Najem długoterminowy samochodu

Piszemy tutaj o pracy, bądź też jej braku. Finanse, kobiecy biznes.

Najem długoterminowy samochodu

Postprzez Odelie » 11 sty 2024, o 12:12

Witajcie dziewczyny. Zastanawiamy się z mężem nad najmem długoterminowym auta na 24 albo na 26 miesięcy. Czy ktoraś z Was wynajmowała w taki sposób auto? Jak oceniacie opłacalność?
Odelie
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 19 cze 2023, o 07:34

Re: Najem długoterminowy samochodu

Postprzez Lukta » 15 sty 2024, o 12:38

Jestem dość świeża w temacie, bo aktualnie również interesuję się tym tematem i nie można tak łatwo napisać czy się to opłaca czy nie. Każda opcja ma swoje wady i zalety. Dla mnie jednak najem długoterminowy ma sporo zalet:

płacisz jedna ratę miesięcznie, nic Cię w tym przypadku nie obchodzi

dobre ubezpieczenie w cenie

a jak wynajem się kończy, możesz oddac po roku czy po dwóch latach auto i wziąć sobie inne nowe jeśli chcesz.
Lukta
Miła Kobietka
 
Posty: 34
Dołączył(a): 17 wrz 2019, o 07:23

Re: Najem długoterminowy samochodu

Postprzez ursacheba » 16 sty 2024, o 22:55

Jeszcze leasing jest podobny w użyciu. tylko to trzeba sobie porównać konkretne przypadki, bo różnie liczą.
ursacheba
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 8 gru 2023, o 20:19

Re: Najem długoterminowy samochodu

Postprzez Odelie » 19 sty 2024, o 14:36

Dziękuję, a jak wygląda kwestia końca umowy? Oddaje się auto i co potem?
Odelie
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 19 cze 2023, o 07:34

Re: Najem długoterminowy samochodu

Postprzez adato » 21 sty 2024, o 00:23

Odelie napisał(a):Dziękuję, a jak wygląda kwestia końca umowy? Oddaje się auto i co potem?

Jest kilka możliwości, przedłużmy umowę, wykupujemy auto, bierzemy nowe auto itd.

:angrywife atujest.blogspot.com
Avatar użytkownika
adato
Miła Kobietka
 
Posty: 62
Dołączył(a): 27 wrz 2018, o 00:15

Re: Najem długoterminowy samochodu

Postprzez Lukta » 23 sty 2024, o 16:05

Kończy się umowa, sprawdzają stan auta - dopłacasz lub nie i kończysz płacić. Jeśli nie ma większych uszkodzeń oraz są jedynie delikatne ślady eksploatacji, nie musisz martwić się o dopłaty (a przynajmniej tak jest w Master1) Mozęsz potem wykupić auto, albo po prostu oddać bez żadnych konsekwencji oraz wziąć nowe.
Lukta
Miła Kobietka
 
Posty: 34
Dołączył(a): 17 wrz 2019, o 07:23

Re: Najem długoterminowy samochodu

Postprzez Odelie » 25 sty 2024, o 13:47

A jak oceniasz master1?
Odelie
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 19 cze 2023, o 07:34

Re: Najem długoterminowy samochodu

Postprzez Lukta » 25 sty 2024, o 14:05

Całkiem nieźle: dobre warunki, wszystko przejrzyste w umowie. Nie robią też problemów przy zdaniu samochodu
Lukta
Miła Kobietka
 
Posty: 34
Dołączył(a): 17 wrz 2019, o 07:23

Re: Najem długoterminowy samochodu

Postprzez Pena » 26 sty 2024, o 14:49

Też się właśnie z mężem zastanawiamy nad wynajmem - wydaje nam się dobrą opcją, nie trzeba się martwić o naprawy, a używamy nowego auta. Ale niestety to jeszcze przed nami, więc ciężko mi wyrazić opinię.
Avatar użytkownika
Pena
Miła Kobietka
 
Posty: 85
Dołączył(a): 17 lis 2017, o 09:07

Re: Najem długoterminowy samochodu

Postprzez Odelie » 29 sty 2024, o 10:40

A czy możńa takie auto wykupić? Jeśli uznam, ze dobrze mi się jeździ?
Odelie
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 19 cze 2023, o 07:34

