Nietypowa pasja

Lubisz jeździć konno, szydełkować, a może grasz w piłkę ręczną? Te i inne tematy o naszych zainteresowaniach piszemy właśnie tutaj.

Nietypowa pasja

Postprzez mechaniczka92 » 2 kwi 2013, o 19:54

Jak już pisałam w przedstawieniu, jestem mechanikiem samochodowym z zawodu (właściwie mechatronikiem tj. automatyk, informatyk, elektronik, elektryk, mechanik), aczkolwiek moją życiową pasją jest mechanika pojazdowa i samochody. Mam na koncie 4 samochody (po roku mi się nudzą i sprzedaję je). Ostatnie auto złożyłam od gołego bloku silnika. Wiem, moje drogie panie, że niewiele (albo żadna) z Was podziela moje zainteresowania, aczkolwiek to takie satysfakcjonujące, gdy wie się więcej niż niektórzy faceci w temacie, który jest właściwie ich konikiem :D :auto

Oh, I could write a milion stories,
Tales of love, and hate, and pain,
And my fears would truly frighten,
Any ordinary man...
Avatar użytkownika
mechaniczka92
Miła Kobietka
 
Posty: 84
Dołączył(a): 2 kwi 2013, o 16:07
Lokalizacja: Łódź/Inowłódz/Antwerpia

Re: Nietypowa pasja

Postprzez elzbieta45 » 2 kwi 2013, o 20:07

podziwiam . bo naprawde nietypowe zainteresowania . Pokaz facetom , ze kobiety i w tej dziedzinie tez sa dobre :auto
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Nietypowa pasja

Postprzez mechaniczka92 » 2 kwi 2013, o 21:05

oj mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że wielu facetów nie dorasta mi do pięt, ale swoją cenę za to też płacę, bo oni się mnie chyba boją... poza tym trudno się przebić w tym temacie... kobiecie...

Oh, I could write a milion stories,
Tales of love, and hate, and pain,
And my fears would truly frighten,
Any ordinary man...
Avatar użytkownika
mechaniczka92
Miła Kobietka
 
Posty: 84
Dołączył(a): 2 kwi 2013, o 16:07
Lokalizacja: Łódź/Inowłódz/Antwerpia

Re: Nietypowa pasja

Postprzez AnaStazJa » 2 kwi 2013, o 22:28

No pasję trzeba przyznać, że masz dość nietypową. Znam jedną dziewczynę, która ma podobne zainteresowania co Ty, jednak nie związała ich ze swoim zawodem (z zawodu jest z tego co pamiętam masażystką). Wiedzę również ma sporą, ale tak jak w Twoim przypadku mężczyźni przez to lekko od niej stronią. Owszem na inne tematy idzie pogadać, ale jak rozmowa schodzi na mechanikę, a ona zabierze głos to temat nagle się urywa. Godzi to w ich męską dumę najwyraźniej :roll:
Wracając jednak do Ciebie, to na pewno jesteś pod tym względem osobą spełnioną. Nie dość, że jest to Twoja praca, to jeszcze do tego hobby, które masz jak pielęgnować i rozwijać. Tylko pozazdrościć ;)
AnaStazJa
 

Re: Nietypowa pasja

Postprzez 456 » 3 kwi 2013, o 10:38

Moim zdaniem bardzo dobrze, że robisz to co lubisz i co sprawia Ci przyjemność. Zawód masz według mnie -fantastyczny pomimo, że ludzie dziwnie reagują na kobietę w warsztacie. Kiedyś też chciałam wybrać taką drogę, bo lubię gmerać przy samochodach i co najśmieszniejsze -nie przeszkadza mi smar. ;) Jednak miałam wiele jeszcze innych planów i poszłam inną drogą. Nie żałuję. Żałuję tylko, że nie można było tych dwóch dróg pogodzić.
Zauważyłam, że mężczyźni nie za bardzo lubią gdy kobieta "podbiera" im fach. Chyba przestają się czuć niezastąpieni. No cóż. Kobieta też potrafi. :diabel


"Czerwienią róż i w zapachu lilii kołysani - żeglujemy przed siebie. Niby niewidzialni, niby zakochani..."
456
Kobietka Expert
 
Posty: 3949
Dołączył(a): 8 sty 2013, o 11:05
Lokalizacja: Między Piekłem a Niebem

Re: Nietypowa pasja

Postprzez CynamonkaZrodzynkiem » 3 kwi 2013, o 12:04

Super, najważniejsze że Ty się w tym spełniasz ;) ciekawie mieć takie hobby, które się nie dubluje i jeszcze pomaga w życiu (ja nie umiałabym opony zmienić) i nie jesteś zależna od nikogo.

