nieprzyjemny zapach z ust

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

nieprzyjemny zapach z ust

Postprzez biszka » 20 gru 2012, o 20:33

Witam, mam taki dość wstydliwy problem, otóż mam nieprzyjemny zapach z ust... Dbam o higienę, ale świeży oddech czuję tylko przez kilka minut po umyciu zębów. Co prawda dawno nie byłam u stomatologa, ale strasznie się boję i zawsze odkładam wizytę... Jak myślicie, z czym to może być związane? Iść do dentysty czy do lekarza pierwszego kontaktu?
biszka
 

Re: nieprzyjemny zapach z ust

Postprzez samanta » 21 gru 2012, o 16:09

no cóż, na twoim miejscu w pierwszej kolejnosci wybralabym sie dentysty, czasami nieprzyjemny zapach jest przy jakims zepsutym zebie. a na pewno specjalista wskaże ci inne potencjalne przyczyny. moze cie skieruje do jakiejs poradni specjalistycznej, np chorob blony sluzowej. najlepiej wybierz sie do dobrego dentysty ;)
samanta
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 20 gru 2012, o 13:10

Re: nieprzyjemny zapach z ust

Postprzez foreveryone » 21 gru 2012, o 18:47

Zależy, bo ten zapach może tez być z żołądka.
foreveryone
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21 gru 2012, o 18:34

Re: nieprzyjemny zapach z ust

Postprzez samanta » 27 gru 2012, o 10:02

no wlasnie, dlatego dobry lekarz powinien w takim przypadku (jesli nie chodzi o zęby) skierować do specjalistycznej poradni. a tam już badają tego przyczynę, łącznie z analizą co jesz, jaki tryb życia prowadzisz, etc
samanta
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 20 gru 2012, o 13:10

Re: nieprzyjemny zapach z ust

Postprzez Magda877 » 27 gru 2012, o 12:03

Zdecydowanie zacznij od dentysty, na pierwszej wizycie obejrzy zęby, stwierdzi które są do leczenia, ew. usunie kamień. Jak wszystkie sobie porobisz, i dalej będzie problem to dopiero szukaj pomocy u innych lekarzy.

Obrazek
Magda877
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 10 maja 2012, o 11:17

Re: nieprzyjemny zapach z ust

Postprzez mumue » 30 gru 2012, o 23:41

Brzydki zapach z ust może być właśnie następstwem złego stanu jamy ustnej. Dentysta w pierwszej kolejności. Jeśli masz jakieś problemy gastryczne, to przyczyna może być też tutaj - nie zaszkodzi lekarz pierwszego kontaktu - zawsze lepiej się przebadać - ja polecam płukanki do jamy ustnej - nie zaszkodzą :)
mumue
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 9 gru 2012, o 21:01

Re: nieprzyjemny zapach z ust

Postprzez samanta » 11 sty 2013, o 13:19

Nieprzyjemny zapach z ust może być też następstwem właśnie jakichś chorób. Mój brat tez miał kiedyś taki problem, jego dentysta z Pruszkowa wysłał go po wizycie do poradni gastroenterologicznej i tam po kilku spotkaniach ustalili przyczynę
samanta
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 20 gru 2012, o 13:10

Re: nieprzyjemny zapach z ust

Postprzez tred102 » 13 sty 2013, o 23:55

Nieświeży oddech specjaliści nazywają halitozą (fetor ex ore, bad breath lub oral malodor). To wyraźny, uporczywy, często utrzymujący się przez długie lata, nieprzyjemny zapach z ust. Skąd się bierze? W wydychanym przez nas powietrzu znajduje się blisko 400 lotnych substancji organicznych. Nieprzyjemny zapach wywołują zaledwie dwie z nich – siarkowodór i metanotiol, które są produkowane przez cztery gatunki bakterii. Walka z nimi bywa trudna, ale możliwa.

fachadas de piedras - Pozdrowienia Mart1k4a
tred102
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 13 sty 2013, o 23:48

Re: nieprzyjemny zapach z ust

Postprzez biszka » 21 sty 2013, o 17:00

Eh, widzę, że bez dentysty się nie obejdzie... A ja tak się boję :? a czy możecie kogoś z warszawy lub okolic polecić? Ja dość dawno nie byłam więc nie mam nikogo specjalnego...
biszka
 

