Maluch niedługo będzie na świecie - zakupy :)

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

Maluch niedługo będzie na świecie - zakupy :)

Postprzez puderniczka » 12 mar 2012, o 14:05

Kiedy robiłyście wyprawkę dla waszych dzidziusiów? i jakie kosmetyki kupowałyście? ciuszków mam odziedziczonych po siostrzeńcach, chociaż chyba nowe też kupić nie?

puderniczka
Fajna Kobietka
 
Posty: 114
Dołączył(a): 15 paź 2011, o 19:56

Re: Maluch niedługo będzie na świecie - zakupy :)

Postprzez golden_eye » 12 mar 2012, o 15:08

Ja niestety ze względów zdrowotnych, zmuszona byłam odłożyć zakupy na sam finisz, ale to zdecydowanie nie jest dobry czas na takie szaleństwa. Czasu jest mało a dzidziuś w każdej chwili moze pojawić sie na świecie. Dlatego popełniłam wiele błędów i wiele rzeczy kupiłam bezmyślnie. Wózek, którego w ogóle nie przemyślałam okazał sie niewypałem, za małe kółka, zbyt płytka budka i brak amortyzacji, koszmar jakiś.
Marka kosmetyków to indywidualna sprawa, bo może się okazać, ze dzidzius jest na jakiś uczulony, więc z tym trzeba uważać.
Ciuszki masz, więc z tym nie szalej, kup tylko to, czego ci brakuje. Radzę nie kupować zbyt duzo ciuszków w tych najmniejszych rozmiarach, bo nie wiadomo jak duże urodzi sie dziecko.
golden_eye
 

Re: Maluch niedługo będzie na świecie - zakupy :)

Postprzez kotlinka » 12 mar 2012, o 16:42

No jasne, że nowe też trzeba jakieś kupić, do lekarza, na jakąś uroczystość rodzinną trzeba bobaska też ładnie ubrać:) no i pamiętaj, że dzieci szybko rosną, musisz być przygotowana na różne rozmiarówki. No i takie rzeczy jak ręczniczki dla dziecka też najlepiej kup nowe;)
kotlinka
 

Re: Maluch niedługo będzie na świecie - zakupy :)

Postprzez mamajulci » 12 mar 2012, o 19:05

Szaleństwo zakupowe zaczeło sie u mnie już po trzecim miesiącu ciązy:) Jak przechodzi się obok wystaw pełnych slicznych ubranek dla maluszków to nie mozna sie oprzec.Pamietaj jednak zeby kupowac rzeczy bawełniane, bez zadnych zapiec i guziczkow na pleckach. Wazne jest łatwe sciagnie i rozbieranie do zmiany pieluszek wiec pajacyki z rozpinanymi nozkami.Duzo rzezcy tez dostaniesz od babc, kuzynek kuzynow i znajomych. (o ile ich sie ma:) Kilka sztuk pajacykow, bluzeczek na pewno sie przyda bo nawet przy pieluszcze zdarzaja siew umoczenia a jednej pary prac nie bedziesz . A co do kremow i komsetykow dla niemowlat, jest duza gama dostepna w aptece dla dzieci od pierwszego dnia narodzin. powodzonka
Avatar użytkownika
mamajulci
Fajna Kobietka
 
Posty: 152
Dołączył(a): 23 lut 2012, o 20:52

Re: Maluch niedługo będzie na świecie - zakupy :)

Postprzez limonkanesti » 12 mar 2012, o 20:03

wiadomo, ze nowe ciuszki trzeba kupic tak jak napisala osoba wyzej ;) a ogolnie co do zakupow, to ja wszystko kupowalam nowe, bo to moje pierwsze dziecko a i w rodzienie od 20 lat zadne malenstwo sie nie urodzilo ;p jestem pierwsza :D

jest to spoty wydatek, odloz sobie troszke gotowki, jakies poltora tysiaca na wszystko. a jezeli chodzi o rozpoczecie zakupow, to ja zaczelam w 4 miesiacu. moze troche za wczesnie, ale ja jestem taka, ze wszystko musze miec wczesniej dopracowane ;p
limonkanesti
 

Re: Maluch niedługo będzie na świecie - zakupy :)

Postprzez pomcia » 14 mar 2012, o 22:29

To gratulacje. Szaleństwo zakupowe to dopiero się zacznie jak maluszek pojawi się na świecie, sama zobaczysz.
pomcia
 

Re: Maluch niedługo będzie na świecie - zakupy :)

Postprzez limonkanesti » 20 mar 2012, o 15:51

osobom ze stolicy moge polecic sklep ZEBRA, na ursusie, na ulicy bodajze 'bodycha'. maja bardzo duzy wybor a i ceny sa przystepne. ja sie tam obkupilam bez problemu :) wszystko co chcialam to bylo:)
limonkanesti
 

