Mam nowego kociego lokatora

Masz jakiegoś pupila? Chcesz się nim pochwalić? Nie wiesz jak go pielęgnować, czym karmić, kiedy zabrać do weterynarza? Tutaj znajdziesz odpowiedzi na nurtujące pytania.

Mam nowego kociego lokatora

Postprzez Atralka » 3 lut 2016, o 20:39

Od kilku dni mam w domu małego kotka. Piękna z niego kuleczka. Mam do Was pytanie odnośnie żywienia. Czy samemu przygotowywać jedzenie dla kotka? Czy lepiej kupować gotowe karmy? Na co zwracać uwagę przy wyborze?
Atralka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 3 lut 2016, o 20:34

Re: Mam nowego kociego lokatora

Postprzez malesa » 5 lut 2016, o 02:18

Fajnie jakby maluch dostawał dobrze zbilansowane posiłki. 2 razy dziennie. Rybkę, albo mięsko. Bez mleka. Zawsze woda. Jeśli raz na jakiś czas dostanie gotową to będzie się cieszył :) koty lubią różne saszetki. Też sucha powinna być włączona, ja spróbowałam podawać kotu prevital i je. Zorientuj się w marketach czy zoologicznych
Avatar użytkownika
malesa
Miła Kobietka
 
Posty: 26
Dołączył(a): 8 paź 2015, o 08:13

Re: Mam nowego kociego lokatora

Postprzez AsiaDigi » 7 mar 2016, o 11:39

Ja karmię swojego kota suchą karmą - ma do niej stały dostęp, a czasami daję mokrą karmę lub surowe mięso. To czy kot może mieć stały dostęp do karmy to zależy od kota - jeżeli je porcjami, po trochu i nie ma skłonności do tycia, to może mieć. W przeciwnym wypadku trzeba mu dawkować, np. jak napisała malesa 2 razy dziennie. Jak kupisz karmę to na etykiecie na pewno będzie dawkowanie. Pozdrawiam i życzę, żeby kociak zdrowo rósł.

AsiaDigi
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 7 mar 2016, o 11:20
Lokalizacja: Poznań

Re: Mam nowego kociego lokatora

Postprzez MagdaG » 25 lip 2016, o 13:15

Wybierając suchą karmę zwróć uwagę na jej skład.Dużo karm premium zawiera tylko 4% mięsa czyli bardzo mało.U nas wybór padł na karmę Iams ze względu na odpowiednią ilość składników odżywczych oraz skład ogólny, który wśród karm premium jest bardzo dobry.Mleczko możesz podać jednak te specjalne dla kotów.Dla mojego kociaka uzupełnieniem diety jest świeża cielęcina,pierś z kurczaka i podroby.Jednak z tym ostatnim trzeba uważać żeby nie przesadzić ponieważ wątróbka zawiera dużo witaminy A a serca drobiowe fosforu co może niekorzystnie wpłynąć na zdrowie kotka.
MagdaG
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 13 lip 2015, o 21:02

Re: Mam nowego kociego lokatora

Postprzez Olivier.88 » 22 wrz 2016, o 13:10

Sucha karma też jest dobra.Na wsi dostają mleko,jakieś mięsko i żyją i są nawet bardzo okrągłe.
Olivier.88
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 22 wrz 2016, o 00:58
Lokalizacja: Poznań, Polska

Re: Mam nowego kociego lokatora

Postprzez BaskaBe » 21 paź 2016, o 13:14

Olivier.88 napisał(a):Sucha karma też jest dobra.Na wsi dostają mleko,jakieś mięsko i żyją i są nawet bardzo okrągłe.

To że dostają mleko nie oznacza, że jest to dla nich zdrowe...
Avatar użytkownika
BaskaBe
Miła Kobietka
 
Posty: 34
Dołączył(a): 16 paź 2013, o 16:02

Re: Mam nowego kociego lokatora

Postprzez Romka22 » 25 paź 2016, o 15:48

Dokładnie, nie zawsze dawanie mleka dobrze wpływa na zwierzaka.
Romka22
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 21 paź 2016, o 23:25

Re: Mam nowego kociego lokatora

Postprzez Demeter » 25 paź 2016, o 21:53

Zdecydowanie jeśli w ogóle mleko dla kociaków to tylko rozcieńczone. Normalne krowie jest dla nich za tłuste.
Avatar użytkownika
Demeter
Fajna Kobietka
 
