niemowlę i angielski

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

niemowlę i angielski

Postprzez Ananke » 24 paź 2013, o 10:33

Cześć,

co myślicie o zapisaniu 6-miesięcznego dziecka na angielski. byłam na lekcji pokazowej i bardzo mi się podobało. Zastanawiam się, czy mam zapisać córeczkę, mimo że jest niemowlakiem.
Ananke
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 24 paź 2013, o 10:24

Re: niemowlę i angielski

Postprzez myszka28 » 24 paź 2013, o 10:37

A nie za szybko na naukę?niech najpierw nauczy się języka który słyszy na codzień jak na moje oko to za szybko chyba jednak
Avatar użytkownika
myszka28
Super Gaduła
 
Posty: 1544
Dołączył(a): 29 wrz 2013, o 18:46

Re: niemowlę i angielski

Postprzez Hadassa » 24 paź 2013, o 10:56

popieram.. wg mnie 6 miesięczy to trochę szybko....
raczej bym w domu coś po angielsku puszczała by się tez oswoiło z językiem....
Fakt dziecko szybciej łapie jezyk niż dorosły, ale... niech ma coś z dzieciństwa..

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: niemowlę i angielski

Postprzez Ananke » 24 paź 2013, o 10:57

W szkole, w której byłam - Helen Doron - uczą już maluszki od 3-miesiąca!!! z tego, co widziałam na 1 lekcji, nie jest to tyle nauka, co zabawa z dzieckiem. tak, jak się bawimy po polsku, tak możemy się bawić po angielsku. zresztą sama nie mam zbyt dużo pomysłów na to, co można robić z 6-miesiecznym maleństwem. W ramach kursu dostajemy płyty, na których są piosenki i rymowanki i gotowe pomysły na zabawy. bawiąc się z dzieckiem, mówi sie po angielsku, tak, jak robimy to po polsku.

myślisz, że najpierw powinna nauczyć się polskiego, tak? czy nauka angielskiego w tym wieku może opóźnić naukę polskiego?
Ananke
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 24 paź 2013, o 10:24

Re: niemowlę i angielski

Postprzez Hadassa » 24 paź 2013, o 11:14

Dziecko jest bystre..
ale widząc np po dzieciakach mojej ciotki które wychowywały się w niemczech..
a rodzice mowili przy nich po polsku widzę, że często mieszają języki....

Wg mnie jednak to za wczesnie na naukę języka.... 3-4 latki spokojnie możesz uczyć...
ale dziecko które nie ma roku ?? Się dopiero uczy... uczy wielu podstawowych funkcji...
po co jeszcze dorzucać drugi jezyk...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: niemowlę i angielski

Postprzez myszka28 » 24 paź 2013, o 11:30

Tez jestem zdania że to za małe dziecko na nauke obcego języka jak będzie miała ze 2 latka to tak bo język polski będzie znała już i pierwsze słowa a tak to możę się mylić i zamiast powiedzieć mamusiu piesek mamusiu dog,
Avatar użytkownika
myszka28
Super Gaduła
 
Posty: 1544
Dołączył(a): 29 wrz 2013, o 18:46

Re: niemowlę i angielski

Postprzez AlinaZP » 24 paź 2013, o 13:55

Wszystko można tylko po co? Jeśli nie jesteście rodziną dwujęzyczną ani nie mieszkacie w kraju anglojęzycznym to nie ma sensu. Lepiej pójść z maluchem na basen i kupić sobie fajne buty za te pieniądze. Z pozycji matki, która osobiście wychowywała 3 własne niemowlaki (obecnie 2 przedszkolaki i jedno dziecko w podstawówce) śmiem twierdzić, że fajnie, aby dziecko od 4-tego roku życia osłuchiwało się z angielskim np. na zajęciach przedszkolnych. Wystarczy.:)

Od dzieciństwa interesuje się modą, dlatego założyłam sklep http://portfelowo.pl, który oferuje portfele, teczki, torebki i galanterię skórzaną. Zapraszam, na pewno będziesz zadowolona z zakupów
AlinaZP
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 13 paź 2013, o 23:03
Lokalizacja: Warszawa ul Mrówcza 243

