migrena naturalne sposoby

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez Marlen » 18 mar 2013, o 21:10

Agus napisał(a):Witam
Ja mialam b.silne migreny -jedyny lek chemiczny jaki dawal rade z moim bolem to byl Zomig i to ten mocny w sprayu do nosa.
Nic ziolowego mi nie pomagalo -glowa bolala i to cala ( nie tylko 3 dni ale nawet 2-3 tygodnie -do czasu az dostalam Zomog).
Obecnie od 9 miesiecy biore produkt nieapteczny,niechemiczny- ( i dlatego z tego co wiem nazwy nie moge napisac na forum bo produkt jest niereklamowany )
ale od 9 miesiecy nie mialam mocnej i dlugiej migreny -tylko raz i to niedawno bolalo mnie oko z kawalkiem glowy tylko przez ok 6 godz i samo przeszlo :-)
Pozdrawiam :-)

To lek z grupy agonistów receptora 5HT1B/1D zolmitryptan może powodować zwiększenie ciśnienia tętniczego zarówno u pacjentów ze stwierdzonym nadciśnieniem tętniczym, jak i u pacjentów, u których ciśnienie było dotychczas prawidłowe.
Avatar użytkownika
Marlen
Miła Kobietka
 
Posty: 98
Dołączył(a): 19 kwi 2012, o 17:06

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez pisanka » 25 mar 2013, o 15:02

do tej pory leczyłam farmakologicznie - solpadeine, czopki na receptę (nie pamiętam nazwy..) i jakieś leki na receptę. Wiem, że u mnie migreny też są wywołane tabletkami antykocepcyjnymi, dlatego postanowiłam je narazie odstawić. Zobaczymy czy ataki się zmniejszą. Póki co pomaga mi sen.

pisanka
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 21 mar 2013, o 15:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez Lackowa » 25 mar 2013, o 19:19

Ja ostatnio leczę się naparem z ziela krwawnika. Polecam szczególnie przy migrenach spowodowanych zmianami pogody. Mi pomaga :) i czuję się dużo lepiej

www.lackowa.pl - górska strefa kobiety
Avatar użytkownika
Lackowa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 1 mar 2013, o 12:15
Lokalizacja: Kraków

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez Marlen » 29 mar 2013, o 17:57

Zioła są nie do przecenienia. Jednak ich skuteczność jest profilaktyczna. Kiedy już nastąpi atak, mały z nich pożytek. Niemniej jest wiele ziół, które mogą pomóc w zapobieganiu migrenie.
Avatar użytkownika
Marlen
Miła Kobietka
 
Posty: 98
Dołączył(a): 19 kwi 2012, o 17:06

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez cherryanna » 16 kwi 2013, o 13:14

Ja, przeważnie zażywam proszki, przy silnej migrenie koi i niweluje gorączkę chłodny kompres, polecam:)
cherryanna
 

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez Adidasowa » 16 kwi 2013, o 14:06

Moja prababcia mówi, że trzeba pociąć ziemniaka w plasterki i obłożyć nimi czoło, a następnie zawinąć w chustkę :D

`Co w niej jest, co w niej jest czego nie mam ja?
Blask i mrok - pogubiona w snach,
Blask i mrok - co więcej miałam dać?
Avatar użytkownika
Adidasowa
Kobietka Expert
 
Posty: 4637
Dołączył(a): 2 kwi 2013, o 18:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez vpresto » 16 kwi 2013, o 18:38

a ja w poniedziałek do neurologa :/

to w sercu ma tylko nienawiść,
nigdy nie zazna miłości i szczęścia.
Avatar użytkownika
vpresto
Miła Kobietka
 
Posty: 79
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 18:28

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez Marlen » 17 kwi 2013, o 19:35

Sposoby naszych bać są nie do przecenienia. Musiały przecież jakoś sobie radzić, kiedy nie było tyrptanów. Słyszałam też o ubitych liściach kapusty przykładanych na czoło lub na kark. Wszystko to, jak sądzę, działa bardzo indywidualnie i każdy może to spróbować na własną odpowiedzialność.

Vpresto mam nadzieję, że zajrzysz do nas i powiesz co stwierdził lekarz.
Avatar użytkownika
Marlen
Miła Kobietka
 
Posty: 98
Dołączył(a): 19 kwi 2012, o 17:06

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez dorota » 18 kwi 2013, o 17:16

Moja babcia zaproponowała mi kiedyś okład z soku cytryny (wstawiamy go na 10 minut do lodówki a następnie moczymy w nim gazę i kładziemy ją na czoło i skronie) Nie odważyłam się jednak bo cytrusy w moim przypadku są jednym z wywoływaczy migreny
dorota
Miła Kobietka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 25 sty 2013, o 17:13

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez Marlen » 19 kwi 2013, o 16:20

Wszystkie to sposoby służą jako wspomagacze walki z migreną. Pewne jest, że nie zaszkodzą. Doskonale wiemy, że przy ataku bez leków migrenowych nie sposób przetrwać.
Avatar użytkownika
Marlen
Miła Kobietka
 
Posty: 98
Dołączył(a): 19 kwi 2012, o 17:06

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez dorota » 20 kwi 2013, o 14:36

To prawda. jednak jeśli można wspomóc się dodatkowo domowymi sposobami t o dlaczego nie skorzystać? Jak już ktoś wspomniał nasze babcie nie miały tak skutecznych leków ukierunkowanych na leczenie migreny a jakoś sobie radziły.
dorota
Miła Kobietka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 25 sty 2013, o 17:13

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez Marlen » 23 kwi 2013, o 12:55

Rzeczywiście dawały radę. Nie mniej jeśli są środki potrafiące przerwać ból nawet w czasie ataku to dlaczego z nich nie korzystać. Myślę, że połączenie metod farmakologicznej i "domowych sposobów" może dać nie złe rezultaty.
Avatar użytkownika
Marlen
Miła Kobietka
 
Posty: 98
Dołączył(a): 19 kwi 2012, o 17:06

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez Gabriell » 25 kwi 2013, o 10:36

Każdy jest inny, ja po prostu zasypiam z bólu. Chyba mam z tego powodu wielkie szczęście, bo zawsze jak się budzę to ból mija.
jakbym nie mogła zasnąć to nie wiem jakbym poradziła sobie z takim bólem..
Gabriell
 

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez allison » 26 kwi 2013, o 13:42

Ja bez leków nie byłabym w stanie funkcjonować. I na stawy i na migrene pomaga mi anapran albo sam naproksen. Najbardziej skuteczny jest sen, ale też muszę wziąć tabletkę.
allison
Fajna Kobietka
 
Posty: 165
Dołączył(a): 8 kwi 2013, o 14:37

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez WielkiZbyszek » 29 kwi 2013, o 12:31

wiesz popatrz na naturala.pl czy nie maj ziolowych suplementow. mi pomagaja
WielkiZbyszek
Miła Kobietka
 
Posty: 34
Dołączył(a): 29 lut 2012, o 15:50

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez Marlen » 30 kwi 2013, o 16:13

Wszelkiego typu zioła i suplementy mogą być stosowane zapobiegawczo. Żadne z nich nie przerwie prawdziwego bólu migrenowego.
Avatar użytkownika
Marlen
Miła Kobietka
 
Posty: 98
Dołączył(a): 19 kwi 2012, o 17:06

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez Tusia » 1 maja 2013, o 18:05

Zgadzam się z poprzednikiem. Środki przeciwbólowe stosuję bardzo rzadko, ale jak ból jest nie do wytrzymania się gam po Anapran, jest na bazie naproksenu a to jedna z bezpieczniejszych form leków p/bólowych
Tusia
 

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez Marlen » 3 maja 2013, o 22:51

Jest cała gama leków nowej generacji. Lekarz ma wybór, aby je dopasować do konkretnego przypadku i pacjenta.
Avatar użytkownika
Marlen
Miła Kobietka
 
Posty: 98
Dołączył(a): 19 kwi 2012, o 17:06

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez Tusia » 4 maja 2013, o 20:00

I przy leczeniu choroby przewlekłej tylko on powinien te leki zamieniać. Ale trzeba pamiętać że pacjent ma prawo wyboru i sugestii jeśli coś mu nie odpowiada, grunt to zaufanie do swojego lekarza.
Tusia
 

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez Marlen » 6 maja 2013, o 19:41

To prawda. Lekarz powinien wiedzieć o wszelkich ewentualnych działaniach niepożądanych leku. Dlatego zaufanie i współpraca są konieczne.
Avatar użytkownika
Marlen
Miła Kobietka
 
Posty: 98
Dołączył(a): 19 kwi 2012, o 17:06

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez dorota » 7 maja 2013, o 21:55

Jak już pisałam od nie dawna prowadzę dzienniczek migrenika. W czwartek mam wizytę u neurologa. Sama jestem ciekawa co powie.
dorota
Miła Kobietka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 25 sty 2013, o 17:13

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez dorota » 7 maja 2013, o 21:56

Przepraszam. system przyjął mi dwa razy post.
dorota
Miła Kobietka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 25 sty 2013, o 17:13

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez Marlen » 14 maja 2013, o 14:20

Już po wizycie. Dzienniczek okazał się pomocny?
Avatar użytkownika
Marlen
Miła Kobietka
 
Posty: 98
Dołączył(a): 19 kwi 2012, o 17:06

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez dorota » 15 maja 2013, o 18:32

Trochę za krótko aby postawić 100% wnioski ale pewne prawidłowości już da się zauważyć. Za każdym atakiem miałam wcześniej stresogenny dzień. Poza tym podejrzany wydaje się żółty ser.
dorota
Miła Kobietka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 25 sty 2013, o 17:13

Re: migrena naturalne sposoby

Postprzez Marlen » 17 maja 2013, o 15:16

Nie da się tego rozwiązać w dzień lub dwa. Czasem taka obserwacja trwa długo, ale zawsze to już coś.
Avatar użytkownika
Marlen
Miła Kobietka
 
Posty: 98
Dołączył(a): 19 kwi 2012, o 17:06
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]