Re: Maluch niedługo będzie na świecie - zakupy :)

Postprzez Arowana14 » 16 cze 2012, o 20:29

Musisz urządzić mu pokoik :) Łóżeczko i te sprawy :) Jeśli szukasz fajnych i tanich mebli dla niemowląt, to polecam zajrzeć tutaj: ....... Znajdziesz wiele fajnych rzeczy, nie tylko mebli, ale również akcesoriów i dodatków dla maluchów :)



Treść zmieniona przez moderatora

proszę nie spamować
Arowana14
 

Re: Maluch niedługo będzie na świecie - zakupy :)

Postprzez niki11 » 17 cze 2012, o 17:00

Teraz trochę humoru:

Skazali gościa na śmierć.
Jednak był tak gruby, że się nie mieścił na krześle elektrycznym.
Zarządzili dietę.
Po tygodniu o chlebie i wodzie - koleś zamiast schudnąć, przytył 10 kilo.
Na krzesło nijak się nie mieści.
Zarządzili tylko wodę - znów przytył 10 kg.
Postanowili nic mu nie dawać.
Kolo zamiast chudnąć, poprawił się o 10 kg.
- Co jest, Czemu nie chudniesz?
- Jakoś kurde nie mam motywacji...

niki11
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 17 cze 2012, o 16:43

Re: Maluch niedługo będzie na świecie - zakupy :)

Postprzez athe » 23 cze 2012, o 20:27

Ja też widziałam właśnie fajne inspiracje ogólnie jak urządzić pokoik dla maluszka np. tutaj: http://www.meblik.pl/porady/kategoria/3/inspiracje/
athe
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 23 cze 2012, o 20:20

Re: Maluch niedługo będzie na świecie - zakupy :)

Postprzez ewelina123 » 24 cze 2012, o 15:40

Hey dziewczyny

Gratulacje maleństwa :)

sklep dla dzieci, który ja wybrałam dał mi możliwość kupna prawie wszystkiego w jednym miejscu bez wychodzenia z domu. Jest mnóstwo produktów dla dzieci. Można przebierać w kolorach, kształtach aj prawdziwy zawrót głowy :)
Ja zaczęłam robić wyprawkę i urządzać pokój dziecka pod koniec 7 miesiąca.


Kupowanie dla dzieci jest wspaniałe a teraz mamy wiele różnych zabawek i produktów, o których my tylko mogłyśmy śnić.

Udanych zakupów :)

Obrazek
Avatar użytkownika
ewelina123
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 24 cze 2012, o 15:18

Re: Maluch niedługo będzie na świecie - zakupy :)

Postprzez Lumena » 25 lip 2012, o 13:29

Na pewno nie obędzie się bez wanienki, ja ogólnie z doświadczenia polecam regał kąpielowy, możesz go spokojnie postawić w pokoju. Jest dużo praktyczniejszy niż zwykła wanienka. W takim regale masz wanienkę, komodę na rzeczy, no i przewijak - dla mnie to było super wyjście. Zobacz chociażby ten: http://mebledladziecka.com.pl/regaly-do ... jania.html Teraz co prawda córcia już dawno z niego wyrosła, ale trzymam go dla drugiego dzidziusia. Kto wie, może kiedyś się jeszcze przyda... :)
Lumena
 

Re: Maluch niedługo będzie na świecie - zakupy :)

Postprzez Malwa100 » 7 sie 2012, o 17:00

A mój najnowszy zakup to wózek. ;) w końcu trzeba było się zdecydować, bo czas leciał. :D mamy Symbio firmy Graco - ma sprężynowe zawieszenie i pompowane koła, więc żadna droga mu nie straszna, dla nas sprawuje się idealnie - czy to w mieście czy na wsi u moich znajomych. :)
Malwa100
Miła Kobietka
 
Posty: 41
Dołączył(a): 28 sty 2012, o 18:53

Re: Maluch niedługo będzie na świecie - zakupy :)

Postprzez tomek23 » 9 sie 2012, o 14:13

Podobnie jak moja poprzedniczka, również jestem zmuszony jak najszybciej nabyć porządny wózek, z tym że to zadanie dopiero przede mną. Z tego względu odwiedzam różne fora i blogi młodych mam, by się czegoś w tej kwestii dowiedzieć. Wygląda to tak, że moja brzemienna żona odpoczywa, a przyszły tata szybko musi się uczyć :)

Avatar użytkownika
tomek23
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 6 sie 2012, o 11:29
Lokalizacja: Malbork

Re: Maluch niedługo będzie na świecie - zakupy :)

