Netykieta

Uwagi, sugestie, ciekawe pomysły dla ulepszenia portalu. Oraz uwagi związane z nieprawidłowym działaniem forum.

Netykieta

Postprzez aii » 9 paź 2013, o 09:52

Heloł!
Wiem, że jestem tu krótko, forum jest dosyć ciekawe, jednak jedno mnie razi...brak netykiety, albo nawet bardziej, produkt netykietopodobny. Jest masakrycznie dużo błędów...Nie mam na myśli małych literówek czy interpunkcji, bo takie błędy popełnia każdy. Jednak rażące błędy ortograficzne mnie drażnią. Czasem nawet nie mogę rozczytać wypowiedzi, bo błąd mnie dekoncentruje.
Jesteśmy kobietami, chcemy być perfekcyjne, dlatego co szkodzi przyłożyć się do napisania wypowiedzi w sposób zrozumiały? Przecież chcemy zostać zrozumiane.
Każda nasza wypowiedź przedstawia nasz obraz w sieci.
A do moderatorów miałabym prośbę, aby takie straszliwe błędy poprawiały, dla dobrej renomy forum.
Avatar użytkownika
aii
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 511
Dołączył(a): 6 paź 2013, o 03:13

Re: Netykieta

Postprzez Hadassa » 9 paź 2013, o 10:11

Jeżeli takowe zauważę, to staram się poprawić...
Jednak w nawale pracy, czasem o to ciężko....

ale fajnie, że zwracasz uwagę ;)
zawsze też, możesz zgłościć taki post, uzywając wykrzyknika po prawej stronie.

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Netykieta

Postprzez aii » 9 paź 2013, o 10:29

Ok. Będę zgłaszała takie posty. (:
Avatar użytkownika
aii
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 511
Dołączył(a): 6 paź 2013, o 03:13

Re: Netykieta

Postprzez Carina » 9 paź 2013, o 10:54

Faktycznie Aii masz troche racji.Niektore bledy sa razace, jednak tyle tych postow powstaje, ze sie nie dziwie modom.
Sama pisze z tel i brak polskich znakow mnie irytuje,czasami tez walne byka.Jednak jak juz sie go dopatrze, to nie mozna juz edytowac.

Jednak fajnie, ze poruszylas ten fakt.:)

"...przez noc droga do świtania -
przez wątpienie do poznania -
przez błądzenie do mądrości -
przez śmierc do nieśmiertelności..."
Avatar użytkownika
Carina
Kobietka Expert
 
Posty: 2942
Dołączył(a): 14 cze 2013, o 09:19

Re: Netykieta

Postprzez Hadassa » 9 paź 2013, o 11:02

Nie można ich edytować, bo było często tak, że ktoś wracał i edytował swój post, i np zamiast opisu problemu była kropka...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Netykieta

Postprzez myszka28 » 9 paź 2013, o 18:43

pewnie o mnie mowa :) mam uszkodzoną klawiaturę do tego włoska i czasami ciężko mi pisać bo nie pamiętam gdzie jakie znaki są ale postaram się poprawić :)
Avatar użytkownika
myszka28
Super Gaduła
 
Posty: 1544
Dołączył(a): 29 wrz 2013, o 18:46

Re: Netykieta

Postprzez Jamelia » 9 paź 2013, o 21:36

Oj tam , oj tam. Mały błąd i od razu aferę się robi hehe
Pamiętajcie dziewczynki że sporo osób ma dysleksję a nie jest obowiązkiem przyznawanie się do tego... A można kogoś bardzo zranić takimi uwagami. Ja bym się raczej skupiła na treści i sensie wypowiedzi :D

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Netykieta

Postprzez Hadassa » 9 paź 2013, o 21:56

Ale faktem też jest, że niektórzy nie patrzą na pisownie i błedy...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Netykieta

Postprzez aii » 10 paź 2013, o 14:16

Tu nie chodzi o mały błąd, bo takie popełnia każdy. (: Owszem, ktoś może mieć dysleksje, ale większość się tym po prostu zasłania, a tak naprawdę, są leniwi. Ja rozumiem, że można popełnić błąd np w słowie dżdżownica, bo po "d" występuje samo "ż", ale żeby tworzyć słowa "KTURY"? To tak powszechne słowo, że nawet osoba z nie wiem jakimi dysfunkcjami, jest w stanie to napisać bezbłędnie - tylko musi chcieć. Podobnie z końcówkami "ą" i "om", ale to już mnie mniej razi i przynajmniej wiem co to za wyraz i o co chodziło autorce. [w słowie ktUry, na początku stwierdziłam, że komuś się strzeliła literówka i dodatkowo mu wskoczyło "t"...]

