Miłość, Relacje, Związki

Sprzedajesz kosmetyki? Robisz paznokcie? Chcesz zareklamować coś co może Nas zainteresować? Takie tematy akceptowane są TYLKO w tym dziale.

Miłość, Relacje, Związki

Postprzez marta_k » 18 sty 2023, o 13:48

OŚRODEK ROZWOJU OSOBISTEGO I DUCHOWEGO
„TU I TERAZ” W NOWYM KAWKOWIE www.tuiteraz.eu

zaprasza 11 - 15 października 2023 na warsztat

MIŁOŚĆ, RELACJE, ZWIĄZKI – UZDRAWIAJĄCA MOC SZAMAŃSKIEJ PODRÓŻY.
TRANSFORMACJA BLOKAD I PRZEKONAŃ.

WARSZTAT ZAAWANSOWANY.

PROWADZI: ARVICK BAGHRAMIAN

Warsztat zaawansowany „Miłość, Relacje i Związki” bazuje na wiedzy, umiejętnościach i doświadczeniach zebranych podczas warsztatu podstawowego „Magia Szamanizmu” prowadzonego przez Arvick Baghramian. Jest wyjątkowy, bo nie występuje jako moduł Szamańskiej Szkoły Arvick i nie był wcześniej oferowany w Polsce.

Relacje są podstawą całego ludzkiego życia - od relacji, które tworzymy z rodziną, partnerami uczuciowymi, przyjaciółmi lub kolegami, po sposób, w jaki odnosimy się do nieznajomych, otaczającego nas świata naturalnego i oczywiście do nas samych. Na tym zaawansowanym warsztacie uczestnicy poznają magię relacji, miłości i radości życia, poprzez zrozumienie sposobów, w jakie odnoszą się do siebie, innych i otaczającego ich świata.

Uczestnicy warsztatu będą mieli okazję zgłębić i uzdrowić te relacje w ich życiu, które przynoszą im zarówno największe wyzwania, jak i największe radości. Dzięki pomocy i mądrości Duchów wspólnie odkryjemy, czego tak naprawdę chcemy od związku. Zdobędziemy głębszą wiedzę o nas samych i naszych oczekiwaniach wobec tych, których kochamy. Odkryjemy wzorce interakcji, które powtarzają się w naszych relacjach z innymi.

Podróżując do naszych Duchowych Nauczycieli, dowiemy się o naszych ograniczających systemach przekonań, które mogą uniemożliwiać nam tworzenie relacji. Będziemy mogli uleczyć przeszłe rany i traumy, które negatywnie wpływają na nasze relacje z innymi. Odkryjemy, jak wzbogacić nasze istniejące relacje i nauczymy się, jak możemy błędnie komunikować naszą miłość w stosunku do innych osób.

Wymagane jest ukończenie kursu dla początkujących. Uczestnicy powinni swobodnie podróżować i mieć dobry związek ze swoimi Przewodnikami Duchowymi.

Zapraszamy Państwa na spotkanie po raz kolejny z niezwykłą nauczycielką – Współczesną Szamanką-Terapeutką, która stworzyła unikalny system wykorzystujący szamanizm w pracy terapeutycznej, autorką książki „Magia szamanizmu”.

Szamanizm to najstarsza ludzka tradycja duchowej praktyki i uzdrawiania. Jej korzenie sięgają początków ludzkości. Szaman jest przez wielu uznawany za starożytnego poprzednika lekarza i psychoterapeuty. Mimo, że wiele osób kojarzy praktykę szamanizmu z Rdzennymi Amerykanami i egzotycznymi kulturami, to jest to zjawisko ogólnoświatowe, a szamańskie praktyki występowały niemal wszędzie. Szamańskie dziedzictwo jest w każdym z nas i jako istoty ludzkie, wszyscy mamy zdolność do pracy szamańskiej, podróży do świata duchowego i spotkania tam nauczycieli.

W tradycyjnych społeczeństwach, szaman podróżuje do światów duchowych aby prosić o pomoc albo uzdrowienie dla członków swojej społeczności. Osiąga to przez wejście w odmienny stan świadomości, uzyskiwany zazwyczaj przez słuchanie monotonnego dźwięku bębna lub grzechotki.
Współczesna terapia szamańska chociaż korzysta z wielu zasad rdzennego szamanizmu, to rożni się jednak od szamanizmu praktykowanego w tradycyjnych społecznościach. Na przykład, zamiast polegać na szamanie albo terapeucie, to osoba wykonuje większość podróży i pracy szamańskiej kontaktując się bezpośrednio ze swoimi przewodnikami. Ta starożytna praktyka, która przetrwała tysiące lat na całym świecie jest jedną z najbardziej skutecznych uzdrawiających technik w historii ludzkości.

