Mahoniowe meble

Nie wiesz jak urządzić mieszkanie? Jak uporać się z remontem? Jakie kwiaty kupić do ogrodu? Czyli tematy związane z naszym domowym zaciszem.

Mahoniowe meble

Postprzez karetia » 4 lis 2015, o 15:10

Jaki kolor scian do mahoniowych mebli w kuchni ?
karetia
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 4 lis 2015, o 11:37

Re: Mahoniowe meble

Postprzez kartka » 4 lis 2015, o 16:30

Wystarczy pójść do najbliższego sklepu z farbami i zdjęciem mebli zrobionym w świetle dziennym (bez flesza itp.), przewertować dostępne próbniki i w sekundę pojawi się odpowiedź. Nie mówiąc o tym, że niektóre firmy farbiarskie mają na swoich stronach konfigurator 3D.

"Mahoń" to bardzo ogólne określenie dla materiału, jego faktury, usłojenia i możliwych kolorów. Pomijasz bardzo dużo informacji zadając to jedno ogólne pytanie. Zakładam, że to "typowy" naturalny mahoń, który ma ciepłe odcienie z czerwonawymi tonami, więc sprawdzą się wszelkie kolory o ciepłym zabarwieniu, jasne brzoskwiniowe, łososiowe, beżowe.
Avatar użytkownika
kartka
Extra Kobietka
 
Posty: 288
Dołączył(a): 2 cze 2015, o 18:07

Re: Mahoniowe meble

Postprzez karetia » 6 lis 2015, o 15:15

W sumie bardzo konkretny pomysł, ale zależało mi bardziej na osobach, które po prostu mają takie mebelki u siebie w domu i są w stanie pokazać, jak to zaaranżowały u siebie. Ale jak się domyślam, na takie osoby się nie doczekam, prawda?
karetia
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 4 lis 2015, o 11:37

Re: Mahoniowe meble

Postprzez kartka » 6 lis 2015, o 15:51

Wiesz, ja rozumiem, że szukasz inspiracji, ale też nie możesz całkowicie się kierować przy aranżacji swojego mieszkania czyimiś zrealizowanymi koncepcjami. Bo każde mieszkanie czy dom ma inny układ a przede wszystkim inne oświetlenie (nasłonecznienie). I to, że u kogoś coś dobrze wygląda, wcale nie oznacza, że u Ciebie też tak musi być. Dobieranie koloru ścian na podstawie czyjejś aranżacji jest na dłuższą metę bez sensu, bo i tak będziesz musiała podejść do tematu indywidualnie - pójść do sklepu, wcześniej zrobić jakieś zdjęcia pomocnicze, kupić najlepiej próbkę farby i pomalować najpierw fragment ściany dla upewnienia się, czy dobrze wygląda, czy dobrze kryje poprzedni kolor (bo zakładam, że ściany są teraz pomalowane), czy wybrany kolor jest w 100% taki, jak zakładałaś. Bo niespodzianki wychodzą baaardzo często.
Pomijając, że oferty firm farbiarskich stale się zmieniają i nawet, jeśli ktoś tutaj poda Ci konkretną firmę czy nazwę, nie masz pewności, czy ten kolor jest jeszcze dostępny (mam na myśli gotowe kolory, nie z mieszalnika).
Avatar użytkownika
kartka
Extra Kobietka
 
Posty: 288
Dołączył(a): 2 cze 2015, o 18:07

Re: Mahoniowe meble

Postprzez karetia » 9 lis 2015, o 15:06

Dzięki za bardzo konkretne sugestie. Ktoś jeszcze jest w stanie dodać coś ciekawego do tematu? Jeśli ktoś posiada jakieś fotki, to za ich wstawienie będę dozgonnie wdzięczna. Jest ktoś taki na forum? ;-)
karetia
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 4 lis 2015, o 11:37

Re: Mahoniowe meble

Postprzez Haska » 11 lis 2015, o 14:45

Ja bym tą całą rozmowę zaczynała od pokazania zdjęcia tych mebli. Bo na tej podstawie byłoby łatwiej.
Pamiętaj że kazdy kolor ma wiele odcieni.
Haska
Miła Kobietka
 