Amantium irae amoris integratio.
Avatar użytkownika
CynamonkaZrodzynkiem
Extra Kobietka
 
Posty: 270
Dołączył(a): 22 lis 2012, o 13:20

Re: Nietypowa pasja

Postprzez Żela » 3 kwi 2013, o 12:37

Masz bardzo ciekawe zainteresowania ! Ale kurde, wiem co masz na myśli. Niektórych facetów pewnie to jara, że mogą z Tobą na takie tematy porozmawiać, co?
Skąd ja to znam. Od kilku lat interesuje się mocno piłką nożną. Część mężczyzn to strasznie irytuje gdy jestem w stanie wykazać się większą wiedzą niż oni, ale usłyszałam od niektórych, że.. ich to podnieca i jestem ideałem. Hihi.

Ale szczerze Cię podziwiam i bądź wytrwała w pasji, powodzenia! ;)
Avatar użytkownika
Żela
Miła Kobietka
 
Posty: 54
Dołączył(a): 2 kwi 2013, o 16:39

Re: Nietypowa pasja

Postprzez mechaniczka92 » 5 kwi 2013, o 15:46

Praca przy samochodach jest dla mnie w tym kraju niemożliwa. Pomagam po prostu w warsztacie u wuja, jestem na stanowisku pomocnika mechanika. Nikt inny by mnie w tej branży nie zatrudnił. Fakt, niektórzy koledzy z klasy nawet przychodzili do mnie po rady, ale niektórzy... A, był taki jeden... Kochałam się w nim na zabój a on powiedział mi, że "może będę z tobą, jeżeli rzucisz te samochody" ... To było poniżej pasa dziewczyny, naprawdę poniżej pasa. Usłyszałam też "rodzice zrobili ci krzywdę, że pozwolili ci do technikum samochodowego iść" ... chociaż to on chciał do gastronomika a że moja samochodówka najlepsza w Polsce, to posłali go tam. Wiele razy słyszałam też, że poszłam to tej szkoły bo faceci. Nie zwracam uwagi facetów... Jestem nieatrakcyjna więc nie zwracam.
Czasem bywa tak, że mój tata - z zawodu też mechanik - wymięka przy mnie. Nie wie czegoś, co ja wiem. Ale jak typowy facet nie potrafi przyznać mi racji. Boli mnie to. Ile razy jest tak, że podam mu na słuch przyczynę niedomagania samochodu, a on powie coś innego... przy czym jego kuzyn (mój wujo u którego pomagam w warsztacie) potwierdzi moją diagnozę i jemu uwierzy... To też trochę nie tak. Chociaż ostatnio po tym jak przepchał całą ulicę swoją ponad tonową Audi A4 B5 i nie zapaliła, wściekłam się, otworzyłam maskę, dociągnęłam mu przewody z wysokiego i łaskawie zaskoczyła... trochę zmienił podejście.

Oh, I could write a milion stories,
Tales of love, and hate, and pain,
And my fears would truly frighten,
Any ordinary man...
Avatar użytkownika
mechaniczka92
Miła Kobietka
 
Posty: 84
Dołączył(a): 2 kwi 2013, o 16:07
Lokalizacja: Łódź/Inowłódz/Antwerpia

Re: Nietypowa pasja

Postprzez mechaniczka92 » 5 kwi 2013, o 15:47

Żela napisał(a):Masz bardzo ciekawe zainteresowania ! Ale kurde, wiem co masz na myśli. Niektórych facetów pewnie to jara, że mogą z Tobą na takie tematy porozmawiać, co?
Skąd ja to znam. Od kilku lat interesuje się mocno piłką nożną. Część mężczyzn to strasznie irytuje gdy jestem w stanie wykazać się większą wiedzą niż oni, ale usłyszałam od niektórych, że.. ich to podnieca i jestem ideałem. Hihi.

