Magia - podziały magii, czary

Lubisz jeździć konno, szydełkować, a może grasz w piłkę ręczną? Te i inne tematy o naszych zainteresowaniach piszemy właśnie tutaj.

Magia - podziały magii, czary

Postprzez Sol » 14 wrz 2014, o 11:15

Co sądzicie o magii? Istnieje wiele podziałów. Np. na białą, czarną, anielską.. i innych.
Znacie kogoś kto zajmuje się magią? Może sami się tym interesujecie?
Uważacie, że to bezpieczne?

Niech pozytywna energia Cię nie opuszcza.
Avatar użytkownika
Sol
Miła Kobietka
 
Posty: 95
Dołączył(a): 29 sie 2014, o 00:57

Re: Magia

Postprzez Pletwa Reborn » 14 wrz 2014, o 15:02

Mój znajomy wierzy, ale w energie ciała. Niby każdy człowiek ma swoją aurę, różnią się one kolorami. Nawet się w to wciągnął chłopak. Jednak magia w stylu fantasy jak np. z harrego pottera to nie.
Pletwa Reborn
 

Re: Magia

Postprzez Vanilia ;) » 18 wrz 2014, o 18:59

No właśnie ja raczej nie wierzę....
Chociaż miałam kilka takich sytuacji w życiu na które nie mam logicznego wytłumaczenia.
nic tylko powiedzieć "magia"
no a Ty Sol wierzysz ?
Vanilia ;)
 

Re: Magia

Postprzez Sol » 19 wrz 2014, o 01:39

Tak, ale mam "własną" magię. ;-)

Niech pozytywna energia Cię nie opuszcza.
Avatar użytkownika
Sol
Miła Kobietka
 
Posty: 95
Dołączył(a): 29 sie 2014, o 00:57

Re: Magia

Postprzez Vanilia ;) » 25 wrz 2014, o 21:13

własną ? :oops:
Vanilia ;)
 

Re: Magia

Postprzez Sol » 26 wrz 2014, o 14:53

Nie idę żadną określoną już Tradycją. Poznaję owszem różne poglądy na magię, ale nie praktykuję żadnej szkoły. Sama staram się poznać magię poprzez kontakt z naturą. Natura jest mostem pomiędzy widzialnym, a niewidzialnym. Pomiędzy światem rzeczywistym, a magicznym. Nie chcę definiować tego co czuję, ani co robię za pomocą już opisanych podziałów. Owszem, jak ktoś pyta czasem musze użyć tych określeń, ale sama dla siebie tak ich nie nazywam.

Niech pozytywna energia Cię nie opuszcza.
Avatar użytkownika
Sol
Miła Kobietka
 
Posty: 95
Dołączył(a): 29 sie 2014, o 00:57

Re: Magia

Postprzez Pletwa Reborn » 29 wrz 2014, o 12:17

Nie praktykujesz żadnej szkoły, wiec w jaką magię wierzysz? Nie można czegoś zrobić z niczego, trzeba się na czymś opierać.
Pletwa Reborn
 

Re: Magia

Postprzez BaskaBe » 2 paź 2014, o 10:08

To zobacz sobie Just Edi Show :D Z afromental :D Ja padłam. Wymiękam. Wyciągnął cukierka z gardła...
Avatar użytkownika
BaskaBe
Miła Kobietka
 
Posty: 34
Dołączył(a): 16 paź 2013, o 16:02

Re: Magia

Postprzez Sol » 2 paź 2014, o 18:09

Pletwa Reborn napisał(a):Nie praktykujesz żadnej szkoły, wiec w jaką magię wierzysz? Nie można czegoś zrobić z niczego, trzeba się na czymś opierać.

Nie bardzo wiem z jakiego powodu miałabym się ograniczyć do ustalonych już rytuałów, poglądów. Skoro odpowiedź mogę znaleźć sama w naturze.

Niech pozytywna energia Cię nie opuszcza.
Avatar użytkownika
Sol
Miła Kobietka
 
Posty: 95
Dołączył(a): 29 sie 2014, o 00:57

Re: Magia

Postprzez Jowitta » 3 paź 2014, o 08:17

Można po prostu wierzyć ;) Przecież o to chodzi w wierze ;)
Avatar użytkownika
Jowitta
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 5 lis 2013, o 13:28

Re: Magia

Postprzez Pletwa Reborn » 5 paź 2014, o 14:31

Wait a sec...
Magia to przecież – ogół wierzeń i praktyk opartych na przekonaniu o istnieniu sił nadprzyrodzonych, które można opanować za pomocą odpowiednich zaklęć i określonych czynności.
Czyli musisz znać jakieś zaklęcie :D Pokaż.
Pletwa Reborn
 

Re: Magia

Postprzez Sol » 6 paź 2014, o 13:15

Jak sama napisałaś, które MOŻNA, a nie TRZEBA. :D

Niech pozytywna energia Cię nie opuszcza.
Avatar użytkownika
Sol
Miła Kobietka
 
Posty: 95
Dołączył(a): 29 sie 2014, o 00:57

Re: Magia

Postprzez Astra » 8 paź 2014, o 14:36

Sol napisał(a):Nie idę żadną określoną już Tradycją. Poznaję owszem różne poglądy na magię, ale nie praktykuję żadnej szkoły. Sama staram się poznać magię poprzez kontakt z naturą. Natura jest mostem pomiędzy widzialnym, a niewidzialnym. Pomiędzy światem rzeczywistym, a magicznym. Nie chcę definiować tego co czuję, ani co robię za pomocą już opisanych podziałów. Owszem, jak ktoś pyta czasem musze użyć tych określeń, ale sama dla siebie tak ich nie nazywam.

