Martwe włosy

Rozmowy o urodzie, pielęgnacji twarzy,ciała, włosów, o zabiegach upiększających.
Jeżeli nie wiesz jaki kosmetyk wybrać lub zastanawiasz się jak się umalować na kolację z mężczyzną swoich marzeń - to pisz w tym dziale. Na pewno Ci pomożemy.

Martwe włosy

Postprzez elisza » 16 maja 2014, o 14:20

Cześć!

Mam oooogroooomny problem. Mam 26 lat.
Giną mi włosy, po prostu od kilku dni wychodzą garściami. W dotyku są nieprzyjemne, coś strasznego. Skóra głowy mnie raz swędzi, raz bolą mnie cebulki. Nic nie dotykam.
Tydzień temu dostałam lek na kolano DICLOBERL, gdzie jest w skutkach ubocznych, że 1 do 10 na 1000 leczonych pacjentów może mieć problem z utratą włosów i do tego brałam lek IPP. Wszystko odstawiłam.
Stres mam oczywiście, bardzo duży, ale zawsze miałam.
Moje włosy po prostu były piękne! Miałam ich bardzo dużo, teraz nawet nie mam połowy tego.
Przy kąpieli też bardzo dużo wychodzi, ponad to są tak splątane jak nigdy.
Na wtorek mam wizytę u lekarza.
Do tej pory chciałabym cokolwiek uratować.
Kupiłam szampon dla dzieci Babydream z Rossmana. Co mogę zrobić żeby przy myciu włosów nie stracić ich więcej?
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
elisza
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 16 maja 2014, o 13:57

Re: Martwe włosy

Postprzez Hadassa » 17 maja 2014, o 10:59

Raz że leki, a dwa.. nie zmieniałaś nic w swojej diecie ??
Może w ogóle jakies środki do włosów??
Przede wszystkim lekarz, i może dermatolog byłby wskazany

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Martwe włosy

Postprzez hurri » 17 maja 2014, o 15:53

Ja bym sprawdziła tarczycę też, bo często kiedy ona szwankuje włosy lecą garściami.
Stres też robi swoje.
Avatar użytkownika
hurri
Kobietka Expert
 
Posty: 2290
Dołączył(a): 25 sie 2013, o 10:24

Re: Martwe włosy

Postprzez dziewczyna_szamana » 18 maja 2014, o 19:13

z tą tarczycą to prawda, mi też cholernie wypadają, mam niedoczynność :/ badanie krwi,skierowanie do endo i koniecznie usg tarczycy!

Co złego to nie ja! Ole!

;D
dziewczyna_szamana
Miła Kobietka
 
Posty: 43
Dołączył(a): 18 maja 2014, o 18:48

Re: Martwe włosy

Postprzez monika3309 » 19 maja 2014, o 14:09

Polecam maseczkę mleczną do włosów ;) dostaniesz ja w hurtowni fryzjerskiej.

monika3309
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19 maja 2014, o 14:04

Re: Martwe włosy

Postprzez dziewczyna_szamana » 19 maja 2014, o 15:43

mleczną? tzn. proteinową? czy mylę te produkty?

Co złego to nie ja! Ole!

;D
dziewczyna_szamana
Miła Kobietka
 
Posty: 43
Dołączył(a): 18 maja 2014, o 18:48

Re: Martwe włosy

Postprzez elisza » 20 maja 2014, o 07:48

monika3309 napisał(a):Polecam maseczkę mleczną do włosów ;) dostaniesz ja w hurtowni fryzjerskiej.

No właśnie przez około miesiąc używałam szamponu i odżywki do włosów Kallosa, właśnie tej mlecznej. Też jak na razie odstawiłam. Włosy lecą i lecą. Dziś wizyta u lekarza.
Avatar użytkownika
elisza
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 16 maja 2014, o 13:57

Re: Martwe włosy

Postprzez dżoana » 21 maja 2014, o 21:58

do lekarza na badanie poziomu hormonów! Używaj suchego szamponu, aby nie myc ich tak często. I trzymaj się, będzie ok :)
Avatar użytkownika
dżoana
Miła Kobietka
 