Posty: 51
Dołączył(a): 19 lis 2013, o 16:27

Re: Mahoniowe meble

Postprzez karetia » 12 lis 2015, o 14:53

Ale one nie są jeszcze kupione - widzieliśmy takie w sklepie, jednogłośnie stwierdziliśmy, że w takim kolorze one się najbardziej nam będę podobały. Tak więc nie bardzo mam co wklejać. Przecież jest Google Grafika, a tam całe mnóstwo mahoniowych mebli ;-)
karetia
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 4 lis 2015, o 11:37

Re: Mahoniowe meble

Postprzez kartka » 12 lis 2015, o 19:27

karetia napisał(a):Ale one nie są jeszcze kupione - widzieliśmy takie w sklepie, jednogłośnie stwierdziliśmy, że w takim kolorze one się najbardziej nam będę podobały. Tak więc nie bardzo mam co wklejać. Przecież jest Google Grafika, a tam całe mnóstwo mahoniowych mebli ;-)


Mahoń mahoniowi nierówny, o czym mowa była wyżej. Po drugie skoro meble nie są jeszcze kupione, tym łatwiej będzie Ci wydębić próbkę wybarwienia mebli i wziąć ją ze sobą do sklepu z farbami.
Avatar użytkownika
kartka
Extra Kobietka
 
Posty: 288
Dołączył(a): 2 cze 2015, o 18:07

Re: Mahoniowe meble

Postprzez laelia » 13 lis 2015, o 17:37

mnie by pasowało coś takiego - mięta, pastelowa zieleń
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Obrazek
Avatar użytkownika
laelia
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 589
Dołączył(a): 5 paź 2014, o 20:16

Re: Mahoniowe meble

Postprzez Ekspert_Dekoral » 16 lis 2015, o 16:52

Meble o zabarwieniu mahoniowym są na tyle uniwersalne, że doskonale prezentują się w niemal każdej kolorystyce. Głęboki odcień mahoniowego drewna świetnie sprawdzi się zarówno w klasycznej jak i nowoczesnej aranżacji. Ze względu na ich ciemną barwę, aby nie uzyskać zbyt ciężkiego efektu, proponuję „uważać” z intensywnymi kolorami. Ale jest na to sposób! Kto powiedział, że ściany trzeba malować na jeden kolor? Jeśli jesteś zwolennikiem odważnych rozwiązań, skontrastuj intensywną barwę z jasną i delikatną. Taki zabieg zdynamizuje przestrzeń i nada jej ciekawego charakteru. Oczywiście wszystko zależy od koloru dodatków, oświetlenia i wielkości pomieszczenie, ale przygotowałam dla Ciebie kilka kompozycji kolorystycznych: batystowy fiolet/ natchnienie, intuicja/ perłowa organza, aksamitny burgund/ naturalna bawełna. Powodzenia! :)
Ekspert_Dekoral
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 16 lis 2015, o 16:26

Re: Mahoniowe meble

Postprzez karetia » 26 lis 2015, o 15:13

Jak rozumiem to są nazywa farb z palety, tak? Pierwszy wygląda ciekawie, pozostałych jeszcze nie sprawdziłam, ale rzeczywiście połączenie dwóch kolorów może się tutaj okazać optymalnym rozwiązaniem - będzie nowocześnie i estetycznie. W sumie to chyba dobry pomysł ;-)
karetia
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 4 lis 2015, o 11:37

Re: Mahoniowe meble

Postprzez magdaakos » 6 cze 2016, o 17:15

Do takich ciemnych mebli najlepsze byłyby ściany w kolorze beżu, ecru, śmietanki. Jakiekolwiek żywe kolory będą wyglądały kiczowato.

magdaakos
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 6 cze 2016, o 16:46

Re: Mahoniowe meble

Postprzez Joana » 3 lis 2020, o 12:31

Moja mama malowała niedawno pokój i do mahoniowych mebli dobrała jasne pastelowe kolory. Używała Magnat Creative - dużo różnych kolorów i odcieni, trudno było się zdecydować na jeden :) Farba bardzo dobra - wydajna, nie chlapiąca podczas malowania, ładnie pokryła ściany i nierówności.
Joana
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 12 paź 2020, o 11:45

