Lustro okrągłe czy kwadratowe jest praktyczniejsze?

Nie wiesz jak urządzić mieszkanie? Jak uporać się z remontem? Jakie kwiaty kupić do ogrodu? Czyli tematy związane z naszym domowym zaciszem.

Lustro okrągłe czy kwadratowe jest praktyczniejsze?

Postprzez miszelek » 10 lip 2013, o 14:47

Jakie lustro waszym zdaniem będzie najlepiej wyglądało w łazience. Okrągłe czy może jednak kwadratowe? Nie wiem na co się zdecydować i jak dobrać oświetlenie do okrągłego lub kwadratowego, Jak będzie praktycznie?
miszelek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 15:55

Re: Lustro okrągłe czy kwadratowe jest praktyczniejsze?

Postprzez Hadassa » 10 lip 2013, o 15:23

wg mnie to już kwestia gustu ;)
oraz tego jak masz urządzoną łazienkę ;)
bo każde lusterko można oświetlić ;) czy od podu, czy z góry lub boku ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Lustro okrągłe czy kwadratowe jest praktyczniejsze?

Postprzez czoker » 12 lip 2013, o 12:28

To zależy na jakie kształty decydujemy się w pozostałych elementach wyposażenia. Teraz ceramika łazienkowa również jest dostępna w różnych kształtach. Jeżeli są to linie miękkie zaokrąglone, to powinno być tu lepsze lustro okrągłe. W przypadku linii i kształtów prostych, myślę, że bardziej będzie pasowało lustro kwadratowe. W kwestii oświetlania dobrze sprawdzają się halogeny, bo dają dobre zbliżone do naturalnego światło.

Ostatnio edytowano 12 lip 2013, o 13:55 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
czoker
 

Re: Lustro okrągłe czy kwadratowe jest praktyczniejsze?

Postprzez cykoria » 25 lip 2013, o 10:57

Mi się wydaje, że mimo wszystko dominują lustra kwadratowe i prostokątne wklejane są w płytki. Tak jak kojarzę to duża większość płytek jest w prostokątnym kształcie i to razem współgra. Ja osobiście lubię jak wszystko jest w podobnej stylistyce trzeba uważać aby nie wyszło kiczowato.

Ostatnio edytowano 25 lip 2013, o 11:13 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
cykoria
 
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]