Negatywne skutki tabletek antykoncepcyjnych

Rozmowy o seksie i seksualności,o naszych pragnieniach, fantazjach erotycznych. Jak zabezpieczyć się przed niechcianą ciążą? Te i inne tematy związane z seksem i antykoncepcją poruszamy tutaj.

Negatywne skutki tabletek antykoncepcyjnych

Postprzez gwiazdak » 23 paź 2012, o 11:03

Na wstępie chce zaznaczyć że to już 3 rodzaj tabletek które biorę, dlatego zdziwił mnie ten negatywny skutek, ale zacznę od początku.
Na początku brałam Dianę 35 w celach uregulowania cyklu, pozbycia się trądziku itp, wtedy dużo się ruszałam, mało czasu miałam żeby posiedzieć na 4 literach, więc żadnego skutku ubocznego nie było, poza niedużym zaokrągleniem piersi co w sumie uważałam za plus.
Po 6 miesięcznej przerwie "żeby organizm odpoczął od hormonów" już w celach antykoncepcji zaczęłam brać inne tabletki, teraz już nazwy nie pamiętam, ale skończyłam z nimi po 1 opakowaniu, miałam mdłości, uderzenia gorąca, byłam spuchnięta przez co na wadzę +5kg. Po prostu za duża dawka i pani ginekolog przepisała mi Naraya i jest niby jest okay, piersi (niestety) mi nie urosły, przytyć też nie przytyłam. Jedyną rzeczą którą zauważyłam to straszny cellulit na pupie... :oops:
Myślicie że może to być skutek uboczny brania tych tabletek?
A wy jakie negatywne skutki u siebie zauważyłyście?
gwiazdak
 

Re: Negatywne skutki tabletek antykoncepcyjnych

Postprzez elzbieta45 » 23 paź 2012, o 11:48

sa to hormony ktore w rozny sposob ujawniaja skutki uboczne w organizmie
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Negatywne skutki tabletek antykoncepcyjnych

Postprzez Cukiereczek19 » 26 paź 2012, o 23:43

Witaj. Ja po Diane35 nabawiłam się włókniaka w piersi a wzięłam może 5 opakowań..........
Cukiereczek19
 

Re: Negatywne skutki tabletek antykoncepcyjnych

Postprzez Be-Be » 28 paź 2012, o 10:21

tabletki sprzyjają zatrzymaniu wody w organizmie co wywołuje cellulit niestety. Ja też tak miałam, u mnie jeszcze dodatkowo utrudniły zajście w ciążę, po odstawieniu cykl nie mógł wrócić do normalnego rytmu.
Be-Be
 

Re: Negatywne skutki tabletek antykoncepcyjnych

Postprzez taka ona 86 » 30 paź 2012, o 17:23

witaj, ja swoją przygodę z tabletkami skończyłam dość szybko, ponieważ miały na mnie fatalny(!!!) wpływ... oprócz tego, że przytyłam, a piersi były niby większe (w gruncie rzeczy raczej opuchnięte) miałam niesamowite wahania nastrojów, czułam się rozdrażniona i nieszczęśliwa a co najgorsze... nie miałam zupełnie ochoty na seks... libido spadło z hukiem na poziom poniżej 0 hehe moja ginekolog zaliczyła mnie do grona kobiet, którym antykoncepcja hormonalna nie odpowiada i kazała odstawić wszelkie tabletki, plastry itp.
taka ona 86
 
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]