Zaawansowane warsztaty Arvick Baghramian w Polsce (uczestnictwo w zaawansowanych warsztatach wymaga ukończenia warsztatu dla początkujących „Magia Szamanizmu”):

• Praktykowanie szamanizmu (moduł podstawowy i zaawansowany)
• Trening Szamańskiego Uzdrawiania Przez Ekstrakcję (usuwanie blokad zgromadzonych w
ciałach duchowych) – wymagany wcześniejszy udział w warsztacie podstawowym „Magia
szamanizmu” oraz module podstawowym warsztatu „Praktykowanie szamanizmu”
• Odzyskiwanie Duszy: Praca z Utratą Duszy – wymagany wcześniejszy udział w warsztacie
podstawowym „Magia szamanizmu” oraz module podstawowym warsztatu „Praktykowanie
szamanizmu”
• Związki i Szamanizm: Postrzeganie Związków Oczami Duchów
• Szamańskie Uzdrawianie i Duchy Natury
• Trening Szamańskiej Dywinacji
• Osobisty Słup Totemiczny
• Szamanizm i obfitość
• Szamanizm: Życie i śmierć – wymagany wcześniejszy udział w warsztacie podstawowym
„Magia szamanizmu” oraz module podstawowym warsztatu „Praktykowanie szamanizmu”
• Szamanizm i sztuka
• Szamanizm – praca ze snami

„W mojej pracy terapeutycznej kieruję się filozofią odzyskiwania własnej mocy – to jest podstawą wszystkich technik, z jakich korzystam i których uczę innych. To oznacza, że każdy może poznać te techniki i praktykować je samodzielnie po warsztatach lub ukończeniu terapii. Szamanizm, Reiki, Świadome Oddychanie i proces Osobistego Słupa Totemicznego to bardzo różne techniki, ale są potężne i dają moc, dzięki której nie jesteśmy już zależni od terapeuty czy nauczyciela oraz zapewniają narzędzia potrzebne do rozwoju, transformacji i sięgania po życie pełne radości, miłości i wolności.
Stosuję każdą z tych technik w miarę potrzeby, aby pomóc osobom, z którymi pracuje odkryć ich własny potencjał, doświadczyć transformacji, odzyskać zdrowie i osobistą moc. Uważam się jednak przede wszystkim za terapeutkę szamańską. Praktykuję i uczę na całym świecie, a moja główna siedziba znajduje się w Barcelonie, w Hiszpanii”.
Arvick Baghramian

RELACJA PO WARSZTACIE POCZĄTKUJĄCYM „MAGIA SZAMANIZMU” W NOWYM KAWKOWIE:

Warsztat podstawowy pt. „Magia szamanizmu – Uzdrawiająca moc Szamańskiej Podróży” z Arvick Baghramian – współczesną szamanką/terapeutką, to było dla mnie niezwykłe i totalnie transformujące doświadczenie. Brałam udział w wielu warsztatach szamańskich, od lat organizujemy je w naszym
ośrodku Tu i Teraz, ale praca z Arvick w czerwcu 2019 to było jednak coś zupełnie nowego – niezwykle intensywne szkolenie szamańskie, godzina po godzinie, dzień po dniu, od rana do późnej nocy. Wiedza od razu przekształcana w bezpośrednie doświadczenie.

To była praktyczna nauka szamanizmu od podstaw, jak w szamańskiej szkole - co to jest Szamańska Podróż, jak ją odbyć w bezpieczny dla siebie i innych sposób, jakie są jej kolejne etapy. Czym różnią się podróże do Górnego, Środkowego i Dolnego świata. Kogo możemy tam spotkać i jaka wiedzę od Nich
otrzymać. Jak przywoływać swojego Opiekuna i Duchy Pomocnicze. Jak formułować intencję Podróży i zadawać pytania istotom /duchom które tam spotkamy. Czym jest szamańska grzechotka i jak jej używać podczas przywoływania Czterech Kierunków, jak przed rozpoczęciem Podróży, a jak podczas uzdrawiania. Wiedza , dlaczego bęben szamański jest tak ważny dla szamana i nauka szamańskiego bębnienia. Jakie rytmy zaczynają Podróż, a jakie przywołują nas z Innych Światów. Jak przywoływać Duchy Natury i jak rozmawiać ze zwierzętami, kamieniami, drzewami i chmurami. Nie tylko, jak widzieć i słyszeć, to co niewidzialne, ale także jak się porozumiewać z tymi Światami i Istotami. Co znaczą nasze
sny i wizje. Jak przywołać Osobistego Opiekuna Duchowego i Zwierzę Mocy. I najważniejsze – co to jest Szamańskie Uzdrawianie i jak można je przeprowadzać dla siebie i najbliższych.. A to wszystko,
podczas tylko niecałych czterech dni warsztatów!! Wszystko podane w uporządkowany, logiczny sposób, świetnie trafiający do naszych „zachodnich, niezbyt szamańsko-mistycznych umysłów”.