Poza tym...gdy ja popełniam błąd, to cieszę się, że ktoś mnie poprawia, bo jest nadzieja, że więcej już go nie popełnie. A żeby za to się czuć urażonym? Za to, że się popełnia błędy? No nie ogarniam, bo nie ma ideałów, którzy ich nie popełniają (:
Obrazek
Avatar użytkownika
aii
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 511
Dołączył(a): 6 paź 2013, o 03:13

Re: Netykieta

Postprzez Carina » 11 paź 2013, o 10:20

Nie jestem perfekcjonaliska ale zgadzam sie z Aii.Poza tym, to jest jakby tego nie brac tez wizytowka forom.Wiele osob widzac taki a nie inny obraz daruje sb pisanie u nas. ;)

Madi to nie jest powod do obrazania.
A tak naprawde widzac takie bledy wystarczy zglosic moderatorowi i zalatwi to cichutko ;)

"...przez noc droga do świtania -
przez wątpienie do poznania -
przez błądzenie do mądrości -
przez śmierc do nieśmiertelności..."
Avatar użytkownika
Carina
Kobietka Expert
 
Posty: 2942
Dołączył(a): 14 cze 2013, o 09:19

Re: Netykieta

Postprzez Hadassa » 11 paź 2013, o 10:26

Sama jestem dyslektykiem i się pilnuję..
poza tym, pisząc to i tak przeglądarka podreśla błędy, wiec już całkiem lenistwo by tego nie poprawić ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Netykieta

Postprzez Carina » 11 paź 2013, o 15:14

Niekoniecznie Kay.Zalezy z czego kto pisze. w fonie nie podkresla ;/

"...przez noc droga do świtania -
przez wątpienie do poznania -
przez błądzenie do mądrości -
przez śmierc do nieśmiertelności..."
Avatar użytkownika
Carina
Kobietka Expert
 
Posty: 2942
Dołączył(a): 14 cze 2013, o 09:19

Re: Netykieta

Postprzez 456 » 17 paź 2013, o 15:06

Pszeciesz to nic złego gdy ktoś zrobi literufkę. :roll:

Wiemy dziewczyny jak to bardzo razi w oczy. Nie wszystkie posty uda się poprawić, jednak to co jest widoczne i aż odpycha -zostaje poprawione. ;)

Jeżeli chodzi o brak polskich liter to również jest to drażniące. Jestem w stanie zrozumieć gdy ktoś nie posiada klawiatury z pl znakami, sama jej nie posiadam na jednym z fonów.

W każdym razie miejmy nadzieję, że leni nie będziemy spotykać zbyt często.


"Czerwienią róż i w zapachu lilii kołysani - żeglujemy przed siebie. Niby niewidzialni, niby zakochani..."
456
Kobietka Expert
 
Posty: 3949
Dołączył(a): 8 sty 2013, o 11:05
Lokalizacja: Między Piekłem a Niebem

Re: Netykieta

Postprzez myszka28 » 17 paź 2013, o 15:10

no właśnie ja mam taki kłopot bo mam włoska klawiaturę :(
Avatar użytkownika
myszka28
Super Gaduła
 
Posty: 1544
Dołączył(a): 29 wrz 2013, o 18:46

Re: Netykieta

Postprzez dzo » 29 paź 2013, o 16:54

aii napisał(a):Heloł!
Wiem, że jestem tu krótko, forum jest dosyć ciekawe, jednak jedno mnie razi...brak netykiety, albo nawet bardziej, produkt netykietopodobny. Jest masakrycznie dużo błędów...Nie mam na myśli małych literówek czy interpunkcji, bo takie błędy popełnia każdy. Jednak rażące błędy ortograficzne mnie drażnią. Czasem nawet nie mogę rozczytać wypowiedzi, bo błąd mnie dekoncentruje.
Jesteśmy kobietami, chcemy być perfekcyjne, dlatego co szkodzi przyłożyć się do napisania wypowiedzi w sposób zrozumiały? Przecież chcemy zostać zrozumiane.
Każda nasza wypowiedź przedstawia nasz obraz w sieci.
A do moderatorów miałabym prośbę, aby takie straszliwe błędy poprawiały, dla dobrej renomy forum.



