015, o 06:46

Ej. Temat z stycznia, odkopany dla spamu... prosze Was

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Leczenie niepłodności

Postprzez docha » 31 lip 2015, o 11:48

Nie wiem w jakim celu odkopany, ale skoro już mi wyskoczył w "nieprzeczytanych" to odpowiedziałam, bo akurat jestem na bieżąco z tematem za sprawą mojej siostry, która korzysta z programu MZ i podchodzi na dniach do refundowanego IVF. Przepraszam, nawet nie spojrzałam na datę pierwszego posta, dlatego autorce zaproponowałam lekarza i badania, bo może problem jest łatwiejszy do przejścia, moim zdaniem in vitro to już ostateczność.
Avatar użytkownika
docha
Extra Kobietka
 
Posty: 488
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 12:24

Re: Leczenie niepłodności

Postprzez EwellaEwa » 1 sie 2015, o 14:20

szczęście to trafić na odpowiedniego lekarza
EwellaEwa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 13 cze 2015, o 18:45

Re: Leczenie niepłodności

Postprzez Hadassa » 12 sie 2015, o 22:14

zawsze można lekarza zmienić ;) albo się po prostu dokształcić ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Leczenie niepłodności

Postprzez Carmen_ » 6 cze 2016, o 11:43

Kochana,

przede wszystkim taka decyzja wymaga poparcia badanami. Być może problem tkwi jedynie w hormonach, które zostaną "ustawione" za pomocą tabletek hormonalnych. Poza tym - znaczenie ma wiek, dieta, aktywność fizyczna i stres. Nie ma powodów, by się dołować!

Pracuję w hurtowni ze zdrową żywnością http://BioIndygo.PL :girlactive (polecam super ceny!)
Dla osób z forum kod rabatowy "babskiesprawy5"
Carmen_
Miła Kobietka
 
Posty: 70
Dołączył(a): 31 maja 2016, o 13:54

Re: Leczenie niepłodności

Postprzez szczocinka » 19 gru 2022, o 15:48

Nie wiem jak jest z dofinansowaniem bo my wszystko robilismy prywatnie ale oczywiscie jesli inne opcje zawiodly to powiniscie sprobowac.
szczocinka
Miła Kobietka
 
Posty: 37
Dołączył(a): 20 sie 2022, o 18:51

Re: Leczenie niepłodności

Postprzez Witalka » 27 gru 2022, o 23:36

A ja powiem ze lepiej sprobowac najpierw inseminacji, porobic badania w klinice nieplodnosci itd, ja mialam 2 inseminacje i ostatecznie zdecydowalam sie na invitro w Czechach ale moja siositra po jednej inseminacji ma córkę.
Witalka
Fajna Kobietka
 
Posty: 152
Dołączył(a): 12 sie 2017, o 21:46

Re: Leczenie niepłodności

Postprzez szczocinka » 28 gru 2022, o 19:26

Tak to prawda najpierw badania potem inseminacje i dopiero invitro :) Kliniki nie polece bo sie nie znam
szczocinka
Miła Kobietka
 
Posty: 37
Dołączył(a): 20 sie 2022, o 18:51

Re: Leczenie niepłodności

Postprzez Dariusz1987Bydgoszcz » 29 gru 2022, o 11:28

Jeśli jesteś zainteresowany użyciem metody IVF, istnieje program rządowy, który wspiera leczenie IVF dla kobiet powyżej 40 roku życia. Jeśli jesteś poniżej 40 roku życia, powinieneś skontaktować się z lokalną kliniką płodności.
Dariusz1987Bydgoszcz
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 29 gru 2022, o 11:11

Re: Leczenie niepłodności

Postprzez Witalka » 29 gru 2022, o 23:12

Ja mialam w Repromeda w Czechach :) oddzial w Ostrawie
Witalka
Fajna Kobietka
 
Posty: 152
Dołączył(a): 12 sie 2017, o 21:46
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bierler15527, Bing [Bot]