Intensywna praca z Arvick podczas naszego warsztatu miała swój konkretny rytm – najpierw wiedza, obowiązkowe notatki i za chwilę już cała grupa leżała na podłodze z opaskami na oczach, a Arvick
wybijała rytm na bębnie, aby wprowadzić nas w Szamańską Podróż – gdzie każdy, we własnym rytmie i czasie przechodził przez własne, indywidualne lekcje. Dotąd, aż mu się udało. Żadna lekcja, żaden etap nie mógł być opuszczony – jeśli coś się komuś nie udawało np. Podróż do Świata Dolnego (chociaż bez problemu wcześniej był w Świecie Górnym i Środkowym), to powtarzał Podróż aż do skutku. A potem powrót i łzy radości w oczach, wspólna wymiana doświadczeń, niesamowite opowieści i historie. I od razu, kolejny etap szamańskiej wiedzy i kolejna Podróż..

Najbardziej niesamowite było to, że przecież w zwykłym życiu, każdy z nas, uczestników tego warsztatu jest kimś zupełnie normalnym, twardo stojącym na ziemi, mocno osadzonym w pracy i rodzinie, Na
warsztat przyjechali ludzie z całej Polski - księgowa, lekarz, mechanik, nauczycielka, terapeuta, pisarz.
Większość z nas nie miała nawet wcześniej żadnego doświadczenia z szamanizmem. I nikt z nas nie przypuszczał, ze tak wiele może przeżyć, spotkać, zobaczyć i uzdrowić w ciągu kilku dni.
Każdy z uczestników naszej ponad 20 osobowej grupy wielokrotnie odbył swoją Szamańską Podróż do
trzech światów i każdy przeszedł przez osobiste Szamańskie Uzdrawianie. Spotkał swoje Zwierzę Mocy,
Opiekunów, i nie tylko zrozumiał, ale także odczuł, że Niewidzialny Świat wokół nas jest równie realny, jak nasz świat ziemski. I że Bramy do niego, po spotkaniu z Arvick, już na zawsze pozostaną dla nas otwarte.”
Maja Wołosiewicz-Towalska

KURSY ZAAWANSOWANE Z ARVICK BAGHRAMIAN:

Praktykowanie szamanizmu: Kurs Podstawowy (Moduł I)

Szamańska terapia to wyjątkowa metoda, podczas której terapeuta odgrywa rolę pośrednika, podczas gdy prawdziwymi terapeutami są zawsze nauczyciele duchowi. Umiejętności szamańskiego terapeuty
polegają na wspieraniu klienta w uzyskiwaniu bezpośredniego kontaktu z jego lub jej własnymi nauczycielami duchowymi i pogłębianiu ich związku. Kolejnym ważnym zadaniem terapeuty jest
nauczenie klienta formułowania skutecznych intencji dla podróży szamańskich i zrozumienia języka nauczycieli duchowych. Ponieważ główną zasadą szamańskiej terapii jest zwiększenie osobistej mocy,
terapeuta nie interpretuje wiadomości od nauczycieli klienta, ale pomaga jej lub jemu zrozumieć je samodzielnie.
W czasie tego pięciodniowego, intensywnego kursu, szczegółowo omawiamy etykę i podstawowe techniki szamańskiej terapii. Wszyscy uczestnicy mają możliwość doświadczenia wejścia w rolę
zarówno terapeuty jak i klienta. Nauczymy się jak zrozumieć znaczenie i nauki płynące z naszych podróży i połączyć się z mądrością i mocą ich przesłania. W czasie tego kursu poznamy tez sposoby tworzenia bezpiecznego środowiska potrzebnego do pracy z życiowymi kwestiami przedstawionymi przez klientów. Co najważniejsze, nauczymy się jak zachęcać i klientów i samych siebie do wprowadzania przesłania od duchów w nasze codzienne życie, czyli jak mówią szamani, potwierdzać słowa czynami.

Ten kurs przeznaczony jest zarówno dla osób, które chcą wykorzystać techniki szamańskie w pracy z własnymi klientami jak i dla tych, którzy chcą jedynie pogłębić swoją osobistą praktykę.
Wymagane jest ukończenie kursu dla początkujących „Magia szamanizmu”.

Praktykowanie szamanizmu: Kurs dla Zaawansowanych (Moduł II)

Ten kurs jest kontynuacją, pogłębieniem i rozszerzeniem podstawowego kursu szamańskiego. Zaawansowany kurs szamańskiej terapii ma na celu pogłębienie teoretycznego zrozumienia szamanizmu jako praktyki duchowej jak i poszerzenie i rozwój naszych umiejętności jako skutecznych terapeutów
i podróżników. Podczas tego kursu poznamy bardziej zaawansowane i kreatywne sposoby pracy z klientami, znacznie pogłębimy i rozwiniemy nasz związek z nauczycielami duchowymi i osiągniemy głębsze zrozumienie magii szamańskiej terapii w świecie duchowym. W czasie tego kursu, uczestnicy będą też mieli okazję obserwować się wzajemnie w czasie pracy, rozwijając w ten sposób własne umiejętności słuchania i doradzania. Ten kurs nie jest wyłącznie dla osób, które wykonują szamańską pracę z innymi. Mimo, że skupia się na pracy z klientami, to jego najważniejszym zadaniem jest wsparcie osobistego rozwoju uczestników. To pięciodniowy kurs wyjazdowy.

