Na co zwrócić uwagę przy kupnie lodówki?

Nie wiesz jak urządzić mieszkanie? Jak uporać się z remontem? Jakie kwiaty kupić do ogrodu? Czyli tematy związane z naszym domowym zaciszem.

Na co zwrócić uwagę przy kupnie lodówki?

Postprzez lexie » 18 sty 2013, o 19:49

Noszę się z zamiarem kupna jakiejś lodówki, możecie coś doradzić? Chciałabym, by była na lata i spełniała wszystkie oczekiwania:)
lexie
 

Re: Na co zwrócić uwagę przy kupnie lodówki?

Postprzez babeczka » 25 sty 2013, o 14:26

W tych czasach nie wiadomo na co patrzeć, przy zakupie czegokolwiek. Kiedyś ważny był producent i cena, dzisiaj cena odgrywa także ważną rolę, ale z producentami gorzej. Ten kiedyś dobry może robić także tylko na akord, a nie patrzy na jakość. Zrobić dużo i sprzedać. Ja np mam odpukać w niemalowane - ładnych parę lat lodówkę z Amici. Jest dopasowana do mebli. Ale najlepiej udać się np. do Media Markt, czy innego elektrycznego, porozmawiać na uboczu szczerze ze sprzedawcą (nie chodzi o łapówkę, te czasy już dawno minęły,chodzi o to,żeby wypowiedział się bez świadków jaką to on by sobie kupił lodówkę z tego właśnie sklepu)
Bywają tacy, którzy właśnie dla dobra klienta informują go uczciwie, które lodówki idą częściej i które są w porządku.Powodzenia.
Avatar użytkownika
babeczka
Extra Kobietka
 
Posty: 362
Dołączył(a): 5 lut 2012, o 12:47

Re: Na co zwrócić uwagę przy kupnie lodówki?

Postprzez Maj_ka » 25 sty 2013, o 15:55

Ważnym kryterium przy zakupie lodówki jest jej klasa zużycia prądu. Wybierz taką, która ma jak najwięcej literek A i dodatkowo plusy. Będzie ona zużywała mniej energii. Przemyśl też, jakiej wielkości lodówka jest Ci potrzebna, czy ma zawierać duży zamrażalnik czy wystarczy mały. Poszukaj też na różnych forach opinii o markach a nawet konkretnych modelach, porównaj ceny i specyfikacje w sklepach internetowych i tych stacjonarnych.
Maj_ka
Miła Kobietka
 
Posty: 42
Dołączył(a): 14 sie 2012, o 08:55

Re: Na co zwrócić uwagę przy kupnie lodówki?

Postprzez olab1 » 27 sty 2013, o 13:08

Dokładnie. Zużycie prądu, marka no i wymiary. Ostatnio znalazłam fajną na Darmowe ogłoszenia drobne
olab1
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 27 sty 2013, o 13:01

Re: Na co zwrócić uwagę przy kupnie lodówki?

Postprzez bettti86 » 28 sty 2013, o 13:40

na klasę energetyczną i oczywiście na wygląd, chyba, ze lodówka do zabudowy, wtedy tylko względy oszczędnościowe i ilość półek oraz wielkość zamrażalnika ;)
bettti86
Extra Kobietka
 
Posty: 484
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 12:11

Re: Na co zwrócić uwagę przy kupnie lodówki?

Postprzez lexie » 6 lut 2013, o 15:06

Ok to już wiem ze ma mieć dużo plusów przy A:). Na pewno wolno stojąca, z zamrażalnikiem. Zależy mi też by jak najdłużej dało się przechowywać żywność, tzn by się nie psuła, ale też nie wysychała - dlatego nie wiem czy lodówki no-frost są dla mnie.
lexie
 

Re: Na co zwrócić uwagę przy kupnie lodówki?

Postprzez mrw111 » 8 mar 2013, o 02:50

poradnikowo mówi, żeby dowiedzieć się czy ma funkcje pozwalające na usuwanie z lodówki nieprzyjemnego zapachu
mrw111
 

Re: Na co zwrócić uwagę przy kupnie lodówki?

Postprzez lexie » 24 mar 2013, o 18:27

Wypatrzyłam sobie ostatnio lodówkę Whirlpoola z 6 zmysłem, ma filtr antybakteryjny, więc jedzenie nie powinno się psuć - więc też nie będzie brzydkich zapachów w lodowce. A co najważniejsze - nie powstaje szron, więc nie trzeba jej ręcznie rozmrażać, ale też jedzenie nie wysycha, no bo nie jest to klasyczny no-frost.
lexie
 

Re: Na co zwrócić uwagę przy kupnie lodówki?

Postprzez Zorka » 25 mar 2013, o 11:54

Hmm sporo słyszałam o tej lodówce, no może nastepnym razem. Ja zwracam uwage na długość gwarancji.
Zorka
 

Re: Na co zwrócić uwagę przy kupnie lodówki?

Postprzez krysia19 » 28 mar 2013, o 10:32

Gwarancja, firma, pojemność zamrażarki oraz chłodni, energo-oszczędnośc, wymiary to chyba najważniejsze. Ja się kierowałam tym.



_________________________________________________________________________________
Profesjonalne przeprowadzki Kraków zobacz!
krysia19
Miła Kobietka
 
Posty: 46
Dołączył(a): 26 lip 2012, o 14:07

Re: Na co zwrócić uwagę przy kupnie lodówki?

Postprzez lexie » 29 mar 2013, o 11:55

Zorka napisał(a):Hmm sporo słyszałam o tej lodówce, no może nastepnym razem. Ja zwracam uwage na długość gwarancji.


Gwarancja to standardowo 2 lata, ale tez czasem można przedłużyć do 5 lat. Znalazłaś gdzieś dłużej?
lexie
 

Re: Na co zwrócić uwagę przy kupnie lodówki?

Postprzez MollyB » 21 lip 2014, o 18:42

My wybrzydzać nie zamierzamy, wymyślnych funkcji i bajerów też nie szukamy, ważne, aby dobrze chłodziła i nie psuła się. I oby nie kosztowała za dużo.
MollyB
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 13 lut 2013, o 15:23
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]