Re: niemowlę i angielski

Postprzez lampikon » 24 paź 2013, o 14:50

Też mi się tak wydaje, nie ma co okradać malucha z dzieciństwa, jeśli oboje mówicie po polsku

lampikon
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 24 paź 2013, o 14:47

Re: niemowlę i angielski

Postprzez Ananke » 25 paź 2013, o 11:03

Ale dlaczego okradanie z dzieciństwa? taka nauka odbywa się poprzez zabawę. lektorka na zajęciach pokazuje, jak można się z dzieckiem bawić, co mu śpiewać. nie ma to nic wspólnego ze sztywno pojętą nauką.
Ananke
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 24 paź 2013, o 10:24

Re: niemowlę i angielski

Postprzez Hadassa » 25 paź 2013, o 11:18

ale po co od razu po angielsku ??
chcesz żeby dziecko zamiast powiedziec dziękuję odpowiadało Ci po angielsku ??

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: niemowlę i angielski

Postprzez AlinaZP » 25 paź 2013, o 16:15

Pół roczne dziecko po prostu przytul, dużo do niego mów łagodnym tonem (możesz nawet w języku zulu gula) i pokazuj mu świat. To jest dla niemowlaka kapitał na przyszłość i rozwój, a angielski zostaw dla 4-ro latka, który już biegle mówi w języku ojczystym.

Od dzieciństwa interesuje się modą, dlatego założyłam sklep http://portfelowo.pl, który oferuje portfele, teczki, torebki i galanterię skórzaną. Zapraszam, na pewno będziesz zadowolona z zakupów
AlinaZP
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 13 paź 2013, o 23:03
Lokalizacja: Warszawa ul Mrówcza 243

Re: niemowlę i angielski

Postprzez eGirl » 26 paź 2013, o 16:21

6 miesięcy to chyba już lekka przesada... Najpierw niech dziecko nauczy się mówić i to w języku ojczystym a na angielski przyjdzie jeszcze czas :) Ja swoją córkę będę zapisywać na jakieś zajęcia z angielskiego gdy będzie miała między 4 a 5 lat. Wcześniej nie widzę takiej potrzeby ani sensu.

Eleganckie zaproszenia ślubne www.klara-wedding.pl
Avatar użytkownika
eGirl
Miła Kobietka
 
Posty: 35
Dołączył(a): 23 paź 2013, o 15:13

Re: niemowlę i angielski

Postprzez Ananke » 6 lis 2013, o 11:19

Dlatego po angielsku, bo bez angielskiego teraz ani rusz. Właściwie jeden język to już i tak za mało, żeby mieć fajną, dobrze płatną pracę. Myślę sobie, że im szybciej dziecko nauczy się angielskiego, tym łatwiej będzie mu później uczyć się innych języków.

Czytałam gdzieś o badaniach naukowych, które dowodzą, że nauka języków jest najprostsza i najefektywniejsza do 6 roku życia. Wtedy tworzy się najwięcej połączeń międzykomórkowych w mózgu. Eksperci twierdzą, że metoda Helen Doron English jest wyjątkową, prostą i naturalną metodą nauczania języka angielskiego, odpowiednią dla każdego dziecka.
Ananke
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 24 paź 2013, o 10:24

Re: niemowlę i angielski

Postprzez Hadassa » 6 lis 2013, o 12:10

i taką opinie znajdziesz też o innych metodach....

wg mnie i jak widać wsród innych Dziewczyn panuje taka sama ocena, że jest za wcześnie...
żeby jednak najpierw dzecko prawidłowo nauczyło się jednego języka...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: niemowlę i angielski

Postprzez eGirl » 7 lis 2013, o 23:30

No tak z tym, że badania mówią do 6 lat czyli jeszcze trochę czas jest aby takiego maluszka zapisać na angielski :) Lepiej dziecka nie wysyłać na takie lekcje za wcześnie bo może się dziecko zrazić jeśli będzie to robione za bardzo na siłę.