Posty: 34
Dołączył(a): 27 paź 2012, o 01:37

Re: Martwe włosy

Postprzez misiapysia » 21 maja 2014, o 23:05

koniecznie przejdz sie do dermatologa. ja tez mialam pewien moment, w ktorym wlosy ciagle mi wypadaly. mysle ze to bylo spowodowane stresem. teraz jest juz lepiej, ale wiadomo ze ciezko odzyskac te wlosy, ktore juz wypadly :/ ja staram sie uzywac sprawdzonych produktow- olejek brzoskwiniowy 3 w 1 z bielendy, uzywam go glownie do wlosow, ale nadaje sie tez do twarzy i ciala :) poprawia kondycje wlosow :)- i staram sie jesc duzo warzyw i owocow, bo to poprawia stan wlosow :) zycze powodzenia w walce z wlosami :)
misiapysia
Miła Kobietka
 
Posty: 94
Dołączył(a): 15 lut 2014, o 20:24

Re: Martwe włosy

Postprzez elisza » 22 maja 2014, o 08:24

Byłam u Pani Doktor pierwszego kontaktu.
Opowiedziałam jej swój problem, powiedziałam, że to może po tych tabletkach.
Oznajmiła mi, że może to na lato, może od farbowania.
Zaproponowała SILICE.
Badania robiłam z miesiąc temu, anemii niby nie mam (chociaż całe życie miałam), z tarczycą wszystko w porządku.
Muszę iść do poradni dermatologicznej... Ehh.
Teraz już mnie nie swędzi głowa, nie bolą mnie cebulki. Może się coś unormuje. Ale prześwity widzę w swoich włoskach.
Avatar użytkownika
elisza
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 16 maja 2014, o 13:57

Re: Martwe włosy

Postprzez elisza » 22 maja 2014, o 20:57

Wróciłam od lekarza baaardzo bardzo zła!! Oburzona!! I Wręcz zabrakło mi słów na to wszystko.
Wchodzę do gabinetu i mówię, że przyszłam z takim nurtującym mnie problemem. Dotyczy to wypadających włosów.
Nie zdążyłam nic więcej powiedzieć gdy ona: "To naturalne! Starzejemy się!"
Siedziałam taka zła, że myślałam, że wyjdę i trzasnę drzwiami.
Starzeje się dlatego wychodzą mi włosy!!!!
Później dodała, że to może być od farbowania, żebym pomyślała, żeby ściąć włosy, że może stres.
Nawet nie spojrzała na moją głowę!! Nic! I pyta mnie czy ja chce leki? To mowie, że tak! Z łaską mi tam coś przepisała!
Avatar użytkownika
elisza
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 16 maja 2014, o 13:57

Re: Martwe włosy

Postprzez Karolcia93 » 23 maja 2014, o 01:00

Może rzeczywiście za dużo stresu masz? A jak sie odżywiasz, zdrowo? Jesz warzywa i owoce? Mi na wypadanie włosów pomogło błoto do włosów z spa Afryka Bielendy, ale nie miałam az tak wielkiego problemu jak Twój. Włosy często wypadją od zaburzeń hormonalnych...
A co do dermatologów - moim zdaniem najgorsi lekarze,mi nigdy nie pomogli
Karolcia93
Miła Kobietka
 
Posty: 96
Dołączył(a): 14 lut 2014, o 23:31

Re: Martwe włosy

Postprzez rosiehw » 28 maja 2014, o 21:48

Karolcia93 napisał(a):Może rzeczywiście za dużo stresu masz? A jak sie odżywiasz, zdrowo? Jesz warzywa i owoce? Mi na wypadanie włosów pomogło błoto do włosów z spa Afryka Bielendy, ale nie miałam az tak wielkiego problemu jak Twój. Włosy często wypadją od zaburzeń hormonalnych...
A co do dermatologów - moim zdaniem najgorsi lekarze,mi nigdy nie pomogli



Potwierdzam, też używałam właśnie tego błota - nie dość, że odżywiło włosy, są teraz gęstsze i grubsze, to jeszcze przestały wypadać. Dorzuć jakieś suplementy + zdrowa dieta, nieprzetworzone, naturalne produkty i będzie OK.
rosiehw
Fajna Kobietka
 
Posty: 150
Dołączył(a): 15 lut 2014, o 12:42
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

cron