Ja już kiedyś poruszałam ten temat tutaj. Wkurza mnie jak ludzie piszą jak analfabeci. I tłumaczenie, że ktoś pisze z telefonu do mnie nie przemawia. Telefon ma polskie znaki i można pisać z niego po polsku.
Moje prośby i uwagi niestety zostały olane więc nie wiem aii czy Twoje uwagi coś tutaj zmienią.
Ludzie w dzisiejszych czasach są leniami i analfabetami i nie chce im się pisać nawet poprawnych zdań po polsku :?
dzo
 

Re: Netykieta

Postprzez Adix257 » 3 lis 2013, o 15:12

aii napisał(a):Heloł!
Wiem, że jestem tu krótko, forum jest dosyć ciekawe, jednak jedno mnie razi...brak netykiety, albo nawet bardziej, produkt netykietopodobny. Jest masakrycznie dużo błędów...Nie mam na myśli małych literówek czy interpunkcji, bo takie błędy popełnia każdy. Jednak rażące błędy ortograficzne mnie drażnią. Czasem nawet nie mogę rozczytać wypowiedzi, bo błąd mnie dekoncentruje.
Jesteśmy kobietami, chcemy być perfekcyjne, dlatego co szkodzi przyłożyć się do napisania wypowiedzi w sposób zrozumiały? Przecież chcemy zostać zrozumiane.
Każda nasza wypowiedź przedstawia nasz obraz w sieci.
A do moderatorów miałabym prośbę, aby takie straszliwe błędy poprawiały, dla dobrej renomy forum.
Dzień dobry pani ładnej. Czytając twój pierwszy wyraz w twojej pierwszej wypowiedzi w tym temacie to przez pierwsze 5 minut zastanawiałem się który słownik otworzyć żeby przetłumaczyć słowo "Heloł" I tak wpadłem na to że może chodziło ci o słowo "hello".
Druga sprawa to dlaczego na siłę wpychasz angielskie słowa, które mają polskie tłumaczenie w polskie zdania? I znowu przyczepiam się do już poprawionego przeze mnie twojego słowa "hello" Czyli po polsku pozdrowienie.
Trzecia sprawa to dlaczego umieszczasz wyrazy w swoim tekście, których w polskim słowniku nie uświadczysz? Tym razem chodzi mi o słowo "masakrycznie". Szukałem go w słowniku języka polskiego przez 10 minut i nie znalazłem. Wiesz dlaczego go nie znalazłem? Bo takiego słowa nie ma w języku polskim, zostało sobie wymyślone. Jest to błąd fleksyjny. I znowu się musiałem domyślać że może chodzi ci o wyraz makabrycznie. A wystarczyło nacisnąć prawym przyciskiem myszy i wybrać właściwe słowo.
Już tego Netykieto- podobnego nie będę się czepiał, ale nie powinno się go pisać razem.

dzo ty to jesteś naprawdę leniwa. Takiego lenia jak ty to dawno nie widziałem. A wystarczyło wcisnąć przycisk "Shift" na klawiaturze żeby rozpoczynać swoje wszystkie zdania bezpodmiotowe z dużej litery. Rozumiem że już naciśnięcie kropki po skończeniu zdania to już jest za dużo, ale tych małych liter to już jest ciężko wybaczyć.
Dziewczyny mam stwierdzoną dysortografię i popełniam błędy. Pomimo to wasze błędy również mnie bolą tak jak was bolą nasze błędy. Więc znowu zamieniam się w wujka dobrą radę i doradzę wam żebyście w pierwszej kolejności spojrzały na siebie a później poprawiały innych.

Adrian
:P
Avatar użytkownika
Adix257
Samiec
 
Posty: 1665
Dołączył(a): 22 gru 2012, o 23:42

Re: Netykieta

Postprzez elzbieta45 » 3 lis 2013, o 22:56

tak ADRIAN .... MASZ RACJE . niech każdy spojrzy po pierwsze na siebie . Bo naprawdę ktoś może poczuc się nieswojo jak ktoś niezwraca uwagi na tresc a na popełniane bledy . Ja tez popełniam mnóstwo błedow i teraz czytając posty , mysle , ze niema dla mnie mniejsca bo kalecze forum
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Netykieta

Postprzez Hadassa » 3 lis 2013, o 23:32

A wg mnie już przesadzacie...
Wg mnie uwaga została słusznie zwrócona...
Jednak faktem jest że łatwiej u kogoś dostrzec błędy niż u siebie....
Jednak nie zwalnia nas to z obowiązku pisania poprawną polszczyzną, czy też dodania czasem niekoniecznie polskiego słowa, które nie wpływa nie niepoprawny odbiór....

Jak to powiedział profesor Miodek, jest różnica czy robimy komuś łaskę czy laske.....

i nie chodzi tu Elu, o popadanie w skrajności ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Netykieta

Postprzez Basia1994 » 3 lis 2013, o 23:40

Zawsze można zainstalować sobie automatyczną korektę która nam wyszczególni słowa z błędami ;)
Basia1994
 

Re: Netykieta

Postprzez Adix257 » 4 lis 2013, o 00:15

Tak wpełni się zgadzam z Elą i też się czuję nie swojo jak ktoś mi zwraca uwagę odnośnie ortografi. dzo ma uprawnienia moderatota to mogła by poprawiać po cichu te błędy a nie na całym forum tak żeby wszyscy widzieli że ta dana osoba nie dba o swoją pisownię.