Ale szczerze Cię podziwiam i bądź wytrwała w pasji, powodzenia! ;)


Żela, rozumiem Cię :) Sama kilka lat temu grałam w piłkę nożną, dla zabawy nie zawodowo, ale lubiłam ten sport. Byłam lepsza od niektórych facetów. Uwielbiałam biegać po boisku, dopóki nie przegięłam i w złości kopnęłam piłkę z taką siłą, że i ona pękła i pękł mi piszczel w dwóch miejscach... Od tamtego momentu mam drewno zamiast nogi, zero wyczucia a rodzice powiedzieli, żebym nawet nie myślała o piłce...

Oh, I could write a milion stories,
Tales of love, and hate, and pain,
And my fears would truly frighten,
Any ordinary man...
Avatar użytkownika
mechaniczka92
Miła Kobietka
 
Posty: 84
Dołączył(a): 2 kwi 2013, o 16:07
Lokalizacja: Łódź/Inowłódz/Antwerpia

Re: Nietypowa pasja

Postprzez Armigor » 5 kwi 2013, o 23:16

Podziwiam cie ja o autach nie wiem prawie nic zwłaszcza o mechanice,więc z każdym alarmem lecę zaraz do mechanika albo na komputer ,wczoraj sprzedalam dwa moje auta i powiem ci, że za jednym to ,aż mi łzy poleciały-taki sentyment do niego miałam.
Wczoraj mąż odrazu kupił nowe ,ale dopiero dzisiaj do niego wsiadłam ,bo wczoraj zastanawiałam się czy dobrze robię sprzedając moje autko.
Armigor
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 834
Dołączył(a): 23 wrz 2012, o 21:51

Re: Nietypowa pasja

Postprzez mechaniczka92 » 6 kwi 2013, o 15:07

O ja złożyłam sobie rok temu Corollę e9, tam uszczelka spod głowicy, alternator i inne takie do roboty, więc od gołego bloku silnika składałam. Sprzedałam auto miesiąc temu i po miesiącu panienka zadzwoniła do mnie, że się zepsuło (przez rok jeździłam i nic mu nie było). Załamałam się jak otworzyłam maskę a tam brak paska klinowego bo laska zgubiła po drodze... :cry: miałam Audi 80 B3, auto nie do zarżnięcia, polecam, naprawdę można tyrać, tyrać i nic... no ale jak kumplowi sprzedałam, to nie wiem jak on to zrobił, ale najpierw silnik by zostawił na ulicy, a potem tak gdzieś przygrzmocił, że podłużnica poszła w cholerę i samochód zostawiał 4 ślady... no i żyletki oczywiście no a cóż by innego... :( teraz planuję kupić też Audi, może być rozbite, uszkodzone nie musi być w stanie idealnym wszystko się zrobi z czasem :) ale marzę o DeLoreanie. Nie wiem czy któraś z pań oglądała "Powrót do przyszłości", chodzi o taki samochód. W Niemczech kosztuje 48 tys. euro... kilka lat zbierania i sobie kupię tylko że pierwszy patrol policji w Polsce mnie złapie, bo nie mam... prawka ^^

Oh, I could write a milion stories,
Tales of love, and hate, and pain,
And my fears would truly frighten,
Any ordinary man...
Avatar użytkownika
mechaniczka92
Miła Kobietka
 
Posty: 84
Dołączył(a): 2 kwi 2013, o 16:07
Lokalizacja: Łódź/Inowłódz/Antwerpia

Re: Nietypowa pasja

Postprzez Armigor » 7 kwi 2013, o 00:07

Hihihihi to mnie zagiełaś z tym prawkiem ale ja też nie mam nie miałam kiedy zrobić hihi
Mąż mi robi za szofera :auto
Ja teraz mam avensis verso wymiare nowe (6lat) sprzedalam merolka e200 i Chevroleta kalosa którego miałam od nowości.
Nie znam auta które chcesz kupić ale nazwa mnie troszeczkę zraża bo podobna jest Loreana do Loredana a to znaczy groza nie ciekawie . Zerknę na necie co to za auto.
A4 jeździłam była świetna i też sie nie psuła,Hyundai był ok ale zato renówki nie chce nawet zadarmo miałam dwu letnią megankę trzy miesiące i tyle samo była zepsuta hihi
Oplem za to miałam wypadek auto poszło na szrot ale za to my wyszliśmy cali i zdrowi więc jak dla mnie opel jest ok.
Armigor
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 834
Dołączył(a): 23 wrz 2012, o 21:51