Re: nieprzyjemny zapach z ust

Postprzez Lejla » 23 sty 2013, o 13:38

Witam. Zgadzam się, że powinnaś zacząć od wizyty u dentysty. Często nieprzyjemny zapach z ust jest spowodowany próchnicą. Po wyleczeniu zębów dolegliwości powinny zniknąć. Problem staje się poważny, jeśli zaniedbanie higieny jamy ustnej prowadzi do choroby dziąseł. Koleżanka z pracy poleciła mi ApiDentic, który pomógł mi zwalczyć zapalenie dziąseł. Mam nadzieję, że już nigdy infekcja się nie powtórzy, ponieważ takiego bólu nikomu nie życzę!
Lejla
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23 sty 2013, o 11:35

Re: nieprzyjemny zapach z ust

Postprzez vitaminka82 » 23 sty 2013, o 18:11

Idź do dentysty jak najszybciej bakterie w zębach krążą we krwi i dostają się do całego organizmu! Ten zapach tez może być z problemów żołądkowych nie masz niestrawności, zgagi? bo jak tak to trzeba to leczyć i wtedy gastrolog. Cynk organiczny w tabletkach do ssania odświeża oddech to tak a propo:)

Opis parków wodnych http://www.aquaparki.info/ w Europie.
vitaminka82
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23 sty 2013, o 17:54
Lokalizacja: Górny Śląsk i Dolny Śląsk :-)

Re: nieprzyjemny zapach z ust

Postprzez Poziomka » 28 sty 2013, o 10:37

pomoże rzucie natki pietruszki
Poziomka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 27 wrz 2012, o 08:55

Re: nieprzyjemny zapach z ust

Postprzez samanta » 28 sty 2013, o 13:37

pierwszym podejściem do problemu powinna byc własnie wizyta u dentysty. to on może podjąć albo dalsze kroki w leczeniu albo skierowac do innego miejsca (nalezy pamiętać, że czasami stomatolog nie jest w stanie pomóc, bo problem leży gdzies indziej) jak w przypadku mojego brata. on byl u dentysty blisko pruszkowa. dokladnie to klinika na brzozowej w nowej wsi. tam sa swietni specjalisci, mialam takze okazje leczyc tam zeby
samanta
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 20 gru 2012, o 13:10

Re: nieprzyjemny zapach z ust

Postprzez CynamonkaZrodzynkiem » 28 sty 2013, o 13:53

Koniecznie musisz wybrać się do lekarza. Nie zawsze nieprzyjemny zapach z ust świadczy o złym stanie jamy ustnej. Często zależy to także od diety.

Amantium irae amoris integratio.
Avatar użytkownika
CynamonkaZrodzynkiem
Extra Kobietka
 
Posty: 270
Dołączył(a): 22 lis 2012, o 13:20

Re: nieprzyjemny zapach z ust

Postprzez biszka » 29 sty 2013, o 16:14

Samanta - czy masz na myśli klinikę Dormed? Ja właśnie tam byłam na konsultacji. Mieliście rację, mam jeden bardzo zepsuty ząb, ale mam nadzieję, że jakoś mi go uratują, jesli nie trzeba będzie wyrwać... No i dodatkowo mam mieć usunięty kamień, bo sporo się go nagromadziło, aczkolwiek tak dziwnie, bo od środka, że ja nawet tego wcześniej nie zauważyłam. Lekarz powiedział, że jak doprowadzę zęby do porządku, zapach powinien zniknąć.
biszka
 

Re: nieprzyjemny zapach z ust

Postprzez Eleonorcia221 » 1 lut 2013, o 23:20

Faktycznie kobieto na twoim miejscu ja to bym gnała do dentysty. A pytanko nici dentystycznej używasz?? Bo wiesz że między zębami zostaje pełno resztek z jedzenia i trzeba to usunąć- nitka w tym celu niezbędna. Co do dentysty dobrego i sprawdzonego, to polecam mak-laser w Łodzi, mają kilka klinik w mieście. Sama chodziłam do pani na cieszkowskiego. A no i poleciłabym ci jeszcze płukać buzię płynem na e, teraz nie mogę sobie przypomnieć, ale ja jak miałam wybielane zęby, to mi pani kazała tym płukać.