Wymagane jest ukończenie kursu dla początkujących „Magia szamanizmu” oraz „Praktykowanie szamanizmu”, Moduł I.

Trening Szamańskiego Uzdrawiania Przez Ekstrakcję (usuwanie blokad zgromadzonych w ciałach duchowych)

Uczestnicy zostają wprowadzeni w metodę ekstrakcji, uczą się jak dostrzegać, wyczuwać i usuwać zlokalizowane choroby i bóle związane z czynnikami duchowymi. To jeden z dwóch najważniejszych elementów treningu szamańskiego uzdrawiania, drugim jest odzyskiwanie duszy. Ekstrakcja polega na usuwaniu blokad zgromadzonych w naszych ciałach duchowych. Podczas gdy odzyskiwanie duszy służy przywróceniu oddzielonych części nas samych, ekstrakcja usuwa z ciała duchowego obce elementy, które mogą w negatywny sposób wpływać na nasze samopoczucie na poziomie duchowym, umysłowym i fizycznym. Praca z ekstrakcją jest niezbędnym narzędziem w praktyce każdego uzdrowiciela-szamana, ale znajomość techniki czy doświadczenie odzyskiwania duszy nie jest wymagane od uczestników. Warsztaty Treningu Szamańskiego Uzdrawiania Przez Ekstrakcję są przeznaczone dla osób, które chcą wykorzystać szamańskie uzdrawianie w swojej praktyce z innymi. Te
czterodniowe warsztaty są także dla osób, które szukają sposobów na osobiste uzdrowienie i głęboką eksplorację własnego stanu zdrowia, zarówno umysłowego jak i fizycznego. Uczestnicy zostaną
wprowadzeni w najbardziej zaawansowane techniki odkrywania i uzdrawiania samych siebie.

Wymagany jest wcześniejszy udział w warsztacie dla początkujących „Magia szamanizmu” oraz w warsztacie „Praktykowanie szamanizmu, Moduł I”. Uczestnicy muszą mieć doświadczenie w podróżowaniu i mieć związek z duchowymi nauczycielami.

Odzyskiwanie Duszy: Praca z Utratą Duszy

W tradycyjnych szamańskich kulturach uznaje się, że większość fizycznych i psychologicznych problemów wynika z utraty duszy albo mocy. Wiele osób opowiada, ze czują się niekompletni, albo
oddzieleni od samych siebie albo otoczenia. Szamani wierzą, że traumatyczne doświadczenia mogą spowodować utratę fragmentu duszy, przez co tracimy moc i stajemy się bezbronni. Większość
szamańskich praktyk uzdrawiania jest skupionych przede wszystkim na utrzymaniu, ochronie i opiece nad duszą. W przypadku utraty fragmentu duszy, szaman wybiera się w podróż do świata duchowego, żeby ją odzyskać. Odzyskanie duszy pomaga stać się całością, i z większą mocą radzić sobie z trudnymi
sytuacjami w życiu. W czasie tego kursu szczegółowo omówimy temat utraty duszy i jej wpływu na życie. Uczestnicy nauczą się pracować z kwestiami utraty duszy, zbadają doświadczenie częściowej utraty duszy w wyniku osobistych traum i chorób i nauczą się jak wytropić zaginioną duszę i przywrócić
jej esencję osobie, która ją straciła. Kurs omawia także życie po odzyskaniu duszy i sposoby na prowadzenie zdrowszego trybu życia po uzdrowieniu. Uczestnicy będą zarówno doświadczać
odzyskania duszy na sobie jak i pomagać innym w tym procesie. Otrzymają też szczegółowe instrukcje dotyczące pracy z klientami po procesie odzyskania duszy przez podróże szamańskie, rytuały i ceremonie. Ta praca prowadzi do długotrwałego uzdrowienia.

Wymagany jest wcześniejszy udział w warsztacie dla początkujących „Magia szamanizmu” oraz w warsztacie „Praktykowanie szamanizmu, Moduł I”. Uczestnicy muszą mieć doświadczenie w podróżowaniu i mieć związek z duchowymi nauczycielami.

Związki i Szamanizm: Postrzeganie Związków Oczami Duchów

Związki to nasze życie. Jesteśmy nieustannie w związku z wszystkim i wszystkimi dookoła nas. Na tych zaawansowanych warsztatach, uczestnicy poznają magię nawiązywania relacji, kochania i życia
z radością przez eksplorowanie związków z samym sobą i otaczającym światem. Mimo, że te warsztaty skupiają się na relacjach intymnych, przyjrzymy się tez związkom na każdym
etapie życia (z rodzicami, przyjaciółmi, dziećmi, szefami, a co najważniejsze, z nami samymi). Dzięki pomocy i mądrości duchów, uczestnicy będą mieli okazję jasno określić, czego tak naprawdę pragną w związku oraz uzyskać głębszą wiedzę na temat samych siebie, własnego zrozumienia i oczekiwań. Te warsztaty zabiorą uczestników w podróż do miejsca w którym otrzymali pierwsze wiadomości na temat związków i powodów dla których je tworzą, lub nie. Przez podróże do nauczycieli duchowych, poznamy
nasze własne ograniczające systemy przekonań, które mogą nas powstrzymywać przed tworzeniem związków, odkryjemy jak wzbogacać istniejące związki i nauczymy się rozpoznawać błędne sposoby przekazywania miłości i dobrych intencji innym.