Adrian
:P
Avatar użytkownika
Adix257
Samiec
 
Posty: 1665
Dołączył(a): 22 gru 2012, o 23:42

Re: Netykieta

Postprzez Carina » 4 lis 2013, o 09:20

W porzadku, ale Mody nie sa tylko od tego by poprawiac czyjes bledy...i o ile moga pare to niestety nie sa w stanie kazdego.A tutaj to jak widac pojawiaja sie czestawo...I jak mniemam nie kazdy ma na to podpinke medyczna...
Moim zdaniem zbyt rzadko, za to daje sie tu upomnienia ,minusy i bany...Wiec sobie wiekszosc pozwala.I to jest glowny problem.I powtorze sie - a to stanowi wizytowke o tym miejscu.

Co do wczesniejszej Twojej wypowiedzi Adix to nie skomentuje...bo to co napisales to juz "przegiecie" ;/

"...przez noc droga do świtania -
przez wątpienie do poznania -
przez błądzenie do mądrości -
przez śmierc do nieśmiertelności..."
Avatar użytkownika
Carina
Kobietka Expert
 
Posty: 2942
Dołączył(a): 14 cze 2013, o 09:19

Re: Netykieta

Postprzez Adix257 » 4 lis 2013, o 10:20

Karinko to powiedz mi jakie widzisz w tym przegięcie?

Adrian
:P
Avatar użytkownika
Adix257
Samiec
 
Posty: 1665
Dołączył(a): 22 gru 2012, o 23:42

Re: Netykieta

Postprzez Hadassa » 4 lis 2013, o 10:21

Adix, ja też moderuję posty i też dopisuję z jakiego powodu....
i też jestem dyslektykiem i jakoś mnie to nie upoważnia do robienia błędów....


a przede wszystkim Regulamin:
Kod: Zaznacz cały
3. Staraj się pisać tak, aby każdy rozumiał o co Ci chodzi. Wystrzegaj się literówek! Ukazują one nie tylko brak umiejętności pisania na klawiaturze, ale również niechlujstwa oraz braku szacunku wobec innych użytkowników forum. Jeśli chcesz coś poprawić lub dopisać, użyj przycisku edytuj, zamiast tworzyć nowy post.



I po raz kolejny powtórzę... Jeżeli ktoś zrobi błąd, raz drugi ok..
Ale nie w momencie kiedy każdy post jest do edycji !!!

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Netykieta

Postprzez Carina » 4 lis 2013, o 10:54

Widzisz Adixik przegiecie jest widoczne w twoim odniesieniu do aii.
Ja rozumiem, ze mozna sie nie zgadzac z kims ale Twoje argumenty sa chyba nie na miejscu.Ten temat jest wazny i sam fakt, ze zostal poruszony jest godny pochwaly a nie doszukiwania sie jakis 'hakow' do ktorych mozna sie przyczepic.Poza tym post jaki napisala nie uwalacza nikomu jest uogolniony, Twoj zas jest normalnie zlosliwy.To tak w skrocie.;)

"...przez noc droga do świtania -
przez wątpienie do poznania -
przez błądzenie do mądrości -
przez śmierc do nieśmiertelności..."
Avatar użytkownika
Carina
Kobietka Expert
 
Posty: 2942
Dołączył(a): 14 cze 2013, o 09:19

Re: Netykieta

Postprzez Adix257 » 4 lis 2013, o 11:11

Widzę dziewczyny że nie rozumiecie mnie i Eli.
A ja chciałem pokazać koleżance Aii i dzo które się bulwersują gdy ktoś popełnia błąd i pokazałem że też popełniają błędy ale kogoś innego się czepiają

A zresztą powiem wam coś z mojego dzieciństwa, kiedy chodziłem do klasy od 1 do 6
Każdego dnia mój tatuś sprawdzał mi zeszyty po szkole w poszukiwaniu błędów ortograficznych i jeśli się jakiegoś doszukał to musiałem go w domu grzecznie przepisywać cały zeszyt i tak siedziałem w weekendy żeby przepisać 2-3 zeszyty bezbłędnie a jeśli jakiś znalazł to targał zeszyt i przepisywałem od nowa Aż w końcu nie wytrzymał i zostałem uderzony i opluty bo kiedy krzyczał to pluł. Byłem wtedy niedojdą i analfabetą.

Wiesz Karinka ja też poczułem się dotknięty jej wypowiedzią, a w szczegulności jej obrazkiem, ale to nie ona poruszyła mój zapalnik

Adrian
:P
Avatar użytkownika
Adix257
Samiec
 
Posty: 1665
Dołączył(a): 22 gru 2012, o 23:42
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]