Re: Nietypowa pasja

Postprzez mechaniczka92 » 7 kwi 2013, o 11:20

Bo Opel jest niemiecki a niemieckie jest najlepsze. Co do Audi A4 B5 to nie jest taka w całości bezkolizyjna. Zawieszenie na aluminiowych częściach w dodatku wielowahacz to na polskich drogach naprawdę można zgubić. Ojca ściągałam jak stanął w poprzek drogi, swoją 80 B3 musiałam go zabierać stamtąd :P Ja nie mam prawka, ale nie mam szofera, tylko jeżdżę, a co? Miałam kurs w szkole, nic mnie gość nie nauczył (był moim sąsiadem, koło którego auto stawiałam), bo nie miał czego mnie nauczyć. Poszłam przed egzaminem na jazdy - gość powiedział, że widać po mnie doświadczenie i nie ma czego mnie nauczyć. Poszłam na egzamin, gość targał mnie godzinę po mieście... Placyk zrobiłam przypadkiem jedną ręką na kierownicy :P gość przyuważył i wiesz "za pewnie". To mnie uwalił na jakiejś pierdole. Stwierdziłam, że mam to gdzieś i nie idę na następny. I tak jeździłam, jeżdżę i będę jeździć. Podobno i tak jeżdżę jakbym prawko miała kilka lat a czasem lepiej niż ci, co to prawko mają. Nienawidzę jak ktoś mówi, że kobiety jeździć nie umieją. Ja na drodze czuję się jak w raju, szczególnie jak mam gdzie przycisnąć :auto zdarzało mi się że jak zaspałam do szkoły to po trasie było tylko lewo i trzy samochody na raz a na budziku 170 km/h :P

Oh, I could write a milion stories,
Tales of love, and hate, and pain,
And my fears would truly frighten,
Any ordinary man...
Avatar użytkownika
mechaniczka92
Miła Kobietka
 
Posty: 84
Dołączył(a): 2 kwi 2013, o 16:07
Lokalizacja: Łódź/Inowłódz/Antwerpia

Re: Nietypowa pasja

Postprzez Adix257 » 7 kwi 2013, o 17:58

A na vag-u też się znasz? Bo ja nie mam pojęcia który wybrać bo jest tego tyle że aż głowa boli, a potrzebował bym takowy kabelek i program do mojej octavi

Adrian
:P
Avatar użytkownika
Adix257
Samiec
 
Posty: 1665
Dołączył(a): 22 gru 2012, o 23:42

Re: Nietypowa pasja

Postprzez Armigor » 8 kwi 2013, o 11:25

Wiesz szukają kasy gdzie tylko mozliwe i oblewają jak leci albo specjalnie.
Mogła byś podać sobie rękę z moim Miśkiem non stop mamy mandaty za prędkość ale on kocha szybką jazdę :auto czasami wcale mu się nie dziwie piękna droga dwu-trzy pasmowa i ograniczenie 120 masakra.
A powiedz mi jak znasz się na autach jakie auto lepiej kupić jak chodzi o 7 miejscowe dokładnie o toyote verso w patrolu czy dizelu bo ja kupiłam petrol a brat mi wciska że źle zrobiłam bo w dizelu lepsze,a mi się wydawało że dizel jest zasłaby do takiego auta :? Dodam tylko że cena paliwa mnie nie przeraża. Mogła byś rozwiązać nasz spór?
Armigor
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 834
Dołączył(a): 23 wrz 2012, o 21:51

Re: Nietypowa pasja

Postprzez Adix257 » 8 kwi 2013, o 23:01

Ja jako mało doświadczony w tej dziedzinie powiem że mi lepiej się jaździ dieselem niż petrolem i moim zdaniem jest to lepsze autko, ale każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety.
Diesel spali mniej paliwa niż petrol, ale znowu petrol jest zrywniejszy niż diesel bo ma większy moment obrotowy. Silniki diesla są na pewno żywotniejsze niż benzynowe ale części są droższe do diesla niż do benzynki. Takie są moje spostrzerzenia.