To trzydniowy kurs na miejscu. Wymagane jest ukończenie kursu szamanizmu dla początkujących „Magia szamanizmu”.

Szamańskie Uzdrawianie i Duchy Natury

Najważniejszą rolą wypełnianą przez szamana jest leczenie chorób i pomaganie innym w utrzymaniu zdrowia. Szaman dokonuje tego przez odzyskiwanie utraconej mocy lub ekstrakcję mocy szkodliwych.
Podczas swojej uzdrawiającej misji, szaman czasami wzywa duchy natury na pomoc. Ten kurs skupia się na uzdrawiającej sztuce szamana i jego bliskiego związku z naturą. Są to dwa ściśle związane ze sobą elementy szamańskiego świata. Na tym kursie zbadamy podstawy podejścia do chorób i uzdrawiania z punktu widzenia szamanów jak i zachodniej służby zdrowia. Nauczymy się
identyfikować i usuwać duchowe przyczyny chorób i bólu oraz komunikować się z duchami natury w poszukiwaniu uzdrowienia. Uczestnicy kursu poznają różne szamańskie techniki diagnozowania
i uzdrawiania i naucza się jak używać przedmiotów i miejsc mocy w swojej pracy. Znaczna część zajęć odbywa się na łonie przyrody, a uczestnicy mają możliwość spędzenia całej nocy w towarzystwie duchów.

Wymagany jest wcześniejszy udział w warsztacie dla początkujących „Magia szamanizmu”. Uczestnicy muszą mieć doświadczenie w podróżowaniu i mieć związek z duchowymi nauczycielami.

Trening Szamańskiej Dywinacji

Sztuka szamańskiej dywinacji przy użyciu przedmiotów ma ponad 10.000 lat. Jednym z klasycznych zadań szamana jest podróż do nadzwyczajnej rzeczywistości aby uzyskać odpowiedzi na pytania,
zarówno na prośbę innych osób jak i dla siebie. Uczestnicy warsztatów mają możliwość wzięcia udziału w podróżach dywinacyjnych (diagnostycznych) i poznać różne wykorzystywane od dawna szamańskie narzędzia i techniki aby pomóc samym sobie i pozostałym uczestnikom. W szamańskich poszukiwaniach prowadzących do wiedzy, uczą się, podobnie jak szamani z dawnych czasów jak rozmawiać z duchami roślin i zwierząt, jak używać kryształów kwarcu i odnajdywać w wizjach oświecającą mądrość.

Wymagania: Ukończenie warsztatów szamańskich dla początkujących „Magia szamanizmu”.

Osobisty Słup Totemiczny

Ten potężny proces wykorzystujący wizualizacje prowadzoną i głęboką relaksację, jest wyjątkowym połączeniem trzech elementów: techniki aktywnej imaginacji Carla Gustava Junga, wschodniej tradycji rozumienia istoty ludzkiej jako systemu połączonych ze sobą centr energetycznych (czakr) i praktyki Rdzennych Amerykanów polegającej na rozmawianiu ze zwierzętami i uczeniu się od nich. Ten proces został opracowany przez dr. E.S Gallegosa i ma na celu głęboką eksplorację, rozumienie i uzdrawianie
różnych aspektów naszego wnętrza. Wizualizacja prowadzona z określonymi obrazami to potężne narzędzie od stuleci z powodzeniem wykorzystywane do uzdrawiania i samorozwoju. Ludzie to istoty z wyobraźnią. Aktywnie wyobrażamy
sobie różne rzeczy, dopóki nam się nie wmówi, że to niewłaściwe i wtedy stopniowo uczymy się ufać autorytetom zamiast własnemu, wewnętrznemu głosowi. Proces tworzenia Osobistego Słupa
Totemicznego ma na celu przywrócenie wewnętrznego głosu do roli zaufanego partnera życiowego. To naprawdę potężne, użyteczne i elastyczne narzędzie, które wspomaga i wzmacnia samoświadomość, pewność siebie i kreatywność we wszystkich dziedzinach życia.
W czasie tych dwudniowych warsztatów, uczestnicy zastosują głęboką wizualizację i relaksację aby poznać zwierzęta reprezentujące każdą z czakr, albo centrów energetycznych. Dzięki poznaniu sposobu na skuteczną interakcję ze zwierzętami czakr, których tożsamość, stan i osobowość ukazuje rozmaite
aspekty psyche każdej z osób, uczestnicy uzyskają bardzo skuteczne narzędzie do autodiagnozy i uzdrowienia. Ten kurs to początek przywracającej moc i transformującej podróży z powrotem do
samego siebie w towarzystwie zwierząt czakr – tych aspektów nas samych, a których być może, zdecydowaliśmy się zapomnieć.