Ostatnio edytowano 2 paź 2013, o 11:59 przez 456, łącznie edytowano 1 raz
Powód: spam
Eleonorcia221
 

Re: nieprzyjemny zapach z ust

Postprzez samanta » 13 lut 2013, o 11:14

czytalam ze najczestsza przyczyna nieprzyjemnego zapachu z ust moze byc niedostateczna i niedokladna higiena jamy ustnej. wlasnie te resztki, ktore zbieraja się miedzy zebami, moga narobic takiego szumu. ja uzywam szczoteczki elektrycznej, ona bardzo dokladnie czysci jame ustna, tez plyn do plukania ust i nici dentystyczne- koniecznie. moj lekarz radzi jeszcze czyścić język, ostatniuo w gabincecie dostałam takie fajne urzadzenie do tego. najwazniejsze to zwalczyc przyczyny, tzn wyleczyc zeby (prochnice), zdjac kamiec nazebny, itp chyba ze problem lezy gdzie indziej, ale wtedy bez wizyty sie nie obedzie
samanta
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 20 gru 2012, o 13:10

Re: nieprzyjemny zapach z ust

Postprzez biszka » 20 lut 2013, o 21:34

No niestety wstyd się przyznać, ale wcześniej nie używałam nici dentystycznej ani nie czyściłam jakoś specjalnie języka... Naprawdę nie wiedziałam, że to jest aż tak istotne, dopiero lekarz w Dormedzie uświadomił mi co robię źle. Mam nadzieję, że jak zastosuję się do wszystkiego to problem zniknie!
biszka
 

Re: nieprzyjemny zapach z ust

Postprzez jagoda878 » 27 lut 2013, o 14:28

Witam! Ja też miałam kiedyś problem z nieświeżością, ale na szczęście w porę poszłam do lekarza. Zmiany w higienie i wyleczenie ubytków pomogły, mam nadzieję, że u Ciebie będzie podobnie :) trzymam kciuki!

Dzięki Dormedowi przestałam się bać dentysty!
jagoda878
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 27 lut 2013, o 14:21

Re: nieprzyjemny zapach z ust

Postprzez pisanka » 25 mar 2013, o 15:10

dentysta dentystą, ale często zapach z ust może świadczyć o chorobach układu pokarmowego albo wątroby. Ja miałam ten problem, poszłam do dentysty, faktycznie miałam problem z zębem, ale naprawiłam go i problem nie zniknął. Okazało się, że to był jeden z obiawów problemów z wątrobą i z jelitami.

pisanka
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 21 mar 2013, o 15:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: nieprzyjemny zapach z ust

Postprzez biszka » 25 mar 2013, o 18:20

Oczywiście, że może świadczyć o innych chorobach, ale jednak problemy z jamą ustną nasuwają się w pierwszej kolejności, tym bardziej jak przeczytałam ostatnio raport z stanie zębów Polaków i o tym, że 70% z nas nie chodzi regularnie do dentysty, idzie dopiero jak ząb boli tak, że środki przeciwbólowe nic nie dają. Z resztą, moj dentysta z Dormedu też powtarza że ciężko z higieną w narodzie... No i tez żeby zobaczyć czy to coś "głębszego"najpierw trzeba zęby wyleczyć.
biszka
 

Re: nieprzyjemny zapach z ust

Postprzez Ciastozcynamonem » 28 mar 2013, o 10:53

Ja też ostatnio zainwestowałam w nowy sprzęt do czyszczenia zębów, na problemy z dziąsłami pomaga mi apidentic. Biszka trzymam kciuki.
Ciastozcynamonem
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 4 mar 2013, o 17:48

Re: nieprzyjemny zapach z ust

Postprzez biszka » 30 kwi 2013, o 21:29

dzięki za wsparcie :) jestem już po kilku wizytach u dentysty w Dormedzie, zęby mam wyleczone, ale okazała się, że miałam jakąś drobny stan zapalny dziąseł czy coś takiego i to on powodował ten brzydki zapach. Jestem w trakcie leczenia i mam wrażenie, że jest poprawa! :)
biszka
 

Re: nieprzyjemny zapach z ust

Postprzez jagoda878 » 1 maja 2013, o 20:50

to świetnie, że już jest lepiej, wiem po sobie, że taki nieprzyjemny zapach z ust potrafi być strasznie uciążliwy i krępujący... Mi dentysta doradził też dokładna higienę, z nitkowaniem zębów. Przyznam, że wcześniej uważała, że samo mycie jest wystarczające...

Dzięki Dormedowi przestałam się bać dentysty!
jagoda878
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 27 lut 2013, o 14:21

Re: nieprzyjemny zapach z ust

Postprzez samanta » 30 maja 2013, o 20:30

ja miałam problem z nieprzyjemnym zapachem, ale po wizycie w Dormedzie i wyleczeniu wszelkich ubytków wszystko się poprawiło. Oprócz tego lekarz polecił mi codzienne niktowanie zębów, płukanie płynem antybakteryjnym i mycie zębów taką szczoteczką specjalną, bo podobno na języku jest znaczna cześć baterii. Wszystko razem dało efekty.
samanta
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 20 gru 2012, o 13:10
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]