Eleganckie zaproszenia ślubne www.klara-wedding.pl
Avatar użytkownika
eGirl
Miła Kobietka
 
Posty: 35
Dołączył(a): 23 paź 2013, o 15:13

Re: niemowlę i angielski

Postprzez kajametrowska » 11 lis 2013, o 19:55

Mój 5 letni bratanek mieszka w Londynie. Gdy rozmawiamy czasem na skype to jestem zaszokowana jak on świetnie mówi po angielsku :)
Avatar użytkownika
kajametrowska
Miła Kobietka
 
Posty: 44
Dołączył(a): 11 lis 2013, o 19:48

Re: niemowlę i angielski

Postprzez makumbaba » 12 lis 2013, o 14:45

żeby niemowlaka uczyć..? ludzie, nie zabierajcie swoim dzieciom dzieciństwa!

makumbaba
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 12 lis 2013, o 14:35

Re: niemowlę i angielski

Postprzez aii » 12 lis 2013, o 17:54

Jak dla mnie to jakaś kiepska reklama czy rzucenie tekstu, a nuż ktoś się zainteresuje :) Kto normalny robiłby taki misz-masz w głowie niemowlakowi? Czasem przerażają mnie niektórzy...
Avatar użytkownika
aii
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 511
Dołączył(a): 6 paź 2013, o 03:13

Re: niemowlę i angielski

Postprzez 456 » 12 lis 2013, o 18:05

To żart jakiś?


"Czerwienią róż i w zapachu lilii kołysani - żeglujemy przed siebie. Niby niewidzialni, niby zakochani..."
456
Kobietka Expert
 
Posty: 3949
Dołączył(a): 8 sty 2013, o 11:05
Lokalizacja: Między Piekłem a Niebem

Re: niemowlę i angielski

Postprzez Hadassa » 13 lis 2013, o 10:30

chyba raczej reklama ;)
ale dyskusja wyłoniła się ciekawa :D

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: niemowlę i angielski

Postprzez hurri » 13 lis 2013, o 11:24

No tak, może od razu zapiszmy noworodka do szkoły, niech od razu się uczy ...
Lekka przesada jak dla mnie.

Najpierw niech dziecko nauczy się w ogóle mówić, i rozumieć sens tego co mówi, a potem doipiero myślmy o nauce obcego języka!
Avatar użytkownika
hurri
Kobietka Expert
 
Posty: 2290
Dołączył(a): 25 sie 2013, o 10:24

Re: niemowlę i angielski

Postprzez koliber » 14 lis 2013, o 15:20

Za wcześnie! Niech maluszek jeszcze trochę podrośnie. Jeśli bardzo chcesz zacząć uczyć malucha angielskiego, to najszybciej chyba w przedszkolu, ale to też bardziej w formie zabawy niż nauki. Nie ma co przesadzać. Ja zaczęłam się uczyć dopiero w podstawówce, a radzę sobie z angielskim bardzo dobrze.

Lepiej żałować podjętych decyzji, niż tego, czego nie zrobiliśmy. :)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
koliber
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 5 lis 2013, o 13:41
Lokalizacja: Poznań

Re: niemowlę i angielski

Postprzez eGirl » 14 lis 2013, o 17:47

A ja uczyłam się 8 lat niemieckiego, nie używam tego języka i w ogóle już nic nie pamiętam :D Dzieci szybciej się uczą i przyswajają sobie wiedzę ale bez przesady...

Eleganckie zaproszenia ślubne www.klara-wedding.pl
Avatar użytkownika
eGirl
Miła Kobietka
 
Posty: 35
Dołączył(a): 23 paź 2013, o 15:13

Re: niemowlę i angielski

Postprzez Kolaboracja » 17 lis 2013, o 18:30

nic na siłę,najlepiej uczyć bawiąc się z dzieckiem, my mamy taki telefon chicco dwu języczny,czy misia który uczy liczyć/mówić po polsku i angielsku dziecko się bawi ale wyłapuje słówka,poza tym puszczam bajki,muzykę dziecięcą po angielsku
Kolaboracja
 

Re: niemowlę i angielski

Postprzez angie87 » 7 sty 2014, o 12:45

Po co zapisywać takiego malucha na kursy? W domu można to samo osiągnąć przy odrobinie konsekwencji.

angie87
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 7 sty 2014, o 12:33
Lokalizacja: Londyn
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]