Wymagania: Ukończenie warsztatów szamańskich dla początkujących „Magia szamanizmu”.

W POLSCE W 2018 PRZEZ WYDAWNICTWO GALAKTYKA ZOSTAŁA WYDANA KSIAŻKA ARVICK BAGHRAMIAN „MAGIA SZMANIZMU. UZDRAWIAJĄCA MOC SZAMAŃSKIEJ PODRÓŻY” :

„Uzdrowiciel tkwi w każdym z nas i kiedy będziesz na to gotowa, na
pewno objawi się w tobie”.

To książka o podróży życia Arvick Baghramian, o jej drodze do
szamanizmu i o drogach wielu innych ludzi, ale przede wszystkim jest to książka o szamańskiej podróży i jej uzdrowicielskiej mocy. Arvick Baghramian w Magii szamanizmu koncentruje się na stosowaniu praktyk szamańskich jako narzędzia wzmacniającego, dodającego mocy. Rozpatruje problemy zdrowia i leczenia z perspektywy różnych kultur, omawia naturę duchów i duchowości oraz przyglądając się rozmaitym zasadom praktyk szamańskich z całego świata, stara się ukazać i zgłębić magię szamańskich podróży. Książka ta mówi też o współczesnych formach szamanizmu, w szczególności o neoszamanizmie (core shamanism), współczesnej terapii szamańskiej wspomagającej leczenie chorób zarówno psychicznych, jak i somatycznych.

Arvick Baghramian przez ostatnie lata prowadziła warsztaty z neoszamanizmu w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Izraelu, Hiszpanii, Polsce oraz w krajach skandynawskich. Jej wstępne badania do pracy doktorskiej na Uniwersytecie Newcastle na temat praktyki szamańskiej przekształciły się w szerszy projekt, którego wynikiem jest ta książka.

Recenzja Renaty Arendt-Dziurdzikowskiej (trenerki rozwoju osobistego, dziennikarki, coach, autorki książek):

Współczesna szamanka Arvick Baghramian proponuje podróż po znanej od tysięcy lat kulturze uzdrawiania – szamanizmie. Odpowiada na niemal wszystkie pytania, które przychodzą nam, ludziom Zachodu, do głowy, gdy myślimy o tej tradycji. Jak to wszystko działa? Skąd szaman czerpie moce do uzdrawiania? Na czym polega szamańska podróż? Analizuje związki szamanizmu z psychoterapią, medycyna i koncepcjami Carla Gustava Junga (jej zdaniem Jung odbywał szamańskie podróże). Ale co
ważniejsze – podpowiada, w jaki sposób możemy nauczy cc się takich podróży, by odkrywać magię i tajemnicę świata poza uzgodnioną rzeczywistością , ponieważ „zdolność do magicznego podróżowania jest naszą zdolnością wrodzoną”. Dzięki Baghramian odkrywamy wehikuł transformacji, który pozwala dotrzeć do pokładów mądrości i mocy, uzdrawiać oraz wzmacniać siebie i innych.

RELACJE PO WARSZTACIE ARVICK BAGHRAMIAN W POLSCE W CZERWCU 2019 W OŚRODKU TU I TERAZ:

„Arvick – niezwykła osoba, nauczyciel który w pełni zrozumienia i atencji daje wskazówki jak czytać siebie. „Metodyka” szamanizmu - wspaniały sposób dla usystematyzowanych, analitycznych,
środkowoeuropejskich istot. Arvick prowadzi, pokazuje, tłumaczy. Pomaga w procesie i interpretacji. Najważniejszą pracę wykonujesz jednak ze sobą sam… Te warsztaty dla początkujących to kawał roboty – mocnej, odkrywczej. Moje podróże szamańskie podczas warsztatu ułożyły się w logiczną całość, jakby krok po kroku.. Warsztaty utwierdziły mnie w przekonaniu, że sny jakie miewamy – a mam ich zatrzęsienie – są też procesami, podróżami szamańskimi.. Wracam do „normalności” z wiedzą , narzędziami i świadomością, że mam szamańskie sny. A to jest potężny materiał do pracy.. Arvick jest cudowną, kochaną, wspaniałą osobą. Jestem szczęśliwa, że mogłam ją poznać. Takich ludzi trzeba poznawać i dawać sobie szansę!” (Paulina)

„Samo przebywanie z Arvick daje poczucie bezpieczeństwa i miłości. Płynąca moc uzdrawiania z szamańskich podróży w głąb siebie jest bardzo intensywna. Co dały mi warsztaty? Pozwoliły znów ujrzeć świadomość samej istoty mojego życia”. (Iza)

„Arvick jest cudowną, ciepłą i kochającą osobą. Z wielką uważnością prowadzi grupę, dając każdemu uczestnikowi przestrzeń na indywidualną pracę. Doświadczenie, wiedza i praktyka widoczna jest w każdym słowie i geście. Metodyka warsztatu jest genialna. Krok po kroku, poprzez instrukcje, zasady, wytyczne prowadzą każdego przez szamańskie podróże – bezpiecznie i w wielkiej radości odkrywania. Jeden z najlepszych warsztatów w moim doświadczeniu”

„Świetny warsztat! Z całego serca polecam każdemu, kto chciałby się rozwijać duchowo, dla każdego kto interesuje się szamanizmem”.

