maluch nie chce mleka

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

maluch nie chce mleka

Postprzez kisiaa » 9 paź 2012, o 14:03

dziewczyny mam taki dylemant .mam 9 miesieczna córcie. mala je juz praktycznie wszystko oczywiście w granicach rozsadko. podaje jej 5 posiłków dziennie. o 5 bez problemu wypija mi zgodnie z zalecaniami 210ml mleka bebiko, o 9 je byłeczke maślana delikatnie posmarowana masełkiem, lub jogurcik dla dzieci lub kaszkę, o 13 je obiadek zupkę, albo mięsko, lub ziemniaczki czy tez parówkę, zupkę mleczna o 16 je podwieczorek kisielek, jabłuszko, banana,serek, biszkopciki z mlekiem, kaszke jesli nie jadła rano,. zaczęła mi chodzi spać wcześniej niż jeszcze miesiąc temu wiec o 19 po kąpieli 210ml mleka no ale z tym jest problem bo rzadko kiedy wypije to mleko do końca, przeważnie wypija tak około 60ml tylko. wcześniej przesypiała mi cale noce, ale teraz budzę ja tak okol 22 zęby jednak wypila do końca to mleko( oczywiscie robie świeże) obudzi sie ale jeść nie chce. w nocy nie budzi sie wcale, wiec raczej głodna nie jest.
na opakowani mleka pisze ze powinna wypić 3x210ml, a pije tylko raz.
martwie sie czy jest prawidłowo odrzywiana, czy nie spadnie z wagi, chociaz na brak apetytu nie narzeka, bo w ciagu dnia co bym jej nie dala i kiedy bym jej nie dala to zjada bez problemu, oczywiście oprócz mleka
kisiaa
Miła Kobietka
 
Posty: 42
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 11:42

Re: maluch nie chce mleka

Postprzez Armigor » 9 paź 2012, o 23:13

Skoro Maluta nie chce mleka nie zmuszają jej często dziecko z biegiem czasu przestaje na noc przyjmować mleko i jest to normalne widocznie jest najedzona skoro nie jest głodna śpi spokojnie żołądeczek jej odpoczywa sama pewnie tez nie lubisz spać z napchanym brzuchem mój pierwszy synek przestał kompletnie jeść mleko w wieku 9 miesięcy ,drugi i trzeci synek jak mieli po 15 miesięcy trzeci był na tylko na piersi gdybym mu dała dłużej jadł by pewnie do tej pory a sztucznego nie chce
Armigor
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 834
Dołączył(a): 23 wrz 2012, o 21:51

Re: maluch nie chce mleka

Postprzez kisiaa » 10 paź 2012, o 15:46

a co z wapniem. wczoraj zauwazylam ze mala bieze do buzi butelke z mlekiem ale gdy poczuje mleko kiwa ze nie chce. dalam jej buleczke maslana i jadla, wiec wpadłam na pomysł, mleko wlalam do misaczki do tego rozdrobnilam buleczke próbowalam jej dac ale wyczula mleko i koniec jedzenia
kisiaa
Miła Kobietka
 
Posty: 42
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 11:42

Re: maluch nie chce mleka

Postprzez Armigor » 10 paź 2012, o 16:47

Nie martw sie dzieci intuicyjnie czuja co jest im potrzebne moze ma już dosyć białka co do wapnia przecież 9 miesięczny Bobasek je już praktycznie wszystko jogrciki, setki itp. Więc napewno krzywda sie jej nie stanie moi chłopcy jakoś żyją i nigdy nie miałam problemów żywieniowych nigdy ich do niczego nie zmuszalam. Zmuszaniem jej do mleka zrazisz ja tylko do jedzenia czego kolejek bo będzie zle kojarzyła moment posiłku oszukujac ja sprawiasz ze stanie sie nie ufna i będzie przysłowiowym niejadkiem ,a wtedy zapytasz dlaczego?
Armigor
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 834
Dołączył(a): 23 wrz 2012, o 21:51

Re: maluch nie chce mleka

Postprzez kisiaa » 10 paź 2012, o 20:35

masz racje. dzisiaj nie wciskalam jej, ale do mleka dodalam luzeczke kakao dla dzieci. dalam jej bez zmusznia, wypije to wypije, nie to nie. iiiiiiii.............. WYPILA. bez problemu
kisiaa
Miła Kobietka
 
Posty: 42
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 11:42

Re: maluch nie chce mleka

Postprzez Cierbikowska » 11 paź 2012, o 16:34

Jak nie chce, to nic na siłe...
Cierbikowska
 

Re: maluch nie chce mleka

Postprzez Armigor » 11 paź 2012, o 17:37

Brawo mama :cooking
Armigor
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 834
Dołączył(a): 23 wrz 2012, o 21:51

Re: maluch nie chce mleka

Postprzez ona-3-slask » 13 paź 2012, o 10:57

ja np karmiłam corki 1,5 roku
jadły tez normalne posiłki

mi lekarka mowiła-jesli dziecko nie chce mleka nie ma co zmuszac,wystarczy ze jada przetwory mleczne

Twoja z tego co przeczytałam pije 1raz mleko
wiec nie ma tak źle
ona-3-slask
Fajna Kobietka
 
Posty: 106
Dołączył(a): 10 wrz 2012, o 10:31

Re: maluch nie chce mleka

Postprzez abraska » 17 paź 2012, o 12:00

Zgadzam się nie ma się co przejmować. U mnie sytuacja wyglądała tak - dziecko nie chciało nawet słyszeć o mleku modyfikowanym a w wieku 18 miesięcy uznało że jest już za duża na picie mleczka od mamusi. Od tego czasu nawet nie spróbowała jakiegokolwiek mleka, jednak dbamy o to, żeby jadła przetwory mleczne. Jest dużą i silną czterolatką. Mleko nie jest konieczne.

BAJKI DLA DZIECI - super bajki online | IMIONA DLA DZIECI - baza imion
abraska
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 17 paź 2012, o 11:34

Re: maluch nie chce mleka

Postprzez vpresto » 25 mar 2014, o 22:51

czytałam ostatnio że wapń w diecie dziecka najlepiej uzupełnić żółtym serem :)

to w sercu ma tylko nienawiść,
nigdy nie zazna miłości i szczęścia.
Avatar użytkownika
vpresto
Miła Kobietka
 
Posty: 79
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 18:28
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]