Posty: 199
Dołączył(a): 2 wrz 2015, o 00:58
Lokalizacja: moje miejsce na ziemi :)

Re: Mam nowego kociego lokatora

Postprzez igacek » 10 kwi 2017, o 09:42

Małe kot potrzebują dobrej, specjalistycznej karmy pełnej wartości odżywczych i witamin. Zwracaj uwagę na ilość białka, mięsa, żeby było jak najmniej sztucznych zapychaczy i chemicznych składników. Polecam Schmusy. Im lepszą karmę zapewnisz mu dzisiaj tym na starość mniej będzie potrzebował pomocy weterynarza, każdy Wet Ci to powie
Avatar użytkownika
igacek
Miła Kobietka
 
Posty: 31
Dołączył(a): 21 wrz 2016, o 12:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Mam nowego kociego lokatora

Postprzez Madzix3o5 » 2 lip 2018, o 12:22

Ciekawy tekst odnośnie kociej diety: SPAM

Ostatnio edytowano 2 lip 2018, o 16:27 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Madzix3o5
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 27 mar 2018, o 14:57
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mam nowego kociego lokatora

Postprzez jagoda1 » 16 gru 2018, o 19:39

Żywienie kota to wcale nie jest taka łatwa sprawa jakby się mogło wydawać, u nas często się zdarzają różne przeboje żołądkowe i wtedy ciekawie nie jest! Jak na razie zmieniłam mu karmę i w końcu od dłuższego czasu jest lepiej.
jagoda1
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 16 gru 2018, o 18:49

Re: Mam nowego kociego lokatora

Postprzez jowcia » 13 sty 2019, o 15:06

moj helcio tez byl kiedys kuleczka :) teraz juz ma swoje lata. swietnie ze pytasz tak wczesnie jak karmic takie malenswto bo niektorzy to olewaja ten temat i co zostanie z obiadu to kot zje a to nie jest dla niego dobre. my od poczatku podajemy bozite, teraz kiedy helcio jest wiekszy jeszcze bardziej musimy o niego dbac bo sie starzeje. bozita ma karmy dla malych kociakow takze zakup zestaw startowy i rzekonaj sie jak smak polubi :)
jowcia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 13 sty 2019, o 15:02

Re: Mam nowego kociego lokatora

Postprzez ziemniak » 11 lut 2019, o 20:46

wazne aby od malego karmi nasze zwierzaki odpowiednia karma zeby rosly zdrowe. ja postawilam na karme od bozity i to najlepszy wybor. ich karmy sa bez gmo i maja tez karmy bezzozowe. warto kupic ich zestaw startowy i samemu sie przekonac.
ziemniak
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 11 lut 2019, o 20:21

Re: Mam nowego kociego lokatora

Postprzez linijka » 29 mar 2019, o 00:08

może na początku jakieś mokre karmy? niektóre są bardzo dobrej jakości, poczytaj skład to będziesz miała porównanie :)
pamiętaj, że jedzenie ma ogromny wpływ na zdrowie zwierzaka!
linijka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 29 mar 2019, o 00:05

Re: Mam nowego kociego lokatora

Postprzez BlackWolf » 22 kwi 2019, o 15:40

Atralka napisał(a):Od kilku dni mam w domu małego kotka. Piękna z niego kuleczka. Mam do Was pytanie odnośnie żywienia. Czy samemu przygotowywać jedzenie dla kotka? Czy lepiej kupować gotowe karmy? Na co zwracać uwagę przy wyborze?


Nie kupuj żadnych karm typu whiskas, kitekat itd. Te karmy zawierają tylko 4% produktu zwierzęcego i nie jest to mięso a same odpadki jak oczy, uszy, łapy, rybie łby, ogony, zmielone skóry i kości.
Jednym słowem sam syf.
Reszta składników to zboża i rośliny, sztuczne konserwanty, barwniki i wszelkiego rodzaju ulepszacze, których kot nie potrzebuje, bo jest on drapieżnikiem a nie chomikiem.
Zawsze czytaj skład danego produktu. Im więcej % mięsa tym lepiej.
Polecane karmy to:
Orijen Cat -ponoć jedna z najlepszych podobnie jak Purina,
Acana Cat, Brit,Bosch, Eukanuba, Belcando.
Poczytaj o karmach na kicikot. Znajdziesz tam listę suchych karm dla kotów, poszukaj w internecie opinii o danej karmie. :)
Nie wkleję linku, bo coś się spierniczyło. ;)

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Google [Bot]