Postprzez Kolaboracja » 13 kwi 2013, o 13:02

u mnie też czas na zakupy, kupiłam już parę ubranek, kocyk i pościel o właściwościach antyalergicznych, zawsze to zdrowsze, wózek mam dostać od siostry;] i łóżeczko, a resztę muszę jeszcze kupić,te malutkie rzeczy są takie słodkie, ale staram się zachować zdrowy rozsądek i kierować przede wszystkim dobrem dziecka, moją wygodą i wyglądem
Kolaboracja
 

Re: Maluch niedługo będzie na świecie - zakupy :)

Postprzez Armigor » 13 kwi 2013, o 13:37

Gratuluję dzidziusia !
Jakupował pod koniec ,miałam wcześniej tylko upatrzone ale nie kupowałam, bałam sie po poprzednim zdarzeniu gdzie miałam już sporo a moje Maleństwo się nie urodziło.
Armigor
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 834
Dołączył(a): 23 wrz 2012, o 21:51

Re: Maluch niedługo będzie na świecie - zakupy :)

Postprzez Kolaboracja » 16 kwi 2013, o 09:00

współczuje Ci :( , jak robiłaś już zakupy to jaki materacyk kupowałaś dla maluszka?na co trzeba zwracać uwagę?
Kolaboracja
 

Re: Maluch niedługo będzie na świecie - zakupy :)

Postprzez Armigor » 17 kwi 2013, o 15:55

Ja jestem przeciwnikiem gyki na początku jest ok ale pózniej jak dziecko rośnie nie zdaje egzaminu zwłaszcza jak dziecko wyleje picie itp. Bardzo wychłana wilgoć ,mi to nie odpowiada
Armigor
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 834
Dołączył(a): 23 wrz 2012, o 21:51

Re: Maluch niedługo będzie na świecie - zakupy :)

Postprzez Kolaboracja » 18 kwi 2013, o 08:48

no ale jakiś materacyk musisz mieć do łóżeczka, słyszałam coś o kokosie?
Kolaboracja
 

Re: Maluch niedługo będzie na świecie - zakupy :)

Postprzez Kolaboracja » 24 kwi 2013, o 15:43

no ale gąbka też wchłania ciecz,więc jaki wybrałaś materacyk?
Kolaboracja
 

Re: Maluch niedługo będzie na świecie - zakupy :)

Postprzez joasia007 » 25 cze 2014, o 21:25

koniecznie pomyśl o wózku, ja polecam jane muum :) fajny wózek i w rozsądnej cenie ;)
joasia007
Miła Kobietka
 
Posty: 66
Dołączył(a): 24 sty 2014, o 18:18

Re: Maluch niedługo będzie na świecie - zakupy :)

Postprzez rosiehw » 27 cze 2014, o 21:26

joasia007 napisał(a):koniecznie pomyśl o wózku, ja polecam jane muum :) fajny wózek i w rozsądnej cenie ;)


o, masz moze jane muum? chetnie poslucham opinii :)
rosiehw
Fajna Kobietka
 
Posty: 150
Dołączył(a): 15 lut 2014, o 12:42

Re: Maluch niedługo będzie na świecie - zakupy :)

Postprzez Hadassa » 27 cze 2014, o 21:56

Rosiehw, no niby kolezanka ma, to nie może Ci powiedziec robisz kolejny spam ??
rosiehw napisał(a):jane exo i montecarlo r1 sa bardzo dobre. my mamy ten drugi, ale moja znajoma kupila teraz jane exo i tez jest bardzo zadowolona.

a tu orginał
post154264.html#p154264

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Maluch niedługo będzie na świecie - zakupy :)

Postprzez puderniczka » 20 kwi 2015, o 15:05

Zebrę (sklep w Warszawie, dzielnica Ursus) przenieśli na ulicę Kolorową 19 lok. 142 gdyby ktoś szukał, pod koniec marca było otwarcie i fajne promocje, nie wiem jak teraz.

puderniczka
Fajna Kobietka
 
Posty: 114
Dołączył(a): 15 paź 2011, o 19:56

Re: Maluch niedługo będzie na świecie - zakupy :)

Postprzez bajkowy pokoik » 8 gru 2021, o 09:53

Kompletowaniem wyprawki najlepiej zajmować się cały czas :) Na pewno ciągle będziesz się przyłapywać na tym, że czegoś zapomniałaś lub coś jest na promocji. Jeśli chodzi o to co warto mieć dla maluszka, to oprócz ubranek i kosmetyków pamiętaj także o pościeli :) Ciało maluszka jest bardzo delikatne, dlatego też pościel, pod którą będzie spał musi być równie delikatna :) Wiele rodzajów pościeli dla dzieci znajdziesz na https://bajkowypokoik.pl/posciel.dla.dzieci :) Przejrzyj produkty i wybierz te najwłaściwsze dla Twojego dziecka :)
bajkowy pokoik
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 8 gru 2021, o 09:46
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]