Re: Najem długoterminowy samochodu

Postprzez Pena » 30 sty 2024, o 11:08

Tak, mozesz, master1 ma taką możliwość. Wartość wykupu ustala się w momencie zdawania auta. Nawet raz brałam taki wykup pod uwage, potem jednak doszlam do wniosku, ze wole dalej wynajmować. No i w tym przewaga najmu nad leasingiem. Nie wiem czy wiesz ale od nowego roku zupełnie nie opłaca się wykupienie auta z leasingu do celów prywatnych. Poza tym aktualnie nie ma możliwości nieopodatkowanej sprzedaży auta z leasingu do majątku prywatnego.
Avatar użytkownika
Pena
Miła Kobietka
 
Posty: 85
Dołączył(a): 17 lis 2017, o 09:07

Re: Najem długoterminowy samochodu

Postprzez katrinka » 30 sty 2024, o 12:20

A co jeśli auto uszkodzisz tak, że nie nadaje się do naprawy? Oddajesz całą jego równowartość?
Avatar użytkownika
katrinka
Fajna Kobietka
 
Posty: 154
Dołączył(a): 31 sty 2015, o 07:42

Re: Najem długoterminowy samochodu

Postprzez Kammite » 30 sty 2024, o 13:18

Nie. Nie musisz oddawać wartości całego auta. Największą zaletą wynajmu długoterminowego jest fakt, ze w racie zawarte jest ubezpieczenie oc ale i ubezpieczenie ac - jego zakres zależy tutaj od tego jaka jest umowa. Możesz mieć ubezpieczenie ac z obowiązkowym udziałem w szkodzie, zwykle wtedy rata miesięczna jest niższa. Można jednak wybrać pakiet premium, w przypadku którego nic nie dopłacasz. Wtedy po prostu wymieniają auto na nowe.
Oczywiscie piszę tutaj o sytuacji w której sama jesteś winna uszkodzeniiu auta.
Kammite
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 5 wrz 2019, o 07:27

Re: Najem długoterminowy samochodu

Postprzez Robbika » 5 lut 2024, o 18:45

Ogólnie wszystko zależy od sytuacji, ale jeśli ktoś chce zmieniać często auta to najem jest o wiele lepszy bo jest wygodniejszy.
Obecnie przepisy podatkowe są tak problematyczne, że wykup auta w celu jego późniejszej sprzedaży jest bez kombinacji alpejskich nieopłacalny. Tak więc po leasingu albo oddaje się samochód w firmie i bierze się nowy (co w sumie kosztowo nie rożni się od najmu) albo jeździ się nim co najmniej 7-8 lat. A w najmie odstawiasz auto i tyle. Jedynie co na minus w najmie to delikatnie wyższy koszt plus ograniczenia w ilość km (ale przecież te ograniczenia możesz sobie zmieniać, jeśli wiesz, że będziesz jeździła więcej - tak jak we wspomnianym tutaj wcześniej Master1).
Robbika
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 13 mar 2023, o 10:30

Re: Najem długoterminowy samochodu

Postprzez katrinka » 5 lut 2024, o 20:02

W sumie ma to sens.
Avatar użytkownika
katrinka
Fajna Kobietka
 
Posty: 154
Dołączył(a): 31 sty 2015, o 07:42

Re: Najem długoterminowy samochodu

Postprzez rema » 6 lut 2024, o 07:46

Nie ma jednej odpowiedzi, bo dla jednego najem będzie idealny a dla drugiego leasing. Każdy ma inną sytuację i do tego. Powinien dopasować rodzaj umowy.
W jednej i drugiej opcji nie jest się właścicielem do momentu wykupu. A o tym. Często zapominają ludzie biorący leasing ;) auto jest Twoje jak jesteś jedynym właścicielem w dowodzie
Avatar użytkownika
rema
Miła Kobietka
 
Posty: 70
Dołączył(a): 3 kwi 2018, o 08:35

Re: Najem długoterminowy samochodu

Postprzez andrat » 6 lut 2024, o 07:57

Najem angażuje mniej kapitału, więc jak ktoś obraca pieniędzmi to każda niepracująca złotówka traci.
andrat
Fajna Kobietka
 
Posty: 120
Dołączył(a): 5 mar 2021, o 11:53

Re: Najem długoterminowy samochodu

Postprzez Emilka01R » 12 kwi 2024, o 10:40

Wynajem długoterminowy auta może być korzystny dla osób prowadzących firmę, ponieważ umożliwia on elastyczność finansową i zapewnia stałe koszty związane z użytkowaniem pojazdu.

Jak wycenić samochód przed sprzedażą? Sprawdź nasz poradnik.
Emilka01R
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2 lut 2024, o 10:25
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]