Przeczytalam Twoj fascynujacy mnie komentarz i szczerze powiem , ze jestem pod nieziemskim wrazeniem tej wypowiedzi.
Dodam tylko, ze doskonale Cie rozumiem , bo mysle podobnie i podobnie czuje.
Magia dziala, a magowie sa uwazani za dziwne osoby .
Zreszta magia sama w sobie jest bardzo dziwnym tematem i dla wiekszosci ludzi bardzo trudno zrozumiewalnym .
Nie ma sie czego dziwic, bo jest to na tyle potezna sila ktora moze osoby ,,nieprzygotowane,, zepchnac nawet w tzw otchlan roznych zahamowan nerwowych.
Dlatego wszelkie eksperymenty magiczne powinny byc traktowane wyjatkowo powaznie, bo magia polega glownie przeciez na manipulowaniu subtelnymi energiami.
Warto tez wiedziec, ze uprawianie magii to nie zabawa dla kazdego, choc bez watpienia trzeba powiedziec, ze magia dostarcza nieziemskich wrazen i kosmicznych emocji.
Ale warto miec tez swiadomosc roznych zagrozen wynikajacych z jej uprawiania.
Mysle, ze kazdy mag o tym doskonale wie. :witch
Avatar użytkownika
Astra
Super Gaduła
 
Posty: 1827
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 01:28

Re: Magia

Postprzez Merrick » 28 paź 2014, o 15:27

Sol, nie znam Cię zupełnie, ale mam wrażenie, że idziesz podobną drogą. Mam bliski kontakt z wiccanami, asatryjczykami i rodzimowiercami ale jakoś nigdy nie pociągała mnie jedna ustalona ścieżka.I znam więcej takich osób, dużo bardziej zaawansowanych w swoich doświadczeniach. Myślę, że na świecie jest miejsce dla tych, którzy potrzebują określonego systemu i dla tych, którzy wolą praktykować samotnie, bez potrzeby nadawania etykiet :)

BTW - to co dziś wiemy, kiedyś było uznawane za magię. Nie można zatem mieć pewności, że dzisiejsza magia nie będzie jutrzejszą nauką :)
Merrick
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 27 paź 2014, o 15:13

Re: Magia

Postprzez Sol » 28 paź 2014, o 18:22

Ja bardzo chciałaby umieć się określić. Ale jeszcze nic takiego, co jest mi w 99% bliskie, nie znalazłam. ;-)

Niech pozytywna energia Cię nie opuszcza.
Avatar użytkownika
Sol
Miła Kobietka
 
Posty: 95
Dołączył(a): 29 sie 2014, o 00:57

Re: Magia

Postprzez VivienneWestwood » 31 paź 2014, o 09:19

Merrick napisał(a):
BTW - to co dziś wiemy, kiedyś było uznawane za magię. Nie można zatem mieć pewności, że dzisiejsza magia nie będzie jutrzejszą nauką :)


Na pewno będzie! Aż w końcu magia się skończy, to i świat się pewnie skończy.
Avatar użytkownika
VivienneWestwood
Miła Kobietka
 
Posty: 58
Dołączył(a): 6 wrz 2013, o 14:40

Re: Magia

Postprzez Snajper » 31 paź 2014, o 09:34

A propos magii i ezoteryki.

Dla mnie spirytyzm stanowi jądro tego typu zjawisk. Ten związany z filozofią i nazwijmy go praktyczny. :)
Snajper
Samiec
 
Posty: 789
Dołączył(a): 4 mar 2014, o 08:53
Lokalizacja: z miasta Świętej Wieży

Re: Magia

Postprzez Pletwa Reborn » 2 lis 2014, o 00:04

Zastanawia mnie tylko skąd bierzecie te pomysły? Ta teoria Sol na temat łączenia widzialnego z niewidzialnym bo czuje... Czuć to ja mogę swoje gazy po obiedzie :D
Pletwa Reborn
 

Re: Magia

Postprzez Sol » 2 lis 2014, o 00:27

Są ludzie z bardziej rozwiniętą percepcją. Są też inni - mogą tylko niedowierzać i pisać o gazach. :roll:

Niech pozytywna energia Cię nie opuszcza.
Avatar użytkownika
Sol
Miła Kobietka
 
Posty: 95
Dołączył(a): 29 sie 2014, o 00:57
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]