Re: Mahoniowe meble

Postprzez Beatka » 10 mar 2021, o 12:05

Moja mama bardzo lubi ten kolor, aczkolwiek ja uważam, że wyszedł już z mody ;) Aktualnie do swojego nowego mieszkania poszukuję nowych mebli i właśnie tak przeglądam internet patrząc na różnego rodzaju inspiracje. Wczoraj trafiłam na ciekawy wpis: https://eltap.pl/blog/jakie-kolory-mebli-beda-modne-w-2021-roku.html dotyczący modnych kolorów mebli w 2021 roku. Warto śledzić najnowsze trendy :)
Beatka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 18 mar 2020, o 09:40

Re: Mahoniowe meble

Postprzez alakin » 11 mar 2021, o 22:37

By urządzić funkcjonalny salon, warto wyposażyć się w kilka niezbędnych elementów. Należą do nich: komody, regał na książki, witryna, czy biurko, jeżeli salon ma także pełnić funkcję domowego biura. Czy kupować meble stanowiące komplet?

Avatar użytkownika
alakin
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 11 mar 2021, o 22:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mahoniowe meble

Postprzez majala » 30 kwi 2021, o 20:03

Stary wątek, ale mahoniowe meble żyją wiecznie, nie zgodzę się że wyszły z mody. Tak jak pisał przedmówca - wszystko zależy od dokładnego odcienia i dodałabym że jeszcze oświetlenia. Najlepiej obronią się jasne beże, zwłaszcza jeśli to są starej daty mahoniowe meble, potężne i przytłaczające.
U mojej mamy się takie ostały, ale w salonie :) do tego ma brązowe ściany, więc już w ogóle jaskinia, ale nie chciała przemalować, bo to jeszcze świętej pamięci stryj robił sciany. Ale robiłam jej tam przemeblowanie w zeszłym roku :) wjechała delikatna, elegancka beżowa sofa (Adele od Puszmana, nie pamiętam jaki dokładnie odcień, dobierali specjalnie dla nas) + 2 białe fotele-motylki od lokalnego rzemieślnika. Wiadomo, że meble na zamówienie, to nie jest tania opcja, ale za wysoką jakość warto. Szczególnie jestem zadowolona z wyboru tej sofy, fotele nie w moim guście ale mama chciała takie. Stół kawowy z kompletu więc też mahoniowy, ale sam wypoczynek wprowadził bardzo dużo życia.
Takie przełamywanie mahoniu bielami i beżami sprawdzi się chyba w każdym pomieszczeniu :) jak ktoś lubi rośliny to białe kwiaty na pewno też się sprawdzą, na przykład storczyki, bo też są delikatne.
majala
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 8 mar 2021, o 16:29

Re: Mahoniowe meble

Postprzez ron.crona » 12 lip 2022, o 13:51

Każde wnętrze ma niepowtarzalny wystrój. Jednak z upływem czasu jedne elementy znikają, a w ich miejscu pojawiają się inne. Nowe meble zastępuję stare i wysłużone, zmieniając wygląd, a czasami nawet charakter pomieszczenia. Fotele sprawdzą się w każdej przestrzeni, gdzie można swobodnie usiąść i odprężyć się po trudach dnia.

Avatar użytkownika
ron.crona
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 12 lip 2022, o 13:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mahoniowe meble

Postprzez cdach » 26 wrz 2022, o 14:22

Okleina może imitować drewno lub marmur, nie brakuje też różnokolorowych fornirów. W zakamuflowaniu dekretu na meblu pomoże też nowoczesna fototapeta co również prezentuje się bardzo stylowo i nie ma trudności z dopasowaniem dekoracji do aranżacji wnętrza czy swoich preferencji. Pojawia się jednak pytanie, jak okleić meble, aby uzyskać pożądany efekt.

Avatar użytkownika
cdach
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 26 wrz 2022, o 14:20
Lokalizacja: Poznań
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]