Adrian
:P
Avatar użytkownika
Adix257
Samiec
 
Posty: 1665
Dołączył(a): 22 gru 2012, o 23:42

Re: Nietypowa pasja

Postprzez Armigor » 10 kwi 2013, o 10:34

Dzięki Adrian za odpowiedz A ja właśnie jeszcze wyczytałam że diesle częściej sę psują,na paliwo faktycznie trochę wydaję ale nie obawiam się że jak przycisnę ,autko mi zamuli . Szczeże mówiąc wszystkie auta jakie miałam i mam były w petrolu więc ciężko mi się odnieść do jazdy dislem.
Lubię podruże i komfortowo czuć się podczas jazdy :D :auto
Armigor
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 834
Dołączył(a): 23 wrz 2012, o 21:51

Re: Nietypowa pasja

Postprzez Adix257 » 10 kwi 2013, o 20:33

No to jak lubisz podróże to diesel był by jak znalaz. Z tą awaryjnością to raczej bym się nie zgodził z tobą, jak by były awaryjne to w we wszystkich ciężarówkach, tirach, autobusach itp. stosują silniki benzynowe :kiss2

Adrian
:P
Avatar użytkownika
Adix257
Samiec
 
Posty: 1665
Dołączył(a): 22 gru 2012, o 23:42

Re: Nietypowa pasja

Postprzez Armigor » 11 kwi 2013, o 11:24

Adix257 napisał(a):No to jak lubisz podróże to diesel był by jak znalaz.

Dlaczego? Mam wraźenie że nikt po za mną nie lubi petrolu,więc zastanawiam się po co je wogóle robią :D Byłam na jeździe próbnej dwuletnim verso w dislu i powiem ci że zwątpiłam czy podjedzie po górę,jeździłam też oplem zafirą 1,6 disel wydało mi się że to żart ledwo zipal dlatego zdecydowałam się na petrol ,miałam spore wątpliwości czy dobrze robię dlatego nie kupiliśmy nowiutkiego autka tylko planujemy pojeździć z 4-5 miesięcy i wtedy mieliśmy zadecydować co robimy i jakie auto wybierzemy. Jednak Toyota bardzo pozytywnie nas zaskoczyła i nie wiem czy jednak sobie jej nie zostawimy. :D
Stąd moje może dziwne pytania :kiss2
Armigor
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 834
Dołączył(a): 23 wrz 2012, o 21:51

Re: Nietypowa pasja

Postprzez Adix257 » 13 kwi 2013, o 14:08

Tak diesel z małą pojemnością są właśnie takie powolne jak żółwiki, dlatego lepsze są silniki 2.0 wzwyż, i przynajmniej musi mieć te 110 KM i jeszcze najlepiej silnik TDI najmniej awaryjne silniki diesla.

Adrian
:P
Avatar użytkownika
Adix257
Samiec
 
Posty: 1665
Dołączył(a): 22 gru 2012, o 23:42

Re: Nietypowa pasja

Postprzez Armigor » 14 kwi 2013, o 10:57

Coś mechaniczna się na forum nie pokazuje. Dzięki Adrian za twoja opinię. Ja jednak i tak zostanę przy swoim :D teraz mam 2.0 petrol i 140 KM i wcale tak dużo nie pali o wiele mniej niż Mercedes E200
Armigor
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 834
Dołączył(a): 23 wrz 2012, o 21:51

Re: Nietypowa pasja

Postprzez blue grape » 21 kwi 2013, o 18:09

Super. Ja też parę lat temu myślałam, aby pójść do szkoły zawodowej i kształcić się właśnie na mechanika. Tylko, że ja w ogóle wtedy ani specjalnie teraz na autach się nie znałam, ale po prostu jakoś tego chciałam, ekscytowało mnie to, zawsze lubiłam robić coś niebanalnego i niepowtarzalnego, innego niż zwykle spodziewać by się można było po kobiecie. Niestety odradziła mi mama, a po drugie naprawdę myślałam, że nie pojmę tej wiedzy nawet w szkole a i myślałam, że prędzej mnie wyśmieją niż przyjmą na warsztat. A dziś, jakoś przemykają mi myśli czy już byłabym tym mechanikiem, jakby to było, albo czy jeszcze chwytać się tego planu, ale jednak podchodzę do tego ciut sceptyczniej. :)
blue grape
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 21 kwi 2013, o 15:06
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot]