Macie drzewka bonsai, lubicie?

Nie wiesz jak urządzić mieszkanie? Jak uporać się z remontem? Jakie kwiaty kupić do ogrodu? Czyli tematy związane z naszym domowym zaciszem.

Macie drzewka bonsai, lubicie?

Postprzez Arowana14 » 29 lis 2012, o 00:58

Macie drzewka bonsai, lubicie?
Arowana14
 

Re: Macie drzewka bonsai, lubicie?

Postprzez Lumena » 29 lis 2012, o 01:26

Oboje z mężem je uwielbiamy :) Obecnie mamy w domu trzy sztuczne drzewka - każde innego gatunku bonsai. Szkoda tylko, że są takie drogie... Choć ostatnio znalazłam sklep w Internecie, w którym można kupić je za dość rozsądne pieniądze. Właśnie zamierzam się do zakupu kolejnego, tylko nie mogę zdecydować się czy ładniejszy jest Bonsai Katsumoto Pinia czy Bonsai Musashi Cedr - jak myślcie? :) Tutaj macie link do tego sklepu: http://www.sklep.hydroponika.pl/Rosliny ... _sztuczne/
Czekam na Wasze opinie :)
Lumena
 

Re: Macie drzewka bonsai, lubicie?

Postprzez aniag1 » 29 lis 2012, o 14:38

Mi kiedyś przywiózł z Chin znajomy i potwierdzam, świetna sprawa:)

aniag1
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 29 lis 2012, o 14:36

Re: Macie drzewka bonsai, lubicie?

Postprzez bettti86 » 31 gru 2012, o 14:42

ja nie mam, ale zastanawiam się nad kupnem, choć wydaje mi się, że to akurat wymaga dużej uwagi i nie wiem czy wygospodarowałabym go w tym 24 godzinach doby :D
bettti86
Extra Kobietka
 
Posty: 484
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 12:11

Re: Macie drzewka bonsai, lubicie?

Postprzez tuptek84 » 4 mar 2013, o 22:47

a uprawa/utrzymanie tego to skomplikowana sprawa? poczytam na forum gdzieś bo chętnie bym nabyła taką miniaturkę:)
Avatar użytkownika
tuptek84
Miła Kobietka
 
Posty: 61
Dołączył(a): 2 mar 2013, o 12:07

Re: Macie drzewka bonsai, lubicie?

Postprzez bluszcz » 6 mar 2013, o 13:01

Bonsai uwielbiam! Prawie jak orchidee :serca

A jeśli chodzi o sztuczne kwiaty, to dla mnie nie kwiaty. W życiu u mnie w domu nie było i nie będzie sztucznych, plastikowych badyli. :evil: Zdecydowanie wolę kwiaty doniczkowe niż cięte, ale zdarza mi się w pełni lata kupować na stół do kuchni wielkie bukiety kwiatów. Plastikom w każdej sferze życia mówię stanowcze NIE! :P
bluszcz
 

Re: Macie drzewka bonsai, lubicie?

Postprzez krokusss » 7 mar 2013, o 11:19

Ja też uwielbiam :)
w zeszłym roku (albo 2 lata temu, nie pamiętam już :) ) we Wrocławiu była wystawa drzewek. Niestety oglądałam ją przez szybę, ale to, co zobaczyłam, powaliło mnie na kolana. Po prostu cuda nie drzewka. Na przykład było drzewko, które, jak się przyjrzałam, miało twarz. Dosłownie :) To był chyba nawet jakiś międzynarodowy konkurs tych drzewek. Później bardzo chciałam sobie takie kupić, ale cena...
W moim mieszkaniu jakoś kwiaty słabo rosną, a właściwie to więdną od razu.Czy takie bonzai jest wymagającą rośliną?
Avatar użytkownika
krokusss
Miła Kobietka
 
Posty: 54
Dołączył(a): 1 lut 2013, o 15:09
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Google [Bot]