„Warsztat z Arvick dał mi to czego oczekiwałam i wiele więcej. Dostałam uporządkowaną, klarowną wiedzę o podróżach szamańskich. Dodatkowo poznałam wspaniałą, ciepłą osobę, uważną na każdego uczestnika warsztatu. No i cudowną grupę otwartych ludzi..”

„Cudowny warsztat z cudowną Arvick, przepiękną Istotą. Wśród dobrych ludzi, w pięknym, bardzo gościnnym i przyjaznym miejscu, u cudownych gospodarzy. Mocne, dobre, transformujące spotkanie.
Dziękuję Arvick!” (Sara)

„”Warsztat bardzo ciekawy i głęboki. Arvick jest niesamowitą osobą, wspaniałym nauczycielem i oazą spokoju i cierpliwości. Nie mogę się doczekać kolejnych warsztatów. Serdecznie polecam każdemu
zainteresowanemu samorozwojem, szamanizmem i pomocą innym. Miejsce urokliwe, pełne pozytywnej energii i wspaniałych ludzi. Spokój blisko natury, jedzenie super-pyszne!”

„Jestem pełna wdzięczności za spotkanie z szamanką- nauczycielem. Jestem pod wrażeniem poprowadzonego warsztatu przez Arvick - z odpowiedzialnością, która nam także przekazała. Na tym
warsztacie otrzymałam to czego potrzebowałam: wiedzy, wyjaśnienia, doświadczenia, uzdrowienia.
Warsztat daje świetne podstawy do dalszego rozwijania się na ścieżce szamańskiej” (Izabela)

„Bardzo ciekawy czas. Arvick jest cudowną osobą, pełną ciepła, radości, bardzo urokliwą. Jest też mocno osadzona w rzeczywistości – to bardzo ciekawe, biorąc pod uwagę tematykę warsztatów! Jestem bardzo zadowolona i czekam z niecierpliwością na kolejne warsztaty”

„Przez kilka dni wolnego chciałem pofilozofować, ale grupa filozofów się nie zebrała, więc poszedłem zupełnie inną ścieżką, dołączyłem do szamańskiej grupy Arvick. Porozmawiałem sobie z drzewami, z ptakami, z wilkami tak, jak one to potrafią, bez słów patrząc mi w oczy. Poczułem bliskość i przyjaźń, powrót do źródła. Mogę tam być gdy zechcę, mogę być kim zechcę i z kim zechcę, jeżeli tego zechcę. Moc jest ze mną” (Andrzej)

Prowadząca: ARVICK BAGHRAMIAN

Jestem psychoterapeutką, specjalizującą się w pomocy dzieciom
i dorosłym osobom, które doświadczyły przemocy seksualnej
w dzieciństwie. To właśnie praca z tymi osobami poprowadziła mnie
w stronę szamanizmu i innych technik uzdrawiania, które stosuję i przekazuję innym od lat 80. Praca z tą szczególnie straumatyzowaną
grupą osób uświadomiła mi, że tradycyjne, werbalne terapie, choć
skuteczne do pewnego etapu, mają poważne braki jeśli chodzi
o pomoc w pełnym uzdrowieniu dawnych zranień i traum, przemianie życia i odzyskaniu mocy. W poszukiwaniu potężniejszych technik zajęłam się Terapią Przez Zabawę, NLP i Hipnozą Ericksonowską, a następnie praktyką i nauczaniem Reiki, Świadomego Oddychania i techniki wizualizacyjnej Osobistego Słupa Totemicznego.

Podstawy szamanizmu poznałam w latach 90 w czasie warsztatów
prowadzonych przez Jonathana Horwitza w Skandynawskim
Centrum Badań nad Szamanizmem. Uczyłam się u Jonathana przez
kilka lat i od tego czasu praktykuję i uczę szamanizmu na całym
świecie. Mimo, że prowadzę warsztaty i uczę innych jak prowadzić szamańską terapię, nigdy nie przestałam dowiadywać się nowych rzeczy. Od 2008 roku intensywnie uczę się w Fundacji Studiów
Szamańskich Michaela Harnera w USA. W mojej praktyce terapeutycznej korzystam z szamanizmu, Reiki, świadomego oddychania, wizualizacji i sztuk plastycznych. Stosuję każdą z tych technik w miarę potrzeby, aby pomóc osobom, z którymi pracuje odkryć ich własny potencjał, doświadczyć transformacji, odzyskać zdrowie i osobistą moc. Uważam się jednak przede wszystkim za terapeutkę szamańską, i podczas gdy regularnie prowadzę warsztaty z Reiki, Świadomego Oddychania i Osobistego Słupa Totemicznego, to w prywatnej praktyce polegam głównie na szamanizmie. Dzięki warsztatom zwiedziłam cały świat, a w ciągu ostatnich 20 lat, prowadziłam warsztaty nie tylko w Hiszpanii, gdzie obecnie
mieszkam ale także w Wielkiej Brytanii, USA, Nowej Zelandii i Polsce.

W 2007 moja druga książka „Magia Szamanizmu” została opublikowana w Wielkiej Brytanii przez wydawnictwo Book Guild. Drugie wydanie zostało opublikowane przez Guid Publications, wraz
z tłumaczeniem na hiszpański. Książka jest tez dostępna w polskiej wersji.

Opracowałam tez terapeutyczną grę Odkrycia, służącą do ułatwiania komunikacji między dziećmi i rodzicami, nauczycielami lub terapeutami w zabawny i ekscytujący sposób. Gra została opublikowana w 2008 roku i jest dostępna w kilku wersjach językowych (angielskiej, hiszpańskiej, hebrajskiej i polskiej).

WARSZTAT JEST TŁUMACZONY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO NA POLSKI!

TERMIN:
11 - 15 października 2023 (środa – niedziela)

ROZPOCZĘCIE:
11 października o godz. 10 rano (rozpoczynamy w środę o godz. 10 rano, zalecany jest przyjazd i nocleg od 10.X.)

ZAKOŃCZENIE:
15 października o godz. 14 (kończymy w niedzielę obiadem)

CENA WARSZTATU:
2100 zł (lub równowartość 450 euro) + koszty zakwaterowania i
wyżywienia

CENA POBYTU:
wyżywienie 110 zł dziennie (3 posiłki wegetariańskie);
noclegi - w zależności od standardu od 35 zł do 140 zł za noc;
ośrodek sprzedaje wyłącznie całe pakiety pobytowo/ żywieniowo/warsztatowe (nie ma możliwości rezygnacji z posiłków ani z noclegów)

UWAGA:
Ze względu na niestabilną sytuację ekonomiczną w Polsce, zastrzegamy sobie możliwość podnoszenia cen noclegów, posiłków i warsztatów, w oparciu o kursy walut i oficjalne wskaźniki inflacji.

MIEJSCE:
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz” Nowe Kawkowo k. Olsztyna www.tuiteraz.euotwiera się w nowej karcie

KONTAKT:
www.tuiteraz.euotwiera się w nowej karcie, [email protected]
biuro: 662759576
Jacek Towalski 602219382
Maja Wołosiewicz - Towalska 606994366

ZAPISY:

1. Konieczna rejestracja mailowa na adres [email protected] (z podaniem imienia i nazwiska, numeru telefonu, daty i tytułu wydarzenia).

2. Dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego i wyborze noclegu, prosimy o wpłatę zaliczki w ciągu tygodnia od zgłoszenia.

3. Brak wpłaty zaliczki w ciągu 7 dni anuluje rezerwację za warsztat i pobyt! Prosimy nie wpłacać pieniędzy dopóki nie zostanie potwierdzone mailowo wpisanie na listę uczestników!

4. Wpłata zaliczki jest równoznaczna z akceptacją regulaminu ośrodka (otrzymanego mailem po zgłoszeniu).

5. Zaliczkę za pobyt w wysokości 250 zł prosimy wpłacać na konto Ośrodka Rozwoju Osobistego „Tu i Teraz” z podaniem imienia i nazwiska oraz opisem: „zaliczka za pobyt 11-15.X.2023”.

Tu i Teraz Numer konta:
92 1020 3541 0000 5502 0206 3410
BANK PKO BP

Dla wpłat zagranicznych:
BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL92 1020 3541 0000 5502 0206 3410 (konto w PLN)
IBAN: PL27 1020 3541 0000 5202 0364 3111 (konto w EUR)

6. Zaliczka jest zwrotna nie później niż 30 dni przed rozpoczęciem warsztatu. W razie zwrotu zaliczki ośrodek potrąca 20 zł na opłaty administracyjne. Zaliczka nie może być przełożona na inny warsztat.

7. Jeśli potrzebują Państwo fakturę VAT, prosimy o taką informację oraz podanie NIP przy wpłacie zaliczki. W przeciwnym wypadku faktura za wpłaconą kwotę zaliczki nie może być wystawiona.

8. Rezerwacja miejsca w Ośrodku i na warsztacie jest potwierdzona wyłącznie poprzez mailowe zgłoszenia uczestnictwa i terminową wpłatę.

9. Resztę płatności za pobyt przyjmujemy wyłącznie gotówką, tuż przed warsztatem, po przybyciu do naszego ośrodka
marta_k
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 694
Dołączył(a): 18 mar 2015, o 12:09
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]